Téma: Gladiátor

eIemes 2015 dec. 20. - 00:29:16
(481/521)
Na azér ez nem gitch.

Egy férfi archetípus ábrázolása.
10/10
Timmmmi 2015 dec. 19. - 22:57:04 10/10
(480/521)
Nem a filmnek van baja, hanem az a baj, hogy még nem nõttél fel ehhez a filmhez..., de az is lehet, hogy soha nem is fogsz.
10/10
sixpack1989 2015 nov. 22. - 14:39:00 10/10
(479/521)
Már ne haragudj,de azért kritizálni egy filmet,mert neked nem tetszik akkor minek nézel? õszintén mit vártál? ez egy hibátlan alkotás,ez kb olyan mintha valaki azért húzná le a harry pottert mert nem életszerû! :D
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 19. - 07:37:25 1/10
(478/521)
Megtapasztalhattuk, hogy az értelmetlenség ragadós. Csoportos szidkozódáshoz egybõl értenek, de hogy egy filmet rendesen értékeljenek, arról ne is álmodjunk.
Sz Peter 2015 okt. 18. - 21:08:05
(477/521)
Ja, a filmet ott kellett volna befejezni mikor

SPOILER

Maximus áll a császár elõtt, a nyílheggyel a kezében. Teljesen logikátlan, hogy nem öli meg!
offtopic
eIemes 2015 okt. 17. - 22:35:26
(476/521)
egy barátom hívta fel a figyelmem, hogy az internetes újságok cikkeinek stílusa, eszközei nem sokban különböznek a fórumokon randalírozó trollokétól. szóval, szerintem, itt is igaz a latin közmondás, a capite foetet piscis, fejétõl bödüs a láb.
offtopic
moderator2 2015 okt. 17. - 16:37:20
(475/521)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, kerüljétek egymás sértegetését, különben kénytelenek leszünk hozzászólásokat törölni, végsõ esetben pedig bezárni a topikot!

Köszönjük!
Üdvözlettel:
PORT.hu
Fórum
offtopic
Mara60 2015 okt. 16. - 20:17:32
(474/521)
Van benne valami. Már tapasztaltam, hogy nem lehet vele vitatkozni. Egyszerûen nem érdekli õt más véleménye, szerinte mindenki ostoba, csak õ a helikopter. (bár valahogy olyan furán forog a properrele) :D
offtopic
Mara60 2015 okt. 16. - 19:54:56
(473/521)
Bocsika, a dramaturgiáról volt szó, nem a költõ nyelvezetérõl. Mi rossz van abban, ha a mai filmírók visszanyúlnak a régi, jól bevált drámai fogásokhoz? Akkortájt is ugyanarra bukott a nép, mint manapság. Legyen a mûben érzelem, lehetõleg jó sok, drámai fordulatok, hõs, akiért szurkolhat, általános igazságok és persze katarzis.
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 16. - 19:41:32 8/10 Előzmény Mara60
(472/521)
szerintem ne fáraszd magad vele,nem éri meg
offtopic
Mara60 2015 okt. 16. - 16:22:26
(471/521)
Persze, hogy mindenki a saját véleményét írja le. Amivel lehet egyetérteni, vagy egyet nem érteni. Ugyanakkor azért nem szokta mindenki a saját véleményét szakértõi kinyilatkoztatásnak tekinteni. Hiszen a "nekem nem tetszett" és a "bûn rossz ez a film" értelmezése között elég nagy különbség van.


- "Az ízlésrõl pedig csak annyit, hogy létezik jó ízléssel adagolt romantika, hõsiesség, akció stb. De vannak esetek, amikor nyilvánvaló a túlzás, a kikényszerítése az együttérzésnek. Ez a film ebben tobzódik. Ez ténykérdés, nem vélemény. Ha ezt sokan itt nem értik, akkor valszeg a dramaturgia fogalmával sincsenek tisztában."

Ezeket a sorokat olvasva nagyon kellett somolyognom magamban. Elképzeltem mit szólnál Shakespeare Hamletjéhez. Micsoda hatásvadász egy darab, tele olyan túlzó jelenetekkel, mint az apa szelleme, vagy a koponyás monológ, Ofélia virágos megõrülésérõl már nem is beszélve. És az egész darab semmi másról nem szól, csak a bosszúról. Rééémes... :D :D :D
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 16. - 14:58:44 8/10
(470/521)
áhh,nem idegelem magam tovább inkább :)
offtopic
Mara60 2015 okt. 16. - 07:13:28
(469/521)
Akkor lehet, hogy most megleplek. A mozi, mint mûfaj, ugyanis a kezdetektõl fogva a hatásvadászatra épül. A Lumiere testvérek óta, Chaplinen át egészen a mai filmekig az a dolga, hogy érzelmeket generáljon. Ezt várják el tõlük a nézõk. Az, hogy kinek mennyire jön be az adott hatás, az már egyéni ízlés dolga. Aki pedig a valóságra vágyik, az nyilván nem mozifilmbõl szerzi be, hanem dokumentumfilmet néz.
S mivel az ízlések különbözõek, nem mindenkinek tetszenek ugyanazok a filmek. De mint azt
JasonStatham egy helyen már okosan kifejtette, a szubjektív vélemény csak vélemény. Nem kritika. Attól, hogy neked nem tetszik, még nem jelenti azt, hogy rossz és másnak sem tetszhet. Mint ahogy ez fordítva is igaz.
Nekem nem tetszenek a horrorfilmek. Akkor most minden horror bûn rossz film? Ugye milyen gyerekes hozzáállás? Na ezért praktikus odaírni, hogy "az én véleményem szerint" és nem úgy tenni, mintha én lennék a kritikusok kritikusa.
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 16. - 07:02:14 1/10
(468/521)
Statham filmek...még nem érdekeltek a filmek, amikor ezt a profilt csináltam, csak bambultam a tv-t, mint ahogy sokan mások. Szóval ne a profilnév alapján ítélkezz.
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 15. - 21:39:05 1/10
(467/521)
Ne használj ilyen szavakat, mert nem érti, hogy mit akarsz kifejezni. Bár a véleményem lejjebb leírtam elég érthetõen, azt sem értette meg. A lényeg, hogy idióták vagyunk, õ pedig a filmszakértõ. Szerintem hagyjuk, hagy fõjön hoolywood levesében õ is, mi megpróbáltuk. :)
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 15. - 21:27:40 8/10
(466/521)
na a másik idióta barom..
pont nem szeretem se a titanicot,se a benjamin buttont....
fogd kézen a másik taknyos idiótát,aztán írkáljatok a pókember topicba..oda valók vagytok pont :)
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 15. - 21:26:52 1/10
(465/521)
Illetve elrontottam, kétszer írtam az amerikai pszichót...az egyik helyére a Harcosok klubját akartam írni.
1/10
offtopic
JasonStatham 2015 okt. 15. - 21:25:16 1/10
(464/521)
kímélj meg az érvelésmentes kommentjeidtõl, nyugodtan te is benyelheted a hoolywoodizmust, nem kell semmilyen minõségi elvárás. Nyugodtan nézz csak gladiátort, benjamin buttont és titanicot, úgyis az olyanokból élnek, mint te és ez a 9.3-as szavazaton és a gigaoscáron meg is látszódik. Elöttemszólóval pedig egyet értek.
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 15. - 21:11:07 8/10
(463/521)
tudod baromi unalmas,hogy jönnek a hozzád hasonló taknyos kis szarok és lehúznak minden olyan filmet,amit nem értenek
mert még rohadtul nem érték el azt a kort,hogy felfogják az érzelmeket egy filmben
elhiszem,hogy nem tetszik,de nehogymár te és a hülye haverjaid osszák itt az észt egy ilyen csodálatos filmrõl!

baromi unalmas már ezt olvasni itt nap-mint nap...
éljetek a mában pont leszarom
de ez és a többi film,amit leszóltok igen is varázslatos nekünk.

innentõl hányj csak be bárhova bármit,pont nem fog érdekelni
8/10
offtopic
cellasto 2015 okt. 15. - 20:52:29 8/10
(462/521)
jaja,látszik milyen ostoba vagy te is..
fõleg,hogy 15 éves filmrõl van szó,így baromi sok köze van a mostani közízléshez :)
ha neked ez 3,akkor ülj le kisfiam,ez egyes :)