Téma: Foxcatcher

10/10
Hegyirabló 2020 márc. 28. - 21:11:41 10/10 Előzmény Morten
(37/57)
Minden szavaddal egyetértek. Szerencsére semmit nem tudtam sem a Schultz testvérekről, sem a DuPont családról, mikor beültünk a filmre. Csordogált-csordogált a film, majd tíz perccel a vége előtt bannnngggg, mint ha mellkason csaptak volna egy bontó kalapáccsal. A szám is tátva maradt, annyira megdöbbentő volt. Akiknek nem jött át ez a film... hát szegényeknek annyit tudok csak írni, hogy ez a film az élet. Nem pedig a Halálos iramban. De hát valakinek az élet, valakinek a fikciók.
7/10
Orsi7 2020 márc. 07. - 16:16:22 7/10
(36/57)
Ismét egy film, ahol valójában a "sorok közt", "a vonal alatt" játszódik a történet. A főszereplő a néma csönd: a konfliktus lényegét soha nem mondják, vagy beszélik ki a szereplők, hisz Mark sem válaszol a "mi bánt?" kérdésre Davidnek és az egyetlen valós "összecsapás" David és John közt is az ajtók mögött, szavak nélkül, csak gesztusokkal játszódik. Volt elég jelenet, mondat, hangulat, nézés - skicc - , amiből a történet lényegét, a főszereplők valós jellemét, érzéseit vissza lehetett fejteni, de ehhez némileg hosszúra nyújtotta a rendező a filmet.
Gollam24 2019 máj. 28. - 11:22:45
(35/57)
Úgy gondolom, hogy sokan félreértelmezik ezt a filmet.
Nem arról szól ez, hogy a fogyatékkal élő hogyan manipulálja neki tetsző módon a környezetét, az csak egy eszköz valami más bemutatására., mondjuk pl. arra, hogy ezáltal akarja kivívni a környezetében élők tiszteletét. S amikor realizálódik benne az, hogy hiába a sok pénz, edzőtábor stb, ez nem fog összejönni, (plusz ellene fordulnak a sportolók is), akkor kattan be.
Számomra a film 3 dolgot próbál bemutatni:
1. Pénzen nem tudsz tiszteletet vásárolni.
2. A tehetős családi háttér sok esetben inkább teher, mint előny, mert sokat várnak az embertől és ennek nem mindig lehet megfelelni.
3. Egy fogyatékkal élőnek iszonyatosan nehéz (vagy tán lehetetlen) igazán sikeressé válnia, hiszen sokan csak a fogyatékkal élőt látják benne, nem többet.
10/10
end33 2019 máj. 28. - 09:41:25 10/10 Előzmény Morten
(34/57)
Muszáj kivonatolnom ide, mert annyira egyetértek a komment minden szavával... (Mert számukra a film szórakozási forma, az egész napi kemény munka után leginkább egy jót röhögni szeretnének... - nem az alkotók üzenetét keresik, annak befogadását, céljaik megértését v. legalább felismerését jelenti. - És ezért persze főként nem műélvezetet, - de soha nem leszünk egyformák. - A drámai művek élvezete igazán sok száz vagy akár több ezer film megtekintése után válhat életformává. Amikor a lelketlen alkotói profizmussal már minden filmes sablont több tucatszor elkoptattak rajtunk.)

"Morten
szavazat: 10/10
január 22. 16:08:19
Akik nem értették a filmet, azokat nem ítélem el ....csak sajnálom! De nem tehetnek róla! Ez az alkotás olyan mély, emberi és sokatmondó rétegekkel volt tele, ami számomra életem (egyik!)meghatározó mozi élményévé vált!" -
10/10
Morten 2019 jan. 22. - 16:08:19 10/10
(33/57)
Akik nem értették a filmet, azokat nem ítélem el ....csak sajnálom! De nem tehetnek róla! Ez az alkotás olyan mély, emberi és sokatmondó rétegekkel volt tele, ami számomra életem meghatározó mozi élményévé vált!
9/10
taki009 2016 aug. 03. - 15:37:14 9/10
(32/57)
Egy nagyszerû film a nagy vízen túlról. Nem könnyû, de megéri...
3/10
itsme1 2016 ápr. 03. - 12:10:41 3/10
(31/57)
"...eljut a tragikus fordulatig: egy gyilkosságig. De a történetnek még akkor sincs vége."
De vége. Gratulálok a tartalom íráshoz...
Amúgy pedig ebben a filmben minden megvan, hogy ennyi díjjelölést kapjon, végig vontatott és unalmas. Sorry.
7/10
ZoliD 2015 dec. 29. - 18:38:20 7/10
(30/57)
A történet már önmagában olyan, hogy ha értõ kezek nyúlnak hozzá, nem lehet belõle nagyon rossz filmet csinálni. Ez így is történt, szerintem a rendezõ semmi extrát nem csinált vele, "csak" jó színvonalon elmesélte a történetet. Azt mondom, hogy gyakorlatilag semmi hiba nem volt benne. Ami viszont extra volt, az a színészi játék: Mindhárom fõszereplõ (Carell, Ruffalo, Tatum) egészen kiválót alakított, Steve Carell talán még közülük is kiemelkedett, meghökkentõen drámai az alakítása. (Amikor még az Office-ban ökörködött, ki gondolta volna, hogy ez a színész ilyenekre is képes?) A film végig lekötött, és sikerült átadnia az egész történet drámáját, tragikumát.
7/10
9/10
M.Zs.F 2015 dec. 20. - 11:13:14 9/10
(29/57)
Erõs film érzelmi nyomassal és végig érezni ami bennük volt, végig érzed hogy valaminek jönnie kell s éppen emiatt ha tényleg a filmen vagy egy percre sem fogod megunni.

10/9
9/10
idõjós1010 2015 dec. 11. - 13:50:03 9/10
(28/57)
Nagyon lassú film, no meg hosszú, és nagyon késõn néztem, egészen hajnalban, viszont egy pillanatra sem ragadt le a szemem alatta. Lekötötte a figyelmem.
SPOILER
Ahogy Channing Tatum alakításában Mark Schultz savanyú némaságát figyeltem több mint 120 percen keresztül, valahogy végig olyan érzésem volt, mintha csak a vihar elõtti csendet hallgatnám. Ott volt benne az a hatalmas feszültség végig, és soha nem lehetett tudni, mire számítsunk tõle. Steve Carell pedig egy hasonlóan érdekes karaktert alakított. Az õ szemében is ott volt, a felszínre törni készülõ mély feszültség, amirõl nem lehet tudni mikor robban, mint ahogyan azt sem, hogy mire lesz érzékeny hirtelen. Mindkettejük lelkében ott volt valami amit nem tudtam feldolgozni, és valamiért nem is nagyon akartak. Ez pedig nagyon átjött. Viszont volt, ami nem volt igazán tiszta.: David Schultz halála. Az ok, amiért megölte õt du Pont (talán a dokumentumfilm miatt ?). Továbbá a film végén elmondták, hogy felesége, és két gyermeke gyászolja, ellenben a testvérért nem említették. vajon szándékosan ? ...és ha igen, akkor miért ? Azt is láthattuk, hogy belevágott a ketrecharcba, viszont napjainkban már birkózó kurzusokat tart. Mi történt a ketrecben ? meddig csinálta, milyen eredménnyel, és miért hagyta abba ?
9/10
Bear99 2015 nov. 14. - 20:05:03 9/10
(27/57)
Nagyon jó film. Hosszú, de kellett az idõ bemutatni a manipulálás és a lelki megnyomorítottság eszközeit.

Nem értek egyet azzal, hogy csak Ruffalo és Carrel jó. Channing Tatum is hozta az alakítást. Nekem mindhárman tetszettek.
10/10
következetlen 2015 okt. 07. - 14:41:24 10/10
(26/57)
távoltól sem rajongok a birkózásért, de ez a film messze felülmúlta a várakozásaimat. lehet, hogy steve carell alakítása miatt, de mindegy is. jó volt.
1/10
tvp 2015 okt. 06. - 17:42:07 1/10
(25/57)
Ez az izé egy merénylet a filmmûvészet ellen. -1/10
6/10
h.tibi91 2015 szept. 20. - 12:33:41 6/10
(24/57)
Szerintem is unalmas volt maga a film, bár a fõszereplõ vívódásai kifejezetten jól voltak bemutatva, ettõl függetlenül maga a szereplõ végig inkább egy durcás kisfiúnak tûnik a filmben mintsem egy tépelõdõ elhivatott sportolónak.
Csak a téma iránt érdeklõdõknek ajánlom.
6/10
4/10
Atis88 2015 aug. 09. - 15:41:37 4/10
(23/57)
Hosszú, vontatott, unalmas és a sztori is lapos. Másfél órában élvezhetõ is lett volna talán. De így csak szenvedés és idõpocsékolás. Nem is néztem végig. A háromnegyedénél kikapcsoltam.

4/10 de csak mert nem a színészek legalább jól hozták a karaktereket.
c p 2015 júl. 18. - 05:08:26
(22/57)
spoiler!!!!

szamomra pont ez volt a lenyeg, hogy a nyomorult felbolonddal mi is vegigkinlodjuk a filmet... es pont ezert volt jo valasztas az elhuzott, szanalmasan elhzuodo vergodes, a tobb mint 2 oras jatekido

ahogy mindig akad valami, ami miatt borzalmas az elete... az anyja, aki fizetett a baratjanak, hogy jatsszon vele... a lovak, a lovaglas, ami neki csak teher... aztan, amikor a gondjai forrasa elveszik, meghal az anyja, akkor latszik, hogy az iranta erzett gyuloletet tartotta egyben az egesz embert... amikor mar nincs kivel szemben megfogalmaznia magat urra kesz rajta a panik... felelmetes! es steve carell felelmetesen jo ebben a szerepben!

tehat a 134 percben volt ido alaposan bemutatni azt az embertipust, aki kepes a nyomorat gyakorlatilag vegtelen sok emberre "szetkenni", az emberi kapcsolatokat a gyokeruknel megmergezni - nyilvan mindezt nem szandekosan, hisz ez egy adottsag... de van, akivel egyszeruen nem tudnak jol tortenni a jo dolgok sem

nyilvan az ifjabbik schultz gyerekessege, narcisztikussaga is kellett ahhoz, hogy egy olyan remek sportembert, mint o ilyen messzire lehessen taszitani az elsporttol, de - a szerintem foszereplo - du Pont kellett ahhoz, hogy az egyebkent vegtelen emberi viselkedesu battyal valo viszony is teljesen ellehetetlenuljon, hogy aztan paranoid amokfutasaban vegezzen vele

egeszen elkepeszto, mennyire hatarozott ecsetvonasokkal tudja az Elet a vaszonra kenni az egyik legnagyobb paradoxont: Jo tett helyebe rosszat varj!
6/10
pihes 2015 jún. 22. - 16:05:03 6/10
(21/57)
1* sikerült bealudni rajta.
Mennyi idõ, energia, pénz, nem beszélve az emberi életrõl.
koos 2015 jún. 14. - 08:00:26 Előzmény Csiraf
(20/57)
jól és tömören fogalmaztad meg a lényeget. ez egy dráma, amiben manipulálást pont egy beteg ember mûveli. Nem az a film,amit évente újranéznék, de ez az egy alkalom meg fog maradni bennem. ha nem tudom, hogy Steve Carell játsza a fõhõst, nem ismerem meg. E brutális elváltozás ellenére is pont az arcjátéka volt talán a legkifejezõbb.
1/10
Istenasszony 2015 jún. 09. - 11:20:43 1/10
(19/57)
Vontatott, unalmas, egy kínlódás az egész. Idõpocsékolás volt megnézni.
6/10
B.J_93 2015 márc. 29. - 12:22:56 6/10
(18/57)
Kínszenvedés a film, nagyjából olyan volt végignézni mint a birkózó "oktatós" jelenet amikor Du Pont az anyjának akart bizonyítani. Pedig én nagyon szeretem a lassú folyású filmeket engem igazán nem zavar, kevés filmet találok unalmasnak ezt azonban pazarlásnak éreztem. Próbáltam beleélni magam de nem ment, hiába voltak a színészek jók , tökéletes helyszínek , világítás, hangulat. Steve Carell engem is nagyon meglepett azonban nagyon zavart is ugyanis rég láttam ennyire undorító embert , és engem zavart amikor csak a képernyõre tévedt. De szerintem Carellt is csak azért dicsérik ennyien mert az elõzõ szerepeihez képest volt éles váltás , egyébként egy drámában rutinosabb színész szerintem csak egy elismerõ vállveregetést kapott volna. És az az orr..

A hangulat , a profizmus , a színészek miatt lesz számomra 10/6 egyébként 4-re értékelném. | SPOILER |És mi az ,hogy "A leghihetetlenebb történeteket a valóság írja" Mi ebben a hihetetlen? Hogy egy zakkant belterjes elkényeztetett milliomos agyonlõ valakit? Nem túlozzunk már.