10/10
ondok 2008 jan. 24. - 19:54:16 10/10
(861/2021)
na az csak természetes, hogy "mindenki megéri a pénzét" ,aki nem fúj egy követ veletek,hacsak néha lóg is ki a sorból ,mert azért Lomniczi sem a karakán kiállásairól híres.Amikor vérlázító módon a be nem jelentett tüntetések gyujtogatóit egyes kollégái elengedték,nemigen bírálta a döntéseket,de az említett esetben az illetõ annyira lejáratta a bírói kart ,hogy azt már nem volt képe szó nélkül hagyni.
10/10
ondok 2008 jan. 24. - 19:49:44 10/10
(860/2021)
Te szerencsétlen ,te speciel mit fizettél a zsidóknak? Még a magyar állam sem fizetett egy kanyit sem,a németek fizettek kárpótlást,amit jogosnak ismertek el,és amivel nem tehetik egyébként jóvá ,ami történt.
A félreértések kedvéért nem vagyok zsidó,de mikor ilyeneket olvasok kedvem lenne azzá válni.
10/10
ondok 2008 jan. 24. - 19:45:37 10/10
(859/2021)
"Nem igaz az, hogy bizonyos kissebbségeknek több joguk van, mint a többségi társadalomnak? Nem igaz az, hogy mindenki fél bármi olyat tenni, amire ráhúzható, hogy sérti azokat a bizonyos kissebbségeket, mert akkor az illetõt meghurcolják? Ha egy zsidó vagy egy cigány bántalmaz vagy átvág egy átlagos magyar embert, akkor az normális, de ha ez a magyar ember védekezni mer, vagy eleve fordítva történik, akkor az antiszemitizmus vagy rasszizmus?"

Igen ,amit fent írsz az bizony nem igaz,és aki ilyet terjeszt az gyûlöletszító v. agymosott,mert a törvények mindenkire érvényesek egyformán.Mondj egy példát ,amikor valakit azért felmentettek ,mert zsidó v. cigány?
10/10
ondok 2008 jan. 24. - 19:40:25 10/10
(858/2021)
tudod miért ,mert ez a nép Gyõzike són nevelkedik,ahogy egy fideszes potentát mondta: nem lehet eléggé lebecsülni a nép szellemi szinvonalát.Ezért aztán erre játszik hazaáruló módon a jelenlegi ellenzék,mert annyira nem hülye,hogy ne tudná meglovagolni a reformok szükségszerû népszerûtlenségét.Zte tették a Bokros csomag idején is,az MSZP elvitte a balhét,õk beültek a készbe ,az eredményeket meg elk..rták.
hungaricum 2008 jan. 24. - 19:39:14
(857/2021)
na a Lomnici is megéri a pénzét, az a szélsõségesen szoclib világnézete segíti minden bizonnyal abban, hogy a pozitív diszkrimináció egyik hû kiszolgálója legyen.
10/10
ondok 2008 jan. 24. - 19:36:24 10/10 Előzmény alex4427
(856/2021)
mennyire sajnálom szegény mártír Orbánt,akkor hogy is volt õ a seregben Kisz titkár,és a párttitkár apuka javait sem élvezte ugyebár? Gyurcsány,amikor nem engedték neki megreformálni a Kiszt azonnal lemondott, otthagyta a jól fizetõ állását,szegény Orbán meg protival a komcsi Ikv-tõl ingyen lakást kapott a Harris közben,amit még állampénzen fel is újítottak neki ,ennyire el volt nyomva.
10/10
ondok 2008 jan. 24. - 19:31:45 10/10 Előzmény issti1
(855/2021)
Szerintem meg az a nótorius-beteges,ha valaki a jobboldal felé húzó,annak stiklijeit elkenõ(egy mai példa,hogy még Lomnici elnöknek is el kellett határolódni a Legfelsõbb Bíróság ov. bírájának szövegétõl,annyira kilógott a politikai elfogultsága a jobboldal javára)igazságszolgáltatást Gyurcsány által vezérelt szervezetnek nevezi.Ezt nevezem én nótórius propaganda szövegnek.Ennek fényében csak röhögök az olyan álszent szövegen ,hogy valaki mindkét féltõl viszolyog.Amikor ennyire nyilvánvaló tények vannak akkor az un egyenlõsdi maga a legnagyobb elvakultság .
10/10
ondok 2008 jan. 24. - 19:22:58 10/10
(854/2021)
A gazdasági szaklap az Economist.
10/10
ondok 2008 jan. 24. - 19:22:18 10/10 Előzmény neugassaman
(853/2021)
ki kell,hogy ábrándítsalak, nem gondosan el van kendõzve,hanem jobboldalon felfújják ill. kitalálják a nagy semmit.Inkább beszéljünk arról, hogy a tekintélyes gazdasági szaklap szakértõk véleményét idézi, hogy a magyar gazdaság igen jó úton halad,a pénzügyi stabilitás megteremtése sinen van, és mindezt úgy,hogy az állandóan példaként citált Szlovákiával ellentétben,ahol 1000 euró/év egy fõre a szociális juttatás,nálunk 1700 euró/év.Vagy beszéljünk Paul Lendvai cikkérõl,aki a jó úton járó modern reformok szégyenteljes akadályozójának látja a mai magyar ellenzéket.Ezzel szemben a fletózóknak mi a téma?: Hogy Gyurcsány min. elnök ülve válaszolt egy pimaszkodó fideszes szöveget szajkózó Eu képviselõnek.Akkor mirõl beszélünk?
A 4-es metró sinen van,el fog készülni akezdéstõl számított kb. 4,5 év alatt.Sajna hála Orbánnak a leállítás miatt kicsit késõbb és drágábban ,mintha nem torpedózták volna meg 98-ban.Egyébként a mûszaki tartalmat nem lehet összehasonlítani az eredeti 200milliárdos tervvel,mert pl abban a kapcsolódó felszíni beruházások nem szerepeltek.A kormányzati negyed felfüggesztése bölcs döntés,az összköltség 0,5 százalékát fordították eddig rá, ami nem veszett kárba.Az elképzelés helyes volt ,mert ha létrejön óriási megtakarítást jelent a mai kormányzati hivatalok mûködtetéséhez képest.Bárcsak a Fidesz is így állt volna hozzá a Nemzeti Szinház kérdéséhez,akkor most nem lenne egy förmedvény a raktárvárosban dupla pénzért,mint amibe a jelenlegi gödör helyén álló lett volna.
hungaricum 2008 jan. 24. - 11:20:04
(852/2021)
Még valami: kedves ondok világosíts fel, mi mit kaptunk/kapunk a zsidóktól vagy a cigányoktól? Semmit sem kapunk, de nem is kérünk semmit. És õk mit kapnak tõlünk? Tudsz erre válaszolni? És arra tudod a választ, hogy ha már olyan rengeteget kapnak, akkor miért kérnek folyton mégtöbbet? Én egy lépéssel hátralépve úgy látom, hogy azért, mert megtehetik. 60 évvel ezelõtti bûnökért (melyek kétségtelenül megtörténtek, ám mértékük és módszereik erõsen vitathatóak) még az unokáink is fizetni fognak. Ezt én kollektív bünösségnek nevezem, amely generációkon keresztül képes kizsarolni hatalmas forrásokat. Én miért fizessek? A gyermekem miért fizessen? Apám miért fizessen? Semmi közünk nincs az õ bajaikhoz. Érted? Semmi közöm hozzá!!! Miért kell akkor fizetnem? Én küldtem a zsidókat táborba? Én nem adok munkát a cigánynak, vagy én kötelezem arra, hogy 8 gyereket szüljön, akiknek esélye sincsen, hogy normálisan nevelkedjen fel és civilizált életet éljen? Ez miért mind az én hibám? Nemcsak, hogy nem az én hibám, de még csak nem is az én bajom. Szeretett fletókád és a brancsa mondogatja folyton, milyen fontos az öngondoskodás. Miért csak én vagy a hozzám hasonlóan normális életet élõ embereknek kell ebben az országban öngöndöskodnia? Akkor öngondoskodjon a cigány is, és a zsidó is. Tudod, "nincsen ingyenebéd"!! Õket miért védik külön törvények, engem miért nem véd semmi? Miért minden egy irányba mûködik és visszafelé már nem? Ezekre van válasz, de tõled majd csak olyat hallunk, hogy FASISZTA, vagy RASSZISTA, esetleg ANTISZEMITA! Akkora igény az, hogy az embert hagyják békén? Akkora igény az egyenlõség? Akkora igény, hogy a munkával megtermelt javaim engem illessenek? Akkora igény, hogy az általam a közösbe dobott javak nagy része ne egy feneketlen zsákba menjen? Mert ha már feneketlen zsákról beszélünk, akkor ez sokkal inkább az, mint az egészségügy!
hungaricum 2008 jan. 24. - 10:59:06 Előzmény ondok
(851/2021)
onodok, ondok. Sose javulsz. Bár ismerem azt a ti felfogásotokat, hogy aki nem tapsikol amikor a holokasuztról vagy a szegény cigányokról van szó, akkor az már neonáci, antiszemita és rasszista. Ez mindig az aduász a ti kezetekben, mert ezzel a vitát mindig le tudjátok zárni. Csak ez a lap is elég kopott már, töredezett, lassan már lehetetlen lesz használni, mert még a dilettánsok is látni fogják, hogy cinkelt. Ezekben a témákban számotokra nincs vitalehetõség, ezekben a kérdésekben zerintetek csak egyetlen igazság van, mégpedig az, amit ti mondtok, még akkor is, ha az labilis lábakon is áll. Ilyenkor hol van a te úgymond mûszaki elméd? Hová tûnik ilyenkor az az igényed, hogy csak arról a jelenségrõl mondd ki, hogy igaz, ami minden oldalról alá van támasztva, amelyet bármely körülmények között bizonyítani lehet? Ha ilyen mûszaki gondolkodásod van, inkább ne építs hidat, ne tervezz elektronikát, de semmi máshoz se nyúlj, mert abból tragédia lesz. Kicsit visszakanyarodva: én azért vagyok antiszemita, szerinted, mert kijelentettem, hogy egy réteg pozitívan diszkrimináltatja magát, és ehez a holokauszt ad nekik mandátumot? Ez talán nem igaz? Nem igaz az, hogy bizonyos kissebbségeknek több joguk van, mint a többségi társadalomnak? Nem igaz az, hogy mindenki fél bármi olyat tenni, amire ráhúzható, hogy sérti azokat a bizonyos kissebbségeket, mert akkor az illetõt meghurcolják? Ha egy zsidó vagy egy cigány bántalmaz vagy átvág egy átlagos magyar embert, akkor az normális, de ha ez a magyar ember védekezni mer, vagy eleve fordítva történik, akkor az antiszemitizmus vagy rasszizmus? Van erre egy jó viccem, sajnos egyáltalán nem vicces:
zsidó gyerek kérdezi az apját:
-Apa, mi az a profit?
-Tudod fiam az a profit, amikor a gójoktól elvesszük a vagyonát.
-Apa, és ez ellen õk nem védekeznek?
-De igen fiam, azt nevezzük antiszemitizmusnak.
És ez nem csak ebben a "pénzügyi modellben" vizsgálva igaz, hanem az élet bármely területén helytálló.
1/10
alex4427 2008 jan. 24. - 09:51:38 1/10
(850/2021)
HVG-Medián:

Korábban soha nem mondták ennyien, hogy semmiképp sem szavaznának az MSZP-re. A nagyobbik kormánypárt támogatottsága a teljes szavazókorú népesség körében 19 százalékra esett vissza - olvasható az összegzésben.
1/10
alex4427 2008 jan. 23. - 22:08:20 1/10
(849/2021)
"...ha esetleg egy néppárti képviselõ pimaszkodik, semmit.lehet,hogy még túl udvarias is volt Gyurcsány.Ahogy én a Kádárral parolázó posztkomcsi elnöküket Martens-et ismerem a tagok se lehetnek különbek." (ondok)

Komolyan lenyûgöz a szelektív memóriád!
Ugye, szerinted, a Kádár rendszer egykori Mszmp és Kisz vezéreibõl igazi baloldali-kapitalista lett! Mostanra!
Köztük Gyurcsányból, aki a Fideszrõl írogatta "tanulmányait" -a kényelmes Kisz irodából. (Miközben OV-t a rendõrök verték, ahogy helyesen, ezt is tudod. De téged ez sem zavar!)
Meg az sem, ha a magyar min.elnök bunkó! Ráadásul nem is itthon!

De lassan már te vagy az utolsó, aki hisz Gy.nek!
Már mindenki, a saját pártja is szabadulna tõle!
Rajta már csak a Fidesz valami kapitalis hülyesége segíthet.
(Lásd! 72 órás ultimátum!)
1/10
issti1 2008 jan. 23. - 18:39:48 1/10
(848/2021)
A politikától te is undorodsz, agymosásnak látod, s nem támogatod egyik felet sem: hát vedd észre azt is, hogy akinek ezt mondod, az pont "utolsó vérig" támgatója a jelenlegi csapatnak... tehát itt jön be, amit az agymosásról és agymosottakról mondsz: lásd az élõ példát! ...:o) ..vagy inkább :o(

Ugye érted kirõl beszélek ? ..és más is érti, aki olvassa?
1/10
issti1 2008 jan. 23. - 18:34:46 1/10
(847/2021)
Bocsi,de muszály kitérnem 1-2 zavaró nyelvtani hibára(velem is elõfordul, bárkivel-ne vedd lelkedre, csak kijavítom..)
Kiírtani helyett irtani -bár csak kiírták volna szegényeket és nem kiirtották volna! A másik: nem víszhang, hanem visszhang -ennyi!

Azon "hogy nem volt médiavisszhangja" Gyurcsány hazugság-számonkérésének az EP-ben, hát ezen már nem is csodálkozom: elég jól megedzették politikusaink és társaik az elmúlt tizenpár évben a közélet ingerküszöbét -pl. egy 3,5millás Postabank ítéleten már hovatovább csak röhö az ember, már ha egyáltalán észreveszi! A legtöbben már immunisak vagyunk -és ez nem csak szomorú, de hovatovább tragikus!
Mintahogy az meg már egyenesen elkeserítõ, hogy egyesek, mint pl. te, egyenesen "pimaszságnak" titulálják, ha valaki az ilyen dolgokat számon meri még kérni(s még Gyuriferi volt "túl udvarias" -hát tokonszúrom magam, komolyan!!)! Sajnos ez mind-mind egyenes következménye a dolgoknak: eljutunk lassan oda is, hogy ha vki számonkéri az aktuális politikus, v. milliárdos sikkasztót, hát még az illetõ nézheti meg magát: végülis hogy képzel vki ilyet, hogy számon meri kérni, vérlázító!!

S még egy notórius-beteges hibád: ha támadás éri hõs pártfogoltjaid(Gyuriferi,s tettestársai), rögtön jön a válszreakció, hogy "mert te meg azt a szemért Orbánt véded csak, azért bántod ezeket a szegényeket!" -tisztára, mint a Pavlovné kutyája, vagy vmi papagáj!!
Én nem vagyok Orbánhívõ, felõlem csukják le õt és társait(akár maga a Ferenc testvér -féle "igazságszolgáltatás"), meg is érdemlik, még tapsolni is fogok!
Csak arra kérlek, te se sápítozz, ha a jelenlegi hatalom bûnei is elõkerülnek, s méltó büntetést kapnak( kb. sohanapján következik be, de legalább engedtessék meg az igény!).
neugassaman 2008 jan. 23. - 18:25:48
(846/2021)
Hú, és még valami...
Most mást nem láttam rajtad kívül csúnyán beszélni!!!
De inkább nem is nézem amit másnak írsz, csak velem ne tedd!
Én most maradtam a tisztességes hangnemben!
neugassaman 2008 jan. 23. - 18:22:19
(845/2021)
Persze hogy nincs nyoma! Gondosan el van kendõzve!
Jaa! Egyébként vágom, hogy mit gondoltál orbánról, az viszont nem sovinizmus, rasszizmus.....
Lényegtelen, én útálom Orbánt is, és nem szeretem Gyurcsi Fercsikét se!
Kicsit se! Hogy miért?
Gondolom, nem az a logikus válasz hogy szélsõjobbos volnék, mert nem !
A politikától meg undorodok, teljesen igazad van - agymosás az egész, és jobb idõben kiszállni a maszlag zabálásból, mint a végén pszichosomatikus traumát kapni egy híradó nézése közben.
Igazán nem csesztetés Ondim, de mi van a "kormány - negyeddel"?
A 4-es metroval? Egyenlõre ennyi, mert még a múltkor nem igazán válaszoltál, és kíváncsi vagyok a Te álláspontodra!
10/10
ondok 2008 jan. 23. - 16:46:33 10/10
(844/2021)
" az Europa parlamentben egy nem Magyar ember járatta le Magyarországot! Ha az lenne, nem tette volna "
Teljesen egyetértünk, Orbánra gondolsz ugye, amikor több ízben is mószerolta saját hazáját az EU parlamentben, hogy ne adjanak neki támogatást ill. ugyanúgy ítéljék el mint Cubát ,Kambodzsát stb. Hát ez tényleg példátlan volt. Amirõl meg ti álmodoztok,hogy Gyurcsány lejáratta volna?Hát ennek bizony semmi nyoma sehol.
10/10
ondok 2008 jan. 23. - 16:42:26 10/10
(843/2021)
Sajna az agyad szakadt le, nem a pofád,kizárólag errõl az ügyrõl mondtam el a véleményem,amihez ugyanúgy jogom van mint neked.Te persze rögtön ,mint Móriczka nekimész Gyurcsánynak mint minden lehetséges ürüggyel.Én meg azt mondom ,hogy állatira meg lehet elégedve a jobboldal az állítólag GY.F. vezette igazságszolgáltatással,mert ha az párttatlanul és jól végezné a dolgát már az Orbán brancs rég a sitten ücsörögne, ha másért nem a törvénytelen kordonbontás miatt.
10/10
ondok 2008 jan. 23. - 16:36:43 10/10
(842/2021)
most látom,hogy bár a nekem címzett hozzászóláshoz van ragasztva, mégis Gyurcsányra célzol.érdekes ,hogy a médiában ennek semmi víszhangja nem volt.megaztán mit jelent ,ha esetleg egy néppárti képviselõ pimaszkodik, semmit.lehet,hogy még túl udvarias is volt Gyurcsány.Ahogy én a Kádárral parolázó posztkomcsi elnöküket Martens-et ismerem a tagok se lehetnek különbek.