Neli 2014 júl. 01. - 23:35:08
(1754/2174)
köszi, érdekes lista :P :D

"muy cerca Corazon valiente" :D aha, 15. vagy mennyi... :D :S
de az mi, hogy MSED 13.?? :O ezek idióták?? :S az LP meg 3.? és a Flor salvaje mit keres ott? meg a MEA? még jó, hogy a végén van... :D bár voltak benne jó pillanatok :P de hol a Klón? :D és jé, ott az Elisa is :D az, hogy az Elena meg az RP kimaradt, érthetõ, mert azok sajna megbuktak (érzésem szerint a Klón is, hát ott az eredeti fényévekkel jobb, de azért itt is voltak értékelhetõ dolgok :P)... :S bár nekem hiányoznak :P :D
offtopic
handi99 2014 júl. 01. - 19:12:04 Előzmény suxel
(1752/2174)
LI 117

Eduardo megemlítette Blancának, hogy találkozott Orianával. Blanca szeretné, ha megfizetne a tetteiért.
A rendõrök megtalálták Rafael holttestét.
Eduardo bejelentette, hogy Sofíával elhagyják a házat. Raquel bûnözõnek nevezte. Eduardo kijelntette, hogy börtönbe fog kerülni (Raquel). Raquel tagadta, hogy õ ölte volna meg Juan Carlost. Eduardo elárulta, hogy Raquel már találkozott Blancával. Õ volt a tolmács.
A rendõrök elmentek Titához, hogy közöljék: Rafael meghalt.
Karina elment Blancához. (Megkérte Simonát, hogy hagyja magukra.) Karina közölte, hogy a nagynénje úgy gondolja, hogy történt vele valami. Közben telefonált Tita: Rafael meghalt. Karina távozása után Blanca elmondta Simonának, hogy Rafael meghalt. Simona kiborult. Hugo elárulta Blancának, hogy Rafael és Simona nem csak barátok voltak.
Cristóbal és Jorge megtalálták és lementették az illegális szállítások listáját. Késõbb átadták a listát Adrianonak.
Edurado elhagyta a házat Sofíával együtt. Utána Raquel bement Valentina szobájába. Raquel lelõtte azt az õrt, akit Eduardo megkért, hogy vigyázzon Valentinára. Raquel beleszúrt egy tût Valentina kezébe. (Valentia keze vérzett.)
Tita és Karina azonosította Rafaelt.
Eduardo elment Adrianohoz és Blancához. Adriano ideges lett, amikor kiderült, hogy Eduardo egyedül hagyta Valentinát Raquellel.
Valentina próbált felállni a kerekesszékbõl, de Raquel nem engedte. Raquel a lépcsõ tetejérõl kiborította a kocsiból Valentinát. Legurult a sor közepéig, utána Raquel belerúgott, hogy a végére érjen. Arnaldo segítségével visszaültette a székbe. Raquel a medencéig tolta õt.
A fiúk elmentek a rendõrparancsnokhoz. Jorge elmondta, hogy Raquel a felelõs Rafael haláláért. Cristóbal közölte, hogy Raquel ölte meg Memot és JC-t is.
Adrianonak sikerült bejutnia az Altamira-házba.
Raquel ismételgette, hogy Eduardo soha nem fogja megtudni az igazságot.... „hogy te vagy az anyja”. Ezután belökte Valentinát a medencébe.

Avance 118
Raquel elrabolta Sofíát és Hugot.
Raquel fegyvert fog Adrianora és Valentinára.
offtopic
handi99 2014 jún. 28. - 17:24:10 Előzmény suxel
(1751/2174)
LI 116

Blanca megígérte Adrianonak, hogy el fogja mondani Eduardonak, hogy gyereket vár tõle.
Leticia elmondta mi történt JC halálának napján. Raquel bûnéért õ fizettet + , hogy Raquel hogyan kínoztatta Blancát a börtönben. Megemlítette Oriana nevét.
Cristóbal ideges lett, amikor Raquel azt mondta, hogy Blanca él és ez Raquelnek feltûnt.
Raquel megjelent Tita étterménél és fegyverrel kényszerítette Karinát, hogy vele menjen.
Tita felhívta Rafaelt, mert nagyon aggódott Karináért: Egy nõ látta, hogy Karina beszállt Raquel kocsijába.
Raquel egy raktárba vitte Karinát. Megkérdezte tõle, hogy melyik Guerrero-nõvér él: Blanca v. Simona. Karina azt válaszolta, hogy egyik sem, mert Raquel megölte õket. Karina végül elszólta magát, amit már hiába akart visszavonni. Raquel számára nyilvánvaló lett, hogy Blanca él.
Eduardo kérdõre vonta Orianát.
Jorge elment Blancához, segíteni akar.
Raquel egy babát ajándékozott Sofíának. Amíg õ az ajándékkal foglalkozott, Raquel megnézte a számítógépét. Meglátta, hogy Hugo „online”.
Tita és Rafael elment Raquelhez.
Blanca elmondta Jorgénak, hogy Raquel ölte meg JC-t.
Sofía aggódott amiatt, hogy Raquel meglátta, hogy Hugo „online”.
Raquel és Arnaldo elvitték Titát és Rafaelt a raktárhoz. Raquel magával vitte Rafaelt. Arnaldo „vigyázott” Karinára és Titára.
Eduardo felhívta Adrianot, hogy figyelmeztesse: Blanca és a családja veszélyben van.
Rafael csak az anyja és az unokatestvére szabadsága fejében hajlandó elárulni Raquelnek Blanca lakásának címét. Amíg Raquel kiszállt a kocsiból, hogy telefonáljon Rafael kivette Raquel táskájából egy gyûrût és egy névjegykártyát. A kártya hátuljára ráírta, hogy „õ volt”. A kocsiban talált egy csavarhúzót is.
Arnaldo Raquel utasítására elengedte Titát és Karinát. Rafael nem árulta el Blancát. Megpróbált rátámadni a csavarhúzóval, de nem volt esélye. Raquel lelõtte. Mivel az elsõ lõvés után sem árulta el, hogy hol van Blanca, Raquel még egyszer rálõtt. Rafael meghalt.
Blanca felhívta Simonát, majd Rafaelt. Rafael helyett Raquel vette fel. Jorge átvette a telefont Blancától. Miután meghallotta Jorge hangját Raquel letette a telefont és tombolt.
Sofía beszélt Valentinához, akinek az arcán végre megjelent valami érzelem.
Eduardo és Blanca elmentek Simonáért és Hugoért. Új helyre vitték õket.
Arnaldo elrejtette Rafael holttestét.

Avance 117
Raquel lelöki Valentinát a lépcsõrõl.
offtopic
handi99 2014 jún. 27. - 12:13:11
(1750/2174)
Cristóbal-Eduardo: valószínûleg azért, mert Eduardo okosabb, értelmesebb, volt, mint Cristóbal.
Jorge: JC szerette Leticiát, tehát elképzelhetõnek tartom, hogy õ valójában Leticia fia. Micsoda bosszú: a testvére és a férje szeretõje is ugyanúgy bûnhödött: a fiúk Raquelt szólították/tekintették anyjuknak... és mindkettõt egy életre elvlásztotta a külvilágtól.
Simona-Rafael: aranyosak együtt, de nem vagyok biztos benne, hogy Rafael megéli a sorozat végét... Lehet, hogy csak annyi marad meg belõle, hogy Simona terhes lesz tõle. Így tulajdonképpen Rafael megkapja a büntetését, de Titának is marad belõle valami: egy unoka.

"- 0:08-09-nél kit lõhet le Raquel Rafael elõtt? Domingo, vagy ki? De inkább valami fiatalosnak tûnik. Vagy inkább Ramon? Fekete haja van."
Nem tudtam rájönni. Ramón nem szokott öltönyt viselni, Domingonál meg fiatalabbnak tûnik....

Így az avance alapján lehet, hogy nagyobb vérengzés lesz, mint a CV-ben... Kíváncsi leszek, hogy Raquel hány embert öl még meg.
offtopic
handi99 2014 jún. 27. - 12:01:28
(1749/2174)
Szia! Kérésedre:

LI 115

Blanca kijelentette, hogy addig folytatja a bosszúját, amíg Raquel börtönbe nem kerül. Átadta Juan Carlos egyik levelét Eduardonak (azt, amelyben arról írt, hogy 1 fia van), azzal a megjegyzéssel, hogy õ nem érti, de lehet, hogy E. érteni fogja.
Az irodában Cristóbal Li-Leiaról beszélt Raquellel. Raquel szokás szerint jó: sokat jelent Cristóbal hûsége ebben az idõszakban.... meg lehet, hogy õ V. és A. fia, de még mindig sokat jelent számára. Amint Cristóbal kitette a lábát az irodából hívatta Arnaldot, a hitmanjét: Cristóbal soha sem tudott jól hazudni! Nem bízhat a fiaiban többé.
Rafael, Simona és Karina próblálták kideríteni, hogy melyik szállodában voltak Iván holttestével. Sikerült nekik. Karina felírta a címet.
Eduardo elolvasta a levelet. Neki is szemet szúrt a „mi hijo”, pedig ez már az õ és Jorge születése után íródott. Bement Valentinához, hogy beszéljen vele v. inkább neki. Valentina megszólalt: Legyen óvatos Raquellel.
Raquel felhívta Juanitát Li-Leia miatt. Juanita megerõsítette, hogy Li-Leia valóban beszélt Cristóballal. Raquel megnyugodott, tehát Cristóbal nem hazudott. (Juanita mellett meg ott volt Adriano és Blanca. A telefonhívás után kapott egy táska pénzt.)
Jorge elment a helyre, ahol Mariana megölte Ivánt. Találkozott egy pasassal, aki elmondta, hogy két nõ volt a helyszínen. A leírásból Jorge rájött, hogy Raquel és Mariana. Jorgét felhívta Karina és beszélt neki a hotelrõl.
Cristóbal is bement Valentinához. Eduardo megemlítette, hogy V. beszélt hozzá.
... és megjelent Blancáéknál Li-Leia az új impostora (ahogy Domingo hívta).
Jorge elment a szállodába, hogy kiderítse, hogy mi történt.
Karina elment Blancához, de õ nem volt otthon, csak Adriano. Karina féltette Blancát, hiszen terhes. Karina számára nyilvánvalóvá vált, hogy Adriano nem tudott Blanca terhességérõl.
Raquel és Li-Leia találkozóján ott volt Blanca is, mint Li-Leia tolmácsa (+Juanita is.) Vicces volt, ahogy Blanca "tolmácsolt". :D
Cristóbal és Eduardo beszélgettek Blancáról. Cristóbal hisz neki. + elmondta neki, hogy Raquel ölte meg JC-t és Leticia éveket töltött börtönben ezért.
Hugo üzenetet küldött Sofíának. (Ne árulja el senkinek, hogy él.) Sofía válaszolt neki.
Eduardo találkozott Melaniával: beszélnie kell Leticiával. Bementek a börtönbe.
A reggelinél megjelent dühösen Jorge. Raquel megmutatta neki a videot, hogy Mariana ölte meg Ivánt.
Jorge el akart költözni. Az anyja egy gyilkos. Cristóbal elmondta neki, hogy segít kideríteni az igazságot Adrianonak és Blancának. Blanca él.
Raquel elgondolkozott: Karina nem tudott ennyi mindenrõl. Lehetséges, hogy Blanca él.

Avance 116
Raquel elrabolja Karinát.... és lelõvi Rafaelt.
suxel 2014 jún. 27. - 10:05:16
(1748/2174)
Handi, ha nem nagy probléma, akkor már a csütörtöki részt is rád sóznám! Köszönöm, ha elvállalod, mert már ezt sem látom.
suxel 2014 jún. 26. - 23:49:55
(1747/2174)
Handi, segíts szálakat bogozni, hehe! Most akkor Adrianonak két fia van: Eduardo és Cristobal. Eduardo a Valentináé és Adrianoé, míg Cristobal a Raquelé és az Adrianoé. Tudom jelenleg fordítva a helyzet, de szerintem átváltozik majd, amit most írtam le neked. És akkor Juan Carlos fia csak Jorge, de valahol azt olvastam, hogy Jorgenek viszont nem Raquel az anyja, hanem Leticia. Lehet ez?

Mondjuk én nem értem azt, ha Eduardo Adriano és Valentina fia, akkor mégis, hogy szerethette õt jobban, mint Cristobalt. Mikor õ vér a vérébõl, Valentinat meg mindig gyûlölte és vajon Jorget miért vette magához, ha tényleg Leticia fia.

És az ultimos capitulosra pedig megérkezik az egyre többet emlegetett Lee Leia vagy ki a szösz. :D
Nem hittem volna, de a Simona - Rafael páros most egész jó volt.

Handi téed pedig megkérnélek, hogy légyszíves összefoglalózzál már nekem a hét utolsó azaz a pénteki részétõl a fináléig. Sajnos már nem fogom látni õket, úgy jártam, mint tavaly a La Patronával. :(
suxel 2014 jún. 25. - 23:37:31
(1746/2174)
Láttam, csak mára sok tanulnivalóm jutott így nem kommenteltem, de most ez az avance hatalmas:

Basszus Valentina mit le fog még szenvedni ebben a pár részben:
- Raquel legurítja a lépcsõn, belehajítja tolószékestõl a medencébe.
- Oriana Leticia fight!
- 0:08-09-nél kit lõhet le Raquel Rafael elõtt? Domingo, vagy ki? De inkább valami fiatalosnak tûnik. Vagy inkább Ramon? Fekete haja van.
- Úgy látom Sofiat elrabolja, gondolom vele csalja oda Blancát. És gondolom a lövést követõen derül ki, hogy Eduardo is Ferrer fiú.
offtopic
handi99 2014 jún. 25. - 17:20:19 Előzmény suxel
(1745/2174)
Mariana meghalt. :(
... és megkezdõdött a nagy terv, hogy Raquel ellen fordítsák a fiait.

Avance 114
Raquel bevallja, hogy nem Cristóbal Adriano egyetlen gyereke.

Gran final - avance
http://www.youtube.com/watch?v=zSDf3NSOuBg

SPOILER


Raquel rálõ Eduardora.


SPOILER VÉGE
suxel 2014 jún. 24. - 15:53:52
(1744/2174)
- Úgy tudtam, hogy Raquel fogja lelõni Marianat, s persze nem kegyelmezett neki. Vajon meghal? Úgy nézett ki a végén, hogy igen, meg az orvosok sem jósolnak neki sok esélyt, de hátha nem...bízok valami csodában. :)De ha még sem éli túl, akkor az õ kiírása nem lesz olyan gáz akkor sem, mint a Hugóé lett volna.
- Vajon Blanca miért tagadta le a terhességét Adriano elõtt?
- Melania elég szerencsétlenül rejtette el azt a fegyvert, ha megfordul, akkor neki annyi.
- Raquel készül lelécelni, haha Antonia Guerra is készült anno, de miért akarja Jorget mindenáron magával vinni? Nem értem. Szimplán csak baj esetén túsznak, vagy valami egyéb indoka van rá, esetleg Karina miatt, de az nem érzem elég súlyosnak, hogy amiatt tenné. Kicsi fiú Jorge, persze azonnal igent válaszol anyunak, hogy megyek veled, de sötét fickó, mekkora elbarmulása a karakternek a sorozat elejéhez képest.
offtopic
handi99 2014 jún. 22. - 09:18:06 Előzmény suxel
(1743/2174)
Valószínûleg meghal, de ahogy te is írod nekem sem lenne kifogásom ellene, ha simlisen lelépne. Viheti magával Cristóbalt is. ;)
Eduardo abból indul ki, hogy Blanca hozzá akart menni Salvadorhoz. Feltételezi, - tévesen - hogy lefeküdtek egymással... Azért minimum kételkedni kéne, hogy az övé is lehet...
suxel 2014 jún. 21. - 12:50:52
(1742/2174)
- Handi, szerintem jó lesz a sejtésed. Eduardo lesz Valentina és Adriano gyereke, Cristobal meg a Raquelé és az Adrianoé. Gyanús nekem nagyon, hogy tegnap nem simizte meg Valentina Cristobal fejét, valamint ma a hitmannek azt mondta Raquel, hogy nem tart Cristobaltól, mert õ az igazi anyja és ezt ki is hangsúlyozta rendesen.
- Mariana és Blanca szökése szép volt a zárdából, Blanca pedig még mindig az apácaruhában van, láthattuk a Guerreroknak a megmenekülését is a tûzbõl. Sosem hittem volna, hogy Marianat és Blancat egyszer koccintani látom a sorozatban. Mariana tud a terhességi tesztrõl is, és már megígértette Blancával, hogy vigyáz Sofiára, ha neki baja esne. Ezzel a békülés megvolt, elkezdõdik a felkészítés Mariana halálára, s Marianat lelövik a következõ részben, s Cristobal vele van a kórházban, ezt tudjuk meg Melania mondataiból. Ez úgy korrekt végül is szerintem, bár simán kinézem azt is, hogy Marianat lelövik, megjátssza a halálát a kórházban és eltûnik, kezd egy új életet. Tehát vagy meghal, vagy simlisen lelép, ezt a két opciót látom magam elõtt, s mindkettõt el tudnám fogadni.
-Eduardo meg egy barom, azt hiszi, hogy a gyerek a Salvadoré.
suxel 2014 jún. 20. - 14:07:34
(1741/2174)
Jah láttam, WTF?! Mariana megmentette õket. Na de most mi legyen Marianaval, mi legyen a büntetése?! Mert azért ez így elég szép tett volt tõle, hogy megmentette a tesókat, ha börtönbe megy, ahová Cristobal és Raquel akarja küldeni, akkor minimum 30 év neki. Hát nem tudom, valahogy én arra számolok, hogy Mariana kinyiffan a végére, õ is sok emberrel leszámolt azért. Arra kíváncsi leszek, honnan tudta meg, hogy Blanca apácák között van.
Raquel kellemes felvilágosítás órát tartott Sofianak, de még jó hogy nem tõle kérdezte meg Sofia, hogy az emberek tudnak-e írni a mennybõl.
Karina pedig nem okozott meglepetést, hogy lefújta az esküvõjét.
Azt viszont nem értettem, hogy Valentina miért nem simogatta meg Cristobal fejét, amikor az a lábai elõtt térdepelt. Akarta de nem tette. Az is érdekes, hogy Cristobal simán mamának szólítja Valentinát, de az apa még nem megy neki.
offtopic
handi99 2014 jún. 20. - 08:13:59 Előzmény suxel
(1740/2174)
Meglepõ fordulat, de ez, így már rendben van. Hugo él. :D
offtopic
handi99 2014 jún. 19. - 17:35:58
(1739/2174)
Szia!

:D Akkor nem csak nekem jutott eszembe ez a verzió, hogy Cristóbal és Eduardo is Adriano fia.
... és a kérdésedre a válasz: igen. Adriano lefeküdt Raquellel. A jelenet: Adriano aludt, amikor Raquel bement a szobájába. Adriano elõször azt hitte, hogy Valentina látogatta meg,... de nem. Raquel ledobta a cuccát és szexeltek.
Egyébként fordítva is lehet: Eduardo Valentina és Adriano fia, Cristóbal pedig Raquelé és Adrianoé. Csak ugye Eduardo értelmesebb, mint Cristóbal... elméletben...

Hugo és Simona halálakor én is Maxra és Valentinára gondoltam... :S
suxel 2014 jún. 19. - 14:26:08
(1738/2174)
Érdekes dolgot láttam a Caray-on: Mi van, ha 2 fia van Adrianonak és nem egy? Cristobal és Eduardo. Cristobal a Valentina és Adriano kapcsolatából származik, míg Eddie Raueltõl és Adrianotól. Már csak kérdés, hogy valaha szexelt-e Raquel és Adriano, én mivel elõszeretettel ugrálom a flashbacket így nem tudom. Handi te errõl tudsz valamit, hogy Raquel csak sóvárgott Adriano után a múltban, vagy egyszer hancúroztak az ágyban is. Egy ilyen megoldással viszont nagyon is ki lennék békülve, s szabály szerint meglepne. :)
suxel 2014 jún. 19. - 13:48:51
(1737/2174)
LI az eddig 3 részrõl röviden:

Múlt héten nem sikerült egyik epizódot sem élveznem, az eheti eddigi hárommal szemben, ahol azért szerintem nagyon erõs jeleneteknek lehettünk a szemtanúi.
Kezdõdött minden azzal, hogy Cristobal saját magát vélte az elveszett fiúban felismerni, Raquel pedig beismerte neki. Cristobal a helyzetet olyan sehogyan kezeli szerintem, vagyis én nem erre számoltam, vagy így reagál egy felnõtt férfi erre a hírre?! Semmilyen kötõdést nem vélek felfedezni Adriano iránt. Nem tudom mennyire lehet hinni a DNS-tesztnek és Raquel vallomásának, Raquel elejtett egy olyan mondatot, hogy de téged szerettelek a legjobban, annak ellenére, hogy mindig harmadrangúként tekintett a fiúra. Én csak örülnék neki, ha Cristobal maradna az a fiú, s nem örülnék, ha az utolsó részben jönne a csavar, hogy Eduardo az, viszont nem ilyen fogadtatásra gondoltam.
A másik erõs jelenet nekem az volt, amikor Melania megjelent a börtönben a lányánál, akit gyilkosnak titulált 20 éven keresztül. Nem hittem volna, hogy eljön az a pillanat, amikor Melania kételkedni kezd az úrnõjében, és még leveleket is lopott tõle. Leticia pedig úgy fogadta az anyját, ahogy azt vártam.
És akkor jöjjön a leszámolás a Guerrerokkal. Továbbra is tartom, hogy ez a sorozat egy kiforgatott La patrona lenne, emlékezzünk csak Max és Vale halálára, itt ugyanezt a funkciót betölti Salvador, Hugo és Simona. Elfogadtam volna, ha Simona kap valami büntetést, mert az idegeinket cibálta sokszor, de ez kegyetlenség. Zsarukoma a kedvencem volt, Hugo meg Hugo, egy hét éves kisfiú. Azért az szerintem gáz volt, hogy Salvador addig vezet a sérülésekkel majd egyszer csak meghal a kocsiban, nem tudom ezt ki találta ki, de elég béna volt. Blanca pedig az apácákhoz került, akik felfedezték, hogy terhes.
Azt meg annyira élvezem, hogy Mariana besétált a csapdájába Raquelnek, és hirtelen körözött bûnözõvé vált. Nem baj, jöhet már a bûnhõdése. Csak az nem tetszik, hogy még 12 rész és Raquel nyerésre áll mindenkivel szemben, azért 12 résszel a vége elõtt a La Patronában nem volt már ez így Antonia Guerrával, szorongatták ahol csak érték. Ha Simona és Rafael égtek volna benn a tûzben, akkor talán még oké, de ez így??? Handi veled egyetemben...a francba...
Karina és Jorge szála meg valahogy nem hat meg, most jön Raquel a zsarolással, hogy Rafa mehet a sittre. Fantasztikus.
offtopic
handi99 2014 jún. 18. - 18:48:45 Előzmény suxel
(1736/2174)
Pozitív lett a DNS-teszt Cristóbal és Adriano között.

... és a francba... így a végére kinyírták Hugot és Simonát?!?
offtopic
handi99 2014 jún. 18. - 16:42:55
(1735/2174)
Szia! :D

Mariot nézni kell, nem beszélgetni vele. :DDD

Úgy néztem, hogy jellemzõen azokról tiltottak le minket, amiket a mexikóiakkal és/vagy a kolumbiaiakkal forgattak együtt. Pl. La Patrona, La Impostora, ESDLC. Feltételezem, hogy valamilyen szerzõi jogi problémák vannak, amik miatt mi nem nézhetjük õket.

Mostanában átszoktam a d@ilymotionra... pedig a TM legszimpatikusabb húzása volt az angol felirat.
(azért az elsõ 10-15 percet még mindig a youtube-on nézem, mert ott meghagyták az angol feliratot, csak a spanyolt kell kiválasztani. Cseles...)