Téma: Gilbert Grape

10/10
andraaska 2012 júl. 31. - 20:58:24 10/10
(44/84)
Nálam bent van a top 10-ben, nagyszerû alkotás. A két fõszereplõ alakításához nincs is mit hozzászólnom, megtették az elõttem szólók.
Ne felejtsük ki a sorból Juliette Lewist sem, elbúvölõen formálta meg a bolondos vadóc karakterét, ezt a szerepet (is) neki találták ki. A Rettegés foka után egy évvel forgatták vele ezt a filmet. Aztán jöttek a többi kiváló alakítások is, Alkonyattól pirkadatig, és a többi jó film, ahogy máshol, itt is méltó partnere a legnagyobb színészeknek.
Hacseki 2012 júl. 27. - 10:56:32 Előzmény teardrops
(43/84)
Úgy emlékszem, felakasztotta magát a pincében.
teardrops 2012 jún. 19. - 11:15:12
(42/84)
Végre ÚJRA meg tudtam nézni.
Sok-sok évvel ezelõtt láttam és ami megragadt bennem, az Leo játéka, akkor még sehol sem volt, pedig... Kb azóta szeretem, és örülök, hogy a Titanic-kal legalább még ismertebb lett, de az baj, hogy a korai filmjeit ritkábban látni, pedig MÁR ott is nagyokat alakított.

A film meg... hát... sok minden benne van, meg is könnyeztem (nick rlz;-)). Újra.
Érdekes volt olvasni az utóbbi bejegyzéseket, tényleg sokan sokfélét látnak bele, ez is egyfajta módja annak, hogy megismerjük, ki hogyan gondolkozik.

***SPOILER***
Egyedül az nem jött le most és erre nem is emlékeztem, hogy az apjukkal végül mi lett. Végig arról beszélnek (Gilbert és az anya is), hogy csak úgy szó nélkül elment; Arnie szerint 'a pincében van', közben a szomszéd temetése alatt Albert Grape sírjánál ücsörög. Szóval akkor meghalt? De akkor miért mondja az anya is a film végén, hogy nem bírná ki még egyszer, ha valaki csak úgy otthagyná. Vagy...
Elment=meghalt...?...
No, majd újra megnézem...:-)
10/10
Vérone1992 2012 jún. 12. - 00:11:49 10/10
(41/84)
Végre egy film, amire gondolkozás nélkül meg adom a tízest.

Érzelmek, álmok, sorsok és pofonok.. Zseniális!
ercypici 2012 márc. 13. - 00:59:06 Előzmény MrAron91
(40/84)
Végre,sikerült megnéznem,már régóta szeretném!
És nem csalódtam... Leonardó Dicaprio nagyon jó és hiteles,és Johnny Depp is jótalakít mint mindig:)
és azóta is jók mindketten!
Szeretem az ilyen filmeket....
10/10
timcsa123 2012 márc. 07. - 01:05:49 10/10 Előzmény MrAron91
(39/84)
Szívembõl szóltál!
10/10
MrAron91 2011 okt. 13. - 19:04:01 10/10
(38/84)
Ez a film csodálatos és leírhatatlan mennyiségû érzelem jellemzi. Leonardo Dicaprio színészi játéka fenomenális, hibátlan és kritizálhatatlan.
vabea 2011 aug. 23. - 17:25:59
(37/84)
(az elõzõ választ elkapkodtam) Az is fontos, hogy miért nem mondja ki: mert szégyenli a vágyait amik, ha belegondolsz a helyzetébe teljesen helyénvaló vágyak. Fiatal , és nem itt és így akarja leélni az életét, de szereti annyira a családját és felelõsséget érez irántuk, így nem lép le csak úgy.
vabea 2011 aug. 23. - 17:11:04 Előzmény 92zsuzsanna
(36/84)
Ez a jelenet az egyik legfontosabb a filmben. Tényleg magának kívánja, hiszen arra vágyik, hogy szabad legyen, s ha ezek a kívánságok valóra válnának ,nyugodt lelkiismerettel léphetne ki a rákényszerített családfõ szerepébõl.
Erämaa 2010 aug. 05. - 23:42:54
(35/84)
ÁÁÁ. Leonardo DiCaprio játékától nem térek magamhoz. Annyira kár, hogy legtöbben csak a Titanic óta ismereik, pedig ebben a filmben szenzációs volt, már 19 évesen is. Viszont Johnny Depprõl nem tudok így nyilatkozni, (pedig az õ karaktere is nagyon jól megírt) szerintem DiCaprio mondhatni leiskolázta. De maga a film áraszt valami olyat, ami megfogalmazhatatlan. Látni kell és kész.
10/10
LenaMerisi 2010 júl. 28. - 02:35:14 10/10
(34/84)
Szeretet, helytállás és szabadság = Gilbert Grape.

Az érettségi bizonyítvány mellé ezt a remek filmet is odaadnám a diákoknak útravalóként, ha megtehetném...
10/10
patker 2010 júl. 24. - 11:04:12 10/10 Előzmény 92zsuzsanna
(33/84)
---Nem tudom, ki emlékszik arra a részre, mikor a folyóparton ülnek, Gilbert és a barátnõje, és a csaj megkérdezi: Ha lehetene teljesíteni a legfontosabb kívánságaidat mik lennének (nem pontos, de ez a lényege) a válasz: Arnie legyen egészséges, a húga nõjön fel, az anyja fogyon le. Ha belegondolunk, ha ezeket valaki teljesítené, akkor már nem õ lenne a családfõ, sõt, az idejét a nõkkel tölthetné, nem a családdal. Ezután a csaj megkérdezi: Magadnak nem kívánsz semmi? (mintha nem magának kívánta volna) és a válasz: Hogy normális ember legyek. ---


Lehetne így is nézni, de ez csak beállítottság kérdése. Ha lenne egy értelmi fogyatékos Testvéred, csak azért kívánnád normálisnak hogy ne kelljen vele foglalkozni? A túlsúlyos édesanyádnak azért kívánnál mínusz 100 kilót hogy ne égj vele? Stb... Ezeket a kérdések teljesen szubjektívek, mindenki úgy értelmezi, ahogyan akarja...
sakit felut 2010 jún. 20. - 14:44:54
(32/84)
nahhh még egy jó ölet a porton :)

... ez egy érdekes film volt még a korai DiCaprio- val is ? meg kéne szerezni :-` ..
92zsuzsanna 2010 jún. 20. - 14:04:09
(31/84)
Egy újabb film, amit úgy látszik, csak én nem tudtam megszeretni. A színészek jók voltak, jól játszottak, de a történet ne igazán tetszett.
SPOILER
Nem tudom, ki emlékszik arra a részre, mikor a folyóparton ülnek, Gilbert és a barátnõje, és a csaj megkérdezi: Ha lehetene teljesíteni a legfontosabb kívánságaidat mik lennének (nem pontos, de ez a lényege) a válasz: Arnie legyen egészséges, a húga nõjön fel, az anyja fogyon le. Ha belegondolunk, ha ezeket valaki teljesítené, akkor már nem õ lenne a családfõ, sõt, az idejét a nõkkel tölthetné, nem a családdal. Ezután a csaj megkérdezi: Magadnak nem kívánsz semmi? (mintha nem magának kívánta volna) és a válasz: Hogy normális ember legyek.
Talán emiatt a rész miatt, de nem igazán tetszett a film.
(ha bárki vitatkozna velem, nyugodtan, biztosan meghallgatom, és válaszolnék is rá)
9/10
Bellavita 2010 márc. 06. - 11:56:11 9/10
(30/84)
A film egy üres, élettelen, unalmas kisvárosi élet sivár hétköznapjait tárja elénk. A kisváros legnagyobb eseménye, hogy évente végigvonulnak a városon a lakókocsisok. A családfõként funkcionáló fiatal, Gilbert magára vállalva egész családja terhét szinte az önfeláldozásig szolgálja anyját, beteg öccsét és többi testvérét. Holott szíve mélyén valami újra, valami változásra vágyik, de családja, és az elhízottságtól túlsúlyos, mozgásképtelen anyja ehhez a kisvároshoz láncolja. Múlnak az évek, és Gilbert az egyforma napok mindennapos harcait vívja.Anyja, aki anno a város legszebb nõje volt, valamiért feladta a harcot és a kilók mögé menekült, elbújva az emberek elõl a tévé elõtt éli életét. Öccse, a sérült kamasz folyamatos felügyeletet igényel. A film nagyon jól érezteti az önfeláldozást, a sors kiszolgáltatottságának érzését, amibõl nyugodt lelkiismerttel szinte lehetetlen kilpni. Johnny Depp a kicsit melankólikus és révedezõ tekintetével nagyon jól érezteti a belül feszítõ fájdalmat. Arnie-t megformáló Leonardo már itt fantasztikusan tehetséges, egyszerûen lenyûgözõ alakítást nyújt. A mindennapok egyformaságába és harcába egy lány személyében és egy fordulattal siker végre kilépnie Gilbertnek. A hétköznapok egyhangúságának, az amerikai világ üres világának élethû megjelenítéséért, a rendkívül jó színészi játékért 9est adtam a filmnek.
9/10
Spooner 2010 jan. 10. - 22:22:14 9/10
(29/84)
Szomorú ugyanakkor szép történet! DiCaprio zseniálisan alakít.. már ilyen fiatalon is! Egyszóval: Tetszett!!
10/10
streep6 2009 dec. 29. - 17:46:54 10/10 Előzmény Felicia09
(28/84)
DiCaprio tényleg jó, bár hálásabb a szerepe színészi alakítás szempontjából. Jó kis film, tényleg csak ajánlani lehet.
8/10
Felicia09 2009 nov. 14. - 19:05:01 8/10
(27/84)
Megható,kedves,szép történet a mindig remek Lasse Hallström rendezésében.
Mint már mindenki elmondta,DiCaprio óriási a fogyatékos fiú szerepében. Johnny Deppet is simán lemosta a vászonról,megérdemelte az Oscar jelölést,szerintem a díj is neki járt volna.
hegetam 2009 okt. 08. - 12:13:22
(26/84)
csak ajánlani tudom
10/10
Babucica 2009 szept. 06. - 18:26:11 10/10
(25/84)
ez a film egy csoda