suxel 2014 ápr. 26. - 14:45:18
(1654/2174)
Az elmúlt hét és a 4 rész, ami volt. Röpke gondolatok formájában.
Olyan lepaktálások, hátbatámadások vannak ennek a sorozatnak az egésze folyamán, hogy értem én az aktuál történéseket, de a követés már más kérdés. Ha valaki arra kérne, hogy mondjam el neki az elejétõl a történetet, meg hogy ki kivel van és miért, s hogyan alakultak a kapcsolatok,hát nem tudnám bizisten.
A heti részek csak felében-harmadában voltak, mert úgy döntöttem, hogy kissé gyorsítok a tempón, így a mellékszereplõknek a zömét kihagytam.

Ugye Leonidas belehalt a sérülésébe, de még elõtte elbúcsúzhatott Valentinától. Sose csíptem az öreget, ilyen apát nem kívánnék sok mindenkinek, nem volt õ gonosz, csak egy szikra akarata sem volt. Volt akkor egy temetés, Raquel segített Blancának elkerülni a lebukást, hogy egy nagyobbat rendezhessen be neki. És tudjátok mit: örülök neki majd, ha jól megszívatja Raquel, mert az a nõ talán mindenkitõl nagyobb vak a sorozatban, és gusztustalan, ahogy bedõl az anyósának. Bár a Valentinával való beszélgetés, ha egy hangyaf*sznyit is, de érhetett valamennyit. Valentina egyelõre jó kezekben van Salvador (tök szerethetõ zsaru) által, de a Telemundo korrupt rendõrei szerintem megjelennek a bajszos személyében. A korrupt rendõrök azok tipikusan TM-Novella elemek. Hát de Valentina amúgy is bajban van, mert Adriano, aki átvette Cristobal helyét az ostobaságot tekintve megadta Valentina elérhetõségét a "fiának", aki mivel most összebarnamacizta a nadrágját, ezt biztos átnyújtja neki. Rafael csak addig kellett, amíg megszerezte Adriano pénzét (ja meg, amíg nem lelt egy jobb szeretõt Raquel Ivan személyében). Viszont a mostani epizód végével talán rájön már Adriano, hogy egy imposztornak adta a vagyonát. Amúgy a Valentina-Adriano találkozás tök megható volt nekem tetszett. Ha már szót ejtettem Cristobalról, legalább az õ szemérõl kezd eltûnni a lila köd, de jó lenne, ha két lábra állna és nem csak hallgatna megtudott dolgokról. Clemente már elkezdte, hiszen neki fontosabb a lányával való kapcsolata, s kihozza Ramont a börtönbõl, aki meg Adrianonak akar segíteni szabadulni. De ha már Adriano, akkor megtudtuk kinek a megölése fog Blanca nevéhez kötõdni. A név pedig Adriano Ferrer, és a bérgyilkos pedig Mariana Serrano, aki már a börtönben van Victoria San Marinonak beöltözve, készen a küldetésre. Az a poén, hogy Socorro is ott van, és nem tudom, de szerintem rá nincs túl nagy szükség a sorozatban, szerintem a lövés õt éri, és Adriano megmenekül. Amúgy nekem nem hasonlít a parókával Mariana most túlságosan Blancara, de be kell jutnia valahogyan a beszélõre úgyis. És még egy másik adalék mellékszereplõkrõl: Catalina elhagyta Cristobalt. Sofiat pedig Mariana pár hónapra Spanyolországba akarja vinni Raquel utasítására. Jah, Eddie kimaradt: engem a szövegelése nem érdekel egy cseppet sem, csak annyit tudok, hogy a fiúkkal kérték Raquelt, hogy vessék alá Valentinát egy pszichiátriai vizsgálatnak, ha meglelik, de Raquel természetesen nem egyezett bele
suxel 2014 ápr. 21. - 13:11:48
(1653/2174)
Jó lesz a következõ rész csak azt nem tudom mikor: hétfõn vagy kedden?
-Cristobal megvádolja Raquelt, hogy õ bérelte fel Leonidasra a gyilkost, mert ellene akart tanúskodni --> szerintem innentõl kezdve nyilvánvaló, ha az öreg nem hal bele a szúrásba, a végsõ csapást Raquel méri a saját apjára.
-Ivannak kést szorít a nyakához Raquel, úgy látszik itt mindenkinek ez a módszere. Adriano is így csinál Raquellel.
-Blancat meglepi, hogy asszem a dolgozóban vagy mit tudom én hol Raquel szembesíti azzal, hogy egy impostora.
suxel 2014 ápr. 18. - 17:52:04
(1652/2174)
Igen, igen elkezdõdött a lebukások sora, szerintem nagyon megszívatja most Raquel Blancát. Megint csak a twitteren láttam egy képet, ahol tárgyalóteremben ül Clemente és Raquel az esküdtek sorában, szerintem tuti fix, hogy a vádlottak padján Blanca ül. Mondjuk még van 52 rész, úgyhogy sok minden fog még itt történni.

A beszámolót pedig nagyon szívesen, ha máskor is kell, mert nem látod idõben, akkor csak szólj, és ha elérhetõ vagyok, akkor csinálom. :)
offtopic
handi99 2014 ápr. 18. - 14:08:45 Előzmény suxel
(1651/2174)
Szia! Köszi a részletes beszámolót! :D
Szóval elkezdõdtek a nagy lebukások...
suxel 2014 ápr. 18. - 11:08:47
(1650/2174)
LI-csütörtök, asszem 68. rész.

-Simona új ciciket akar, de Rafaelnek nincs pénze, hiába zsarolja meg, hogy elmondja nem õ Adriano fia. Rafael elmegy Marianahoz koccintani, hogy miatta elvesztette Raquel bizalmát is és az Adrianoé is odaveszett. Egy fitying nélkül van, de Mariana egy jól irányzott tökön rúgással leszereli.
-Valentinanak Socorro elmesél mindent, azt is hogy visszatartotta a leveleit, de Valentina megbocsát neki, s szeretne találkozni a híres Blanca Guerreroval. Küldtek egy e-mailt Raquelnek, hogy Valentina nem szellem többé, hanem életben van. Raquel és Eduardo meg elmentek a rendõrségre, hogy keressék le az IP-cím alapján hol lehet a nõ. Biztosan valaki fogva tartja és manipulálja.
-Karina és Jorge ismét összejönnek.
-Ivan kiadja parancsba, hogy öljék meg Adrianot a börtönben, meg is kapja a manusz a kést. Viszont Leonidas hallotta és figyelmezteti, mikor éppen beleakarják döfni a kést, s végül azt Leonidas kapja meg a hasába. Elvitték a szúró pasit is, és Adrianoval is elég keményen bántak, nem tudom, hogy nem-e megint azt fogják hinni, hogy Adriano volt. Elõtte még volt Cistobal a nagyapjánaál, akinek mondta Leonidas, hogy másnap kiderül az igazság. Azonban nem fog kiderülni, mert Leonidas tuti meghal, mert már korábban írták twitteren, hónapokkal ezelõtt, hogy felvették az utolsó jelenetét.
-Catalina beszámolt az apjának, hogy Rafael egy imposztor, de Clemente semmit sem tesz, azt mondja hallgasson a lánya, s ne keveredjen bele. Catalina azonban nem nyugszik, s belátja, hogy az apjából egy gyáva és korrupt kormányzó lett, s faképnél hagyja.
-Mariana azt mondja Blancának, hogy felejtse el az egy hét határidõt, nem avatkozik bele a dolgokba, nem fedi fel Eduardo és Raquel elõtt a kilétét. Blancának azonban gyanús és ír egy levelet, melyben bevall mindent Eduardonak. Odaadja Karinának, hogy adja át Eduardonak, de Karina szerint jobb lenne, ha Blanca adná át. Blanca át is adja Eudardonak Raquel jelenlétében, de az nem olvassa el egyelõre, hanem berakja az öltönyzsebébe, amikor el akarja olvasni, akkor meg bejön Melania, hogy az anyja hívatja. S az a vége, hogy szól Raquel, hogy Leonidast támadás érte a börtönben, nagyon súlyos az állapota.
-Annyit meg megtudtunk Raquel tervérõl, hogy szerepel benne egy gyémántnyaklánc, ami a mamájaé volt, azt Blancának fogja adni. Mivel rablás/lopás is van a tervek között, fix, hogy megvádolja azzal, hogy ellopta, akkor le fogja rántani a leplet a kilétérõl. Megérkezett a fegyverrakomány is a vállalathoz, merem állítani, hogy ezt a San Marinokra fogja kenni, így Domingo és Blanca lesz érintve benne. S tegnap még mesélt valami gyilkosságról is, hogy tervbe van véve. Most így elõre az az elgondolásom, hogy szerintem Fernanda már nem él, vagy õt ölik meg és rá fogják kenni a gyilkosságot is. És akkor Raquel úgy fogja érezni, hogy jól végezte a dolgát.
suxel 2014 ápr. 17. - 11:20:46 Előzmény suxel
(1649/2174)
LI-67-Szerda:
-Simona csalás a terhességgel kiderült, Jorge nagyon mérges lett, Karina tûrtõztette. Késõbb Blanca is számon kérte a tesóját, aki szólt, hogy csak õ ne hordja le semmiért, mert õ még rosszabb, s nagyobb hazudozó. Ott volt Jorge és Karina. Majd Blanca felkereste Marianat, hogy nem mondjon semmit se Eduardonak, majd õ beszél nem sokára.
-Leonidas pár nap börtön után hajlandó tanúskodni a rendõrségnek, ezt elmondja Adrianonak, s azt is, hogy egy meglepetés fog rá várni a kihallgatást követõen.
-Valentina a ruhabutikot követõen egy éjszakai bárba toppan be, ahol a pultos csaj csinál neki egy e-mail címet Valentina Ferrer névre, s hát biztosan nincs több Socorro Sanchez a városban ( :D :D :D Baromi ritka név lehet :D ), s meglelik küldenek neki egy e-mailt találkozó végett. Valentina az éjjelt egy templomban tölti, Socorro meg szól Adrianonak, hogy felkereste a neten egy Valentina Ferrer nevû nõ, de fél hogy csapda. Közben összejön a találkozó, egymás nyakába borulnak, Socorro csinál kaját, ad ruhát Valentinának, de Valentina még inkognitóban akar maradni. Erõt kell gyûjtenie, így még nem állhat ki a nyilvánosság elé, még csak egy szellem.
-Tévedtem, Raquel nem mondta el Eduardonak az impostora dolgot, valami kegyetlen bosszút tervel, amiben szerepel egy gyilkosság is (ezt a hitmannek mondta, õ sem értette, de azt mondta Raquel, hogy este minden kiderül), és jó sok év börtön vár majd utána Blancara emiatt + személyiségtolvajlás meg egyéb vádak.. Kiadta a vállalat dolgozóinak, hogy szedjenek össze minden bizonyítékot, hivatalos papírt, ami létezik a vállalatnál Victoria San Marinoról. Elment Rafaelhez, fegyvert fogott a fejéhez, földre térdepeltette, de csak nem lõtte le. Majd behívatta Ivant, s kérte, hogy ölesse meg Adrianot a börtönben most. Mert csak azután hajlandó az elsõ fegyverszállítmányt lebonyolítani, Ivan meg elmondta Raquelnek, hogy azoktól az emberektõl csak egy valakit utál jobban, akik az üzletben elárulják. Azokat, akik az érzelmeivel játszanak, azt próbálják kihasználni. A legvégén pedig megjelent Jorgenél a szegénynegyedben, örül, hogy a fia rájött Simona hazugságára, s körbeszimatolta tud-e az impostoraságról, de mondta, hogy õ még sosem látta Victoria San Marinot, s arra kérte a fiát, hogy meséljen el neki mindent, amit csak tud Blanca Guerreroról.
suxel 2014 ápr. 16. - 15:29:24
(1648/2174)
Raquel megvilágosodik.
suxel 2014 ápr. 16. - 10:34:04
(1647/2174)
LI66-Kedd
-Leonidas a börtönben, Adriano a szavai ellenére nem ellenséges az öreggel, megvédi a raboktól, akik kötekedni akarnak vele. Azt is megtudja tõle, hogy Valentina megszökött (Blanca mondta el neki beszélõn, mármint Adrianonak), Leonidas örül neki, akkor igaz, hogy a gyógyszerek ártottak neki. Vallani viszont nem hajlandó Raquel ellen, mivel fél, hogy baja esik a lányának. Valentina közben besétál egy butikba, de kihajtják onnan.
-Simona-Jorge szál: Karina megleli a menzesz naptárát a csajnak, megmutatja Jorgenek, aki elmegy és vesz egy újabb tesztet. Simonanak meg kell csinálni, kész is lesz a végére.
-Cristobal az eljegyzési partin elmondja Catanak, hogy Rafael nem az uncsitesója.
-Mariana megszerezte a fényképeket, szimplán kisétált vele, Karina nem volt nagy akadály. Karinanak azonban feltûnt a fényképes táska, s értesítette róla Blancat. Blanca felment Mariana lakására, a fotókat követelte. Mariana azt hazudta, hogy kap egy hetet az igazság beismerésére, de mindeközben hangfelvételt csinált róluk. Mariana megjelent az ünnepségen, s elhívta Raquelt a dolgozószobába, Blanca megpróbálta megakadályozni, de nem sikerült neki. A dolgozóban elõvette fényképeket, és a hangfelvételt, Raquel ráébredt, hogy mindvégig becsapták. Csomó visszaemlékezéses jelenet, s megjelent Eduardo a szobában, hogy mit beszélnek meg ennyi ideig. Raquel ennyit intézett a fiához: Mi querido Eduardo....Blanca eközben nyugtalan Domingoval az ünnepségen, s a vége: Mariana, Eduardo és Raquel kisétálnak a dolgozóból, Eduardo elég furcsán néz (szerintem elmondták neki is), és Blanca annyit kérdez: Mi a baj, miért nézel így rám?
suxel 2014 ápr. 16. - 00:06:23
(1646/2174)
Na azért egy kép jár a nõi rambónkról. :)
suxel 2014 ápr. 15. - 22:41:03
(1645/2174)
Na akkor: hétfõ LI-65!

- Mariana elindult a bevetésre, piros ruha, szõke paróka, gépfegyver és kisebb pisztoly. Mint egy nõi rambó. Lelõtte a célpontot az erkélyrõl, majd a hotelt blokádolták, senki sem mehetett ki. Ivan szólt Mariananak, hogy 5 perce van elhagyni a terepet. Hát sikkesen megoldotta a csaj, hátsó ajtónál leszedett még egy zsarut, s már a kocsi várta is, ami Ivanhoz vitte. Ivan megígérte neki, hogy lebuktatják Blancát, mégpedig az esti eljegyzési partin akar Mariana dobbantani. Ivan megmondta Mariananak, hogy véglegesen csak akkor lesz szabad tõle a nõ, ha esetleg Mariana meghal, de addig nem. Mariana szerint a puszta beszéde nem feltétlen lesz hiteles Raquel elõtt, ezért kell bizonyíték. Fényképek megint, elviszi Sofiat Huguitohoz, õ meg beoson egy szobába, meg is leli a fényképes táskát. Belecsempészik párat a táskába, de Karina rajtaüt.
-Catalina bizonyítékot visz Jorgenek, hogy Ramon nem bûnös a sikkasztásban, de a fiú még mindig szkeptikus. Karina is Catalina oldalán van. Cata elviszi az apjának is a bizonyítékot, de Clemente szerint semmit sem ér, mert a gyilkosságban való részvétel alól nincs tisztázva.
-Adrianot Salvador kihozza a magánzárkából, s ad neki egy lehetõséget, hogy bebizonyítsa az ártatlanságát (hogy hogy az még nem derült ki), s elmondja, hogy elhiszi neki, hogy Valentina életben van.
-Tita kihozza a tüntetést szervez a börtön elé Ramon érdekében, Rafael szerint nem lehet, mert akkor õ kerül börtönbe a végén, de Titát nem érdekli, sok már, amit a fia elkövetett, s ha börtön jár érte, akkor bûnhõdjön meg Rafael és nem az ártatlan Ramon.
-Leonidasért és Raquelért rendõrök mennek. Beviszik õket kihallgatásra. Raquel simán az apjára ken mindent. Leonidasnak nem látjuk a vallomását, de nem vallott Raquel ellen, mert bilincset kap. Megy a börtönbe. Ott van már mind a 3 fiú. Nem igazán szimpatizálnak Eduardoval, õt okolják, hogy elvitték Leonidast. Blanca, hogy ne találkozzon Jorgevel a kapitányságon, kinn beszél Karinával, s arra kéri, hogy akadályozza meg, hogy Jorge ott legyen az eljegyzési partin. Raquel le akarja fújni a partit az apja helyzete végett, de Eduardo nem engedi. Raquel elmegy Ivanhoz, hogy az emberei védjék meg az apját a börtönben a raboktól, de jó helyen van ott ahol van. De kedves, ugye? :D Majd smárolnak Ivannal. Eduardoék meg tudták, hogy Valentina eltûnt, s Blanca szerint Adriano segíthetne megtalálni, hogy mégis merre keressék, s hajlandó bemenni hozzá a börtönbe. (Raquel is megtudta idõközben, hogy a tesója megszökött, egyelõre nem intézkedett). A vége az, hogy Leonidas megérkezik a börtönbe, s Adriano így fogadja: Üdvözöllek Leonidas, már vártalak! :)
suxel 2014 ápr. 15. - 21:24:21
(1644/2174)
Hát ha mondtad volna, akkor hosszabban is leírom. Akkor nem csak kis véleményezõs cuccokat toltam volna, hanem legalább úgy, mint te.
Jah, jah várhatsz tõlem infókat. Nem ígérem, hogy naprakészen, de péntekig megoldom szerintem a heti négy részt. Mert pénteken nem lesz sorozat Nagypéntek miatt. :)
offtopic
handi99 2014 ápr. 15. - 20:28:31 Előzmény suxel
(1643/2174)
Szia! Köszi az összefoglalót!
Folytatod még a héten?... úgy néz ki, hogy csak hétvégén fogom látni az eheti részeket. Elõre is köszi!
suxel 2014 ápr. 12. - 14:02:48
(1642/2174)
Péntek - 64 - LI
- Na végre elértük, hogy Valentina megszökjön, remélem elég messzire jut, s nem úgy, mint Soledad az MCI-ben Tiberio halálát követõen.
- Marianat új bevetésre küldték, mondom ez a nõ nem maradhat a végére életben. A gépfegyver jól állt a kezében egyébkén.
- Raquel szenzációs volt, hogy az egész Valentina-Leticia históriát rákente a saját apjára. El tudom képzelni, hogy kinyiffantsa az öreget az alapján, hogy éltél te már eleget, na meg, hogy ne legyen ránézve veszélyes ember, aki lebuktathatná. Victoria meg célpont lett a szemében ezek után, s Mariana is le akarja buktatni, úgy érzem izgalmas részek jönnek megint.
suxel 2014 ápr. 11. - 15:50:52
(1641/2174)
Impostora-csütörtök vélemény:
- Végre Eduardonak is leesett, hogy az igazi Leticia már hosszú évek óta börtönben csücsül, s ezt a fénykép is igazolta.
- Olyan durva egy lánytól - rád célzok Simona - hogy zsarolással akar gyereket csináltatni magának. Ez a dolog szerintem eleve veszett ügy, mert ha még most akar teherbe esni, akkor mikor fog szülni?! Bár lehet a címeres ökör Jorgenek ez fel sem tûnne.
- Jön vissza Mariana, juhééé! :D
- Raquel megint célt ért. Adriano belevágta a kést a beszélõn, s persze a zsaruk azt hiszik mindvégig Adriano rejtegette magánál a szúrószerszámot. Adriano meg persze egy szál boxerben a hideg sötétzárkába került a bogarak közé, és Ramon meg szabad példány a rabok számára. Hamarosan szerintem Ramon a gyengélkedõn köt ki Adriano nélkül.
suxel 2014 ápr. 10. - 11:28:05
(1640/2174)
- Kifejezetten tetszenek ez az új karakterek: Salvador és Ivan. El tudom képzelni, hogy Salvadornak megtetsszen Blanca. Oh, és Casanova a menyasszonnyi ruha tervezõ, hahaha. :D
-Tudtam, hogy Ramont a rendõrség elviszi. És már õ is megkapta a narancssárga rabruhát! :)
-Oh, Mariana a nagy pánikban elmondta Ivannak, hogy Blanca elárulta, akinek stukkert nyomott a fejéhez a kocsiban.
-De ami nagyon ütött: Cristobál rajtakapta a kefélés után az anyját és az állítólagos unokatestvérét, phöjj, de vérfertõzõ egy kapcsolat lenne, ha igaz lenne. :D Nem tudom mondtam-e már, imádom Jonathan Islas fejét, amikor feldúlva sétál, annyira tudtam, hogy kiüti Rafaelt. Jó az arcmimikája.
suxel 2014 ápr. 10. - 01:23:00
(1639/2174)
Jajj, ez a Blanca! Rögtön szentté avathatná Raquelt, még elmondta azt is, hogy Ivan és Adriano kapcsolatban voltak egymással. Csak úgy látom odáig nem gondol vissza, hogy bizony ám nem Adriano juttatta kómába az apját a gázolással, hanem Raqhell, de semmi baj. A nagyon okos impostoránk így gondolkodik. Most mérges vagyok rá nagyon. És a vénség is pont ettõl az új Blancatól kér segítséget Valentina ügyében.
Valamiért olyan érzésem van, hogy Ramon Adriano mellett köt ki a dutyiban. És nem tartom elképzelhetetlennek, hogy egy közös szökés legyen a vége.
Marianat végre láttam, Spanyolországban van, ahol az elsõ részben, én lehet máshová menekültem volna. Eléggé lejárta magát, ha nem ölt volna meg egy fickót a sorozat elején, még el is tudnám képzelni, hogy LP-Irene Montemar módra megjavulna, de szerintem hullazsákot fog kapni elõbb-utóbb.
suxel 2014 ápr. 09. - 10:13:51
(1638/2174)
Köszi mégegyszer! Nincs annyi idõm jelenleg, hogy megnézzem az elmúlt 5 részt így csak nagy vonalakban áttekertem, mert klassz összefoglalókat írtál nekem. :)
Adrianot jó hamar elítélték 40 év börtönre.
Valentina meg már megint új helyen van. Az a nõ egyszer inkább, máskor kevésbé néz ki betegnek. Én azt a vénség Leonidast ki nem állhatom, olyan jellemtelen ember. Megérdemelné, hogy õ se élje túl a sorozat végét.
Mariana meg remélem visszajön, nekem hiányzik, hogy hozza a formáját. :)
offtopic
handi99 2014 ápr. 09. - 10:09:35
(1637/2174)
Szia!
Nincs mit!
Chocarronak Diego a neve. Gerardot JLP alakítja. Idõhiány miatt tekerve néztem, de hétvégén majd írok róla.
offtopic
handi99 2014 ápr. 09. - 10:07:30 Előzmény suxel
(1636/2174)
Nincs mit! Szívesen! :)
offtopic
handi99 2014 ápr. 09. - 10:06:49
(1635/2174)
1. Salvadornak hívják. Rendõr. Vele beszélt Victoria arról, hogy Raquel után kellene nyomoznia.
Salvador rájött, hogy Victoria San Marino nem létezik és õ valójában Blanca. Szóval egy csaló...., de még nem leplezte le az Altamirák elõtt.
2. Rafael beadta Jorgénak, hogy õ átadta Adriano pénzét Ramónnak (az árvaház támogatására), de Ramón azt megtartotta. ... és, igen, ez csapda..., de nem Cristóbal, hanem Raquel áll a háttérben.