Téma: Forma-1

Kit Fisto 2020 dec. 06. - 18:01:54 Előzmény remlac
(17118/17138)
Ennyit tudsz! Ezek a műsorvezetők mindig is Hamilton ellenesek voltak, és Rosberget, majd Vettelt favorizálták. De Rosberg feladta, Vettel feladta, Kínjukban már mindenkinek drukkolnak, csak ne Hamilton nyerjen. Leginkább Verstappen most a kedvencük, és Bottas, az autója miatt, mert ő is szóba jöhetne, mint Hamilton ellenfél, ha nem rontaná mindig el. És persze Leclerc, a Ferrari eleve, csak hát most olyan rossz, hogy még ő sem tud vele jól menni. Ocon, Albon, bárkinek szurkolnak, csak valaki legyen már ellenfele Hamiltonnak. Minden futamon végig azt latolgatják, hogy nyerhetne valaki más, mi kéne, hogy Hamiltonnak ne sikerüljön. Nem tudom, te mit nézel, vagy talán kikapcsolt hanggal nézed a futamokat.. De anyira azért még ők sem parasztok, hogy ha egyszer Hamilton győzött, és elért valami rekordot, stb. azt azért ne ismernék el.
Kit Fisto 2020 dec. 06. - 17:45:43 Előzmény ef
(17117/17138)
Liberális? Nem éppen, republikánus. De van egy kis konzervatív hajlamom is, mióta a baloldal ezerrel próbál felszámolni minden hagyományos értéket.
Politikának nincs is helye, de a rasszizmusnak sem. Az különben nem politika, az emberi hitványság. Nincs ott semmilyen vélemény terror, a te hat "értelmes"versenyződ egyszerűen nem ítéli el, azért nem foglalt állást ellene.
remlac 2020 nov. 15. - 13:06:58
(17116/17138)
le kéne cserélni ezt hamilton buzi nűsorvezető csapatot
vino-et-veritas 2020 szept. 14. - 08:04:37
(17115/17138)
Kissé roncsderbivé alakult ez az olasz futam, de így legalább kissé izgalmasabbra sikeredett a korábbiaknál.
Viszont lesznek még - talán nemcsak a sajtó miatt - érdekes kérdések, pl. pilótacserék és a beharangozott/vélt csapatváltások miatt (pl. RP, Williams, Renault, Mercedes /?!/, stb.).
Janibácsi 2020 szept. 12. - 19:15:53
(17114/17138)
Schumi,Vettel,Hamilton 17(18) Vb cím! kinek fáj?
8/10
Tiberio 2020 szept. 06. - 17:29:49 8/10 Előzmény jani-wan
(17113/17138)
Vicces, hogy Bottas beragadt az 5. helyen, ezalatt H. az utolsóról feljött 7.-nek. Ha lett volna ideje még egyet előzni, rászóltak volna Bottas fülére, hogy ne siessen úgy, óvja a gumikat, stb. Szerencsére erre már nem maradt idő.

Ennél fontosabb, hogy van új futamgyőztese a mezőnynek, ami mindig jó dolog.
3/10
jani-wan 2020 szept. 06. - 16:17:05 3/10
(17112/17138)
Na a Mercinél nem akarják hogy Bottas versenyezzen csokinyúllal, de túl gagyi beállítást programoztak, és már senkivel sem tud. :D
Ha Hamilton van elöl, akkor az eddigi futamokon azt rádiózták hogy tartsd a távolságot, vigyázz a kocsira, ha Bottas van elöl akkor lehet versenyezni.
Bottas: - Úgy emlékszer egyszer használhatom az előzés gombot
Csapatfőnök: - Igen, csak Lewis ellen nem.
Ez az egész egy vicc.
Hát legalább most megbüntették rendesen, és nem a nonszensz 5 mp "büntetést" osztották ki.

Kár hogy a Ferrari ennyire szánalmas, de jó hogy sok csapat versenyben van egymással. Kár hogy a Merci annyival jobb hogy előre oda lehet adni Hamiltonnak a VB címet, csak össze nem töri magát, úgy hogy nem tud versenyezni. Vagy beCovid-ozik.
Így nem ér ez semmit. Mint Vettelé.
vino-et-veritas 2020 júl. 06. - 18:33:27 Előzmény ef
(17111/17138)
OFF
"Politikának nincs helye a sportban."
Valóban jó lenne, ha nem lenne, de a világ nem erről szól.
Szinte minden sportág mögött valahol mindig ott a politika és főleg a PÉNZ!
vino-et-veritas 2020 júl. 06. - 18:29:20 Előzmény Kit Fisto
(17110/17138)
Elöljáróban annyit - amit már régebben is írtam -, hogy különösebben senkinek sem szurkolok, de ez a versenysorozat is érdekel...
Hamilton mindig "kiélezett" helyzetbe kerül. Ha megbüntetik az a baj, ha nem, akkor meg az, és ez megy más versenyzővel is vele kapcsolatban... DE pont ezért az egyik (nem sokan vannak) markáns személyisége az F-1-nek.
1. Hasonló volt Ricciardo-val is, akinek el kellett venni, mert pont az orra előtt váltott sárgára a jelzés. Ha belefut, akkor ő is kap büntetést. Ha jól emlékszem, az ilyen jelzéseket a kormányon is látják, úgyhogy ezt is felhozhatják a pilóta ellen.
2. A rajt utáni kavarodás miatt ritkábban szoktak büntetni, talán. csak ha valami nagyon komoly dolog jön elő.
3. Ezt vissza kellene nézni, nem emlékszem, hogy lett volna valami köztük...
4. Ez inkább határeset volt. Az 1. ponthoz hasonló helyzet volt, csak ott Hamilton - megfelelő rutinnal, ami Albonnak vélhetően nincs elég - elvette a gázt és nem lett baj...
Persze a gumielőny miatt nem biztos, hogy tudta volna később is tartani a pozíciót a brit. Akkor legfeljebb harmadiknak jön be, ami mégis több pont, mint így.
ef 2020 júl. 06. - 15:16:23 Előzmény Kit Fisto
(17109/17138)
Politikának nincs helye a sportban.
Érdekes, egyébként futballmeccseken is tiltják és büntetik.
Ja, hogy liberáliséknak mindent lehet ....
Azért volt 6 értelmes versenyző, aki nem vetette alá magát a vélemény terrornak és nem térdepelt le ...
1/10
cellasto 2020 júl. 06. - 08:21:12 1/10
(17108/17138)
Ezek a rasszista versenybírók hatrasorolták 5mp-el lujiszt.
Ezért terdelhetnek még órákig az tuti.
Egyébként az első futómű szabálytalan átalakítása rendben van szerintük.
Persze ha pl a Ferrari vagy a red bull lepte volna ezt meg, már betiltották volna.
Kit Fisto 2020 júl. 05. - 18:06:22
(17107/17138)
Nem tetszett a verseny. Bottas megérdemelte az első helyet, de valószínűleg nem ő nyert volna, ha Hamilton nem kap rajthely büntetést + a későbbi 5 mp-et.
Mi volt a baj?
1. Hamilton nem vette észre a sárga villogó fényt, de a sportbírók szerint látnia kellett. Ugyanakkor világított egy zöld fény is, amit valószínűleg látott. De különben kettő együtt nem szabadna legyen.
Éppen jobb kanyarban volt, tehát nyilván főleg a kanyar belső íve felé nézett. Balra, a külső ív felé nézve láthatta volna a több méteres kavicságyat, ami felett éppen por volt a levegőben, (talán nemrég volt kint valaki) és amögött villogott egy sárga fény. A "szakértők" megnézték a belső nézetes képet lassítva, kimerevítve, és ez alapján úgy gondolták, hogy látnia kellett. Csak hogy, ha valaki jobbra kanyarodik, miért nézne a kanyar külső íve irányában el a kavicságyon túlra, és venne észre egy amúgy is villogó, tehát nem minden pillanatban látható fényt a porfelhőn át? És nem lassított képet látott, hanem ahogy bement a kanyarba, gondolom 100 feletti tempóval. Miközben a belső ív mentén láthatta a villogó zöld jelzést!
Most komolyan, ezért büntetni kellett, és a második kockáról az ötödikre tenni? Szerintem őszinte volt, nem látta a sárgát, de láthatta a zöldet, így a büntetés nem csak jogtalan, de nagyon durva is.
Ő azt mondta, nem látta. A bírák azt mondták, "látnia kellett". De hol a biznyíték, hogy látta? Ja, az nincs, és ráadásul ő ült az autóban, nem a bírák, szóval már csak tudja, hogy látta-e, vagy sem.
JOGTALAN!
2. A rajt után az egyik kanyarban leszorította őt Albon a pályáról, Hamiltonnak el kellett hagynia a pályát, hogy ne ütközzenek. (nem először már) Egyszerűen Albon ment a belső íven, és félt, hogy a külső íven próbálkozó Hamilton elmegy mellette, ezért szépen letessékelte őt az útról. Senki egy szót sem mondott róla.
3. Szintén még az elején, ha jól tudom (ez most nem biztos) Verstappen? is leterelte őt a pályáról ez egyik kanyarban. Dettó ugyanúgy, mint Albon. Senki meg sem említette.
Mindkét esetben Hamiltonnak volt esze, hogy inkább lehúzódjon, mint hogy ütközzenek. Ez úgy látszik, hiba volt Ausztriában. (lásd később)
4. Újra Albon, friss lágy gumikon, üldözi Hamiltont, aki a kopottabb kemény gumikon halad. Jobb kanyar, és most Albon próbálja előzni Hamiltont a külső íven. Minden ugyanúgy történt, ahogy kettőjük első ilyen találkozásakor, kivéve a belső íven lévő autó cserélődött meg. Hamilton mitr sem sejtve megkezdi a kanyart, és tudja, hogy ezzel a sebességgel még pont be tudja venni. Erre Albon beugrik mellé külső íven, hogy leelőzze. Csak hogy Hamilton autója elkezd lesodródni a kanyar külső íve felé, mert azokkkal a gumikkal már nem tudja szűkebben venni. De ezt be is kalkulálhatta, csak Albont nem! Az nem enged, ott tartja autóját Hamiltoné mellett, akinek a kereke így besodródik Albon kerekei közé. Ütköznek a gumik, Albon kipenderül a kanyarból. Úgy, hogy Albon még nem ment le az útról, mert arra nem volt hajlandó azért sem, hogy elkerülje az ütközést. (előzőleg Hamilton megtette, elhagyta a pályát kétszer is)
Hamilton megbüntetik 5mp-re! JOGTALAN!
Miért is? Hamilton nem szándékosan ment neki Albonnak, és nem is hanyagságból. Nem tudhatta, hogy ezzel fog próbálkozni. Csak be akarta venni a kanyart, és kissé szélesen sikerült. Albon volt a hülye, mert erőltette a külső ívet egy olyan autó mellett, amiről tudta, hogy rosszabb gumikon megy, mint az övé. Még annyi esze sem volt, hogy arrébb húzódva elkerülje az ütközést, ahogy Hamilton megtette.
Tehát ha valaki külső íven enged, és lemegy a pályáról, ezzel elkerülve az ütközést, akkor minden rendben. Ha valaki nem enged, és ütköznek, akkor a belső íven haladó a hibás!? Úgy tűnik ezeknél a bíráknál így megy. Egy nagyon fontos különbség még kettejük két esete között, hogy az elején Albonnak jó gumija volt, és nem kellett volna olyan szélesen vennie a kanyart, vagyis szándékosan szorította le Hamiltont, hogy az ne előzhesse meg. A második esetnél Hamiltonnak kopott és kemény gumijai voltak, amikkel nem készakarva sodródott ki a külső ív felé, vagyis ő nem szándékosan ütközött az ott makacsul maradó Albonnal. Az Albon hülyesége volt, mégis Hamiltont büntették meg miatta. A hülye pasas a tv-ben utána még azt mondta, ő többre büntette volna Hamiltont. Aha, hát tőle nem is vártam mást. Ha a Hamilton gyűlölet fájna.. Gyönyörű volt mindkét kommentátor hozzáállása, hogy Albont és Verstappent észre sem vették, de Hamiltonnál egyből kiáltottak, ezért büntetés jár! Különösen szép ez most, mikor nem csak a Mercedes, hanem az egész Forma 1 állást foglalt a rasszizmus ellen. Hát ők nem.
Az remélem mindenkinek megvan, ha Hamilton nem kapja a két jogtalan büntetést, ő lett volna a győztes. Az egész arra volt jó, hgy ne így legyen. Szánalmas. A stúdióban szintén: Azzal, hogy Hamilton nem tudott nyerni mindjárt az elején, elég sokat veszített.. bla bla Csak azt felejtették el, hogy tavaly is így kezdte, és aztán az év nagyobb részében Bottasnak köze nem volt az ő tempójához. Idén is ő nyer!
Kit Fisto 2020 júl. 05. - 17:18:08 Előzmény ef
(17106/17138)
Mindenki. A rasszizmus ellenesség miatt lett fekete. Jól néznek ki így is.
vino-et-veritas 2020 jún. 30. - 20:24:02 Előzmény Kit Fisto
(17105/17138)
Júliustól "újraélednek"...

Közben már lenyomtak egy virtuális 24 órás Le Mans-t, meg a WTCR is így folyik egyelőre. Nagyon élethű (legalábbis a ES-on annak látszik), de persze nem az igazi. Elméletileg mindkét sorozat élőben is megy majd szeptembertől...
ef 2020 jún. 30. - 09:43:27
(17104/17138)
Ki lesz kíváncsi a feketére átfestett Mercédeszekre ?
Kit Fisto 2020 máj. 07. - 20:36:27
(17103/17138)
A virtuális futamoknak így semmi értelme. Úgy lenne, ha minden pilóta versenyezne és csak ők. Tehát ha menne a VB, csak virtuálisan. Ez természetesen nem számítana az igazi bajnokság állásába, de mégiscsak lenne valami verseny, és az igazi pilótákkal. Én nem is nézem, csak a klasszikus futamokat, ha eszembe jut. Idén, nem hiszem, hogy lesz igazi futam, akár ha zártan is. Majd ha látom.
10/10
ccaty 2020 ápr. 05. - 16:16:59 10/10
(17102/17138)
Forma-1 Európai Nagydíj - Futam - 1993

2020.04.05


kösz az ismétlést. a Port.hu most sem hazudtolta meg magát a félinformációival.
vino-et-veritas 2019 dec. 01. - 19:28:43
(17101/17138)
Na, vége.

A Mercedes jó munkát végzett. A technika is jó volt (vita lehet, hogy a Ferrari erősebb volt-e), de a szezont együttesen főleg a csapatmunka (gép, pilóták, technika, taktika, stratégia) döntötte el. Ebben a Ferrari fasorban sem volt....
A Ferrari örülhet, hogy véget ért a vesszőfutás, még az utolsó futamon sem hozták az elvárhatót. Lehet, hogy a technika viszonylag jó (bár eléggé pályafüggő is volt), de a többi elem messze nem volt meg.
A RB sokat jött fel , de még nem sikerült elkapni a fonalat. Ráadásul a két pilóta is eléggé távol áll egymáshoz képest egyelőre.
A McLaren is elkezdett kapaszkodni és megverte a motorszállítóját.
Sajnos a szimpatikus RP nem tudta legyűrni a TR-t...
Jövőre meglátjuk....
vino-et-veritas 2019 nov. 17. - 21:56:45
(17100/17138)
Ezt a "sót" csúnyán ellopta a RB/TR. Sainz pedig tényleg nagyot ment - igaz , kellett néhány kiesés is előle. DE az ő helye sem biztos a sárga zászlós incidens miatt...
Hamilton elcseszte az újraindítást és ezzel az elsőséget is. Később az Albon-esetnél viszont sem volt egyértelműen hibás. Gyorsabb volt a gumielőnnyel és a thai eleve a külső íven ment. Tulajdonképpen Albon sem hibázott, ez sanszosan lehetett volna versenybaleset is. Ahogy máshol olvastam, természetesen mindenki Hamilton-vérre áhítozott és az 5 mp-cel meg is kapta a "nép", amit akart. Utána már versenyképtelenné vált még Gastlyval is szemben.
A Ferrari már megint szinte a verseny elejétől elveszett, de a végén az ütközéssel "sikeresen" hozták a szokásos formát. Ez csak a jéghegy csúcsa, az egész szervezettel van gond, ami a versenyzőknél csapódik le látványosan. Többször visszanézve úgy tűnik Vettel már szinte teljesen otthagyta a monacóit, amikor összeértek. Leclerc sem engedett a pozícióból.
Ha így megy jövőre is, érdekes lesz az új évad...
Kit Fisto 2019 nov. 17. - 21:00:35
(17099/17138)
Vettel újra ráhúzta az autót valakiére, ezúttal Leclercére! A hiszti előjött, mikor Leclerc bravúrosan megelőzte. Vettel azonnal visszatámadt, és minden jól is ment, ennek ellenére ráhúzott, majd mindketten defektet kaptak és kiestek. Nem csoda, hogy Leclerc mutogatott és néhány keresetlen szót mondott a rádióba. A kommentátor elemezte a helyzetet, majd ezt mondta: Most Vettel volt a hülye.. !!! Ilyet még sosem hallottam az F1-ben elhangozni! Hogy valakit lehülyézzen a kommentátor, és akkor is kit? Hát Vettelt. A futam után megkérdezték tőle, hogy is volt az, ki hibája volt, erre ő ezt mondta rá: Sajnálatos, hogy a Ferrari elvesztette ezt a futamot. A szavak nem biztos hogy szó szerint ezek voltak, de a lényeg az volt, hogy nem vállalta fel, ő volt a hibás.

Hamilton viszont felvállalta, hogy ő volt a hibás az Albonnal való összeütközésekor. Szerintem ezt nem gondolta jól, nem ő volt a hibás. Ő ment belső íven, és a kanyar azon pontján, akkor, úgy állt az autója, ahogy a kanyarban szokás. Albon ment külső íven, és az ő autója nem állt rendesen, hanem kicsit keresztben állt, nem az ív szerint. Vagyis szerintem ő tolta be az autója orrát Hamilton elé, hogy megakadályozza annak előzését a kanyar belső ívén. Hamilton nem tudott volna mit tenni, csak fékezni, hogy ne menjen neki. De miért tette volna? Ő rendesen végezte a kanyarodást, a megfelelő íven és szögben haladt. Jó lenne ezt az esetet felülnézeti képen látni, ott jól látszana, hogy Albon fordult rá Hamilton pályájára. A látott felvételek alapján biztos vagyok abban, hogy nem Hamilton hibája volt, inkább Alboné, de méginkább, ez még belefér a versenybalesetbe, és nem kell büntetni senkit. Szerintem a versenybírók is ezt a döntést fogják hozni.

A Redbull hihetetlenül gyors volt, lehet, hogy csupán a szárnybeállítása volt jobb? Erre a pályára előnyösebb a kisebb leszorítóerő, és ennyi? Végülis érdekes, izgalmas volt a futam. Albon majdnem előszöt lett dobogós, Gasly viszont az is lett, Bottas kiesett műszaki hiba miatt, a két Ferrari pedig kiütötte egymást. A dobogón ritka alkalomként egy nőt is láthattunk, aki a konstruktőri kupát vette át. A pezsgőlocsolásban is részt vett. Lewis úriember volt, és őt nem fürdette meg. :) Még egy futam decemberben!