Téma: Fûrész V.

3/10
davidska 2009 jan. 23. - 09:12:29 3/10 Előzmény beo71
(196/356)
szia

azért nem beszélnek/beszélünk a fûrész 1 rõl, mert ez itt a fûrész 5-nek a fórum oldala :)
egyébként maximálisan egyetértek azzal amit mondasz
offtopic
zoli_brazil89 2009 jan. 22. - 18:07:05
(195/356)
hello
aki tudja ki van az elõzõ hozzászólásom képén kérem küldjön üzenetet
elõre is köszönöm
6/10
beo71 2009 jan. 22. - 17:03:09 6/10
(194/356)
Hihetetlen,hogy emberek tucatjai vitatkoznak azon,hogy a 2-ben így,a 3-ban úgy,a 4-ben meg amúgy,miközben a zseniális elsõ részrõl alig beszélnek,holott annak köszönhetõ ez az egész lehúzós,ötlet nélküli,idegesítõ saga.A zseniális (legfõképpen EREDETI)Fûrész 10/10 egyszerûen más dimenzió,a folytatások csak megélnek belõle,sajnos rombolják is a mítoszát,Fûrész 2.3.4.5.csak összevagdalt,vértõl bódult b-horrorok,amelyek már nem is akarnak gondolkodtatni vagy rémiszteni,megelégszenek az olcsó szórakoztatással.Ezek közül az utolsó megfelel az egyszer nézhetõ 6/10 felejthetõ kategóriának.
10/10
Mackógyerek 2009 jan. 22. - 15:22:58 10/10
(193/356)
***SPOILER***
Mr.Gordon a legkirályabb,mégis meghalt!:(

A IV. résztõl Hoffmann folytatja az öreg játékát, de önszántábból,azért vigyorog annyira a hülye fejével!:)Úgy,mint ahogy az elsõ részben az öreg befeküdt a Gordonékhoz,most õ ült ide az áramos székbe álcából és,hogy "felügyelje" az ügyvéd mozdulatait.(aki természetesen áldozat---gerincfúró).

Mikor lesz VI. rész ??? Már várom! :D
3/10
davidska 2009 jan. 21. - 13:19:21 3/10 Előzmény gerkovka
(192/356)
spoiler

Nem szeretem ha valaki úgy szól le, hogy közben neki nincs igaza, mert úgy látszik TE nem érted akkor,de megmagyarázom: úgy kezdõdik a négy hogy felvágják jigsawt és a kazit kiveszik, ami hoffmannak van címezve (nem konkrétan de ki lehet venni belõle), (jelzem, hogy ez a jelenet ugyebár a film történetének a vége -egyébként pár hozzászólással ezelõtt már leírtam-) és azt mondja :
"Ott van, nyomozó?Ha igen, valószinüleg már csak maga maradt. Ezúttal lehet, hogy maga boldogulni fog ott ahol a többiek elbuktak.Azt hitte, hogy elsétálhat anélkül,hogy megmérettetne? Ígérem,hogy a munkám folytatódni fog.Azt hitte, hogy vége,csak mert meghaltam? Nincs vége. A játékok még csak most kezdõdtek!"

Vagyis nem önszántából ült az áramosszékbe, hanem jigsaw elraboltatta az ügyvéddel (de ez látszott is, mert volt olyan szituáció, amikor majdnem balül sült el) és letesztelte. Utána kiszabadult és megkapta a kazit. És így van igazad van együtt csinálték a csapdákat, de halála elõtt még "megmérettette", úgy ahogy Amandát is (csak õ besz*pta)

szóval szerintem meg te ne írj hülyeségeket

a másik kérdésedre a válasz pedig kb. 10 hozzászólással ezelõtt megbeszéltük. Pont ugyanezt kérdeztem én is :) de aztán jogosan megválaszolták: a dagi elõtt is voltak már gyilkosságok, csak a dagit mutatták elõször a filmben (még az egyben)
zoli_brazil89 2009 jan. 20. - 23:11:43
(191/356)
hello
nem tudjátok ki van a képen?
TaurusHUN 2009 jan. 20. - 00:03:22
(190/356)
Még mindig az elsõ és a negyedik rész a best of nekem. Az 5. részre szintén nem vigyáztak, eléggé :-D.
Lényegében nekem a leggyengébb rész volt eddig, viszont "trancsírozás" területén a legdurvább volt, szerintem. Az inga és a fûrész kimondottan ütött. De vég lehetne már, mondjuk egy nagy csattanóval, mint amilyen az elsõ rész volt.
gerkovka 2009 jan. 19. - 22:58:00
(189/356)
Davidska mielõtt magyarázatként másoknak hülyeségeket irogatnál kérdezném tõled:hogy tesztelhette Jigsaw Hoffmannt a négyben az általad említett jégkockás áramos csapdával,mikor a filmbõl kiderül,hogy már az elejétõl együtt dolgoztak még Amanda elõtt?Viszont valamit én se értek ha a dagit aki idõbeli síkban az elsõ volt,hogy csinálhatták már együtt?Hoffmannak azért kellett 'beszállnia' mert leutánozta õt Jigsaw szerint.De akkor most mit is utánzott?
agicus* 2009 jan. 17. - 19:44:04 Előzmény Pöksz:)
(188/356)
nekem is tetszett az 5 most már kiváncsi vagyok a 6ra :D
Pöksz:) 2009 jan. 16. - 20:42:49
(187/356)
Sziasztok!
Én mindegyik részt láttam és szerintem ez a rész volt a legjobb, végén csattanó 10/10 18 év felett ajánlom:)
Pöksz:) 2009 jan. 16. - 20:41:56
(186/356)
Sziasztok!
Én mindegyik részt láttam és szerintem ez a rész volt a legjobb, végén csattanó 10/10 18 év felett ajánlom:)
BenHarding 2009 jan. 15. - 01:56:50
(185/356)
Remélem több részt már nem készítenek..
timike6 2009 jan. 14. - 23:10:33 Előzmény davidska
(184/356)
:) ajaj! Szombaton akarnám meg nézni, remélem azért a vérfolyáson kívül érthetõ is lesz. Lehet elõtte meg kellene nézni az elsõ 4-et újra? Így volt a Harry Potternél is. Minden új könyvnél frissíteni kellett a történet elõzményeit.
janka:) 2009 jan. 14. - 20:52:41
(183/356)
a rómain számokat tudom csak gyorsírás közben nem figyelek:D
hát nemtom nekem ez a rész elég zavaros volt. a II.rész jó volt,õszintén nekem az teccett a legjobban.de egyre jobban túl bonyolítják és egyre gagyibb lesz.
3/10
davidska 2009 jan. 14. - 17:53:57 3/10 Előzmény janka:)
(182/356)
spoiler

janka

a fûrész 3 meg a fûrész 4 párhuzamosan játszódott. ez volt a fûrész 4 egyik csattanója. Tehát ami a 4 eleje az igazából a vége a filmnek, csak egy kvázi visszaemlékezés. szóval a történet így volt:

amanda, a jigsaw, meg a doki csaj akcióznak (errõl szól a fûrész3)
- vele párhuzamosan -
a strahm bemegy az épületbe keresi a néger csákót (aki a 4-ben kapja a feladatokat), de közben rátalál a jigsaw-ékra
- vele még mindig párhuzamosan- :)
a hoffman kiszabadul abból a terembõl ahol volt az a jégkockás-áramos csapda (ezzel tesztelte jigsaw hoffmant)majd rátalál strahmra -aki rátalált jigsaw-ékra- és rácsukja az ajtót

-ezután a boncteremben kiszedik a kazit amin hoffmannak volt az üzenet (ha jól emlékszem, a 4-et már régen láttam)

remélem sikerült érthetõen leírnom
a római számokról meg annyit, ha nem tudod õket akkor írd simán :)
Valezius 2009 jan. 14. - 17:46:08 Előzmény janka:)
(181/356)
Meglepõen egyszerû a válasz.
A boncolás után régebbi események következnek.
Az egész szériára jellemzõ, hogy szabadon bánnak az idõsíkokkal, talán a legjobb példa a második rész, ott is csak a végén derül ki, hogy mi van...
janka:) 2009 jan. 14. - 17:09:06
(180/356)
az én kérdésemre nem tudja vki a választ:)?
3/10
davidska 2009 jan. 13. - 22:02:54 3/10
(179/356)
megmondom õszintén ezt nem figyeltem, de rátapintottál a lényegre, hogy kavarodás és rendezetlenség van a filmekben...annyira látszik hogy ez a sztori nem így lett kitalálva, hanem mindig hozzá tettek valamit (ellentétben a harry potterrel -korábban valaki írta-, ami 7 rész, de kerek történet)
..."na még legyen ez is, meg az is, megaztán hú de jó lenne ha most jól megkavarnánk a szart és akkor még a csavart is megcsavarjuk, hogy nem is egyedül volt, sõt nem is ketten, sõt a 6-ra lehet hogy kiderül hogy a jigsaw felesége is benne volt, csak színlelte az egészet"...pfff amilyen jó és eredeti volt az elsõ rész annyira silány a folytatás (de már nem fogom többször leírni a fórumban). egyedül a képi és hangi arculatát tudta megõrizni, ami mondjuk elég jó
capriati 2009 jan. 13. - 21:46:42 Előzmény davidska
(178/356)
spoiler


az ok hogy voltak elõtte gyilkosságok, de ha jobban figyeltek, mutatják az összes fûrész-gyilkosságról listát (nagyjából a film közepén, strahm ügynök)

ott a sorrend: cecil-seth-mark-paul stb.

na már most az a gáz, hogy az 1-ben a mark-gyilkosság (viasszal be volt kenve, szétégett) késõbb volt, mint paulé, ott találtak meg gordon doktor lámpáját is.

itt viszont elõbb van paulé, szóval ez a dolog így nem jön össze...

ez sztem nem kis baki a rendezõk részérõl...
3/10
davidska 2009 jan. 13. - 18:03:35 3/10 Előzmény snapadam
(177/356)
spoiler

jah, köszi az infót. elkerülte a figyelmem hogy még régebben is voltak ilyen gyilkosságok (még a fûrész 1 bõl)...de akkor is elég zavaros az egész.

meg egyébként is (most ez szõrszálhasogatás lesz), de azért megnézném hogy melyik FBI ügynök képes egy ilyen precíz mérnöki szerkezetet megtervezni és kivitelezni -EGYEDÜL- , mint az az ingás berendezés.

meg tényleg az a körfûrészes cucc a végén az elég hiteltelen, hogy valaki hosszában felvágja a kezét :S, és úgysem tud 2,5 l vért elveszíteni. mert kb 5 liter vér van egy emberben, de az a lábában, törzsében stb. tehát a vér nem fog a lábából a kezéig folyni szóval elég baromság /kicsit túlzottan belementem az anatómiába...bocs:) /

én most is azt mondom hogy fûrész 2 után meg kellett volna állni...kész