Téma: Gemini Man

5/10
chrissCoke febr. 28. 21:18:58 5/10
(60/60)
Budapest bemutatása nagyon jól sikerült es nagyon jók voltak a vágok.De több dicsernivaló nincs ezen.Aki véletlen szinkronnal nézte annak még nagyobb büntetés ez a film.
5/10
Kritikus13 febr. 28. 20:00:01 5/10
(59/60)
Magyar hang miért szelypit?
DUNAWÖLD 2023 okt. 25. - 21:10:18 Előzmény kettyo
(58/60)
Érdeklődést váltott ki belőlem, most màr megnézem. Az ominózus mondat nagy horderejű is lehet.
2/10
Tiberio 2022 ápr. 25. - 17:45:19 2/10
(57/60)
Rettenetes. Gondolom, a majd' 140M $-os keret jelentős része az új deepfake-technológiára ment el annak érdekében, hogy ne essen le a trükk a filmvászonról. Kár volt ezzel annyit bajlódni, hiszen a legdeepebb fake sem pótol egy jó cselekményt.
Tereplovas 2022 ápr. 17. - 22:30:12
(56/60)
Will Smith magyar szinkronhangja direkt volt pösze, vagy spontán ilyen??? Engem nagyon zavart.
10/10
Arthurknght 2021 okt. 25. - 02:57:41 10/10 Előzmény kettyo
(55/60)
Gyönyörűnek mutatták be Budapestet. Azt a mondatot pedig félreértetted.
5/10
kettyo 2021 szept. 30. - 13:29:28 5/10
(54/60)
Nem egy nagy szám a film.

Winstead szép mint mindig, de volt már sok hálásabb szerepe, pl. Cloverfield Lane 10. Smith és Owen is jók amúgy mint mindig, de mégsem sikerül egy igazán érdekfeszítő, izgalmas filmet összehozni velük. Az általuk megformált karakterek sem túlságosan hihetőek, még talán Owen karaktere a leghihetőbb.

Számomra felháborító volt a beszólás, hogy "Magyarországon láthatsz ... magyarokat", mintha ez valami világ végi pöcegödör lenne ahol semmi látnivaló nincs. Mondja ezt mikor éppen elhagyták Kolumbiát, a világ egyik legcsodásabb államát :DD Kíváncsi lennék ezt mikor merik meglépni mondjuk Kínával...
9/10
Clementi 2021 szept. 12. - 01:39:30 9/10
(53/60)
Szerintem egyátalán nem olyan rossz, mint amelyinnek sokan mondják. Igaz nem egy eget rengető valami, de egy teljesen jó és élvezhető akció film.
5/10
sexykex 2021 szept. 06. - 15:28:04 5/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(52/60)
Trailert sohasem nézek előre, legfeljebb utólag, ha emlékezetembe szeretném idézni az elfeledett filmet, de a műfaji besorolást azért el szoktam olvasni. Nincs nekem semmi bajom az akciófilmekkel és Ang Leevel sincs, de úgy gondolom két Oscar után a rendező válogathat a forgatókönyvek közül. Nos, úgy vélem nem a legjobbat pécézte ki, ráadásul nem vitt bele semmi egyénit, semmi rendkívülit. Emellett még Budapestet is úgy látta csak, mint egy átlagember nem, mint egy művész.

u.i.: Normálisan kérdezni szabad, másképp látni egy filmet szabad, de személyeskedni, gúnyolódni, talán nem kellene.
1/10
sawyerx 2021 szept. 06. - 10:33:08 1/10
(51/60)
Bőven nem, de rengeteg minőségibb akciófilm van, amik CGI nélkül készültek, azok mellett ez messze elbújhat. Másnak beszólsz, hogy valószínűleg lefizette egy hazai konkurens forgalmazó, miközben te kepesztesz itt, hogy mindenáron megvédd a filmet :D
A személyeskedést meg hagyjuk, én sem röhöglek ki, amiért neked tetszik az új ragadozó... :D
Roberto DiCapribogyó 2021 szept. 06. - 09:41:04
(50/60)
A negativ kommenteket olvasva megnéztem mit irtak anno a filmismertetőket író netes oldalak…és hát bőven érthetetlen ez az ÖSSZNÉPI MENSIZÉS-PICSOGÁS, ami kísérte ezt a filmet. Idézem:

„Már az első negyed órában annyi zs kategóriás sablont sütnek el, hogy fájdalom nézni. Feléig bírtam, addig az akciókkal is úgy spóroltak, ahogy tudtak, főleg mikor először megrohamozzák Smith házát. Aztán az a fiatal énje úgy lelógott a vászonról, hogy csak na.”
->Aha,tehát egy akciófilmnek alapvető feladata, hogy: 1.forradalmasítsa a történetvezetést 2. 5 percenként akciónak kell lennie. Jézusom....tippelek: Transformers generáció tagja vagy.

„Lagymatag és vérszegény. Ang Lee filmjének minden aspektusára passzol ez a két jelző, de főleg akció sci-fiként produkál érthetetlen mód keveset a Gemini Man, pedig szinte ez lett volna az egyetlen dolog. „
-> Végig izgalmas volt. Érdekes, nekem az volt a gondom, hogy kicsit sok volt a lövöldözős-csihi-puhi, szerintem jót tett volna a filmnek, ha a thriller jellegnek nagyobb hangsúlyt adnak.

„ A szűk 2 órás játékidőbe barátok között is csak három, maximum négy látványosabb, a film elkészültét is igazoló szegmenset tudtak beleszuszakolni.”
-> Mi a k**va anyád van?!

" A probléma az, hogy a Gemini Man maradék 1 óra 30 percében gyakorlatilag nem történik semmi a Smith és az útitársát alakító Mary Elizabeth Winstead közötti, piszkosul minimalista párbeszédeken túl."
-> Nem történik semmi….izlelgessük ezt…hát ő se a Keresztapa/Szemtől szemben filmek célközönsége. Minimalista párbeszédek… atyaég, ez egy akciófilm, nem egy Ibsen darab..

"Mondvacsinált morális dilemmákkal és motivációkkal próbáltak Smith karakterébe vinni valami életet, ami ugyan az abszolút minimum, de még így is több, mint amit szegény fiatalabbik énje kapott."
-> "öm, ez egy akciófilm, EZÉRT öm mélyenszántó gondolatokat és csehovi pérbeszédeket várok el tőle…"

"Ugyanakkor egyik pillanatában sem okoz meglepetést, abszolúte érezhető rajta, hogy évtizedekkel ezelőtt született és azóta is nagyon sok írói kéz polírozta, ennek köszönhetően a dialógusok idejétmúltjának, a karakterek pedig karikírozottnak hatnak."
-> WTF? egy dialógus hogy lehet idejétmúlt?

„Innentől tényleg végleg csak egy bugyuta akció-sci-fit látunk, ami nemcsak a műfaj klasszikusai által feszegetett, nagy morális kérdések mellett száguld el szó nélkül, de logikátlan, és az önmaga által tételezett fenyegetésre is képtelen reflektálni. „
-> ez egy akció(!) sci-fi film könyörgöm, miért kéne morális kérdések megválaszolásával foglalkoznia.... (te az a típus lehetsz, aki egy autóba beülve először körbenéz, hogy vannak egy kopogós műanyagok benne, hisz egy 5-10 milliós autó megitélésénél ez a legfontosabb szempont, ha van, akkor bizony az egész autó szar)

És a végére egy gyöngyszem:

„A GEMINI MAN EGY POCSÉK FORGATÓKÖNYVBŐL, KÉT NAGY PARASZTVAKÍTÁSRA FELHÚZOTT, NAGY SZAKTUDÁSSAL FORGATOTT, RETTENETESEN ROSSZ FILM.”
-> Feltételezem, hogy jelenősebb összeget fizetett neki valamelyik hazai konkurens filmforgalmazó cég…vagy ebben a hónapban még nem volt hajlandó szexelni az asszony.
Roberto DiCapribogyó 2021 szept. 06. - 09:33:14 Előzmény sexykex
(49/60)
Mint akciófilm, teljesen jól működött a film. A mondatodban benne van a válasz: te Ang Lee-től a drámákat szoktad meg és most az zavart, hogy nem színvonalas drámát adott ki a kezei közül. Mondjuk elég lett volna annyit csinálnod, hogy a megnézés előtt elolvasod a film műfaji besorolását/megnézed a trailer-ét....

u.i.: szerinted célja volt a filmnek Bp szépségeit bemutatni? (Segítő kérdés: Orbán Viktor vagy egy hollywood-i stúdió pénzelte a filmet?)
Roberto DiCapribogyó 2021 szept. 06. - 09:30:54 Előzmény sawyerx
(48/60)
Szerintem bőgd el magad, attól megkönnyebbülsz.
Roberto DiCapribogyó 2021 szept. 06. - 09:30:04 Előzmény Eszter.Sz
(47/60)
Teljes mértékben egyetértek. Ez egy szórakoztatni akaró, sci-fi beütésű akciófilm. Korrekt történet, végig izgalmas, alapvetően baromi jól megcsinált fiatal CGI Will-lel (kivéve amikor verekszik önmagával, az tényleg béna lett többnyire).
8/10
Bigpapa 2021 márc. 21. - 08:16:02 8/10
(46/60)
Tegnap néztem meg, ez teljesen kimaradt az életemből. Így szombat estére teljesen jó volt. Budapest végre Budapest és nem Lengyelország,vagy valami orosz városka, de azért nem egy úti film készült. Willis jó benne, néha a CGI kicsit vicces, párszor olyan Rin Tin Tin kalandjai volt a rajz, ami nem rossz, csak ez nem rajzfilm. :) A sztori jó, az akciók se rosszak, alapjában egy nézhető eksön :)
8/10
8/10
Bigpapa 2021 márc. 21. - 08:12:34 8/10 Előzmény Kaliff
(45/60)
A Looper meg ez két külön kategória. Ott Willis fiatal kori önmaga van, itt meg SPOILER
klónozták mint egy fénymásolón SPOILER vége
És azért a Looperben Gordon úgy néz ki elmaszkírozva,mint valami debil! És az sem egy agysebész film volt.
7/10
InteriorLulu 2021 márc. 07. - 00:59:00 7/10 Előzmény Drizari
(44/60)
Írod: "A film olyan, mintha nálunk egy halalomban lévő ember a saját retyerutyáját hozná jóléti helyzetbe, vagy költene állami pénzeket a saját hobbijára."
Hát nem tudom... A film bizonyos értelemben sci-fi, de amiről te beszélsz, az már annak is bőven túlzás.
:)
8/10
John Neduddgi 2020 aug. 24. - 23:04:18 8/10
(43/60)
Újabb jó film Will Smithtől, mégha nem is a legjobb, de a video technika itt csodákat tett, -amikor magával verekszik pl, ; az elképesztő technikát igényelhetett..
Azt nem értem, hogy aki nem is látta a filmet, (biffco) pl az minek nyilatkozik róla...?!
8/10
Eszter.Sz 2020 jún. 20. - 21:37:39 8/10
(42/60)
Az értékelést látva azon kezdtem gondolkodni egyáltalán érdemes e megnézni.
Nem értem miért nem a maga kategóriájában teszik mérlegre a filmeket. Ez egy akciófilm. Ne várjunk mélyreszántó gondolatokat, drámai mondanivalót. Ez a film tudja, amit egy akciófilmnek tudnia kell. Szórakoztat, izgalmas, van története, rokonszenvesek a szereplők.
6/10
doktormacko1 2020 jún. 20. - 16:03:19 6/10
(41/60)
6 / 10 Átlagos akcióthriller. Néhány nagyon hiteltelen akció jelenettel.