Téma: Forma-1

vino-et-veritas 2016 nov. 14. - 13:50:16
(16870/17150)
Na, azért kellett alá a gép is.
Mások ennél egyszerûbb manõvernél is a falban kötöttek ki, lásd Kimi.
Most kissé úgy fest, mint a Vettel-Webber páros. (Újra egy ausztrál!)
Verstappen nagyon érzi a kocsit, mint anno Vettel és kezd Ricciardo "fejére" nõni. Pedig eleinte benne látták a nagy potenciált.
Volt neki is néhány jó megmozdulása a RB-s versenyei során, de viszonylag szürke az utóbbi idõben.
1/10
cellasto 2016 nov. 14. - 11:50:02 1/10
(16869/17150)
szerintem nem az RB, hanem verstappen kapott szárnyakat
brutális mit ment a srác, szerintem simán az övé lett volna a futam, ha nincs a gumis fiaskó
vino-et-veritas 2016 nov. 13. - 21:32:18
(16868/17150)
Basszus, a másik ("filmes") topikba írtam elõször.

Hát azért mégis valamiféle verseny lett a vége.
Túl óvatos volt a FIA.

A Mercedes hozta a kötelezõt.
Hamilton egy pillanatig sem volt veszélyben.
Rosberg nagyon konzervatívan ment, a holland ezért tudta meglepni.
Amúgy "mûszakilag" talán csak õk lettek volna képesek valami hasonlóra, mint Verstappen. De minek kockáztattak volna, ha többiek úgyis rontanak...
A holland nagyot ment, annak ellenére, hogy a csapat "túltaktikázta" a versenyét. Így "csak" három ellenfele volt: a Mercedesek, az idõjárás és saját csapata...
Pérezért kár. Jó lett volna egy dobogó, de sajnos a RB "szárnyakat" kapott...
A Ferrari megint a "helyén" volt.
Sainz ügyesen megtartotta a helyét.
Hülkenberget is jó lett volna Pérez környékén látni.
Ricciardo egyre kevésbé tud Verstappennel versenyben lenni - mégha most az idõjárás is ellene dolgozott.
A Manor ígéretes volt, de a pontszerzés elmaradt.
A Haas ma katasztrófa volt...
Kimitõl nem ezt vártuk
Meg szerencsétlen Massa...

Így egy kis izgalom azért marad a végére, ki lesz a vb?
1/10
cellasto 2016 nov. 13. - 21:15:19 1/10
(16867/17150)
ezt a f*st ami volt ma......
egyre nagyobb bohócmutatvány ez a forma-1

ráadásul a redbull megint faszán eltaktikázta verstappen versenyét
sz*rrá vert volna mindenkit, ha nincs az okos gumitaktika...

(az elõzõ rossz topicba ment)
_nyugiss_ 2016 nov. 01. - 10:47:12
(16866/17150)
várható volt, rosberg szenvedett végig
látszott, mennyire örölt a második helynek

viszont, ha nyerni akar, akkor nyernie kéne még egy futamot
(tudom, hogy elég egy második és egy harmadik hely, de akkor is)
_nyugiss_ 2016 nov. 01. - 10:32:16
(16865/17150)
a rajtnál és utána elnézõbbek a bírók, szerintem sem kellett volna büntetni, pedig nem birom a csókát :)
vino-et-veritas 2016 okt. 31. - 19:49:51
(16864/17150)
Hamiltonnál a FIA valami közepesen elfogadható indokot hozott fel.
Az 5 mp akkor sem veszélyeztette volna. Egy áthajtásos viszont betett volna neki.


A "ki a harmadik" kérdésre viszont nincs jó válasz.
Verstappen indította a láncreakciót. Szabálytalan (+unfair) volt Vettellel szemben.
Utána Vettel is Ricciardoval szemben, amit a bírák szintén szabálytalannak vettek (inkább ez is határeset volt).
Ricciardo meg kb. nem csinált semmi "törvénybeütközõt".
Kérdés, hogy nem kellett volna-e valamiféle "elõnyszabályt" alkalmazni, mivel a Vettel-Verstappen incidens részben közrejátszott a másikban is. Ha így nézzük, akkor Vettel 3., Ricciardo 4., Verstappen 5.
Ha különválasztjuk - kb. ezt tették a bírák -, akkor jön ki a mostani eredmény...

Az viszont szerencsétlen dolog, hogy az "események" az utolsó körökben történtek, így a végleges döntéssel nem tudtak elõállni az eredményhirdetésig. Az lett volna megnyugtató, ha eltolják a díjátadást (ez manapság szinte lehetetlen). Utólagos helycsere volt máskor is, de most nem emlékszem utoljára mikor.
3/10
jani-wan 2016 okt. 31. - 15:45:29 3/10
(16863/17150)
"Hamilton "levágás""
Na ez vajon miért nem büntetés? Szerintem ezért járna az 5 másodperc.

"a Verstappen-torpedó"
Christian Danner, régi F1-es, és a német RTL szakkommentátora is azt mondta hogy azt a manõvert büntetni kellett volna.

"Ricciardo megkapta (nem megnyerte), Vettel és Verstappen meg elbukta."
Szerintem ez annyira egyértelmû volt azonnal még a saját csapata számára is, hogy Verstappent ki kellett volna azonnal hívni 5 mp-re, mikor nem adta át a pozíciót a körön belül.
Az hogy feltartja Vettel-t csapatérdek miatt, úgy hogy közben szabályosan vezet, azzal normális. Csakhogy ugyebár nem is lehetett volna abban a pozícióban, hogy ezt megtegye, és ez a versenyirányítás hibája. Így õk hozták abba a helyzetbe Vettel-t, hogy úgy alakult hogy szabálytalanul tartotta fel Ricciardót, így ezért talán nem kellene megbüntetni.

Szóval szerintem Vettel kellene 3. legyen, Ricciardo 4., Verstapen kapjon 10 rajthelyes büntit idióta vezetés miatt, és Charlie Whiting meg kapjon 1 versenyes eltiltást a hülyesége miatt. Bernie meg monjon le. :)
Keresztes³ovag 2016 okt. 31. - 08:34:59
(16862/17150)
egész biztos vagyok benne hogy azért büntették meg Vettelt, mert elküldte csarlie wájthingék-at a jó büdös f****
És még bocsánatot sem kért a dobogón...

Ez így borzasztó, hogy a futam után órákkal hoznak ítéletet, ki hányadik legyen. A versenyzõ meg ünnepeltesse magát fölöslegesen :/ és nekünk nézõknek sem jó így. Legkésõbb a dobogós eredményhirdetésig ki kéne hirdetni a hivatalos végeredményt.
vino-et-veritas 2016 okt. 31. - 08:13:33
(16861/17150)
Az eleje meg a vége izgalmasra sikeredett.
A közepe inkább kiszámítható volt.
És mégsem a gumiháború hozta az izgalmakat.
Így utólag mégis inkább konzervatív volt a Mercedes, mint bevállalós, mert következetesen ragaszkodtak az elõzetes "számításaikhoz". Ami be is jött a gumikkal.

Hamilton megint hozta a kötelezõt. Ha a "levágásért" (ami határeset volt) kap 5 mp-et, akkor is nyer kényelmesen.
Rosberg örülhet a 2. helynek. A hétvégén nem tudott a közelébe érni. Így maradt a biztonsági második hely. Mondjuk a Verstappen-torpedó majdnem mûködött az elsõ kanyarban, de utána már jól kontrollálta a dolgokat, bármennyire is igyekezett a holland. A németnek higgadtan el kell fogadnia, ha nem nyer és elég neki két második hely (esetleg 1x2., 1x3. hely). Akkor VB.
Hogy ki a harmadik? Papíron tudjuk, de valójában?
Ricciardo megkapta (nem megnyerte), Vettel és Verstappen meg elbukta. Mindketten hibáztak és az ausztrál ezt kihasználta. Verstappen a taktika és a sportszerûtlenség határán mozgott, amikor "felhúzta" Ricciardot Vettelre.
Kimi a szokásos középmezõny felsõ része.
Hülkenberg szépen ment, nagyjából a FI helyét mutatta. Kár, hogy Pérez nem tudott menni vele.
A Williams-ek ennyit tudtak.
A McLaren nem bírta a magasságot.
Viszont a TR-ok nagyon eltûntek.
3/10
jani-wan 2016 okt. 30. - 17:46:43 3/10 Előzmény _nyugiss_
(16860/17150)
Ne legyen igazam, de szerintem az e heti nyerõszám a 44-es.
_nyugiss_ 2016 okt. 30. - 14:21:03 Előzmény vino-et-veritas
(16859/17150)
merci már könnyen van, övék mindkét cím az összetett meg az egyéni is
most legalább a taktikájukon is tudnak csiszolni
vino-et-veritas 2016 okt. 30. - 10:17:13
(16858/17150)
"Gumiháború".

A Mercedes megint "bevállalósabb" a keményebb gumiválasztással.
Technikában (hajtáslánc+felfüggesztés) azért még van ott 0,2-0,3 másodperc különbség.
Aeroban már nemigen.

A Ferrarit tegnap megint csúnyán alázták ("...majd a versenyen...", persze).
A szabadedzéseken mindig bizakodnak, aztán a többiek "felcsavarják" a motorokat és simán jobb idõket futnak.
Ha a négy Mercedes meg RB nem ütközik össze vagy robban le egyszerre egy futam alatt, akkor idén már nem nagyon lesz futamelsõség náluk...
_nyugiss_ 2016 okt. 30. - 09:32:02
(16857/17150)
kiváncsi vagyok, mi lesz ma
nem volt annyira meggyõzõ a merci, a redbull elkaphatná õket végre :)
vino-et-veritas 2016 okt. 26. - 18:52:50
(16856/17150)
No, meg ez "cipõbõl ivós" f****ság (nem tudok szalonképesebbet erre).
Ez a hülye Butler meg bele is megy. Meg is érdemli, ha ennyire barom...
_nyugiss_ 2016 okt. 26. - 17:19:29 Előzmény vino-et-veritas
(16855/17150)
jaja, már az elsõ is vicces volt, amikor a maláj gyerek nyerte
vino-et-veritas 2016 okt. 25. - 10:45:25
(16854/17150)
Verstappen megint a "verseny embere".
Ez egy vicc.
Alapvetõen jó ötlet ez a "népszavazás" (legalább mozgatja a nézõket), de ez most nagyon félrement...
_nyugiss_ 2016 okt. 24. - 11:00:25
(16853/17150)
na jött is a papirforma (sajnos)
ros elrontotta a rajtot, ha nincs a virtuSC, szerintem akkor is megverte volna a merci ricciardot

kimi kiesését sajnáltam, jól ment a srác pedig
alonso pedig barmi jól ment, élvezet volt nézni
_nyugiss_ 2016 okt. 23. - 21:01:47
(16852/17150)
na a néger"hazai"pályája, nagy eséllyel behúzza idén is

rosberg visszafizethetne azokból a mocskosságokból valamennyit, amit kapott idén a "csapattárs"-tól
bár az nem az õ stílusa, õ nem egy gyapotszedõ leszármazotja...
_nyugiss_ 2016 okt. 13. - 09:47:02
(16851/17150)
ahhá, most már látom :)
hát spammerek feltûnnek itt idõrõl-idõre