Téma: Gladiátor

10/10
bamboo 2009 márc. 12. - 22:53:49 10/10
(101/521)
hatásvadász jelenetek ide-oda, ha vannak bejöttek, ha nincsenek akkor nincsenek. nekem ez a film egyértelmûen 10/10. (ebbe hans zimmer keze is nagyon bennevan)
6/10
James Dean 2009 márc. 12. - 22:24:34 6/10
(100/521)
Nem rossz film, de ezt a sztárolást, ami itt megy:-))

AZért észre kéne venni, h teljesen sablonos a történet, és valami hihetetlen mennyiségû hatásvadász jelenet van benne.

A Ben Hurt meg sem közelíti, igaz az még a mozi hõskorában készült, amikor nem voltak pattogatott kukoricás multiplexek.

Tökéletes film?
Ha ez az, akkor van még pár ezer.

10/6
10/10
offtopic
meszag 2009 márc. 12. - 22:16:32 10/10
(99/521)
Nagyon szerettem/szeretem a történelem ezen idõszakát. Sokat olvastam róla, és ekkor csodálkoztam rá, hogy valóban milyen csodálatos, és mily fertelmes tud lenni az ember. Mi is a politika, micsoda ármánykodás, cselszövések, veszik körül a hatalmat, a hatalmasokat. Mire képes az ember a hatalomért, vagy annak szolgálatában érdekbõl, és számításból, elõnyökért, a szerelemért, vagy a dicsõségért. Nem elég tisztességesnek lenni, és semmi sem olyan egyértelmû.
És a tisztességet, a példát nem mindig azok adják, akiktõl elvárnád.
Elegendõ egyetlen õrült a „megfelelõ” pozícióban, és annak kiszolgálói hogy egy egész társadalom lezülljön, és felmorzsolja önmagát.
Miként viselkedik a felbujtott tömeg, az Isten adta nép...
Ez a film is csodálatosan mutatja ezt. Ráadásul a film igényesen elkészített, nagyszerû, a színészi alakítások szintén.
palmer 2009 márc. 12. - 21:53:39
(98/521)
31 perc...
10/10
offtopic
udyanna 2009 márc. 12. - 21:48:40 10/10
(97/521)
Ez a film....eszméletlenül jóóóóó !!!
egyik kedvencem..meg hát szeressük ám Russel Crowe-t :D(L)
és a zenék gyönyörûek...az egész tökéletes :)
Anteris 2009 márc. 12. - 21:29:54
(96/521)
uristen, ebben mennyi reklám lesz, 0:25 ig tart : /
EgyNézõ 2009 márc. 12. - 21:08:05
(95/521)
Nekem meg:
Gladiátor, Süsü a sárkány, Bánk Bán a top3 ...
10/10
offtopic
meszag 2009 márc. 12. - 21:07:10 10/10
(94/521)
Most akkor kicsit, vagy nagyon? :)
neugassaman 2009 márc. 12. - 21:05:54
(93/521)
Háát, igen! Ez FILM!!!

EZT érdemes volt végignézni anno! Kicsit gyilkos , de nagyon, nagyon....
10/10
Hannibal Lecter 2009 márc. 12. - 20:05:41 10/10
(92/521)
És pont Joaquin Phoenix, Ridley Scott és Hans Zimmer nem kapták meg az oscart, pedig nagyon megérdemelték volna.
offtopic
quattro 2009 márc. 12. - 20:05:09
(91/521)
RADIÁTOR
dokio 2009 márc. 12. - 19:54:47
(90/521)
Nálam vitán fölül:10 !

A film bennevan a Top 3-ban! (Esõember, Forrest Gump)
filmbarbár 2009 márc. 12. - 19:17:53
(89/521)
Az tényleg jól sikerült. A csata elõtt és után pedig izgalmas erkölcsi kérdések kerültek terítékre, azokra is érdemes felfigyelni. A világhódító birodalmak addig virágoztak, amíg az erkölcsi értékrendjük haladó volt és ezt az emberek többsége el is fogadta. Az öreg császár pontosan látja, hogy a káosz és anarchia a birodalom végét jelenti.
http://angolmozi.5mp.eu/web.php?a=angolmozi&o=IbOALYGKY9
Sztem a látvány végig élvezetessé tette a filmet, még úgy is, hogy a korrajz netán nem volt pontos mindenkinek, ill. hogy a befejezés igencsak 'romantikus'-ra sikeredett.
pot79 2009 márc. 12. - 18:44:29
(88/521)
Nekem meg a nyitójelenet tetszik a legjobban, amikor a rómaiak a barbárokkal harcolnak.
dinaa 2009 márc. 12. - 18:20:25
(87/521)
Szerintem egy tökéletes film,jó színészek, jó sztori, a zenérõl nem is beszélve...mondjuk én csak az eredeti hanggal,angolul szeretem megnézni,a magyar szinkronnal egyszerûen nem bírom megnézni(de kinek,hogy tetszik)
10/10
igorrr 2009 márc. 12. - 13:42:43 10/10
(86/521)
A háborús részek a legjobbak, amiket valaha láttam. Az egyik fotóról eszembe jutott, hogy az azért mekkora, amikor Maximus ellovagol a katonái között, akik úgy köszöntik: "vezérem". :) Ez a rész még az eredeti változatnál is jobb, de azért aki tud angolul, menjen le a tékába, és vegye ki dvd-n, mert azért úgy az igazi.
gerhajdu 2009 márc. 12. - 11:08:45
(85/521)
Elég vegyesek az érzelmeim a filmmel kapcsolatban. Ami engem zavar, hogy kicsit Robin Hood történetére emlékeztet (az egykori nagy emberbõl földön futó lesz, majd szembeszegül egy korrupt uralkodóval, szövetségeseket gyûjt stb.)
A történelmi hitelesség hiányát nem muszáj rossznak tartani, mert attól még lehet értékes egy történelmi film. Elvégre a történelem tudománya nem csak arról szól, hogy ez-meg ez történt. A film így is bemutatja a kort, megmutatja, hogy mi lett volna ha. Ha csinálnának egy filmet a 3. világháborúról Szovjetunióval és USA-val, megmutatná, hogy mitõl tartott a fél világ a 20. század során.
Amit ki kell emelnem pozitívumként az a harcok koreográfiája. Ismerem nagy részt az ókor hadászatát és komolyan mondom ezt rendesen megcsinálták. Pl. a lándzsás alakulatok pontosan így állnának körbe, ha harci szekerek rontanának rájuk. A kisebb csaták is ügyesen megrendezettek. Szerintem ez tagadhatatlan erénye a filmnek.
A színészek nem olyan kiválóak a filmben, de Joaquin Phoenix nekem nagyon tetszett.
10/10
febkaa 2009 márc. 12. - 11:06:02 10/10
(84/521)
Én ezt vasárnapi fimnek gondolnám... :) Nálam 10 pontos!
Fuszer 2009 márc. 12. - 09:33:55
(83/521)
Nos, tényleg eltérõek a a vélemények, de ugye izlések és pofonok..
Szorítkozva a lényegre:
-a film szerte a világon nagy siker
-visszahozta az ú.n. szandálos filmeket a világ vásznaira, igy pl. a Trója is ennek a szülötte
-a zenéje ugyancsak kult, a dalbetét és a fõtémák számos más filmes és televíziós produkcióban visszaköszönnek
-igencsak karakteres arcok játszanak benne (bár R. Crowe Oscarja szeintem is túlzó)

Történelmi hitelességet meg ne keressünk benne, bár tulajdonképpen csak Maximus karaktere fikciós, de az már alaposan megváltoztatja a tényeket.
szalmakutya 2009 márc. 12. - 07:03:08
(82/521)
Végig elolvastam az összes hozzászólást.
A vélemények jól eltérõek. De ez így helyes.
Szerintem a film (legyen amerikai ízû) jó.
Volt egy mûvészettörténész fõnököm(már nincs köztünk), igazi latin/olasz buzerátor, Õ azt mondta, biztosan nem így volt, de a történet jól jellemzi a kort. Beszéljünk a film pozitívumairól: nekem a császári pimpi tettszett
(Connie Nielsen), meg ahogy megjelenítették az arénában felhúzott árnyékvetõ vásznakat.