offtopic
capt.nemo 2023 júl. 21. - 00:30:34
(32/32)
bírom mikor mindenféle vlogger (combos edina és többi ilyen) aki kiköltözik, csak áradozni tud milyen szép és jó minden külföldön, az usában, de egyik se merészkedik a lepukkantabb környékre.. elég ha beírja valaki hogy pl. "philadelphia kensington" a youtube keresőjébe, és máris megmutatkozik az usa másik arca is, amivel nem szokás dicsekedni, és garmadájával jönnek ki találatok és nem csak phiadelphiáról és ott se csak arról a környékről.. hanem szinte minden városról ahogy az emberek az utcán laknak sátoroznak, be vannak állva tépve, mindenfelé eldobált fecskendők, avagy a magukat prostituáló nők/fiúk strichelnek.... a filmben látott anyuka még nem is a legrosszabb ha ezt vesszük..
buncow 2023 júl. 20. - 23:59:51 Előzmény Clarisse
(31/32)
Ilyen film is kell, nem volt rossz, főleg ahogy kibontakozik lassan, a vége pedig érdekes. A színészi játékok hitelesek voltak, talán tényleg szegényekkel készült a film, nem néztem utána, Dafoe pedig még egy ilyen viszonylag egyszerű szerepben is zseniális volt. Ezerszer jobb film, mint mondjuk az az átverős kreténség, a Lány a vízben, vagy mi, ami hasonló helyen játszódik.
10/10
tóthlászló 2022 okt. 29. - 23:11:47 10/10
(30/32)
Ez a film sok szempontból keményebb, mint Wenders: Folrida a paradicsom című remeke.10/10
9/10
BGM56 2022 okt. 26. - 16:05:58 9/10
(29/32)
Hihetetlen (?) mennyi ostoba ember szólt hozzá ehhez a nagyszerű (9/10) filmhez, meg szól hozzá más ehhez hasonlókhoz is. 😡
6/10
The Cortez 2022 jan. 23. - 03:45:23 6/10 Előzmény Cukros csirkecomb
(28/32)
Örülök. Ez egy fontos témájú film, de láthatóan semmi nem változott a hatására.
7/10
Cukros csirkecomb 2022 jan. 22. - 21:45:55 7/10 Előzmény The Cortez
(27/32)
Igen, amúgy hasonló érzéseket váltott ki belőlem a film, mint amiket Te is írtál. Ezért írtam a kommentemet neked címezve.
6/10
The Cortez 2022 jan. 22. - 16:44:01 6/10 Előzmény Cukros csirkecomb
(26/32)
Le is írtam, hogy a mutter főellenség, meg hogy mi mást lehetne várni a gyerekektől, ha már a szüleik is primitívek.
7/10
Cukros csirkecomb 2022 jan. 20. - 01:19:46 7/10 Előzmény The Cortez
(25/32)
Engem a felnőttek idegesítettek, nem a gyerekek. A gyerekeket imádtam, ők zseniálisak. A felnőttek viszont mintha nem nőttek volna fel, aminek eredménye a filmben látható... Senki sem képes értelmes, konstruktív módon rendezni a problémáit, még az alapvetően jó szándékú gondnok sem. Engem a felnőttek "ricsaja" zavart, a gyerekeké viszont teljesen hiteles és életszerűen életvidám volt. A gyerekek miatt megnézném még egyszer a filmet, de más értéket, az A-ból B-be eljutás egyedi vagy akár sablonos módját viszont hiányoltam.
10/10
-Vídia- 2022 jan. 19. - 22:22:14 10/10 Előzmény NADAL14
(24/32)
2019 máj. 26. - 18:43:43 1/10 Juj ez nagyon rossz volt:(
2018 dec. 29. - 17:56:22 1/10 Borzalmasan rossz film ,végig szenvedtem de nagy hiba volt!
másodszor is végigszenvedte az agyhalott..
Edmond Dantes 2020 aug. 07. - 10:38:00
(23/32)
Az itteni, többnyire lesújtó vélemények beírói és port.hu azt az apróságot (?) nem vették észre, hogy a főszereplő nem bizonyos Luke Broughton (az meg ki?), aki mellesleg férfi és ilyen nevű nem is játszik a filmben, hanem Bria Vinaite litván színésznő. A film sajnos nekem sem tetszett a várthoz képest, mivel csupán egyetlen reménytelen és kiúttalan élethelyzetet mutat be szűk két órában, inkább európaiasan dokumentarista jellegű semmint igazi játékfilm. Hangsúlyosan látjuk a Disneylandet, harsány, színes világát reklámozó plakátokat és az azok tőszomszédságában lévő lepukkadt motelt, lakóinak sivár életét, az elhagyott, romos viskókat és a két világ közötti mély szakadékot, de ez kevés. Mindenesetre felhívnám azok figyelmét, akik szerint "ott" csak hollywoodi giccset, nyáltengert, szirupos amerikai propagandát stb. tudnak csinálni. Itt van egy kritikus szemléletű, de szenvtelen, nem kioktató, csak bemutató "igazi" amerikai társadalomrajz, tessék fogyasztani! Megjegyzem: IMDb-n 7,6-on áll...
2/10
Clarisse 2019 aug. 18. - 14:58:59 2/10
(22/32)
Csehov reinkarnálódott és most filmeket készít... sajnos nagy csalódás volt ez a film, pedig mindenhol ódákat zengtek róla. Egyszerűen nem szólt semmiről, nem történt benne semmi, csak annyi , mint egy sima szegényekről szóló dokumentumfilmben. Igen, ez az élet... igen, sokan így élnek... meglepetés! Amikor a gazdag, sznob filmkritikusok végre először életükben meglátják, hogy hogy élnek a szegények és ez akkora hatással van rájuk, hogy lemennek hídba.... egy nagy nulla volt!
1/10
NADAL14 2019 máj. 26. - 18:43:43 1/10
(21/32)
Juj ez nagyon rossz volt:(
6/10
The Cortez 2019 márc. 10. - 16:20:23 6/10
(20/32)
Ez a szociodráma Florida sötét oldalát, a white trash-kultúrát, a kurva anya jelenséget, valamint az összes embert alanyi jogon megillető gyerekvállalás problémáját mutatja be, méghozzá reálisan és őszintén. A gyerekek persze idegesítőek meg hihetetlenül pofátlanok benne, de hát mégis mit lehetne tőlük várni, ha a fos családi hátterüket megteremtő szüleik sem különbek?
A történet főellensége egy Halley nevezetű, primitív lumpenproli, kinek áldozatai közé tartozik a film főhősének számító lánya, illetve a valóban megmentőként viselkedő gondnok is, aki mindig, minden helyzetben a nősténydisznó megmentésére siet.
A katartikus lezárás happy endként is felfogható. Az ilyen sztoriknak a Valóságban ugyanígy kéne végződniük!
mushi 2019 jan. 08. - 17:17:03
(19/32)
A trailer után alig vártam, hogy megnézhessem, hát eljött a nap, de kár is volt...
Nem hozta el azt a várt élményt, sőt. Nem a hollywood-i szirupos "mindenjólesz"-t reméltem tőle, de még így is unalmas, nem tudsz szimpatizálni a főszereplővel, se a gyerekekkel. Többen leírták a gondolataimat, főleg az utolsó hozzászóló. Nem értem a sok felhajtást körülötte én sem.

**spoiler lehetséges**
1. attól még, mert ilyen helyen kényszerül lenni, van normális kiút is (lásd a barátnő, aki dolgozik rendesen), plusz mutathatna értelmes példát a gyerekének. Nem kell hozzá sok, hogy ne azt lássa otthon, ha csalsz, ribiskedsz, visszapofázol, azzal jutsz bármire is.
2. az értelmetlen, prosztó viselkedés minden, csak nem vicces, nem szül együttérzést, sőt. A gyermeki csínytevés meg nálunk anno nem a gyújtogatást meg más leköpködését vagy lek*rvázását jelentette. Ellenszenves volt szinte az egész.
4/10
Dormas 2019 jan. 07. - 08:33:18 4/10
(18/32)
Nem értem a hypolást a film körül. Azért, mert szegény valaki, még megpróbálhatnál normálisan nevelni a gyerekét. Nagyon idegesítő volt. Egyedül Dafoe alakítása értékelhető, a többi egy nagy katyvasz.
10/10
cybelle 2019 jan. 01. - 18:16:38 10/10
(17/32)
Társadalomkritika a film ,amelyben ellophatják generációk jövőjét.Gyakorlatilag ez egy kasztrendszer,ahonnan nagyon nehéz kikerülni.Fájdalmasan aktuális innen Magyarországról nézve.9/10
1/10
balojazz 2018 dec. 31. - 01:49:35 1/10
(16/32)
Rossz film, mert unalmas. Ha komolyan veszem az ábrázolt emberi sorsokat, akkor csak szimplán blöe, mert ennyire, egy egész estés programra, nem érdekelnek ezek a sorsok. Ha meg mint filmet (dramaturgiát, kamerakezelést, szüzsét stb.) tekintem, akkor meg olyan semmilyen. A kritikusok kiemelik a nagyon vicces gyerekeket, de hát 4-5 db mosolynál több nem jött ki az arcunkból fejenként. Teljesen hazug kritikákat írtak róla. Van egy jó tesztem, hogy a film tényleg szar vagy csak túl sok filmet láttam már: elképzelem, hogy milyen lenne 6-10 évesen látni, amikor még minden varázslatos és hangsúlyos, meg milyen lenne 15-18 évesen, amikor már mindent értesz, de még óriási hatása van rád minden jelenetnek. Ezek a korábbi énjeim sem élvezték a filmet. (A 6-10 évest mondjuk egy Star Wars köti le, a 15-18 évest meg egy Veszedelmes viszonyok, egy Ponyvaregény, egy 1996-os Rómeó és Júlia, egy 12 majom vagy A halászkirály legendája stb.) És ha ezek az énjeim sem élvezik, akkor szar. És akkor már csak a filmnyelv marad, a stílus, a műfaji nyalánkságok, bravúrok, de sajnos itt sem láttam semmi rendkívülit, habár az eszköztelenséget szeretem (nincs zenei aláfestés, hatásvadász közeliek stb.). De lehet ezt úgy csinálni, mint mondjuk A keselyű 3 napja első negyedében, amikor a telexek, fénymásolók és szalagos meghajtók hangjára történnek a gyilkosságok és azok felfedezése is, de közben érdekes dolgokat látsz, és pont arra figyelsz, mert nincs zongora vagy nagyzenekar. És itt meg lehet egy kislány fürdés közbeni játékát 2-3 alkalommal végignézni, ami kicsit sem érdekes, még úgy sem, hogy tudod, mi történik odakint, amit tényleg jobb nem látni, mert az szintén érdektelen és közönséges. Szóval kevés és gyenge, de túl hosszú is.
Frikando 2018 dec. 31. - 00:17:35
(15/32)
Pompás moziélmény? Életigenlő csoda? Mik ezek a cimkék a plakátjain, mekkora átvágás! Ez a magyar cigánysorokon is leforgatható nyomorfilm, mégis kinek pompás? Neveletlen gyerekek szajháznak le random népeket, anyjuk jeleneteket rendez, mindenhol csal, erőszakos, kuncsaftjait kurvaként meglopja, megy a kukizás, a gyerek meg ott van egy ajtónyira. Akinek ez pompás, váltsa ki az állandó lakcímet vmelyik faluszéli utcára, vegyüljön a romák közé, vagy a közé a párszázezer magyar közé, akik már úgy élnek, mint ők!
1/10
NADAL14 2018 dec. 29. - 17:56:22 1/10
(14/32)
Borzalmasan rossz film ,végig szenvedtem de nagy hiba volt!
Fecni007 2018 dec. 28. - 22:14:53
(13/32)
Abszolút hiteles és hihető benne minden. És ahogyan a végén megszólal a zene, és a gyerekek a maguk módján "oldják meg" a helyzetet... az torokszorító.