10/10
déna 2008 ápr. 16. - 20:42:52 10/10
(12/12)
Az egész filmben minden tetszett, kivéve Pippa Funnellt a military lovasnõt, mert nekem valahogy ellenszenves lett egy bizonyos eset óta. Nem is olyan régen néztem egy military közvetítést és mondták, hogy Pippa kengyel nélkül akar végigmenni a pályán (néztem is egy nagyot, hogy te jó ég), hát meg is lett az eredmény: a veseny negyedénél akkorát bukott a lóvával együtt, hogy azt hittem fel sem kel a ló! Számomra ezzel azt sugallta, hogy "nézzétek én vagyok a legjobb a világon, én még ezt is meg tudom csinálni"! Amúgy is a military az a sportág a lovas sportok közül, amit nem szeretek.
Aldebaran 2008 ápr. 15. - 18:56:49
(11/12)
Sajnos azért még tenni sem kell túl sokat, hogy egy csikó "problémás" legyen. Elég csak nem törõdni vele, mivel "felnõ az magától is".
A csikó nem tanulja meg, hogyan kell viselkedni az emberekkel. Megpróbál úgy "ismerkedni" az emberrel, mint más lovakkal (egy kis csipkedés, futkosás, rugdosás), keresi a helyét a rangsorban. És egy nagyobb csikót a maga 2-300 kilójával már nagyon nehéz meggyõzni arról hogy rangsorban alattad áll. Innentõl pedig jön a durvaság. Ezután pedig vagy megtörik a lovat (aki ezután megtûri az embert maga mellett, de alig várja, hogy megszabadulhasson tõle) vagy -és ez talán ritkább- agresszívvé és kezelhetetlenné válik.
10/10
déna 2008 ápr. 12. - 16:51:39 10/10
(10/12)
Igen sajnos egyre több olyan helyrõl hallani, ahol nem bánnak jól a lovakkal. És az, hogy nehezen kezelhetõvé az az ember hibája. Pedig Õk kilómétereken át cipelnek bennünket, vagy más terheket amig ki nem fulladnak, szeretetreméltó társai lesznek az embernek, pedig könnyedén megtehetnék, hogy felrúgnak, ledobnak, megtaposnak minket. És az emberek mindezért gyalázatos módon mondanak köszönetet.
Aldebaran 2008 ápr. 12. - 13:29:19 Előzmény déna
(9/12)
Nem. Nem vagyok tapasztalt ebben, csak belekostoltam a dologba.
A lókinzassal kapcsolatban: engem is felhaborit. Szerencsere van mar 1-2 lómentõ alapitvany Magyarországon is.
Sajnos nálunk még mindig az a gyakorlat, hogy kihajtjak a ló lelkét is, ha már nem alkalmas lovaglásra és papiros kanca, akkor elletik, és ha már az se megy, vágóra adják. majd vesznek egy masikat, és kezdik elõlrõl. elvégre minden lecserélhetõ, kidobható. miért pont egy kiöregedett, rosszlábú "gebe" ne lenne az?...
10/10
déna 2008 ápr. 11. - 17:05:32 10/10 Előzmény Aldebaran
(8/12)
Azt hallottam, hogy a fiatalabb lovaknál ez jobban mûködik. Úgy irigylem azokat, akiknek lehetõségük van lovakkal dolgozni, nekem ez sajnos nem adatik meg. A Parelli módszerrõl én is olvasgatok, mert nagyon megfogott a dolog, de élõben még nem láttam ilyet. Olyan jó azoknak, akik a lovukkal igazi baráti köteléket tudnak kialakítani. Azt viszont rühellem, mikor olyat hallok, hogy vasvillával szurkálja vki a lovát, meg éhezteti. Az ilyennek minek ló!
És te idomítod, belovaglod vagy hogyan foglalkozol velük? Tudsz mindkét stílusban lovagolni?
Aldebaran 2008 ápr. 10. - 20:37:40
(7/12)
Igen,kipróbáltam. 20 éve foglalkozom lovakkal. Egy 2 éves nehezen kezelhetõ csikó volt. Azt nem mondom, hogy nagyon profi vagyok, attól távol állok. Én úgy látom, csikóknál azért könnyebben müködik, mint egy felnõtt (esetleg az életbe is belefáradt bér-)lónál. De a csikók pont ugyanazokat a gesztusokat mutatják, ami le van írva. Felnõtt lónál inkább az éppen adódó konfliktusokat lehet jól megoldani. Persze az angol stílus távolabb áll ettõl a módszertõl, mint a jóval szabadabb western stílus. Egy barátom a Parelli módszerrel idomítja a lovát. Láttam õket. Fantasztikusak!
10/10
déna 2008 ápr. 10. - 19:11:34 10/10
(6/12)
Igen lehet! Már több olyan esetrõl is hallottam, hogy egy fogyatékos sokkal jobban megértette magát a lóval, mint egy egészséges ember. Már egészen apró rezdülésekbõl is megértik egymást. Pl. hallottam egy nõrõl akinek le kellett vágni a lábait, és ennek ellenére nagyon ügyesen lovagolt.
10/10
déna 2008 ápr. 10. - 18:21:20 10/10
(5/12)
Igen tudom! Nekem is csak akkor megy igazán jól a lovaglás, ha azt a lovat kapom, akivel már össszeszoktunk, Õ is ismer engem és én is Õt! Csak azért irtam, mert az angol telivérek nem a kezességükrõl híresek, és csodálom a lányt, hogy így el tudta nyerni a ló bizalmát, és fordítva. A paralimpiai díjlovas srác is nagyon ügyes azzal a lóval, akivel már nagyon egymásra hangolódtak, de ha egy másik lóval kéne helyt állnia, nem biztos, hogy az is ilyen könnyedén venné a lovas segítségeit.
10/10
déna 2008 ápr. 10. - 16:45:36 10/10
(4/12)
Tudom, ezt tapasztaltam is, mert mikor nem a kedvenc lovamra ültem, mindjárt nem úgy mentek a dolgok, ahogy kellett volna :)
Az a vak lány nem semmi volt, egy nehezen kezelhetõ angol telivérrel így összebarátkozni! Meg az a díjlovas srác, akinek gyengék voltak az izmai, az is hogy irányította azt a lovat. Bár szerintem nem minden loval tudná ezt megcsinálni, ha aláraknának egy kevésbé beidomított lovat, szerintem nem ez lenne az eredmény, mint amit láttunk.
10/10
déna 2008 ápr. 10. - 16:39:41 10/10
(3/12)
Tudom, hogy van róla egy könyv, meg is van nekem is. Tényleg kipróbáltad, és mûködött is? Én nem tudom kipróbálni, mert ott ahol én lovagolni tanulok, ott nem nagyon engednek a lovakkal kísérletezni!
Aldebaran 2008 ápr. 09. - 20:30:37 Előzmény déna
(2/12)
Én is nagy lórajongó vagyok. Sajnos pont lekéstem a filmet. Egyébként van egy könyv Robertsrõl. Az igazi suttogó a címe. Ott részletesen ír a módszerrõl. Próbálgattam, és mûködik.
10/10
déna 2008 ápr. 09. - 15:19:20 10/10
(1/12)
Én nagyon szeretem ezt a mûsort, fel is vettem még régebben videóra, hogy sokszor meg tudjam nézni :) Monty módszerét szívesen kipróbálnám. Szeretném én is ha lenne egy lovam, és õ a barátom lenne (bár az még nagyon odébb van, hogy nekem lovam legyen). Azt nehezen tudom elképzelni, hogy vakon irányítsa valaki a lovat, de az a csaj megcsinálta! Én képtelen lennék rá!