tombenko 2012 júl. 30. - 18:23:23 Előzmény Ford Mustang
(14/14)
Egyrészt napra pontosan ismerni kellene, mikor hol lesz, hogy a pályát pontosan számolni tudják, másrészt a soktestproblémáról 100+ éve belátta Poincaré, hogy nemlineáris rendszer, ergo rendkívül érzékeny a kezdeti értékekre. A pályák modellezésével jutottak egyébként erre a következtetésre, de 2028-ig ennél jobbat valószínûleg nem tudunk mondani.
Ford Mustang 2011 aug. 10. - 22:27:47
(13/14)
Huhh, ez nem volt semmi. Lehet, hogy '29-ben majd jön egy aszteroida, de ha mégsem, akkor valószínûleg '36-ban. Persze ezek csak számítások, feltételezések stb.
tombenko 2011 jan. 07. - 22:58:01 Előzmény gjanos1
(12/14)
Legyen.
Fekete lyuk a közelünkben nem igazán lesz.
Elhanyagolható a víztartalmuk is.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 07. - 13:38:46
(11/14)
Vigyázz mert a jövõben lesz idõutazás és amikor vissza jössz a jövõbõl elolvasni miket írtál ide nevetni fogsz:)))
gjanos1 2011 jan. 07. - 10:17:48
(10/14)
JAJ igazatok van! DE arra is kell gondolni, Pl. a 12 évenkénti ciklus legyen vagy ne …!
Meg arra is hogy lehet pótolni a föld mágnesesterét stb.
DE azért a kisbolygók sok vizet tartalmaznak h2o-t, ebbõl h2 sok is van a NAPhoz!
Lehet hogy olcsóbb elmenni, azért is mert ha a közelünkbe mondjuk fekete lyuk lesz, akkor már érdemes elmenni!
Na ITT az érdekesség: a technikával, hogy az mondták régen, hogy levegõnél nehezebb tárgy nem repülhet! Most és jövõben x millió évbe számítva a technológia fel tudna emelni és elvinni a mi naprendszerünket is! (ha nem is a földet biztosan, de ez nem lenne jó Pl: a Jupitert kihagyni, mert az most is a védelmezõ bolygó szerencsénkre!

Amit elképzelünk az nagy részben meg is valósul! (ha addig nem csinál az ember önmaga katasztrófát pl: fekete lyukat) vagy amirõl szól is a film!
tombenko 2011 jan. 06. - 23:31:33 Előzmény gjanos1
(9/14)
A kisbolygókban nem igazán van hidrogén, amit a Nap úgy igazából szívesen eszik. A mennyiségük is elhanyagolható. Inkább egy bazi nagy hidrogénfelhõt kellene beküldeni, mondjuk a Jupitert. Azzal lehet, hogy még kis ideig el lenne, de ez is csak késlelteti az elkerülhetetlent, Jobb ötlet költözni.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 06. - 23:12:03 Előzmény gjanos1
(8/14)
Persze -persze, de nem ez a lényegi kérdés.A kisbolygók közül a legnagyobb a Ceres, ami az összes kisbolygó össztömegének a felét teszi ki.Ha ezt mind valami csoda folytán belelöknéd a Napba azzal annyit érnél mintha egy autó üres tankjába töltenél egy csepp benzint. Remélem ezt már így megérted, biztos a "Kis gyufaárus lányt" nem olvastad.

Persze lehet azon elmélkedni, hogy x millió év múlva egy szuper plazmaágyút csinálunk amibõl kiszívjuk a környezõ galaxisokból az energiát és azt a napba töltjük és így megoldjuk a problémát, de akkor inkább lottóz, mert abban nagyobb a ráció:)
gjanos1 2011 jan. 06. - 19:37:04
(7/14)
Igen lehetséges!! Ha megnézzük, 1900 óta hogy fejlõdött a technika!
Pl a telefon, hogy milyen picike lett! Na és mi lesz egy millió év múlva!
Tehát bele fog férni a logisztikába!
Ha az emberiség nem csinál fekete lyukat a kísérletezése során a részeske gyorsítással, akkor szerencsénk van!
Eddig is nem kis szerencsével ment tovább az élet a földön!
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 06. - 15:27:17 Előzmény gjanos1
(6/14)
A kisbolygók anyaga adná az üzemanyagot? Az kábé olyan , mintha a kis gyufaárus lány kapna még egy szál gyufát.
És a logisztikáról még nem is beszéltünk:)
gjanos1 2011 jan. 06. - 13:52:17 Előzmény gjanos1
(5/14)
Talán még a 12 évenkénti ciklus is szabályozható így!
gjanos1 2011 jan. 03. - 14:41:46
(4/14)
Engem is mindig a fotelhez szegez a hasonló tv mûsor! De arról, hogy hogyan lehet megvédeni a földet a csillag halálakor, de arról már nem a legjobb módszerrõl beszélnek Pl: külsõ kisbolygó segítségével kimozdítani a földet a haldokló napunktól!
Szerintem a napot kell meghosszabbítani, úgy hogy ne fogyjon ki az üzemanyaga, ez megtehetõ a kisbolygókkal is, ami tartalmazza ezt az üzemanyagot!
Ámbár a napunk halála egy pár milliárd év van még, akkor is a tévednek is, akkor is az emberiség, ha addig él még egymilliószor megfigyeli a csillagokat, hogy mi kell hozzá, hogy ne legyen katasztrófa! Ép ezért lehet egyszerûbben mint gondolnánk:
Kis lépés is nagy lépés az emberiségnek!
10/10
aa194545 2009 dec. 25. - 21:36:25 10/10
(3/14)
Egy rakat hasonló témájú filmet néztem már, de mindig a fotelhez szegez. Ez alkalommal az utolsó percig lekötött. Szerencsére levadásztam, és a sorozat következõ részei is beprogramozva. Én ugyan lehet, hogy elfelejtem, de a felvétel akkor is elindul :)
Csak ajánlani tudom! 10/10
10/10
NANU..! NANU..! 2009 dec. 21. - 23:55:56 10/10
(2/14)
Q *10.
10/10
NANU..! NANU..! 2009 dec. 15. - 00:15:59 10/10
(1/14)
Nagyon jó mûsor... :)