Téma: Fõfõnök

raptor. 2009 szept. 22. - 01:30:38
(22/42)
akinek 100 alatti az IQ-ja, az jobb, ha bele se kezd, különben úgy jár mint az elõzõ hozzászóló
3/10
r0t0 2009 aug. 29. - 20:30:38 3/10
(21/42)
Õszintén felnézek arra aki képes ezt a filmet végigszenvedni. Én bevallom, beletekertem. Belehaltam volna, ha nem teszem.
8/10
kritiza 2009 ápr. 15. - 21:30:56 8/10
(20/42)
Szerintem elég jó film, nekem tetszett, jókat kuncogtam rajta magamban. Pont olyan Lars von Trier stílusú.
2/10
Kacsa5 2009 ápr. 12. - 13:14:33 2/10
(19/42)
Én úgy ültem neki ennek a filmnek, hogy nem tudtam, ki rendezte, nem tudtam, milyen stílusú lesz (vígjátékot írtak), de annyit tudtam róla, hogy dán, tehát valami Ádám almái, Zöld hentesek típusút vártam. Ehhez képest... Mondjuk a DVD borító már sejttette, hogy nem egy gyöngyszemmel lesz dolgom... Ha a szándékosan idegesítõ, elidegenítõ vágás, az unalmas történet és az "amatörizált" színészi játék nem lett volna elég, ott volt még mellette a "kémény nélküli város-beli kéményseprõs" mûmájerkedés, a kicsit sem vicces párbeszédek, utalgatás különbözõ mûvekre és alkotókra, amik egy részét ismertem, másokat nem, de ez nem is számított, mert olyan volt az egész, mintha egy vizsgafilmet készítõ rendezõgyerek villogni akarna a tanárának, hogy milyen rohadt mûvelt és mennyire elvont filmet bír összekapalálni az eddig tanultakból.
Röviden: Unalmas, kifejezetten zavaró elemekkel tarkított borzalmas "antifilm". Életem egyik legrosszabb filmje.
A végén tudtam meg: Lars von Trier. Hát, neki is lehet egy rossz éve.
Katlee 2009 febr. 04. - 13:03:48 Előzmény Newcastle United
(18/42)
Na látod... Ebben teljesen egyetértek! :D
Newcastle United 2009 jan. 27. - 18:22:27
(17/42)
Nem hinnem, hogy egyedul maradok ezzel a velemennyel, mert masoknak is tetszett ez a film. Egy Ace Venturat vagy egy Dumb es Dumbert pedig nem kene ehhez a filmhez hasonlitgatni, mert nem egy kategoria a ketto, mas kozonsegnek is keszult. A Vegso allomas 3 pedig foleg.:)
Katlee 2009 jan. 27. - 09:52:34 Előzmény Newcastle United
(16/42)
Hát úgy látszik ezzel egyedül maradsz... :) Ja és a Jim Carry filmek nem bugyuták, el vagy te mélységesen tévedve! :)
Newcastle United 2009 jan. 25. - 17:08:55 Előzmény Katlee
(15/42)
Ne a bugyuta Jim Carrey vigjatekokhoz hasonlitsd, mert koze nincs hozza. Igazi Trier film ez is, nagyon bejott a stilusa. Bar a dramait jobban szeretem, de most is nagyon jot szorakoztam.
7/10
vari.zsolt 2008 dec. 19. - 15:30:05 7/10 Előzmény Katlee
(14/42)
Ezért mûvészfilm valamilyen szinten.Direkt ilyenek a vágások, a kameraállások.Abban egyetértek, én sem ajánlom mindenikek, pl. azoknak nem akiknél a mozi egyet jelent a Westenddel.
Katlee 2008 júl. 14. - 22:30:40 Előzmény Imici
(13/42)
Örülök, hogy Te is így látod! :) Ennél jobb lett volna, ha adnak valami thrillert! Inkább megnéztem volna a Végsõ Állomás 3at ötödjére :D
3/10
Imici 2008 júl. 12. - 21:05:14 3/10 Előzmény Katlee
(12/42)
Igazad van katlee! Unalmas és amatõr. Szégyen, hogy az HBO ennyiszer lenyomja ezt a sz**t. Ennyire telik már tõlük is? Eddig még 1-2 kivétellel a középkategóriából válogattak, de úgy látszik már nekik is rosszul megy, hisz a minõsíthetetlen alkotásokat is vetítik...ennyiszer. És ezért még pénzt kérnek. Brrr
Katlee 2008 júl. 09. - 10:54:40 Előzmény Imici
(11/42)
Én megpróbáltam túlélni az elsõ 30percet, ment is, de alig vártam, hogy vége legyen :S Egyáltalán nem tetszett...a vágások, a színészek nem a legjobbak! A történet nem lett volna rossz, de a kivitelezése nem sikerült. Eléggé unalmasnak is találtam, viszont a végén az tetszett, hogy bocsánatot ért a narrátor azoktól akik többet vártak! :) Ja és ahhoz képest, hogy vígjáték lett volna, egyszer sem nevettem, pedig Én Jim Carrey filmjein is sírva nevetek, ha nem is kell. Szóval nem ajánlom.
3/10
Imici 2008 máj. 31. - 15:26:59 3/10
(10/42)
Akkor lehet, hogy az elsõ fél órát kellett volna túlélnem??? Lehet nem vártam meg, hogy kibontakozzanak, de sajna addig erõsen amatõr-jellegû és erõltetett cselekményû filmet láttam.
10/10
tavarga 2008 máj. 30. - 23:53:35 10/10
(9/42)
Szerintem kifejezetten jól ábrázolja az önzõ és erõsen introvertált, öncélúan mûvészieskedõ figurát, akire amúgy igazából a kutya se kíváncsi. Egyszerûen mert az abszurd drámának abban az adott környezetben, élethelyzetben pontosan annyi jelentõsége és értelme van, mint a kéményseprõnek a kémények nélküli városban (ez ki is mondatik). Ami nagyon kellmessé teszi a film megtekintését, az az, hogy nem a kibontakozni képtelen (ezért a nézõ által soha meg nem ismert tehetségû) mûvész szemszögébõl mutatja be a jelenséget, hanem belehelyezi egy hétköznapi élethelyzetbe, amiben már-már mellékes az amúgy valószínûleg legfontosabb szál. Ezáltal Trier a nézõre bízza, hogy hajlandó-e felismerni, követni és végiggondolni a a fõ cselekményvonaltól elváló statikus emberi vergõdést, vagy csak beült másfél órára a moziba egy gyenge kis vígjáték kedvéért.
Redfield 2008 máj. 11. - 01:01:59
(8/42)
Azért egy munkahelyi másfél óránál jobb. :) A színészek pedig nem elõször szerepelnek, az Idióták c. filmben rendesen kitettek magukért.
andrif 2008 máj. 11. - 00:46:36
(7/42)
Muhaha. Kok.
3/10
Imici 2008 máj. 10. - 22:04:46 3/10
(6/42)
A kommentek hatására nagy várakozással ültem neki...aztán fél óra múlva elkapcsoltam, annyira untatott. A színészek olyanok benne, mintha elsõ filmesek lennének, amaatõrök.
Szval kár volt az a fél óra is.
verdeleth 2007 jún. 20. - 23:33:10
(5/42)
mivel egyszer sem röhögtem a film alatt szerintem ez nem vigjáték hanem valami olyasmi de nagyon jó És nem is tér el annyira Trier stilusától (nem csak a dogma stilusjegyei miatt), bár a többi filmjéhez képest nem túl erõs de nem is akar az lenni Csak könnyed film De ettõl még szerintem van mondanivalója amit furcsa helyzetkomikumban élez ki Szóval tetszett Aki meg fanyalodik hogy nem egy Dogville...stb az halgassa meg még 1x a narrátor hangját és rájön hogy semmi köze Trier többi filmjéhez ennek Egyszóval egy könnyed de értékes és jó film de most már jöhetne a trilógia 3. része :)
Ja és a dogma-filmes hasonlat nagyon ütött
Redfield 2007 jún. 02. - 12:42:50
(4/42)
Semmivel sem unalmasabb, mint egy munkahelyen eltöltött másfél óra, viszont szórakoztatóbb. :) Realisztikája, enyhén csípõs humora, melyet a nem túl elnagyolt helyzetkomikumok adnak egyeseknek fárasztó és szürke filmnek túntethetik fel, másoknak pedig egyedi, ízléses komédiának. A vége nekem személy szerint nagyon bejött, igazán gonosz egy lezárás. Akik szeretik a Trier filmeket, mindenképp lessék meg.

u.i.: Az Idióták szereplõgárdája kitûnõ választás volt, bár az a filmjük kétségkívül jobban tetszett.
rockertoro 2007 ápr. 01. - 21:07:44
(3/42)
én ma voltam a Toldiban, és kb 10en voltunk... szóval 1-2 hét alatt megnézte aki akarta... :)
amúgy nekem a kedvenc figurám az izlandi volt :) és tetszett a film, jó volt.