Téma: Fûrész V.

blackman 2008 nov. 07. - 10:37:49
(116/356)
SPOILER
Na én pontosan így éreztem a végén a körfõrész vagy milyen jelenetnél,amikor hosszában kettévágja a kezület és még utána mutatja is,hogy a fickó felemeli,és kettényílik. Brrrrr
offtopic
blackman 2008 nov. 07. - 10:35:17
(115/356)
Aki lusta,annak nem lesz semmilye! ;)
leopard26 2008 nov. 07. - 00:03:53
(114/356)
az elején ez a szorítós dolog,nagyon kemény.olyan faszán sikerült hogy azt hittem nekem is leszakad valamelyik végtagom
10/10
Kendy 2008 nov. 06. - 22:24:50 10/10
(113/356)
Ma töltöttem le!
Nagyon várom milyen lesz!
:)
Simán szereztem hozzá feliratot!
:)
offtopic
monnci 2008 nov. 06. - 21:18:28 Előzmény blackman
(112/356)
Hú, köszi...:D Látom, te nem vagy lusta.::DDDD
ingyom-bingyom 2008 nov. 06. - 20:55:23
(111/356)
spoiler

ahogy olvastam,Strahm belelöki Hoffmant a kaporsóba ami a menekülést jelenti,így Hoffman mint rossz túléli,Strahmt meg összenyomja a fal vagy mi,így Strahm hal meg.
ingyom-bingyom 2008 nov. 06. - 20:44:04 Előzmény blackman
(110/356)
Azt a betyár mindenit!!!Te aztán nem tréfálsz! :DDD

A viccet félretéve én ma,vagy holnap fogom megnézni,kiváncsi leszek már ezek után hogy milyen lett.
blackman 2008 nov. 06. - 18:19:25
(109/356)
Húúúúúhhh!!! De azért vannak még apró részek,párbeszédek,amiket képtelenség lett volna már leírnom,amikkel végül is még teljesebb a film.Érdemes megnézni,méltó V. rész szerintem! ;)
blackman 2008 nov. 06. - 18:16:21
(108/356)
SPOILER-SPOILER-SPOILER-SPOILER-SPOILER

Szóval az egész film úgy indul,hogy egy krapek fekszik egy asztalon,a nyaka lekötve,a kezei is. Bejelentkezik a szokásos kis Jigsaw bohóc,és elmondja neki,hogy a kikötözött fickó amit tett,azért nem bûnhõdött meg rendesen,csak 5 évet kapott.Ezért azt,amivel a bûnt elkövette,vagyis a kezét kell beletennie egy satus gépbe és megnyomnia a gombot,és az összezúzza a kezeit és csak így menekülhet meg.Ha nem teszi akkor a bárd ami felette van,el kezd himbálódni,ketté vágja.A fickó megteszi,berakja a satuba a kezeit,az össze is zúzza,viszont a bárd mégis megöli,és csak utána szabadul fel a nyaka.És közben észreveszi,hogy valaki végignézi kukucskálva amíg õ meghal.Aztán mutatják azt a helyet,ahova elmegy Strahm bemegy,vagyis ahol befejezõdött a 4.rész,és õ lelövi azt a pasit aki megölte a 4. rész végén Jigsaw-t,aztán Hoffman bezárja a szobába Straham-et.Aki talál egy titkos kijáratot és ott egy újabb hangüzenetet talál,amiben közlik vele hogy ne menjen tovább ha élni akar,azán elkapja a malac fejû akárki.(Hoffman)Arra ébred,hogy a fején van egy üveg kalitka,és felette 2 gallon víz,ami lassan megtölti a kalitkát.A zsebei kiürítve,de mégis nála maradt a tolla,amit a légcsövébe szúrva,levegõhöz tud jutni és megmenekül.Közben Hoffman kihozza a 4. részbe bezárt kislányt,és kiderül számára hogy Strahm túlélte,amit nem kellett volna.Strahm-tõl elveszik az ügyet,aki gyanakodni kezd Hoffmanra,amit el is mond neki,mikor az meglátogatja a kórházban.Hogy mindenki meghalt,vagy mint Strahm megsebesült,Hoffman szinte karcolás nélkül megúszta.Aztán Straham elmegy az FBI irattárába,ahol is talál egy olyan aktát Hoffmanról,amibe benne van hogy megölték a hugát,és a gyilkos az az ember,akit a film elején megölnek a bárddal.Közben Jigsaw volt feleségét hivatja az ügyvéd,és megmutat neki egy videót,ahol Jigsaw elmondja neki hogy mennyire szereti a nõt és hogy sajnálja hogy nem tudott neki segíteni,és hogy ráhagy 1 dobozt,és a nõ az tudni fogja hogy mit csináljon a dobozban található tárgyakkal,de a csaj nem árul el semmit hogy mi van a dobozban,pedig eléggé meglepett-rémült arcot vágott.(ezért gondolom hogy talán lesz folytatása)Strahm elmegy a helyszínekre ahol a bárd által meghal fickó volt,és ahol az 1. részben meghalt egy fickó a drótok közt vergõdve,és rájön hogy Hoffman ölte meg a bárdos megoldással a fickót,és hogy utána segítve Jigsaw-nak a drótos megoldással a fickót.Miután leutánozta Jigsaw-t és megölte azt a fickót,Hoffman kap egy levelet,hogy "tudom ki vagy".Aztán a liftben Jigsaw elkapja,és miután Hoffman felébred rá van kötve egy székre,és ha megmozdítja a kezét,akkor a puska lelövi.Aztán Jigsaw elmondja Hoffmannak,hogy tud arról hogy õ ölte meg a fickót úgy,hogy az õ módszereit lemásolta,de mégsem úgy,mert annak a fickónak nem volt esélye se életbe maradni.Felajánlja Hoffmannak hogy,könnyíthet a lelkén,és a bûnösöket valamilyen szinten megbüntetheti,de úgy hogy nem öli meg õket,mert Jigsaw elítéli a gyilkosokat.Aztán közben mutatnak 5 embert akiknek próbákat kell kiállniuk,és egy csapatként dolgozniuk,és nem az ösztöneikre hallgatni (ez a túlélési ösztön lenne).A végén csak ketten maradnak,és kiderül hogy a próbák alatt csak össze kellett volna dolgozniuk,nem halt volna meg akkor senki,és kisebb lett volna a "teher" is.És ami összeköti õket,az egy égõ ház története.Jigsaw exe felkeresi a fõnyomozót (?) és elmondja neki,hogy szerinte Strahm követi õt.Közben Hoffman is megemlíti a fõnyomozónak,hogy Strahm eltünt,és hogy tud-e valamit arról,hogy Strahamnak volt egy feltételezése,miszerint Amandán kívül volt még tettestársa Jigsawnak.A fõnyomozó mondta,hogy igen,említette Strahm,és hogy szerinte egy belsõ ember segítheti.Közben,mivel a fõnyomozó nem éri el Strahm-et a mobilján (amivel Hoffman csörgette meg,aztán kikapcsolta)amit közben õ beméret,aztán mikor Hoffman odaér a mostani tetthelyre,és bekapcsolja a mobilt,és bemérik a helyét,a fõnyomozó odamegy a helyszínre,ahol megcsörgeti Srtaham telefonját (amit Hoffman hagyott ott,ezzel teljesen táterelte a gyanut Sthahm-re(,és elfogató parancsot ad ki ellene,mikor megtalálja a saját fotójával ellátott aktáját is(mármint a fõnyomozóét).Straham rájön,hogy azért kellett meghallni mindenkinek az elején,és csoda hogy õ is megmaradt,mert úgy kellett tûnni,hogy Hoffman a hõs,aki megmentette a kislányt és egyedül túlélte,és Jigsaw-t is elkapta.Aztán Srtahm is odakeveredik a tetthelyre,és talál egy üveg koporsót,és egy hangfelvételt,amin megtudja,hogy ha belefekszik a koporsóba,akkor igaz hogy fájdalmas körülmények között,de megmenekül.Erre jön Hoffman,összebunyóznak,és Strahm belelöki Hoffmant a koporsóba,és rácsukja a tetejét.Ezzel beindít egy gépet,és Strahm kérdezi Hoffmant,hogy hogyan tudja kinyitni a közben bezáródott helység ajtaját,erre az nevetve rámutat a lejátszóra.Hoffman meghallgatja és kiderül hogy végül is azért kell meghalnia,mert tovább ment,a szoba lesz a sírja vagy mi,nem marad nyoma se ezek után,mert tovább folytatta a nyomozást vagy ilyesmi.Aztán az üvegkoporsó belesüllyed a földbe,Strahm se tudja kinyitni,és a falak elindulnak egymás felé,és õ azt kiabálja Hoffmannal,hogy akkor is tudom hogy ki vagy vagy valami hasonló,és aztán összenyomják a falak.És ennyi.Na ezért sikerült szerintem laposra a vége,de amúgy izgi volt szerintem.
offtopic
monnci 2008 nov. 06. - 16:54:06
(107/356)
Jaja..xD Hát ez van, én ilyen vagyok.:DDDD
offtopic
blackman 2008 nov. 06. - 16:44:54
(106/356)
Na persze lusta mi? :DDDDDD
offtopic
monnci 2008 nov. 06. - 16:43:27
(105/356)
Na, akkor én most nagyon nyaggatlak, mert kíváncsi vagyok a tartalmára, privit meg lusta vagyok küldeni..:DDD
blackman 2008 nov. 06. - 16:41:31
(104/356)
SPOILER

Na mégegyszer leírom,mert úgy látom valaki nem olvasta el már egyszer. Dr. Gordon nem szerepel az V. részben,csak egyszer lesz megemlítve,de még mutatni se mutatják,csak megemlítik,de csak abban a vonatkozásban,hogy ugye számára csinálták a legelsõ próbát,vagyis a legelsõ részt.Ennyi.Az a (fürdõ)szoba,ahol Dr. Gordon be volt zárva,az se lesz benne az V. részben!Most megnéztem másodjára,és akkor is azt mondom,hogy a vége kicsit lapos lett,vagyis nem annyira izgalmas számomra. De szerintem lesz még folytatása.Amúgy ha valaki kíváncsi mire gondolok kérdezze meg privátba. ;) Vagy ha nagyon nyaggattok talán itt is leírom a film tartalmát bõvebben,mint ahogy már leírtam.
offtopic
monnci 2008 nov. 06. - 16:37:08
(103/356)
Szerintem feliratos... Mostanában minden film feliratos...S Nem mintha nem tudnák olvasni, csak régen egy kicsit több idõt szántak arra, hogy a filmet kidolgozzák, pl szinkronizálják..:S
blackman 2008 nov. 06. - 16:32:58
(102/356)
Kint már játszák,és M.o.-on 2009 január 9-ére van kiírva,de még nem lehet tudni hogy szinkronos vagy feliratos lesz-e.
offtopic
monnci 2008 nov. 05. - 15:25:16
(101/356)
Rossz helyre válaszoltam az elõbb..:P

Szal ezt idöjos1010-nek mondom.:P
monnci 2008 nov. 05. - 15:23:45 Előzmény monnci
(100/356)
Ja, így utólag rájöttem..xD
De tudod hogy értem. Hogy még vagy 28 részt le fognak forgatni a fûrész szériából....(sztem:D)
7/10
idõjós1010 2008 nov. 04. - 21:39:52 7/10
(99/356)
Azt én sem, viszont fordulatnak nem lenne rossz, már ha persze további cselekmények is fûzõdnek majd a jövõben hozzá.
offtopic
norton15 2008 nov. 04. - 20:59:04
(98/356)
Én filmet láttam még a középkori kínzásokról, hát nem mondom, néhányon sokat agyalhattak, hogy minél fájdalmasabb legyen. Pl a spanyol inkvizíció híres volt a kegyetlen kínzásaikról...:S
7/10
idõjós1010 2008 nov. 04. - 20:06:16 7/10
(97/356)
Szerintem ilyen római szám nincs.
XXVII-XXIII ezek vannak helyette sztem.