Téma: Glóbusz

adamnagysweetmovie 2013 febr. 22. - 15:58:55
(13/33)
"Csupán leírtam egy tényt. :)"
offtopic
sofi 72 2013 febr. 21. - 22:38:35
(12/33)
Nem szeretem, ha a mondanivalómat bárki is megmagyarázza, azt meg pláne nem, ha meghazudtolnak. Nem állítottam semmit. Semlegességet meg fõleg nem. Csupán leírtam egy tényt. :) Azt meg, hogy ki mit gondol a véleményem mögé; engem hol...? :D

Amit mondtam, megmondtam; NEM politizálok filmes fórumon!! Privátban sem!!

Javaslok egy kellemes hûtõfürdõt az esti lefekvés elõtt.

Jó éjszakát! :)
offtopic
adamnagysweetmovie 2013 febr. 21. - 22:11:03
(11/33)
Egyébként nagyonis azt gondolom, álrendszerváltásnak nagyon egyfajta politikai nézet szokta leminõsíteni...
Bármennyire is állítja, semlegesen írta. De hagyjuk, nem akarok (fõleg itt) jobban belemászni.
adamnagysweetmovie 2013 febr. 21. - 22:06:04
(10/33)
Úgy emlékszem, Ön kezdte a hangulatkeltést (mégha akaratlanul is).
Gondoltam rákérdezek, elnézést ha kellemetlenséget okoztam.
offtopic
sofi 72 2013 febr. 21. - 19:19:38
(9/33)
Ilyen kérdéseket a kisebbik (10 éves) leányom szokott feltenni, ha Magyarország történelmérõl beszélgetünk. Neki még elnézem. :)

Ha valós a korod, (ami a reglapodon virít) akkor pontosan tudod, (tudnod kéne) politikai hovatartozás nélkül, (objektíven megítélve) hogy mit is jelent az a bizonyos "ál" szócska. Így a kérdést simán provokációnak értékelem a részedrõl. :DDD

Amúgy filmes fórumon nem óhajtok ennél keményebben politizálni. Erre megvannak az egyéb helyeim a neten...

De a "Glóbuszról" szívesen beszélgetek, akár oldalakon keresztül is! ;)
adamnagysweetmovie 2013 febr. 21. - 17:36:01 Előzmény sofi 72
(8/33)
Sztem is okés sorozat.
Mi az, hogy (ál)rendszerváltás?
Fejtsd ki, kérlek.
sofi 72 2013 febr. 21. - 13:50:33
(7/33)
...látnád az én felvételemet... Ez ahhoz képest csúcs minõség! Tegnap nagyon örültem, hogy jobb minõségben láthatom újra.

De a tartalom majd mindenért kárpótol, ha megnézed! A (ál)rendszerváltáskori helyzet EGYIK legjobb megjelenítése filmen. Szerintem fantasztikus karakterekkel. Eszméletlen nagyokat derülök minden egyes megmozduláson. :)))

Jó tudom, hogy elfogult vagyok, de mit csináljak? Ez van! ;)
offtopic
fáklyás menet 2013 febr. 21. - 11:05:53
(6/33)
De rossz a a hang-, de fõleg a képminõsége, pedig 1993-as!
offtopic
sofi 72 2013 febr. 20. - 20:15:36
(5/33)
Tényleg???

Futááááás!!!
capt.nemo 2013 febr. 20. - 20:06:18
(4/33)
hahó glóbusz-rajongók..! a dunán most megy.. :)
offtopic
sofi 72 2012 okt. 18. - 16:50:19 Előzmény jaszum
(3/33)
Kedves jaszum!

Üdv a "klubban"! Mármint a Glóbusz rajongók között. :)

Igen, eltaláltad, kazettán van meg nekem is. Elég ócska minõségben sajna, de azért nekem így is élvezhetõ. Sajnálom, hogy elkeverték a kazettádat! Én sem tudom, hol lehetne megszerezni a teljes filmet.
Szívesen lemásolom neked. Ehhez két gép szükséges, ha jól tudom. ;) Utánakérdezek, hogy kinek van még az ismerõsök között, és ha sikerült, elküldöm neked csomagban, vagy valami ilyesmi... :)

Üdv.
jaszum 2012 okt. 14. - 17:51:18 Előzmény sofi 72
(2/33)
Kedves Sofi!
Nem hittem a szememnek,hogy azt írtad a Glóbusz-sorozatról,hogy 2-3 évente megnézed.Hogyan? Videó? hosszú évek óta keresem a teljes sorozatot,mert egy régebbi ismerõsöm kölcsönadott jópár videókazettámat az õ ismerõsének a tudtom nélkül, és ezek soha nem kerültek vissza,így a 4. rész hiányzik.Még azt elmesélem,hogy elõtte az 1.részre vártam évekig,kalandos úton megszereztem,de mégis hiányzik egy rész.Szeretném megtudakolni tõled,hogy tudnál-e segíteni abban,hogy hozzájussak a 4. részhez.
A másik sprpzat,amit vagy 20 éve keresek,a TANAMERA(The lion of Singapore),ezt sem vetítik soha a tévék és dvd-n sem jelent meg.
Köszönöm,hogy idõt szántál rám,remélem,válaszolsz hamarosan,üdvözlettel:Ancsa
sofi 72 2010 aug. 29. - 16:02:34
(1/33)
Nem kedvelem a sorozatokat, sõt kimondottan..., de egy kettõ mégis megnézésre kerül. Persze nem a "maratoni" több éven keresztül zajló, semmitmondó, cselekményismételgetõ fajtákra gondolok, hanem pl. erre, ami egy tipikusan MAGYAR sorozat, vagyis sorozatocska. Azért írtam nagybetûvel, mert a történet, a rendezés és a színészek játékáról süt a Magyar sajátosság, amit igazán nem is lehet megfogalmazni, hanem csak érezni, amikor nézzük. A miénk és kész.

Maga a történet igen egyszerû. A rendszerváltást dolgozza fel a hétköznapok szintjén. Az egész, nyelviskolák közötti versenyfutásról szól. Arról, hogy ki tudja a legtöbb diákot megszerezni, és ki nyeri el az arany Glóbusz díjat..... de emellett, sõt ezáltal (mivel elsõsorban tanárokról van szó)a szereplõk magánéletének a jobb-rosszabb alakulását is nyomonkövethetjük. Ráadásul, fincsi humorral körítve, ami kimondottan élvezetessé teszi az egészet.

A szereplõk külön-külön karaktereket formáznak, igggen csak jól!!!! Van itt önzõ, egoista igazgató, alárendelt feleség, öntudatos, nagyképû vállalkozó, csóró "Don Juan" angoltanár, "piti" ügyvéd, spion titkárnõ, vénlány, stb....A helyszín Budapest, éjjel-nappal, telve még a "keleti" autók benzingõzével!! :)))))

Jó néha elõvenni, mert tökéletes képet ad az akkori Magyarországról, az akkori viszonyokról, amit lassan már el is felejtünk.

Szóval egy jó erõs közepes sorozatocskáról van szó.

Én szeretem. Két-három évente meg is nézem mindig. :)