suxel 2014 szept. 28. - 17:12:02
(1814/2174)
Oh, köszönöm! Úgy estem ennek a 20 percnek neki, hogy nem olvastam semmit sem elõre, hónapokkal ezelõtt láttam csak azt a 2 percnyi anyagot. Láttam ugye a karaktereket a masquetelenovelas oldalon, ott meg szimplán nem lehet kijelölni és google translatorozni, s így nem volt kedvem hozzá.
LP-Patriciat is nehezemre esett felismerni, Tigret meg már nem is sikerült. :) De most ezzel a linkkel nekiállok, hogy kirõl mit is kell tudni. Rademás, ilyen nevet eddig még nem hallottam, tetszik.
S rájöttem, hogy én ezt a fickót Erik Haysert már láttam a Mientras Haya Vidaban.
Mr. Sótlanság különösebben nem zavar a jelenlétével, annak ellenére, hogy keveset közvetít.
Aylin az, akit nem bírok, nekem nagyon mû az a nõ. Szakadnom kellett, amikor a Marinában a jófej ikertesót alakította, Veronica már jobb volt, de taszít a jelenléte. Na meg azt a sorozatot sem szerettem, szerintem röhejes volt. A Szívek iskolájában sem csíptem a nõt, pár részt láttam onnan is, de azt meg azért hagytam abba, mert nem az én kategóriám a juvenil sorozatok sem. Lehet unalmasnak tûnök, de jobban kedvelem a klasszikus vagy realista vonalat függetlenül az akció mennyiségétõl. Na akkor, mik is azok, amiket nem csípek annyira? :D Juvenil, full narkó (mondjuk a Rosario Tijeras az egyik kedvencemmé lett, de az kolumbiai és nem mundós, na meg még a Surral vagyok képben, de annyira nem izgatott), és a szánt szándékkal humorosnak/komédiának szánt sorozatok.
A kis kitérõm után még Macarena Ozt említeném meg, csak remélni merem, hogy a kiscsaj nem megy az agyamra majd a karakterével, mint a La impostoraban, néha azért ütni tudtam volna rendesen, annak ellenére, hogy szeretem a gyerekeket.
Jah és a La impostorat is befejeztem végre, annyira a végére már nem lett nagy durranás a sorozat, 10/7-re tudom értékelni. Guerra vége azonban jó volt a konténerben. Viszont egy biztos, hogy én sorozatot többet nem nézek, ahol Lissette Morelos vagy Sebastian Zurita a fõszereplõk.
suxel 2014 szept. 28. - 16:57:09
(1813/2174)
Én a kezdetekben láttam, legutóbbi sorija óta, amit láttam eltelt 12 év, biztos jobb lett azóta és fejlõdött sokat! :)
offtopic
handi99 2014 szept. 28. - 11:33:04 Előzmény suxel
(1812/2174)
Köszi! Szóval Amaya nem volt nagy durranás a Televisánál.
offtopic
handi99 2014 szept. 28. - 11:32:19
(1811/2174)
:DDD
Az volt a szándékom, hogy az elsõ hétrõl írok összefoglalót kedvcsinálónak, de ez így már kibeszélõ lesz. :)

A trailer alapján várós volt, de a szereplõk ismertetésekor megvettek kilóra:
http://www.tvboricuausa.com/2014/09/conoce-los-personajes-de-los-miserables.html
... szóval vmit nagyon el kell rontaniuk, hogy ezt ne nézzem. Az elsõ 20 perc meggyõzõ volt.

"S nézegettek valami fickónak a képjét a számítógépen, s annak a fickónak Lucha családjához van köze."
A pasas, Radamés Echeverría, Helena férje és "Mr. Sótlanság" (:D ez tetszik. Most se mutatott túl sokat...) apósa. Az úriember külsõ mögött egy perverz disznó áll. Javier Díaz Dueñas alakítja. Õ volt a LP-ban Gabriela és Max apja.
suxel 2014 szept. 28. - 00:09:49
(1810/2174)
Jah Gastón az Consuelo férje. :)
suxel 2014 szept. 27. - 23:06:13
(1809/2174)
Hah, én aki nem akarok nyomorultakozni, nem megnéztem az elsõ 20 percet a Mundo honlapján? :D Túl sok minden nem derült ki, de 20 perces bevezetõnek elég jó volt, lehet maradok mégis. :P :P Lehet az elsõ 20 rész jogát megkapja tõlem.

Röviden a tartalom, nekem ez jött át, ha valahol hiba van, akkor javítsd ki Handi, kérlek! Olvasd át légyszi!

Los miserables:

Lucha Duran és a f*szija (GGV) együtt menekülnek a zsaruk elõl, de bekerítik õket. Bûnözõ szerintem a fickó, nem adja meg magát, hanem kiszáll és rátámad a zsernyákokra, akik szitává lövik, 4 golyó betalál a kocsiba, egy belõle, pedig hason éri Luchat, akinek nagy pocakja van, mert terhes. Ugrunk egy évet Lucha Duran a nõi börtönben, akarom mondani 11 évet ugrunk a jelenbe. Luchat kísérti a múlt, rémálom formában ez ugrik be neki állandóan, Aracely szeret szívni, most csak 11 évet raboskodott. Közeleg a szabadulása napja, egy Rosalia nevû beteg magához kéreti, aki haldoklik és rábízza a kislányát, aki jelenleg a testvérénél van, aki nem jó ember. Le is írta egy papírra az akaratát, hogy ezzel járuljon Lucha a bíróhoz, hogy õ vegye magához Roxanat a kislányt, s nevelje gyereke helyett gyerekként, aki Lucha elvesztett, akkor amikor hasba lõtték. Lucha ezen kívül megszerzi az ápolónõi képesítést a börtönben. Luchanak vannak testvérei több is, egyikõjük nem jön ki jól a kislányával, asszem a Consuelo nevû, errõl beszél, amikor meglátogatja Elena testvérüket. Elene is furcsa egy nõ, az ágyban fekszik, nem akar rózsákat a szobájában, s a tükörben nézegeti a hátát, amin olyan nyom van, mintha korbáccsal verték volna meg. Consuelo ezt meglátja, de Elena állítja, hogy nem a férje Gaston volt, hanem valahogy máshogy szerezte. Luchara gondolnak a testvérükre, aki sok-sok évvel ezelõtt lelépett GGV-vel, s úgy gondolják, hogy õ neki legalább biztos boldog élete van, hát ezt rosszul hiszik.

Megismerjük zsernyák barátunkat is, aki majd Luchat fogja üldözni, és egyben bele is fog szeretni, Daniel a neve. Drogosztályon dolgozik (persze, mi másutt, hát ez a mundó). Részt vesz egy megemlékezésen, amit az anyja emlékére tartanak, akit 25 éve a szeme láttára öltek meg, mert valami papírokat követeltek, de nem volt az anyjánál az. Utána az apja magához vette, s így ismerte meg a féltestvérét, aki nem más mint Mr. Sótlanság, és ügyvéd. Danielbõl viszont zsaru lett, nem követte a testvére és az apja példáját. S nézegettek valami fickónak a képjét a számítógépen, s annak a fickónak Lucha családjához van köze.
suxel 2014 szept. 25. - 23:25:19
(1808/2174)
korábban a Televisánál mit csinált, arra valószínûleg Suxel jobban tudja a választ. --> Haha, köszi! :D

Én sosem voltam oda Rafael Amayaért, de nem is idegesít különösebben. Nekem olyan túl sokat nem adott hozzá a dolgokhoz, hogy valamiért nagyon szeressem.
A La casa en la playaban a fõgonosz szeretõje volt azt hiszem. Nem ragadott magával különösebben.
A Salomében fiatal fõhõsnek mondhatjuk a 18-20 év idõugrást követõen, õ volt Edith vérszerinti fia a 3 közül. Egész normálisan tolta végig szerintem, korrekt munka volt.
Las vias del amor: elején megölték, vízbe fojtották asszem, a végefelé meg feltûnt, mint rendõr és Paco hasonmása. Ez sem ragadott magával különösebben, semmi ikertestvériség semmi, csak hasonmás.

Az Amar otra vez és a Las dos caras de Ana kimaradt az életembõl, ennyi.

Most nem hiszem, hogy betársulok a Los miserablesbe, sajnos nincs idõm, megint eljött a szakdolgozatírási idõszak, s kettõt szerettem volna telenovellát bevállalni, de úgy érzem csak egyre marad idõm, s már elkezdtem a Televisás Yo no creo en los hombrest, így más nem igazán fér bele, hogy rendszeresen nézzem. Viszont amerikai/kanadai sorozatokkal elmaradásban vagyok évekkel ezelõttrõl, s így ebben a hülye idõszakban azokat állok neki pótolnak, ott nem kell napi rendszerességgel követnem valamit, amikor van egy kis idõm lazítani, azokból csak benyomok egy részt és annyi. Nekem sajnos sokkal nagyobb erõfeszítés telenovellákat követni eredetiben, úgyhogy mást is csinálok mellette, s nem szeretem õket tekerve nézni igazából. Szeretek minden kis részletre odaügyelni abból, ami nagyon tetszik.

Senora Acero bár valamennyit csökkent, de erõs maradt a második részére is.
offtopic
handi99 2014 szept. 25. - 19:58:56
(1807/2174)
Ja, és elfelejtettem: Gabrielt Diablonak fogják hívni a LM-ben.
offtopic
handi99 2014 szept. 25. - 19:54:51
(1806/2174)
Szia! :D
SA: Van egy kis LRDS fílingje, de attól azért messze van. Blaca Soto azért finoman szólva sem egy Kate del Castillo.
ESDLC: részben hasonló, mint a LRDS, de azért jelentõs különbségek is vannak, de a népnek bejött.
Hogy Amaya jó színész-e? Nem tudom. Az ATM-ben és az ESDLC-ban jó volt (mondjuk a szerep is, amit kapott), hogy korábban a Televisánál mit csinált, arra valószínûleg Suxel jobban tudja a választ.
Szerintem adj egy esélyt az ESDLC-nak, aztán úgy fogsz vele járni, mint a LRDS-ral. ;)
RDC: jelenleg a mélypontjánál tart... Belenéztem a mexikói vetítésbe, õk kb. 50-60 résszel járnak az amerikaiak elõtt: lesznek még jó jelenetek.... ezért nem adtam még fel. Amióta elkezdõdött az Univisionon a MCET azóta vészesen csökken a nézettsége. 1 millió alatt van. Ha így marad ez bukta lesz... pedig jól indult.
Jövõ héten befejezõdik az EOP és kezdõdik a Los miserables. Sok-sok La Patronás szereplõvel + játszik benne Gabriel Porras is. Remélem, akkor gyakrabban jössz! :)
offtopic
handi99 2014 szept. 25. - 19:38:50 Előzmény suxel
(1805/2174)
Természetesen! :D Nekem bejött a sztori. Érdekes lesz a sok negatív szereplõvel. Sarára (Blanca Soto) a testvérei féltékenyek, a sógorai pedig szeretnék rátenni a kezüket, arra a 3 millió dollárra, amit Vicente (Sara férje) ellopott Indiotól (õ a helyi drogkartell feje) és ezért minden disznóságot meg is tesznek. + ott van még Vicente sógornõje is.

A kedvencem Marco Pérez (õ Felipe, Sara sógora), aki áltálában negatív szerepet kap, mint itt is.

Ami Blanca Sotot illeti furcsa ebben a szerepben, de azért voltak értékelhetõ jelenetei.
... ja Damián Alcázar, aki Vicentét alakította, nagyon nem illett Blancához. Sokkal idõsebb volt (legalább 25 évvel) + egy fejjel alacsonyabb.
Neli 2014 szept. 25. - 07:43:14
(1804/2174)
na sziasztok :D hú de rég írtam... megint új sori indult? Blanca Soto... hmm, nem hoz lázba... :S LRDS 2-t akartak vagy mifene? egyébként az az 1. (legsikeresebb) TM-es (eddig)? és az "eges" mitõl olyan jó? ugyanaz szinte pepitában (mint az LRDS), pasival, nem? mondjuk Amyát csípem, de ennyire jó? konkrétan alig láttam vmit belõle, szóval csak látatlanban mondom, de meggyõzhetõ vagyok :D :P
egyébként az új cucc címe viszont nagyon tetszik, kb. jól eltalálták, hogy rólam szól (Senora Acero ugye :D :P)... :D :P
ja és az RDC-vel mi van? nézhetõ?
mi megy még? azt se tudom, most mik vannak éjszaka... :D :S
suxel 2014 szept. 24. - 20:02:25
(1803/2174)
És hogy tetszett az elsõ része neked? Gondolom, csekkoltad!
Milyen Blanca Soto a szerepben így elsõre?
offtopic
handi99 2014 szept. 24. - 19:13:24
(1802/2174)
Jól nyitott tegnap a Señora Acero: 1 962 000 fõ (0.9).
offtopic
handi99 2014 szept. 24. - 14:38:00
(1800/2174)
Carmen Villalobos twittelt: 3,2 millió!
https://twitter.com/CVillaloboss/status/514552163541192705/photo/1

Nem csoda, hogy 3. évadot is szeretnének.
offtopic
handi99 2014 szept. 24. - 14:35:42
(1799/2174)
Szia! :)
Hivatalos számokat nem találtam, pedig engem is érdekelt volna.
Az 1.3 az azt jelenti, hogy kb 3 millió lehet a teljes lakosság körében.
suxel 2014 szept. 23. - 23:02:27
(1798/2174)
És ezt számokban azaz milliókban is tudjuk mennyi?
offtopic
handi99 2014 szept. 23. - 21:57:54
(1797/2174)
Rating (18-49) - 2014.09.22
RCD: 0.6
EOP: 0.7
ESDLC 2 (final): 1.3 : A TM 2. legsikeresebb sorozata! :)


"At 10 p.m. NBC was first again with a 3.4 for “Blacklist,” with CBS second with a 1.8 for the season finale of “Under the Dome,” which slipped 36 percent from last season. ABC was third with a 1.5 for “Forever,” Telemundo fourth with a very strong 1.3 for the series finale of “El Señor de los Cielos” and Univision fifth with a 0.8 for “La Malquerida.”"

(forrás: medialifemagazine.com)
handi99 2014 aug. 25. - 20:06:10
(1796/2174)
Gabriel Porras új barátnõje: Alejandra Ortiz (Scarlet Ortiz testvére).
offtopic
handi99 2014 aug. 25. - 20:02:54
(1795/2174)
Neli, Gabriel Coronel egyik száma szerepel a Reinában:
https://www.youtube.com/watch?v=xtvAYPrfrSs