Téma: Gladiátor

10/10
Fenrirson 2012 dec. 10. - 14:02:16 10/10
(381/521)
Fantasztikus film,eddig kétszer láttam.
Utóljára december 7.-kén.
Tökéletes,akciós,végigizgultam az egészet,a vége pedig drámai,bár nem értettem,mitõl halt meg a fõszereplõ a végén.Megérdemli a dícséretet,és díjakat,elnyerte a tetszésemet már az elsõ nézés után.
Az eredetisége is nagyon jó,2000-ben készült,tehát 100% nem másolat.Késõbb sok film utánozta le a Gladiátorban fellelhetõ harcmódot,és a többit kevesebb sikerrel.
Csak ajánlani tudom!
1/10
danton--b 2012 dec. 10. - 00:43:14 1/10
(380/521)
A Gyõzikének meg 10-es átlaga lenne,mert sok vackot felpontoznak és jót meg le.Egyébként várom az érveket hogy mi volt ebben olyan jó ,és újdonság, amit még más filmben nem láthattunk,ráadásul sokkal jobb kiadásban.
10/10
Sonic8 2012 dec. 09. - 20:52:35 10/10
(379/521)
***moderálva***
Ezt a 8,5-es imdb átlagnak mondd.
http://www.imdb.com/title/tt0172495/
Fõnix_császárnõ 2012 dec. 09. - 20:38:53
(378/521)
"nincs benne semmi extra semmi meglepõ, semmi új ."

Pontosan e lényeges dolog miatt kaptam a távol keleti alkotásokra.

Ott az alkotásaiknál nem a Happy Endre törekednek, amellett igyekeznek hogy legyen tanulsága a filmnek, stb. stb.

Csak az a baj, hogy a tv nem viszi túlzásba a távol keleti filmek vetítését, pedig jobb lenne.
1/10
danton--b 2012 dec. 09. - 20:03:09 1/10
(377/521)
Egyébként nekem nem a fikciókkal van bajom ,és egyetértek azzal hogy a film egy a nézõt elvarázsoló mese ,ha jó .Éppen ezért védtem meg a minap pl a King Kong filmet ,ami teljesen fikció ,és mégis egy filmtörténeti sarokkõ és leköti a nézõt ,azaz jó,de ez szar ,nincs benne semmi extra semmi meglepõ, semmi új .
1/10
danton--b 2012 dec. 09. - 19:59:43 1/10
(376/521)
ezt nem is vitattam hogy gyerekeknek ill gyermeklelkû felnõtteknek ez a film tetszhet,de azért vannak fokozati különbségek hogy mirõl rí le hogy egy bárgyú giccs mint pl ez,és mi átélhetõ értelmes embernek is.Mellesleg mi volt "hasonló baromság" a Ben Hurban ha szabad kérdeni? Voltak anno az NDK-s indiánfilmek ,nos még azok is több gondot fordítottak arra hogy a sztori ne legyen ennyire nevetségesen sablonos és sematikus.Pl meg köllött a szívnek hasadni ,amikor a hõs elintézve az idióta császárt késleltetve összesvén a szép hölgy karjaiban leheli ki a lelkét,de sorolhatnám azokat az idiótizmusokat ,amiket már egy igényesebb gyerekfilm is szégyenlene.
1/10
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 dec. 09. - 12:14:25 1/10
(375/521)
Nézhetetlenül unalmas film.
1/10
danton--b 2012 dec. 08. - 21:50:54 1/10
(374/521)
A film kb egy gyerekfilm szinvonalán van,naív mondhatnám bugyuta történet,a szokásos poziutív hõs és a gonosz küzdelme speciel itt látványos római ókori díszletbe bugyolálva.Elõre kiszámítható sablonokkal,áés olyan baromságokkal hogy a római császár sajátkezüleg lemegy vívni az arénába,ha már látványos ókori film ,akkor inkább a Ben Hur,mert az nem ilyen együgyû és jóval profibb ,amit mutat a szakmai elismerés is.
10/10
Zathar 2012 dec. 07. - 23:54:12 10/10
(373/521)
Én is azért jöttem ide, hogy kiderítsem, ez vajon tényleg a bõvített-e. Sose láttam még ezeket a jeleneteket! :> ez a kibontott politikai szál érdekes.
10/10
banoczya 2012 dec. 07. - 23:24:00 10/10
(372/521)
Úr Isten, ez a következõ generáció? IQ? 100 alatt
10/10
banoczya 2012 dec. 07. - 23:21:07 10/10
(371/521)
10/10
10/10
C$@ß! 2012 dec. 07. - 22:22:41 10/10
(370/521)
és ráadásul a bõvített változatot adják
9/10
Ochoa 2012 dec. 07. - 21:27:59 9/10
(369/521)
Ez a film megunhatatlan.
A zenéjétõl meg a hideg is ráz. 10/9
10/10
adam1999 2012 dec. 07. - 16:00:19 10/10
(368/521)
Az egyik kedvenc filmem
10/10
para005 2012 szept. 23. - 10:36:07 10/10
(367/521)
Nekem a kedvenc filmem 10/10
anno a moziban láttam még 2000-ben, és ez volt az elsõ filmem is.
10/10
acidphase 2012 szept. 21. - 00:06:05 10/10 Előzmény Tamás22
(366/521)
az mindenképp jó ha egyetértesz magaddal :P
10/10
Tamás22 2012 jún. 10. - 23:48:56 10/10 Előzmény Fellini74
(365/521)
Teljesen egyet értek velem, maximális 10-es! Nálam egyik kedvenc film, amit valaha láttam, pedig elég kritikus vagyok de ez mégis szuper!
10/10
Fellini74 2012 jún. 09. - 14:38:07 10/10
(364/521)
Ez a film tökéletes, úgy ahogy van 10/10
8/10
cellasto 2012 jún. 04. - 22:55:10 8/10
(363/521)
Történelmi hûségbõl tényleg egyes :D
Egyébként nem rossz film szerintem :)
3/10
kadar1995 2012 jún. 04. - 21:45:53 3/10
(362/521)
Na, ez nagy csalódás volt.
Látszik, hogy a forgatókönyvírók max. 4 osztályt jártak ki, mert a film eleji csatajeleneten kívül a többi esemény meg sem történt. Bár ezeket megbocsájtanám, ha kalandfilmként kiemelkedett volna az átlagtól, de nem. Például vegyük viszonyítási alapul a Rettenthetetlen, az egy sokkal jobb film, pedig az se volt teljesen hû az eseményekhez.
Összefoglalva Ridley Scott megkapta azt a díjat, amit az Alien-t és a Szárnyas fejvadászért megkellet volna kapnia.

3/10