Téma: Forma-1

1/10
cellasto 2017 szept. 01. - 12:07:03 1/10
(16998/17138)
a szabadedzés nem mérvadó...
majd holnap meglátjuk, mi a valós szitu

bár ez a pálya inkább a merciknek fekszik jobban
vino-et-veritas 2017 szept. 01. - 11:47:23
(16997/17138)
Hát, egyelõre alázzák a mezõnyt a Mercedesék az elsõ monzai edzés alapján.
Már eggyel keményebb keveréken is simán gyorsabbak voltak (mint Belgiumban), de lágyabbon is +1 mp a különbség.
Hogy így marad-e, meglátjuk, de "hazai" pályán a Ferrarinak csak kellene valamit mutatni vagy egyelõre "altatnak"...
vino-et-veritas 2017 aug. 28. - 11:53:49
(16996/17138)
Ja, valamelyik honlapon jelent meg: "Hamilton nagy csatában legyõzte Vettelt Belgiumban!"
Én valószínûleg nem jó moziban ültem, de csata nemigen volt, nagy meg végképp nem....
vino-et-veritas 2017 aug. 28. - 11:14:42
(16995/17138)
Az összefoglaló valóban nagyjából két mondat...

Azért néhány megjegyzés.

A Mercedes azt mondta, hogy most a motorerõre fejlesztettek.
Azért csak volt még más is, ha két "fokkal" keményebb gumin is könnyedén Vettel elõtt maradt Hamilton.
(Ez a "gumielõny" valamennyire az edzéseken is látszott. És a Mercedes általában is a keményebb gumikra van "kihegyezve".)
Ráadásul a brit simán kontrollálta is a versenyt, komoly esélyt nemigen adott, legfeljebb még a rajt után, majd az újraindításkor, amikor a sokkal lágyabb gumik eleve jobban mûködtek Vettelnél.
Ha a németek még gyúrnak az aerocsomagon is, akkor a következõ "kanyargósabb" pályákon sem lesz a vörösöknek könnyû dolguk...

Közben Bottasék nagyon elcseszték a gumitaktikát, mert lehet, hogy a lágy keverék jó volt elöl, de a "darálóban" mindenki ultralágyra váltott körülötte, csak õ nem. Persze, hogy elmentek mellette, meg el is fékezte keményen az indítás után. Így szinte esélytelen volt a riválisokkal szemben. Amúgy sem érezte ezt a hétvégét, az idõmérõje sem sikerült.

Ricciardo megint beszedett egy lepattanót, mert "normális" felállásban (ha nincs büntetés, rossz taktika, kiesés) a két finn ment volna a harmadik helyért (esetleg Verstappen)...

Mindenesetre a VB-cím szempontjából így izgalmasabb minden.
1/10
cellasto 2017 aug. 27. - 15:46:43 1/10
(16994/17138)
nagy meglepetést nem láthattunk
merci behuzta, alonso és vers kiesett és a két force india összeütközött

ami üdítõ volt, ahogy bottast körbevette ricciardo és raikkonen, az tényleg szép jelenet volt
egyébként kimi azzal a figyelmetlenséggel a sárga zászlónál lecsúszott a dobogóról

jövõ héten monza, remélem a ferrari visszavág
1/10
cellasto 2017 aug. 26. - 19:54:07 1/10
(16993/17138)
azt akár a ferrari is megjátszhatja, hogy vettel elõreengedi kimit, ha gyorsabb..mert ha utoléri a mercit, akkor pontokat vehet el tõle
bár elnézve az idõmérõt, csak akkor érik utol, ha valami problémája lesz
vino-et-veritas 2017 aug. 26. - 15:57:33
(16992/17138)
A gond, hogy a Ferrari (Vettel) jelenlegi helyzetében szemrebbenés nélkül megy majd a TO, ha úgy alakul és Kimi nem fog lehetõséget kapni, mondjuk egy elsõ helyre.
Amúgy az edzéseken rendre erõsebbnek tûnik Kimi, de az idõmérõre, meg a versenyre mindig elfogy -> öregszik...?

Persze a múltkori Bottas_Hamilton helycsere nagyon "fair" volt kifelé, de a végén tényleg nagyon fog hiányozni az a pár pont a britnek...
1/10
cellasto 2017 aug. 26. - 15:40:10 1/10
(16991/17138)
ha kimi autóját rendbeteszik (hátsó vibrácio) akkor beleszólhat a dolgokba, mert neki nagyon fekszik ez a pálya és a szabadedzéseken is jól ment
én izgalmas futamra számitok..spa-ban az idõjárás már sokszor beleronditott a papirformába :)
vino-et-veritas 2017 aug. 26. - 15:32:48
(16990/17138)
Az eleje várható volt (esetleg más leosztásban - Kimi!), bár én korábban azt vártam, hogy a RB egy kicsit belerondít a sormintába...

Alonsonak valami jobb csapat kellene a nyugdíj elõtt.
Most a Renault megint eléggé jól ment Hülkenberggel, csak ott Kubica miatt zavaros a kép, ha arra kacsingat.
"Feljebb" nem nagyon várható mozgás (vélhetõen Bottas is marad). Kisebb csapatoknál meg nem érdemes. Bár a FI erõs közép, de a Williams mostanában kuka. A többi hasonló.
Így nehéz lesz másik helyet találni.
1/10
cellasto 2017 aug. 26. - 15:05:38 1/10
(16989/17138)
merci-ferrari-merci-ferrari
jó kis sorminta

a boxos nagyon gyors, hacsak nem hibázik, vagy nincs mûszaki hiba akkor ezt behúzza
(persze mivel belgiumban vagyunk, az idõjárás is közbeszólhat)

vers ott az 5.helyen..nem jó hír a nagyoknak, mert életveszélyes rajtoló :D

alonso tragikomédia folytatódik..már sajnálom, komolyan(pedig soha nem volt szimpatikus)
vino-et-veritas 2017 aug. 25. - 12:37:34
(16988/17138)
Na, visszajöttek.

Érdekes, hogy az elsõ belga szabadedzésen a "Mercedes-csapatok" csak lágy vagy szuperlágy gumikon futottak (a Mercedes máskor is csinált ihasonlót).
Kimi legjobb ideje ultralágyon volt, ehhez képest a második Hamilton lágyon csak +0,05 mp-re maradt le a 2x keményebb gumin...
Ugyanilyen edzésterven volt a FI és a Williams is.

Ez nem jelent semmi komolyabb dolgot még (bár Hamilton így nagyon erõset ment lágy gumikion), de nézve a gumihasználatot, azért feltûnt...

Azért az már látszik, hogy Alonso itt nem fog nyerni....
vino-et-veritas 2017 aug. 03. - 09:48:25
(16987/17138)
Kubica egész jól teljesített a magyar teszten.
4. idõ (jó, majd 1,5 mp-cel Vettel mögött), de úgy, hogy gyakorlatiéag évekig nem ült F-1-ben. És ráadásul a második legtöbb kört mente (142).
Ha a Renault komolyan gondolja, hogy marad csapatként az F-1-ben ezután is, akkor meg kellene kínálni egy üléssel.
A jelenlegi Hülkenberg-Palmer páros nem igazán jött be, különösen az utóbbi. De a rutinos Hülkenbergtõl is többet vártam, annak ellenére is, hogy a kocsi sem top3...
vino-et-veritas 2017 aug. 01. - 14:36:31
(16986/17138)
Éppen most néztem vissza.

Azért olyan õrült nagy izgalom nem volt. Még a holland gyerek szokásos "bevetõdése" is várható volt. Keményen hozza a fiatalabb Grosjean formáját...
Nem tudom meddig tart a RB türelme, mert az utóbbi versenyeken vagy a technika vagy a versenyzõk miatt nem haladnak elõre.

Az edzések után szintén boritékolható volt, hogy a Mercedeseknek nem tesz jót a meleg (pl. gumikezelés), ahogyan álatlában.

A Ferrari próbált egy kis feszültséget kelteni a felfüggesztéshiba-dumával (lehet, hogy taktikai elem is volt a Mercedes ellen), de igazán nem volt miért aggódni.

A Bottas-Hamilton csere-bere taktikailag talán jó volt, de stratégialag jobb lett volna elfelejteni és "tiszetsséges" csapatsorrendet adni.
Nem tudni még, de lehet, hogy a VB emiatt úszik el a britnek. A konstruktõriben nem számított a helycsere.
A visszaadás annyiban volt "sportszerû", hogy Hamilton nem ilyesmirõl híres....
Az más kérdés, hogy nem volt veszélytelen, a közeledõ Verstappen miatt.
Ezekkel a manõverekkel Bottas ülése is biztos lesz jövõre.
Amúgy lehet, hogy ez a Mercedes "marketingjének" a része, "mi aztán fenemód korrektek vagyunk a versenyzõinkkel, bezzeg a Ferrari!". És ebben van valami, Kimi nem mehetett elõre...

Ja, Alonso végre végigment és 6. lett!

A FI-kat elõbbre vártam, Sainz kissé meglepetés. A Williams-eket, meg a többieket hagyjuk...

Az évad felére gyakorlatilag négy csapat van említhetõ eredménnyel (Mercedes, Ferrari, RB, FI). Szomorú...
1/10
cellasto 2017 aug. 01. - 14:30:19 1/10
(16985/17138)
nagyrészt igazad van, de te kinézed kimibõl, hogy behuzhatná a vb-t?
én se csipem vettelt, de õ elég arrogáns és szemét ahhoz, hogy a mercivel szemben megnyerje

ezem a kinte-kunten jot nevettem :D
Bigpapa 2017 aug. 01. - 12:58:55
(16984/17138)
Kezd a faszom tele lenni a Ferrarival. A konstruktõri az valóban legyen csapat játék,de az egyéniért küzdjön mindenki azonos feltételekkel. nem elég, hogy Monacoban is elbaszták Kimi elsõ helyét a vízfejû Vettel miatt, most sem engedték elõzni, nehogy ne a tüdõfejû nyerjen. Pedig hogy kérte Kimi, hogy mehessen, mert ezerszer gyorsabb lenne. Nem baszd meg, te maradsz és ez a kis üdvöske nyer. Abban meg annyi gerinc nincs, hogy ne úgy ugráljon örömében,mint ha valóban õ érdemelte volna ki az elsõ helyet. Ki kellett volna szállnia, csendben és megköszönni Kiminek.

Hamilton nem sportszerû volt, hogy vissza adta a 3. helyet Bottasnak, hanem ez volt a feltétele annak, hogy elõre engedték. Az egész világ hallotta, hogy vissza kell engednie. Kunta Kinte nem merte meghúzni, hogy mégis marad harmadik. Jól is tette, mert többet veszített volna azzal.
1/10
cellasto 2017 júl. 30. - 16:29:29 1/10
(16983/17138)
*merci
1/10
cellasto 2017 júl. 30. - 16:25:00 1/10
(16982/17138)
nem is a szurkolason van a lényeg, hanem hogy abban is meri motor van, mégsincs sehol. .
3/10
jani-wan 2017 júl. 30. - 16:00:17 3/10
(16981/17138)
A Williamsnek nem is lehet szurkolni. Massa nincs, Lance Troll meg egy féreg.
3/10
jani-wan 2017 júl. 30. - 15:47:21 3/10
(16980/17138)
Na most Hamilton nõtt a szememben. A VB címért harcol és visszaadja a 3. helyet Bottasnak, amivel Bottas-t is benn tartja a harcban maga ellen.
Nem gondoltam volna. Meg voltam gyõzõdve, hogy utólag majd megmagyarázzák.
Vettel nem adta volna vissza, és bocsánatot sem kér.
1/10
cellasto 2017 júl. 30. - 15:45:37 1/10
(16979/17138)
ez szoros volt..ha nem jobb ennyivel a ferrari, akkor ez a kormány/felfuggesztés hiba végzetes az tuti
a végén a helycsere a mercitõl szép volt, nem gondoltam, hogy végrehajtják

kimi elõtt viszont le a kalappal, nagyon szépen védte vettel hatsóját :)

de a wiliamsek mennyire ócskák..hihetetlen

alonsoék meg végre mutattak valamit, ideje volt :)