10/10
ondok 2008 jan. 29. - 20:30:26 10/10
(941/2021)
Ezt ahozzászólást most nem istinek írom ,mert õt bojkottálom,meg aztán mindenkit arra kérek ,hogy tekintse õt egy abszolút elfogulatlan,a politikától undorodó õszinte embernek.Annak ne tessenek semmi jelentõséget tulajdonítani,hogy õ kiakad azon,hogy valaki azt írja ,hogy Gyurcsányt majd az utókor fogja reálisan megítélni,mint ahogy ez általában lenni szokott még olyan nagy embernél is mint MÁtyás.Az persze csak véletlen ,hogy ez a derék ember azon egy pillanaig sem akadt ki ,hogy Orbánt egy lepénzelt nagytõkés Kossuth reinkarnációjának nevezte.Ez egy ilyen objektív embernél csak természetes.
Mert õ nem politizál a világért sem.Az se tévesszen meg senkit,hogy egy mûsoros fórumon más hozzászólása eddig nem is volt ,csak politikai.Kérem ,hogy ezeket szíveskedjen mindenki mérlegelni ,amikor olvassa veretes hozzászólásait.
10/10
ondok 2008 jan. 29. - 20:19:57 10/10
(940/2021)
Finomitgassad még egy kicsit,az elõbb még idézõjelben vizitdíj volt,most éppen gyógyszerfelírási díj,legközelebb meg 300000 Ft-os mandulamûtét lesz. De lásd kivel van dolgod: fogadjuk el ,hogy mondta,és akkor mi van ? Késõbb szakértõk meggyõzték,hogy szükség van rá.Egyébként Friderikuszt csak azért hoztam bizonyítéknak,mert õ vette a fáradságot ,hogy a Fidesz hazugságait leleplezze,nameg a környezetbõl való kiragadással való hamisításait,amivel a ti agyatokat mossa pl. a Hír tv,Magyar Nemzet stb.mert mond csak Orbán vezér miket mondott a kampányban amikre mint kormányfõ magasról tett.Soroljam? A különbség az ,hogy õ "sose Hazudott",a Gyurcsány megbnelátta a népámítás tarthatatlanságátTudod? Jézus is azt mondta :"Bûnös vagyok",míg a lator ártatlannak mondta magát.Ezen aztán ugyanúgy rágódhat a félnótás isti haverod ,mint a Mátyás király analógián.Dehát ezt a hordó dumát meg a hatásvadász sipákolást rég megszoktuk a fidesznyikoktól,nomeg az álfidesznyikoktól is.
10/10
ondok 2008 jan. 29. - 20:05:00 10/10
(939/2021)
Gondolhattam volna,hogy avilág dolgait csak te meg Szalai Erzsébet értitek meg.
csak arra vigyáznál,hogy önmagaddal ne kerülj ellentmondásba,mert ha nem a politikusokjelentik a hatalmat,akkor majd a hatalom gondoskodik róla,hogy számára megfelelõ politikusok legyenek.De a globalizáció mint mumus is enyhén szólva nevetséges, meg az is,hogy a kapitalizmus szükségszerû hátrányait a globalizáció ördögi bizonyítékaként lobogtatjátok.Álljon itt egy okos ember véleménye errõl,bár tudom,hogy nyilván õ sem látja "a világ dolgait".Kornai prof.:
"Nincs kapitalizmus áldozat nélkül
S hogy mindezek miért érdekesek? A kapitalizmusnak vannak kedvezõ és hátrányos, de a lényegét jelentõ jellemzõi, amelyek együttesen alkotják a rendszert. Nem lehet kimazsolázni a jókat, a rosszakat elhagyni, egy másik rendszerbõl szintén a jókat a kapitalizmus rossz tulajdonságai helyébe tenni és egy így összerakott új rendszert kívánni. Nem lehet egyszerre pártolni az innovációval, a vevõkért folyó versennyel jellemezhetõ a kapitalizmust és közben teljes foglalkoztatottságot követelni; ez a valóságot figyelmen kívül hagyó bûvészkedés a szavakkal - hangsúlyozta Kornai
hungaricum 2008 jan. 29. - 19:38:47
(938/2021)
Kedves Siliana. Elõször is csodálkozom azon, hogy ki szeretnéd kötni mirõl fórumozzunk és mirõl ne(na jó, nem kikötni akarod, te csak "melegen ajánlasz"). Ha böki a csõrödet, minek írogatsz? De ha már írogatsz (nem lebeszélni akarlak errõl, sõt...), akkor engedtessék meg nekem, hogy rávilágítsak: te sem filmekrõl, mûsorokról írogatsz, hanem politikai véleményt nyilvánítasz. Másfelõl miért is baj az, ha az embernek vannak politikai nézetei? Talán soha sem volt ennyire egyértelmû a helyzet hazánkban, mi csupán errõl a helyzetrõl beszélgetünk. Az, hogy ez egyes fórumozókban olyan kényszerképzetet kelt, hogy ettõl mi az Orbán szócsöve vagyunk, ez sajnos nem a mi hibánk, ezt a véleményt bennünk pusztán a meztelen valóság tapasztalása dolgozta ki, és az, hogy ez a vélemény éppen egybeesik a Fidesz véleményével, semmiképpen sem furcsa, minekután józan ítélõképességgel megáldott ember egyéb véleményen nemigen lehet. Hogy most az Orbánék éppen az igazság oldalán állnak, nem jelent mást, mint hogy tényleg széles társadalmi egyetértés övezi a helyzet értékelését. Magyarul mondva s.zarban vagyunk, és ezt az ország túlnyomó többsége látja, tudja pártállástól függetlenül (én is, õk is, majdnem mindenki, sõt még a Fidesz is, így világos?). Csak akad néhány finoman szólva "érdekes fazon", akik erõsen izzadságszagúan, ámde mily jókedvet fakasztó bohósággal próbálják a feketérõl kimutatni, hogy fehér. Egyébiránt hogyan is tudnánk itt szépirodalmi vagy filmmûvészeti eszmefuttatást tartani egy olyan mûsor kapcsán, amely politikai témájú (emelett hazug és undorító). Így talán nem furcsa, hogy a mi hsz.-einben is feltfedezhetõk politikaszagú motívumok.
1/10
alex4427 2008 jan. 29. - 18:18:35 1/10
(937/2021)
Jobban örültem volna, ha arra reagálsz, amit írtam!

Vagy pl. te melyik mai magyar filmet láttad? Vagy A nagy kiárusítást talán? Esetleg a VERZIÓ dokumentumfilm-fesztivál lelkes híve vagy?
Vagy miért zavar ha issti meg néhányan jókat beszélgetünk, sõt, derülünk!
Siliana 2008 jan. 29. - 18:09:50
(936/2021)
Nagyon kedves tõled, hogy így kiforgatod a szavaimat, de valahogy nem vettem le Gyurcsányt, Orbánt és az aktuálpolitikát melyik filmekhez kapcsolódóan hoztátok fel. Próbálj meg csak annyit kivenni a szavaimból, amennyit üzennek.
1/10
alex4427 2008 jan. 29. - 18:01:32 1/10
(935/2021)
A film és politika nem külön dolog! (Már ha filmen nemcsak a gagyi-gügye borzalmakat értjük!)
A csehek, szerbek, románok pl. (velünk ellentétben!) sorozatban készítettek az elmúlt években igen kitûnõ és sikeres mai filmeket.
De hát a mi „nagy öregeink” vagy marháskodnak (Jancsó) vagy hollywoodi giccseket (Szabó, Koltai,Sándor Pál) gyártanak.
Szerencsére a fiatalok közt van azért nálunk is van egy-két nagyon tehetséges, nagyon tisztességes filmes. A legfrissebb termésbõl:
a Lányok c. film (Faur Anna elsõ filmje!) vagy Hajdu Szabolcs Off Hollywood c. filmje!
Tegyük hozzá, hogy (sajnos!) a magyar nézõ annyira frusztrált, fáradt (és agymosott!?), hogy a mai Magyarország problémái, egyáltalán bármilyen probléma nem érdekli! (Vszleg problémának elég a saját élete!) Úgyhogy ez a két említett film is, legalábbis a nézõszámot illetõen nem túl nagy siker!

Megjegyzem végül, hogy vannak kitûnõ és direktben politizáló filmek, mint pl. a jelenleg is látható A nagy kiárusítás! Egy dokumentumfilm arról, mi történik, ha a vasutat, vizet, áramot, egészségügyet privatizálják!

És hát pl. olyan klasszikusok,igazi nagy mozik, mint a Rocco és fivérei! Hogy mit tesz az emberrel a szegénység, kiszolgáltatottság. Persze az ötvenes évek Olaszországában (1960-ban készült a film!)legalább még nem rakták ki az utcára az embereket, ha nem fizette ki a számláit!
Siliana 2008 jan. 29. - 17:52:20
(934/2021)
És még hozzátenném, hogy van sok más fórum, ahol politikai vitákat folytathattok. Persze, értem én, ebbe melegedtetek bele, de azért ez mégiscsak egy kulturális fórum (mozi színház koncert rádió stb uknow, ezt szeretem benne)
Siliana 2008 jan. 29. - 17:50:40
(933/2021)
Én ezt értem, hogy ilyeneket vált ki, Te pedig azt lásd be, hogy sokszor már személyeskedésbe, mások politikai nézeteinek kigúnyolásába, sértegetésbe megy át a dolog. Ez egy olyan téma, amirõl nagyon nehéz elfogulatlanul objektíven vitázni és ha nem megy, nem kell erõltetni. Amikor a cigányságról volt szó, meggyõztetek, hogy ha valakinek vannak gondolatai, azt elolvashatják és esetleg megértõ fülekre találhat. De ez a jobbosbalos duma... ez kin segít? mire jó? mit visz elõrébb?
1/10
issti1 2008 jan. 29. - 17:45:37 1/10
(932/2021)
Természetesen nem: Mócártot, Debussyt és Ravelt zongorázom üres óráimban... csak néha kell egy kis közéleti kikapcs, mert pl. a zongoragyakorlás nagyon fárasztó és magányos mûfaj - ez itt részemrõl a szociális élet!

Szerényen úgy is mondhatnám, hogy sokirányú nyitottágú intellektusom szerteágazó igényeit elégítem ki - többek közt ezúton is!

Ami pedig filmes topic c. hozzászólásod illeti, abban igazad van, de ha ebbe a konkrét filmbe(Fridi most) egyszer belenéznél, józanul gondolkodva, csak a mienkéhez hasonló reakciókat tudnál írni, hidd el nekem, ha mondom! :o)
Siliana 2008 jan. 29. - 17:19:27
(931/2021)
Egyébként rátapintottál a lényegre, ez egy filmes fórum és nem politikai. Ezért zavar, amit mûveltek. Még ha szabályokba nem is ütközik.
Siliana 2008 jan. 29. - 17:15:51
(930/2021)
Olvass vissza tán. Nem kioktatni akarlak csak ráébreszteni a hiábavalóságra. De provokálj csak:)
1/10
alex4427 2008 jan. 29. - 17:03:21 1/10
(929/2021)
Mondtál valami érdemit is valaha, valahol?
Netán valamelyik filmes hsz.ban?
Mert itt nem!
Vagy csak kioktatni jársz ide?
Mer' az nem olyan érdekes!
Siliana 2008 jan. 29. - 16:44:09
(928/2021)
Reménykedem, hogy nem csak ebben leled az örömöd
1/10
issti1 2008 jan. 29. - 15:28:58 1/10
(927/2021)
Tudni még csak eltudnék, de mi van, ha élvezem?? :o)

Ennyi kis öröm nekem is jár!

Persze fel lehet vetni okosabb, érdemibb témákat is!

Várjuk érdeklõdéssel!
Siliana 2008 jan. 29. - 14:41:18
(926/2021)
A részletek nem igazán érdekelnek, ez a Mátyás-dolog sem,látom, nem igazán tudsz elszakadni
1/10
issti1 2008 jan. 29. - 13:50:40 1/10
(925/2021)
Azért ilyen szélsõséges kijelentésekre, mint pl."haza" még zárójelben sem lenne szabad ragadtatnod magad!
Ezeknek a szélsõségeknek nincs helye mai fejlõdõ-haladó világunkban!!

Még jó hogy azt nem mondtad "nemzet, v. magyarság" - ez irredentizmus!!
1/10
issti1 2008 jan. 29. - 13:45:59 1/10
(924/2021)
Drága egyetlen Don Kihótém, annyira együttérzek veled: milyen nehéz is lehet úgy vitatkoznod (velem), hogy közben a kétségtelenül nagy formátumú hozzászólásaid nem nagyon olvasom el!

Milyen kegyetlen és igazságtalan is az élet!!

De azért ne csüggedj, csak írj szorgosan: a többiek válaszaiból így is kisillabizálok egy-két dolgot - mint pl. hogy majd az utókor belátja, hogy a mi nagy Ferenc testvérünk egy Mátyás királyhoz mérhetõ formátumú politikus órás! .. mit politikus?! Egyenesen egy FEJEDELEM!!
Az utókor majd így fog emlékezni rá: Szent Ferenc, a reformok fejedelme!!

Attila és SZt. István mellett rögtön jön GYF. és persze Horngyuszi meg Hillerpupu és tettestársai, mint az erkölcsi törvények nagy újrafogalmazóit fogják imáikba foglalni utódaink, a kései magyarok!

Így lesz, ÁMEN!
1/10
issti1 2008 jan. 29. - 13:34:49 1/10
(923/2021)
Szerintem van a szûklátókörûségnek egy olyan határa, amit már nem lehet tolerálni -a legnagyobb empátiával és toleranciával sem!
De persze érthetsz Te is egyet azzal, hogy Gyurcsány Mátyás királyhoz mérhetõ nagyságú politikus és majd csak az utókor fogja ezt felismerni -

de nálam az ehhez hasonlók akkor is kiverik a biztosítékot, szorri!

Itt már rég nem politikai beállítódásról van szó, hanem egy torz valóságkép mindenáron magunkra erõltetésérõl - ezt pedig nem lenne jó annyiban hagyni!

Persze hihetetlen szellemi tartalékaim révén még ezt is kellõ derûvel tudom kezelni - mint azt láthatjuk! :o))

Don Kihóténak mindig igaza van, még akkor is , ha nincs - sõt, akkor különösképpen!! :o)
hungaricum 2008 jan. 29. - 13:30:46
(922/2021)
és arra emlékszel, kedves ondóka, hogyan mondta fletóka, hogy meg kell tartani a falusi kisiskolákat? Hogy mennyire is fontos az? És ebbõl mi lett? Errõl fridi mit mondott, mert bocs, de nem volt alkalmam megtekinteni, hogy az az "õszinte", "nemeslelkû" sztármûsorvezetõ errõl mit hazudott...