Téma: Fogságban

9/10
tesz-vesz 2013 dec. 19. - 00:46:11 9/10 Előzmény Mikkamakkamocska
(73/293)
én nem tudom, te mit néztél, de nem ez a vége
8/10
zola1979 2013 dec. 06. - 23:09:11 8/10 Előzmény Threepwood
(72/293)
Lehet, és?
SPOILER
Hogy és mért kerültek hozzá a ruhadarabok, mért vérezte össze õket, azok a ruhadarabok elrabláskor volt a lányokon, vagy a házból emelte el?

És akkor még pár kérdés:
Az öreg nõ férjét a pap ölte meg? Ha igen, akkor neki kapásból tudnia kellett volna, hogy kik lehetnek az elkövetõk.
Egy szellemi fogyatékos mért nem beszél, ha kínozzák? Mit tehettek vele, hogy hajlandó maradt hallgatni?

Messze laktak a várostól (mikor vitte a kislányt a kórházba onnan kiderül), lehet a pap nem ismerte azt, aki meggyónta a 16 gyerek megölését (banya férje), gyónási titok miatt fel nem adhatta, így megölte. Vagy a pap pedofil volt (Loki nyomozó szexuális bûnösök felkeresésekor tévedt be hozzá), de akkor mért ölte meg, vagy hogy került a pincébe a holttest? Az elsõ verzió magyarázatnak nekem megteszi.
De a magát fejbe lövõ csávót nem tudom hova elhelyezni. Az oké, hogy hagy kiskapukat a film nyitva, amit a nézõ egészíthet ki kedve szerint, de ez már egy sarokig kitárt székelykapu.
Kár érte, mert amúgy egy nagyon jó film lett volna (bár még ezekkel a hibákkal is az), a színészi alakítások, hangulat, fények, történet...stb csillagos ötös
SPOILER VÉGE
baltazargetti 2013 dec. 05. - 23:04:12
(71/293)
Így már érthetõ :-)
Tény hogy vannak hiányosságok, de igazán jó film ami esetleg hibátlan is talán 5 évente egyszer születik.Túl nagy igényei nem lehetnek az embernek.Engem kikapcsolt és a célja ez volt.
4/10
Mikkamakkamocska 2013 dec. 05. - 21:04:54 4/10
(70/293)
A banya házánál nem voltak kutyás keresõk, ez fontos, inkább az a baj, hogy miért nem. -egyet értünk :)

Akik a lakókocsit vizsgálták azok elárulták, hogy elõfordulhat, hogy valamit nem találtak, de ha dulakodás lett volna, akkor biztos találnak. - hihetõ , de nem vagyok helyszínelõ :)

Én szerintem a lelkizés r*hadtul nem hiányzott filmbõl és a hossz is rendben volt.A hetedikkel meg kár összehasonlítani. - én csak azért hasonlítottam mert már valaki... és én csak arra...mindegy , szerintem volt potenciál a filmben :)

Ergo ez egy egész jó kis mozi volt. - lehetett volna :)

És az, hogy neked nem tetszik az nem azt jelenti, hogy te jobb vagy bárkinél is :-) - nem gondolom, hogy ilyet állítottam , legalábbis nem volt szándékomban, tény, hogy van akinek ez is elég nekem nem, de ennek semmi köze a jósághoz , csak annyi, hogy nagy esély lett volna egy jó filmre de a lényegtelen dolgokat kiemelték és a lényegeseket nem bontották ki
de ha neked így is szuper ez sem azt jelenti, hogy te igénytelenebb lennél csak téged megfogott , nekem meg hiányzott még valami plusz, ennyi :)
baltazargetti 2013 dec. 05. - 17:59:11 Előzmény Mikkamakkamocska
(69/293)
A banya házánál nem voltak kutyás keresõk, ez fontos, inkább az a baj, hogy miért nem.Akik a lakókocsit vizsgálták azok elárulták, hogy elõfordulhat, hogy valamit nem találtak, de ha dulakodás lett volna, akkor biztos találnak.Én szerintem a lelkizés rohadtul nem hiányzott filmbõl és a hossz is rendben volt.A hetedikkel meg kár összehasonlítani.
Ergo ez egy egész jó kis mozi volt.És az, hogy neked nem tetszik az nem azt jelenti, hogy te jobb vagy bárkinél is :-)
7/10
berkenyke 2013 dec. 05. - 09:57:49 7/10 Előzmény Hartmann Csécsei András
(68/293)
a történet logikája itt-ott megbicsaklik, de jók a színészek, ezzel egyetértek

kár, hogy Jake Gyllenhaal hunyorgása egy az egyben Koltai Róbertre emlékeztetett, így leginkább vicces volt - ez senki mást nem zavart? :)
4/10
Mikkamakkamocska 2013 dec. 04. - 16:53:38 4/10
(67/293)
SPOILER-t is tartalmaz!

ha egy rendõrségi szakértõ megnézte volna a filmet és a sok logikai hibát kijavítja ( pl. a nyomkeresõ kutya semmi perc alatt megtalálta volna a kislányokat a banyánál , hiszen a házban voltak a kislányok és amikor jöttek a zsaruk elõlük vitte õket a lyukba, a banya maga mondta ezt, a többit nem sorolom párat már leírtatok) , 20 perccel rövidebb a film, és a vége az, hogy a sípolást csak akkor halljuk miután a zsaru elment a helyszínelõkkel , ergo ott hal meg a lyukban a fószer , kicsivel több info a zsaruról, és több lelkizés hogy kínozhatunk-e a lányok érdekében vagy sem ( de nem ilyen béna megoldással mint a feka skaccal) akkor felérhetett volna a hetedik mellé , de így a lába nyomába sem ér

persze nézhetõ de koránt sem olyan nagy film, de van akinek ez is elég így lesz rajongó tábora
remélem ez a kis kritika amit mûveltem nem tapos senki lelki világába és picit igazat ad egy rajongó is, én nem lettem az de szerettem volna :)
enii08 2013 dec. 02. - 17:21:08
(66/293)
10 pont. Ennyit mondok.
A sztori, a kidolgozottság, a színészek játéka, a rendezés.. izgalmas film, tökéletes befejezéssel. (szerintem Hugh J. és Jake G. legjobb alakítása). Érdemes megnézni!
Threepwood 2013 dec. 02. - 09:51:18 Előzmény gilmour
(65/293)
Ha jól emlékszem gyerekkorában õt is elrabolták, csak el tudott szökni.
8/10
Heisenberg 2013 nov. 30. - 19:17:40 8/10
(64/293)
Félrement.
8/10
Heisenberg 2013 nov. 30. - 19:16:41 8/10
(63/293)
Spoiler
A forgó ûrváros szép volt de hogyhogy nem illant el a levegö, nem fagytak meg az ûrben, és nem érte õket káros kozmikus sugárzás.
Hogyhogy emberekkel dolgoztatott az a cég és nem robotokkal? A robotoknak nem kell fizetés, így újra nyereségessé tehette volna a direktor a gyárat.
A fõszereplõ önzõ motivációja érthetõ volt, de a végén ugye épp hogy nem magát, hanem a Föld-lakókat menti meg. Aminek az egyenes következménye hogy a Föld mégjobban, sokkal jobban túlnépesedik, továbbá mindenki felmehet az ûrbázisra, úgyhogy az ottani paradicsomi állapotoknak is vége, tehát az egész bolygóra igen sötét jövõ vár, fel fogja emészteni magát. Akár egy újabb részt is megérde,elne a film.
gilmour 2013 nov. 30. - 18:12:55
(62/293)
Mi a kapcsolat a Hugh Jackman által fogva tartott fickó és a labirintust rajzoló, makd magát fejbe lövõ csávó között????
NADALFAN 2013 nov. 29. - 18:38:29 Előzmény Threepwood
(61/293)
azt nem tudom de ,neve alapján debreceni származású-csak a loki:)
Threepwood 2013 nov. 25. - 18:30:14
(60/293)
No de miért van a Lokinak szabadkõmíves gyûrûje?
shoc 2013 nov. 24. - 09:42:05 Előzmény ScouserHUN
(59/293)
Loki nyakán az iránytû szimbolum. Az utveszto ellentéte.
Végéig jelzi hogy o lesz az aki megoldja az ügyet. Jópofa ötlet.

Szerintem kissé túl van pontozva az imdb-n ez a film.
Nem volt rossz, de nem igazán 8.1.

Kicsit a Sandra Bullock, Kiefer Shuterland, Jeff Bridges 'Vanishing' filmre hajaz. Megéri megnézni 1x.
szajsh0001 2013 nov. 22. - 20:45:46
(58/293)
Látom, nem sikerült elolvasni a végéig. Ha a vadászatot gyilkolásnak látod, akkor semmit, de semmit sem tudsz róla. Egyébként a film elején a srác rávilágít a dolog lényegére (igaz, csak amolyan egyszerû, amerikai módon).
Hartmann Csécsei András 2013 nov. 21. - 03:18:01
(57/293)
A két apa morális válsága egyáltalán nem reális. Ahogy ezt már írták elõttem. Sokkal reálisabb lett volna, ha úgy megkínozzák kétségbeesésükben hogy túl hamar elvérzik, elájul stb. Szóval ez gáz volt, aki elrabol egy férfit az utána meg is hámozza. Kicsit mintha a mozinak akartak volna spórolni a durvulással.

A logikátlanságokat amelyeket kifejtettetek, sajnos rádöbbentettek hogy a film nem az igazi. 10/7

Jake Gyllenhaal viszont top 3 férfi filmszínész jelenleg a világon.

Le is töltök tõle pár filmet amit még nem láttam.
szajsh0001 2013 nov. 20. - 22:37:07 Előzmény goldblum
(56/293)
Elõször is nem õz, hanem szarvas, és ha fogalmad sincs a vadászatról, akkor inkább ne írj ilyen negatívan róla. Köszi :)
8/10
Heisenberg 2013 nov. 20. - 13:27:30 8/10 Előzmény Kolókapitány
(55/293)
Még a film elején amikor letartóztatják Alexet, majd bizonyíték hiányában elengedik, akkor a parkolóban letámadta Keller és azt kérdezte:
"Tell me what you did with them?" - Mondd meg, mit tettél velük?
mire Alex ezt válaszolta:
" They didn't cry until I left them." - Õk nem sírtak, amíg nem hagytam ott õket.

Azaz Keller erre alapozza azt hogy Alex is benne van a dologban, illetve a Jingle bellst vagy mit énekelte Alex- ugyanazt mint a lányok otthon az eltûnésük elõtt. + A lakókocsija ott volt a házuknál amit, letagadott + menekülni próbált.

Tényleg nyílvánvaló volt hogy Alex tud a lányokról, jobban megkellett volna kínozni, egyébként is nagyon tenyérbe mászó volt.
A film érdekes volt, de utólag elég zavarosnak tûnik.

1. Hohyhogy nem találtak semmit a lakókocsiban?
2. Ha nem a lakókocsival, akkor mivel rabolták el a lányokat?
3. Hogyhogy nem keresték a lányokat (az erdõkön, tavakon, mocsarakon kívül) a fõ gyanusított házában??? (Pedig ott voltak elrejtve, egy kutya megtalálhatta volna õket, a DNS-ük, hajszáljaik stb. csakugyan megtalálhatóak lettek volna.
4. Miért nem nyomoztak a banya után?, ha Alex a fõ gyanusított akkor a banya a soron következõ.
5. Ki a fene volt az a másik õrült aki labirintusokat rajzolt és elrabolta a gyerekek ruháit? Egy korábbi áldozat volt? Ahelyett hogy segített volna inkább fejbelõtta magát, de miért is?
6. Még lennének zavaros pontok, összességében zavaros a történet.

Izgalmas volt, a film,7-8 pont.
10/10
Kolókapitány 2013 nov. 18. - 12:34:24 10/10 Előzmény sixpack1989
(54/293)
SPOILER
Honnét tudta volna, hogy ilyenre képes?? Õ volt az elsõ számú gyanúsított, de nem találtak a rendõrök semmit. Szerintem Keller se volt benne 100%-ig biztos, hogy jó embert tart fogva. Szinte minden bizonyíték tisztára mosta, de mivel nem tudott más nyomon elindulni magába sulykolta, hogy biztos õ állhat a dolog mögött, de mondom, szerintem az õ szemében is látszott a kétségbeesésen kívül a bizonytalanság.