Téma: Forma-1

Keresztes³ovag 2016 júl. 04. - 16:01:50
(16730/17150)
már bocs, de még az általad beszúrt kép is Rosberg állítását igazolja. Hamilton még bõven tudott volna hova menni, jól látszik a képen mennyivel a vonal elõtt fordult. Nem volt meg a félautónyi távolság, hogy Rosberg köteles legyen teret adni neki az elõzéshez. De még a saját szabályait is képes felrúgni a Fia, csakhogy megint a majom legyen a világbajnok.
4/10
nyugiss 2016 júl. 04. - 14:36:22 4/10
(16729/17150)
ezt írtam én is

ez a kettõsmérce aztán nem tesz jót a mercinek sem az f1-nek
nyilván börni nyomja õket, hogy a maki legyen a bajnok megint

szánalmas az egész
3/10
jani-wan 2016 júl. 04. - 13:34:48 3/10
(16728/17150)
Nem késõ! Be tud fordulni. Van helye Hamiltonnak.

Ez nem igaz! Nem mindenki mondja Rosberget bûnösnek. Egybõl az elején találtam:
"jakubkrcma 12 órája
YOU CANNOT STEER UNTIL YOUR SPEED MATCHES THE CORNER!!! Otherwise you just go straight out (just like without steering at all!!!) and wear the front tyres more (try it in any car or simulation without ABS, if you don't believe me). When Lewis went wide in Canada at the start and pushed Nico completely off the track, Nico simply complied and went off-roading as adequate in that situation, losing many positions. He did not try to do the impossible and turn into Lewis when there clearly was no room left for two cars on the track. In both cases, it was a racing incident, nothing more. BUT Nico had a car problem in Austria, which made his situation more understandable. Lewis just went too wide in Canada OUT OF HIS OWN FAULT, while his car worked OK. LEWIS DID NOT RECEIVE A PENALTY FOR THAT IN CANADA (although his car did not provide any justification). NICO DID RECEIVE A PENALTY FOR AUSTRIA (although the car DID provide SOME justification). If anything, this is UNJUST towards NICO, not LEWIS!!!"


(kép)
Hamilton (jobb) Rosberg (bal) 2014 Kanada GP
Hamilton itt miért megy egyenesen, ahelyett hogy kanyarodna?
Hogy kiszorítsa Rosberget!
Rosberg le is ment a pályáról ez miatt.
Megbüntették Hamiltont?
NEM
3/10
jani-wan 2016 júl. 04. - 13:24:21 3/10
(16727/17150)
Ja, kiragadtam egy képkockát ami 100 százalékosan bizonyítja, hogy Hamilton ment bele Rosbergbe, teljesen szükségtelenül.
Ilyet te nem tudsz, akármit is mondasz.
Egyértelmû, hogy Hamiltonnak nem volt "kötelezõ" ilyen "korán" befordulnia.
Sõt, nyugodtan kimehet a fehér vonalon kívülre 2 kerékkel, van ott aszfalt, és nem szabálytalan. Még volt vagy két teljes autónyi szélesség ahol mehetett volna. Errõl nincs mit vitatkozni a kép bizonyítja. Szóval nem Rosberg hazudozik, hanem a csapat. Ez a képbõl nyilvánvaló. Az ott rohadt sok hely kell legyen minden versenyzõnek!
És az igaz hogy rendes sebességgel nézve Rosberg tûnik hibásnak, ahogy én is mondtam az elején, de nem létezik hogy õk nem kockázták ki az egészet, ahol tisztán látszik hogy Hamilton a hibás.
Ahogy Lauda kommentje is egy nonszensz:
„ha tudom, hogy a fékjeim már nem mûködnek rendesen, akkor nem küzdök olyan keményen, ahogy õ tette.”
Ilyet pilóta nem mond! Egy pilóta az ég világon mindent megtesz a szabályok keretei között hogy maga mögött tartsa a másikat. Sõt idõnként azon is túl. Ezt neki is tudnia kell. Ezt hívják versenyzésnek! Õ is csinálta valamikor, akkor is ha úgy tûnik már nem emlékszik rá.
(Versenyzés Lauda idejébõl, amire már "nem emlékszik":)
https://www.youtube.com/watch?v=cOdHUsOqt8c

És nyilvánvaló hogy a sok Hamilton szurkoló kommentelõ sem kockázta ki, akikre az a jellemzõ egyébként is hogy azonnal lecsapnak mindenre ami õket igazolja, akár igaz akár nem. Én meg mint pártatlan, aki nem szereti Rosberget, és aki szerint jelenleg Hamilton a legjobb pilóta a mezõnyben, mondom ezt a kép alapján.
Persze meg lehet gyõzni, ha valaki elmondja hogy:
Miért nem mehetett még egy kicsit tovább egyenesen Rosberg, amikor rengeteg hely volt még, és ez nem szabálytalan?
Miért volt kötelezõ elfordulnia pont ott Hamiltonnak, amikor mellette volt egy másik autó, ami blokkolta az utat arrafelé, és még volt helye egyenesen tovább menni?
Miért mondja Lauda hogy egy versenyzõ ne versenyezzen?

Mert a most történtek után, a pártatlan szurkoló szemszögébõl nézve, sajnos nagyon úgy tûnik hogy ahogy az elmúlt években, megint Hamiltont tolja a csapat.


(kép)
Hamilton - Rosberg 2015 Bahrein
Hamilton van belül, és Rosberg van kiszorítva két kerékkel a záróvonalon kívülre.
Ez szabályos volt Hamiltontól? Rosberg meg most nem?
Tényleg ne szórakozzunk már.
10/10
ceia 2016 júl. 04. - 13:04:54 10/10
(16726/17150)
Itt látható belsõ nézetbõl https://www.youtube.com/watch?v=W3c11GRAtI0
Érdemes megnézni, mikor kezdi Rosberg elfordítani a kormányt, 01:04-kor, vagyis túl késõn! Akkor is csak azért, hogy ne menjen neki nagyon. Az itteni hsz-ek is mind Rosberget mondják bûnösnek, sõt, nem csak annak.
10/10
ceia 2016 júl. 04. - 12:21:12 10/10
(16725/17150)
Jogos! Végre egyszer jól döntöttek! De ti biztos jobban tudjátok Toto Wolfnál és Laudánál, és a sportfelügyelõknél - csodákra képes a rasszizmus.. http://www.gphirek.hu/f1/20160703-f1-csapatsorrend-johet-lewis-hamilton-es-nico-rosberg-fegyelmezetlensege-miatt-az-osztrak-nagydij.html

jani-wan: Te kiragadtál egyetlen képkockát, olyat én is tudok. Érdekes, az én képemen meg az látszik, hogy Hamilton csak próbálja bevenni a kanyart, aminek az íve jól látható lent, a fehér csíknál. Ugyanis az a pálya széle, és azon belül kéne ugyebár menni. Rosberg pedig szép egyenesen megy, nem úgy, mint aki helyet akarna hagyni. És vedd már azt is figyelembe, hogy nem 50-nel mennek. Hova kéne akkor kijjebb mennie Hamiltonnak?? Ez egy állókép, de õk ott éppen száguldanak! Hamilton volt a gyorsabb, a külsõ íven elõzés nem tilos, Rosberg meg görcsösen ragaszkodott a pozíciójához még rossz fékkel is, ami nem nevezhetõ eszes dolognak. Szánalmas, hogy még mindig hazudozik, hogy õ nem hibázott, meg hagyott helyet, amikor a fõnökei is azt mondják, hogy õ volt a hibás. Nem csak nem képes feladni a vesztett helyzetet, de beismerni sem, ha hibázott. Ja, és olvasd el a videónál a hozzászólásokat, mind Hamilton mellett szól. :)
4/10
nyugiss 2016 júl. 04. - 12:16:28 4/10
(16724/17150)
ami a nagyon durva, az a kettos merce
az elozo ket esetet siman elneztek a makinak

igy aztan sokan fognak ellene harcolni a palyan...
3/10
jani-wan 2016 júl. 04. - 11:14:31 3/10
(16723/17150)
Tehát Rosberg is azt mondta amit én láttam.

Azért ez tényleg nagyon durva.
Indoklás:
"... Hamilton már mellette volt, és ha õ nincs ott, a címvédõ simán el tudott volna fordulni a kanyarban"
Tehát ha valaki már mellé ér az ellenfelének, onnantól már nem kell figyelembe venni semmit, és simán átgázolhat a másikon, ha éppen a másik van a belsõ íven, mert az egyszerûen ne legyen ott és kész?
Szerintem meg az ilyen nyilvánvaló hülye magyarázat helyett egyszerûbb lenne ha Hamilton autójára szerelnének egy kék villogót, hogy õt minden körülmények között el kell engednie mindenkinek, minden helyzetben.
4/10
nyugiss 2016 júl. 03. - 19:49:01 4/10
(16722/17150)
10/10
breeder 2016 júl. 03. - 19:21:15 10/10
(16721/17150)
*rosberg
10/10
breeder 2016 júl. 03. - 19:20:36 10/10
(16720/17150)
Roseberg a sarki ábécébe akart menni, Hamilton meg a T*sco-ba és pont. :)

Azért Roseberg félárbócon is beért a célba, pedig azt hittem nem fog...
4/10
nyugiss 2016 júl. 03. - 19:08:44 4/10
(16719/17150)
ja bocs, látom te is ugyanazt írtad amit én
nem akart balra menni
4/10
nyugiss 2016 júl. 03. - 19:07:44 4/10
(16718/17150)
de a majom se akart balra menni kicsit, pedig lett volna helye...
szóval szerintem annak volt igaza, aki elõrébb volt és ráadásul belsõ íven
és ez rosberg volt
3/10
jani-wan 2016 júl. 03. - 19:05:32 3/10
(16717/17150)
Ja, mondták hogy a fékkel baj volt, és az is igaz hogy nagyon késõn fordult.
De ha hagy annyi helyet Hamiltonnak hogy elférjen a pályán akkor az szabályos. Hamiltonnak még lett volna helye kijjebb mennie.
Nem akart.
4/10
nyugiss 2016 júl. 03. - 19:00:17 4/10
(16716/17150)
hát igen, ez egy lehetséges megoldás :D

rosberg nem tudott szûkebben fordulni a fékjei miatt, de ettõl még nem kellett volna ez a majom ráhúzza az autot...
kiváncsi vagyok, tényleg csapatsorrend lesz-e a mercinél ezekután
3/10
jani-wan 2016 júl. 03. - 18:57:35 3/10
(16715/17150)
Dehogynem.
pl. minden futam elõtt kisorsolják a pilóták, hogy aznap ki lökje ki a pályájáról "véletlenül".

Nos futam közben az volt a véleményem hogy Rosberg nem hagyott elég helyet, pedig a Majomparádé ott volt a külsõ íven és nem igazán volt már hová mennie. Rosberg meg mindenáron meg akarta tartani a helyét és nekikormányozta a kocsiját 44-nek. Hamilton nem hibázott. Akkor sem ha rühellem.
Majd megnéztem a videót.
(hátha nem törlik ki ezt is)
https://www.youtube.com/watch?v=KFQp-U-_bKU

(kép) Szóval a 44-es a jobb oldali autó, vajon hová kanyarodik mindenáron a másik autón keresztül? Mert helye még lett volna egyenesen menni. Persze akkor nem tud elõzni.
4/10
nyugiss 2016 júl. 03. - 18:45:44 4/10
(16714/17150)
még jó, hogy cellasto(azaz én) nem rosberg rajongó
csak reálisan neki van esélye ezt a dühöngõ niggert megállítani

bár ahogy elnézem, ha most sem lesz megbüntetve utólag a gyapotszedõ, akkor legközelebb akár bele is mehet frontálisan, akkor sem fog történni semmi

jól látható volt, hogy rosberg fékje elfogyott abban a kanyarban, azért nem tudott szûkebben fordulni
4/10
nyugiss 2016 júl. 03. - 18:28:02 4/10
(16713/17150)
gondolom a gyapotszedõnek megint elnézik, hogy kilökte a csapattársát
jól jellemzi a sportszerûségét, hogy a díjátadónál kifütyülték...

egyre többen nyilatkozzák róla a pilóták közt is,hogy úgy viselkedik, mintha egyedül lenne a pályán..

de há börni megmondta, hogy idén is a nigger kell nyerjen, így sokat nem tehetnek ellene
Keresztes³ovag 2016 júl. 03. - 18:16:31
(16712/17150)
ez a fordított esetben lévõ összehasonlítás fölösleges dolog... Rosberg szimpatikusabb pilóta, Hamilton pedig ezt figyelmen kívül hagyta és ütközést idézett elõ. Ha nem is veszik el tõle a gyõzelmet, de a 10 helyes rajtbüntetést remélem megkapja!
10/10
ceia 2016 júl. 03. - 16:39:42 10/10
(16711/17150)
Szerinted. Kérdés, hogy mikor tették ki a sárga zászlót, és mennyi idõ múlva kell mindenképpen észrevenni azt? Hamilton éppen támadta Rosberget, érthetõ, ha nem vette észre. Különben sárga zászlóról én is csak a stúdióbeszélgetésen hallottam, addig én sem látam, nem tudtam róla. Gondolom nem lehetett még régen kint. De hadd kérdezzem meg, Ha Rosberg elõzött volna, tehát fordított helyzetben most azt írtad volna, hogy õt kéne büntetni?