Téma: Fûrész

10/10
damienisback 2009 júl. 25. - 13:59:51 10/10
(178/458)
amiket írsz a horrorfilmekrõl, az a teljesen átlagos tucathorrorokra igaz. a fûrész jóval több ezeknél, ez közel sem egy tucathorror, aki látta, tudja miért mondom ezt, aki meg nem, nézze meg. ja és szvsz pszichothrillernek túl durva ez a film. azzal sem értek egyet, hogy egy horrornak ne lehetne mondanivalója, csak nehéz olyat alkotni, ami élvezhetõ így egyszerûbb volt tucatfilmeket gyártani...
nokeka 2009 júl. 25. - 13:44:53 Előzmény damienisback
(177/458)
Érdekes dolgot mondtál! Horrorfilm?
Hm, akkor definiáljuk a horrorfilmet!
Szerintem a horror esetenként hiteltelenül túlzó eszközökkel operál (vér-vér-vér), és sosem moralizál, a horrorban megtörténnek a dolgok a maguk hihetetlen egyszerûségében. Ha értelmet akarnak adni a halálnak a horrorban, akkor megássák a horror sírját. A halott látványa nem ijesztõ, a halott halottabb nem is lehetne (kivétel, ha élõhalott... :), egyedül a halál megtörténte tud ijesztõ lenni (erre épít a horror), míg szerintem ez a film inkább a halálhoz vezetõ útra összpontosít, és ami a legfontosabb morális értékeket fogalmaz meg. Vagyis nem lehet horror. Jóval inkább pszichotriller, amibe bõven belefér a perverzió. Vagy esetleg van valakinek jobb ötlete a film mûfaját tekintve?

Tudod, szerintem a legijesztõbb az, amirõl tudod, hogy akár veled is megtörténhet. A horror jobbára olyan dolgokat vonultatnak fel, amik nem történhetnek meg. De lássuk be a sorozatgyilkosok köztünk élnek csak nem Hannibal Lecternek, John Doenak (Hetedik) vagy Jigsawnak hívják õket, hanem Ted Bundynak, Charles Mansonnak, vagy épp Pándy Andrásnak.
A film célja a borzongatás, és ezt a fõszereplõ talán a legtalálóbb eszközzel érte el: prédikációja és helyzetteremtése embereket fordított egymás ellen, és ez igen is perverzió. :)
10/10
damienisback 2009 jún. 25. - 21:19:49 10/10
(176/458)
egy kérdésem lenne: mégis mit vártál egy horrorfilmtõl?
nokeka 2009 jún. 25. - 21:13:00
(175/458)
A film jó, ötletes, minden benne van, ami a vérnyomás emeléshez szükséges. Kikapcsolt, elgondolkodtatott, szóval megérte megnéznem. De mindezek ellenére ambivalens a dolog, mert hiába tetszett, mégis taszított a perverziója miatt.

Kicsit talán sajnálom, hogy több rész lett belõle, így felhígult a gondolatvilága, és ami talán hiba, hogy nem változott Jigsaw karaktere az új részekben. Vagyis nem volt sok az új mondanivaló.

Valaki itt azt mondta, hogy Jigsaw arra tanít, hogy értékeljük az életet. Szép-szép. De mind emberek vagyunk, és nem vagyunk hibátlanok, gyakran vagyunk kicsinyesek és önzõek. Hol a nagylelkûség, hol a megbocsájtás (lásd III. rész), szóval ha ilyenek vagyunk, akkor mind bûnösök vagyunk? Vagy csak szimplán így tudunk élni? Vagyis ténylegesen élünk, de csak azon a szinten, ami Jogsaw-nak nem felel meg. És a helyzet az, hogy amit tesz, az nem tanítás, hanem inkább prédikálás, ami már inkább (ebben a szövegkörnyezetben) pejoratív szó. Aztán gondolkoztam, hogy ezt én már láttam valahol. Majd rájöttem, hogy a Hetedikben tette ugyanezt Kevin Spacey, és vele szemben elfogult vagyok, hiába, õ a jobb. :)
offtopic
2008 2009 jún. 21. - 20:11:41 Előzmény Winyettyu
(174/458)
bocs a 195-ös nem neked ment, de ez igen:

Mi az hogy elsõre sem sikerült ? Ember akkor neked milyen alkotások nyerik el a tetszésed ? Micimackó Kalandjai vagy mi? Abban van elég nappali meg éjjeli életszerû jelenet ? Vagy neked csak az agyatlan hent a lényeg meg a sok ketchup ?
És ha sikerülne is elfûrészelned a láncot (amit kétlek) akkor hogy mész ki a vasajtón ? Kirágod?

Költség hatékony és akkor mivan ? Épp ezaz, hogy kevés pénzbõl is sikerült olyan filmet csinálniuk ami elég durván elken elég sok más filmet a mûfajban :D Ez szintén õket dicséri!

Rendben van, hogy nem jön be neked a film, de akkor normális érvekkel támaszd alá ne ilyen szarokkal...
2008 2009 jún. 21. - 19:54:53 Előzmény Winyettyu
(173/458)
Eszméletlen kemény ez a film ! Most néztem meg éppen és még a hatása alatt vagyok ! Bazz a vége mekkora !!
Utoljára a Stephen King - A Köd-ben láttam ilyen csavart de ez még annál is nagyobb!

Kihagyhatatlan ez a film ! 10/10
Winyettyu 2009 jún. 18. - 17:12:39
(172/458)
ja meg a legnagyobb poén a volt benne, hogy volt 6 órájuk arra hogy lefûrészeljék a láncaikat, erre 10 mp után feladták hogy ezt nem lehet:DDDDDD 6 óra hossza alatt egy 10 centi vastag acélrudat kettéfûrészeltem volna..
Winyettyu 2009 jún. 18. - 17:04:37
(171/458)
naneee.. ezzel a filmmel az a baj hogy nagyon kölcséghatékony hangulata van.. az egész egy szobában játszódik pár kiegészítõ jelenettel.:S szerintem nem fogom megnézni a többit, rémisztõ talán 2 jelenet volt benne, a vége nekem nem "ütött", alapötletnek jó, de el tudom kéépzelni milyen lehet a többi 4, hogy errõl a témáról lehúzni még 4 bõrt, már az elsõ se sikerült, nekem ez nem szórakoztató, ha meg egy film nem szórakoztató, akkor vagy elalszok rajta(ami a jobbik eset) vagypedig lehúzom ilyenolyan filmes oldalakon:\:D lehet azért nem ütött ez a film, mert nem volt benne semmi nappali, életszerû jelenet.. mindegy, nekem egy film vagy 0 pontos vagy 10.. mert vagy tetszett vagy nem.. olyna nincs hogy kicsit tetszett, vagy a színészek tetszettek.. jó színészekkel is lehet rossz filmet csinálni, és fordítva is.. na de ezt nem osztályzom, mert nem lenne reális a karó amit adnék rá, de ez sajnos csak annyi...
10/10
laszloda 2009 jún. 08. - 22:08:59 10/10
(170/458)
Jahogy én ezt már mind leírtam... :P
10/10
laszloda 2009 jún. 08. - 22:07:35 10/10
(169/458)
Szerintem minden idõk legnagyobb... legprofibb... fordulatával végzõdik a film. Charile Clouser (õt már megemlítettem több helyen) fantasztikus Hello Zepp-jével hatalmasat üt.. Egyébként én is úgy gondolom, hogy a film mûfaja nem tiszta horror, inkább valami sokkal okosabb... Kicsit ilyen trancsirozgatás és vércsöpögés szempontból nagyobb a füstje mint a lángja... No mindenesetre a film vége az emberrel a film minden egyes hibáját (a doktor alakítását! - azt a szégyent XD) felejtetí... Szerintem, aki azt modja, hogy neki ez az elsõ réz nem tettszett az csúnyán eltitkol valamit... A többi részre is kitérve szerintem a második ugyancsak zseniális, de a többinél már kényszerûséégbõl bele tekertem a creditek közé hátha még történik valami, vagy esetleg valamit csavarintanak is a történeten... Gratuláció Leigh Whannel-nek (Adamnek) a III. részig nagyon tiszesslgesen összehozta a sztorit. Nálam a sorozatok: 2.,1.,5.,4.,3. :P Nem sok film 10/10-es de úgygondolom ez fent van a listán... Elnézét a téma össze-visszacsapongásért és a gépelésért...
Cullangka 2009 máj. 22. - 21:56:20
(168/458)
nahh így már ismerõs! az egyik barátnõm igérte nekem nem rég, és tudtam, hogy ismerõs valahonnan, mos már tom, hogy ez az aminek az egyik vagy a fõszereplõje Nikki Reed!:)
10/10
idõjós1010 2009 máj. 22. - 20:01:12 10/10 Előzmény Csirkejozsi
(167/458)
Jigsaw nem õrült, csak hisz valamiben.
monnci 2009 máj. 22. - 19:35:11 Előzmény Csirkejozsi
(166/458)
ez tényleg jó kérdés. a legtöbb ember szinte mindent megtenne, hogy ne kelljen meghalnia. ez a film jól ábrázolja, hogy emberek mire képesek az életben maradásért. lehet, hogy sok ember szörnyûnek talál ebben a filmben jópár jelenetet (szörnyû is:D) de ugyanebben a helyzetben õk is szinte ugyanazt tennék, amiket a filmben bemutattak. (persze van kivétel)
10/10
tombenko 2009 máj. 22. - 19:11:13 10/10 Előzmény laszloda
(165/458)
Szerintem meg egy valóban a mûfajba friss vért pumpáló horrorfilm.
Mermaid 2009 máj. 22. - 18:09:56 Előzmény Cullangka
(164/458)
A "Tizenhárom" 13 éves lánykákról szól akik a "hülye divat" miatt olyan dolgokat mûvelnek, hogy az egy ilyen korú embertõl úgy fáj a léleknek:S Tehát mégcsak 13 évesek, de már cigiznek, isznak (mondjuk az nem annyira meglepõ már a mai világban), de ami durvább volt a filmben hogy például komolyan kereskedtek droggal, gruppen szexeltek, felvágták a csuklójukat borotvával...
A fõszereplõ csaj "Tracy" a film elején egy nagyon helyes 13 éves lányka és a film végére egy ilyen 25 évesnek kinézõ agyonhasznált ribanc lesz belõle...
10/10
laszloda 2009 máj. 21. - 21:46:03 10/10
(163/458)
Szerintem köze nincs a horrorfilmekhez. (maximum a doktor játéka sejteti a mûfajt..) Okosan kitalált, tökéletesen felépített film, szerintem minden idõk egyik legjobb "végcsavarával". A film végért cserébe a nézõ felejti a film összes bénulását... 10/10
Cullangka 2009 máj. 21. - 21:02:05
(162/458)
most nem a 13 kisértetrõl beszélsz vagy a péntek 13ról ugye?:) az mirõl szól?
Mermaid 2009 máj. 21. - 19:10:18 Előzmény Cullangka
(161/458)
Nem! A 13 címû film lelkileg bántja meg nagyon durván az embert! Nekem a "Fûrész" abszolút "nem fájt"...
Cullangka 2009 máj. 16. - 08:03:31
(160/458)
én sem azt mondom, hogy támogatom a módszereit:) de ah jól tudom az öregnél csak az Amanda élte túl (aki önerõbõl)
Csirkejozsi 2009 máj. 15. - 21:19:31 Előzmény Cullangka
(159/458)
Na igen, aki onnan kijön... Ha jól emlékszem az esetek 90%-ában ez nem történt meg.
Ok, egy horror filmrõl van szó, úgyhogy belefér, de én semmiképp sem gondolom, hogy ép elméjû ember csak egy kis leckéért embereket kínoz, és közben végig nézi, hogy hogyan szenvednek. Nekem ez a véleményem. Persze, nem vagyunk egyformák. :)