Téma: Godzilla

8/10
beo71 2014 máj. 19. - 22:36:54 8/10
(202/382)
Nem vártam drámai alakításokat, így olyan nagyon nem is lepõdtem meg, bár Aaron Johnson fejérõl eddig nem gondoltam, hogy egy amerikai kliséhalmaz, most rendesen bárgyúsították.Mind1, itt nem ez a lényeg, moziban kell nézni és hallani.Látványos, hangos, akciós balhé, ami néha felhúzza ugyan az embert, de egyszeri szórakozásnak megteszi.8/10.Plusz még a Tûzgyûrû-nél egy fokkal jobb is .Godzilla több percet érdemelne, de voltak jó dolgok, a rendezõ jól érezte, nem kell mindig mindent mutatni, a sejtetés, meg az elszenvedõk szemszögébõl bemutatott képkockák jók voltak, azt azért nem mondanám, hogy emlékezetes is.
2/10
Atti24 2014 máj. 19. - 21:32:31 2/10
(201/382)
Hatalmas csalódás volt a film,bár én azok táborába tartozom, akiknek tetszett a 98as verzió....az egész film-ugyan látványos,kétségtelen-de zagyva, se füle-se farka,mi rohadtul untuk. 5en mentünk moziba,különbözõ ízléssel, de mind úgy jöttünk ki,hogy pénzkidobás volt, ízlések és pofonok, ha ebbõl lesz 2. rész,én tutira kihagyom.
Az elõttem levõ sorban jó páran végig horkolták....hangosan :)
TomiFilth 2014 máj. 19. - 19:32:13
(200/382)
Sajna nekem is csalódás volt :( Amolyan Transformers,Tûzgyûrû stb baromságként jött le. A mutuk és a godzilla inkább tûntek robotnak mint lényeknek...Összevissza történet :(
3/10
Mpytyu 2014 máj. 19. - 18:29:39 3/10
(199/382)
Még annyit hagy tegyek hozzá, hogy az amerikai hadsereg, sõt az emberi faj olyan hülyének volt beállítva mint egy légy a falon. Végsõ soron mik a fegyverek, 1. gépfegyver, álljunk neki azzal a mutunak háta letöri a körmét.. 2. a rakéta, hát ez sem jött be, uh már csak az ATOM marad... oké, védekezzünk víz ellen vízzel na de ha már atom akkor nem hallottak még a ballisztikus rakétákró, vagy hogy drónokat ne csak felderítõnek küldjenek oda... nem hogy megsütötték volna lézerrel, vagy amit nyilatkozott a hadsereg az újságírónak h foszforral kiégetni a szemét, vagy ha nincs szeme akkor szétégetni vele? napalm esetleg? neeem egybõl atomot neki. A technikailag legfejlettebb ország ami robotokat gyárt, Japán se tudott elõjönni egy kézenfogható tervvel/fegyverrel. Az csak hab a tortán hogy Dr. Ichiro Serizawa a lények kutatásával foglalkozó ember, aki már nemtom hány éve kíséri nyomon ezt az egészet volt a legjobban meglepõdve mindenen ami történt és végig bamba fejet vágott a történtekhez. Na meg a hangrögzítõre felmondott szöveg, szia szivem, nincs semmi baj, meghalt az apám, de nem hívja vissza meg semmi...
Vrahno 2014 máj. 19. - 18:21:58
(198/382)
"Én egyszerûen csak nem tudom komolyan venni ezt a japán fajta Godzillát. Nem tudom túl tenni magam azon, hogy milyen kicsi a feje a testéhez képest :-D Lehet nevetni ezen, (én nevetek is) de én ezen a kicsi "apróságon" kivagyok akadva, az, hogy még "tüzet" is okád, mint egy sárkány az már csak hab a tortán :-D Ez most akkor mi magyarázzátok el? Egy hüllõ-sárkány párzásából létrejött szörny? Ja tudom a sugárzás meg az atom, de ez akkor sem hat meg.
Tudom a dínók között is voltak kis fejûek és ahhoz képest a testük óriási volt, de ott a legtöbb növényevõ volt és nem ragadozó, mint ez."

Itt a gond, úgy vélem, fõleg abból fakad, hogy valódi lényként próbálod értelmezni a szörnyet. Jogos a sárkányos észrevétel, mert igen, Godzilla egy fantázialény, mint a sárkányok. Nem szorul magyarázatra az ilyesmi, mert egy eleve lehetetlen koncepcióról van szó. Ha ezen fennakadsz, rögtön kidobhatod az összes valaha kitalált fiktív lényt -- köztük Zillával is, akirõl tudósok is megállapították némi tanulmányozás után, hogy sokkal lehetetlenebb lény, mint az eredeti Godzilla.
3/10
Mpytyu 2014 máj. 19. - 18:09:39 3/10
(197/382)
1. IMDb: Godzilla (2014)
123 min - Action | Adventure | Sci-Fi - 15 May 2014 (Hungary)
Port.hu: Godzilla
színes, magyarul beszélõ, amerikai-japán akciófilm, 123 perc, 2014

ennek tükrében nem drámára akarok bemenni a moziban, ha arra vágyok akkor olyat választok, ha már egyszer akciófilm, akkor legyen benne akció nem csak dûledezõ házak meg hatalmas testrészek.

2. Most Godzilla mégis mi, mármint oké, õ teszi helyre a rendet mert ez a hobbija, de legalább akkor egye meg õket vagy mittomén, mi az h csak kedvtelésbõl öli meg a mutukat, biztos nagyon értelmes lehet akkor, ráadásul mi van ha 50 ezer évig nem kel ki egy mutu sem? a létezése feleslegessé válik, vagy ilyenkor a tenger mélyén szunyókál aztán néha felkel, megebédel, szétnéz h mizu és visszafekszik?

3. a film tele van logikátlan dolgokkal pl.: vigyünk tehervonaton atomfegyvereket majd mikor a mutu rácuppan másnap elmennek a maradék egy darabért ami megmaradt és harmad annyi idõ alatt elszállítják helikopterrel...wtf miért nem lehetett ezt az elején is így csinálni? a másik h az a város h volt elszigetelve ahol az atomkatasztrófa történt, ki volt agyonra világítva min egy karácsonyfa, se a katasztrófa túristák, se a média, se az ott élõk ezt nem vették érszre, meg azt a sok katonai jármûvet ami ott termett, ráadásul a fél város ott dolgozott

Végezetül, én értem hogy megy a felháborodás '98 VS '14, de kérem szépen, a 98-as akció volt, lehet h nem eredeti godzilla történeten alapult, de legalább élvezhetõ volt, nem volt unalmas, és azt kapta az ember amit várt. Akkor lehet a Jurassic park volt az etalon, ma viszont az a menõ ha minden szuperhõsös dolgot leforgatunk 3x annyi érezlmi szállal és 3x kevesebb akcióval, ami szerintem szintén nem jó dolog.
4/10
hakos007 2014 máj. 19. - 18:03:32 4/10
(196/382)
Még valami :) lehetne az amerikaiaknak annyi eszük hogy a radioaktív szörnyektõl elszállíttatják az embereket... Bár biztos erre is van valami jó magyarázat :)
boom47 2014 máj. 19. - 17:41:31
(195/382)
Godzilla az nukleáris tüzet okád. Mi ezen a furcsa?

Az elõzõ usa-Godzillafilm meg annyira le lett húzva a "rajongók" (helyesebben: az átlagnézõ) által, hogy ennek afilmnek a promójához külön hozzátartozott, hogy annak a rendezõje kiállt és aszondta "várom ezt a filmet, mert mi igen, elb*sztuk".
spekimen 2014 máj. 19. - 17:01:00
(194/382)
Nos mivel én is gagyiztam ezért úgy érzem, hogy nekem is szólt a mondandód, ezért reagálnék rá.
Látszik, hogy fanatikus vagy, nincs is gond ezzel, jól is érvelsz. Nem is akarok vitatkozni veled.

Elismerem nálam a 98-as filmmel kezdõdik a Godzilla korszak és azzal teljesen elégedett is vagyok.
Egyben egyet értek, nem Godzillának kellet volna nevezni a 98-as filmet, és akkor most nem lenne ebbõl akkora "balhé" a rajongók részérõl, hogy mekkora egy szar film is az.
Még egyszer elmondom nekem azért jön be az, mert szerintem nagyon jól bemutatta, hogy mi van akkor, ha egy nagyra nõtt gyík egy nagyvárosban talál fészkelõhelyet. Én elhiszem, hogy semmi köze Godzillához és tiszteletben is tartom.
Abban is igazad van, hogy a többi szuperhõst sem alakították át, csak sajnos akárhogy is nézem egy kettõ, már vagy akkor röhejesen nézett ki amikor megszületett, vagy majd az idõ fogja kikezdeni, mert hidd el kifogja. Minden mindig, folyamatosan változik. 100 év múlva már a kutyát sem fogja érdekelni, hogy mi itt mit értekeztünk Godzilláról.

Nem akarom megbántani a rajongókat, ezért most gyenge idegzetû emberek ne olvassák tovább :-D :-D
Én egyszerûen csak nem tudom komolyan venni ezt a japán fajta Godzillát. Nem tudom túl tenni magam azon, hogy milyen kicsi a feje a testéhez képest :-D Lehet nevetni ezen, (én nevetek is) de én ezen a kicsi "apróságon" kivagyok akadva, az, hogy még "tüzet" is okád, mint egy sárkány az már csak hab a tortán :-D Ez most akkor mi magyarázzátok el? Egy hüllõ-sárkány párzásából létrejött szörny? Ja tudom a sugárzás meg az atom, de ez akkor sem hat meg.
Tudom a dínók között is voltak kis fejûek és ahhoz képest a testük óriási volt, de ott a legtöbb növényevõ volt és nem ragadozó, mint ez.


Na, ha az elõzõ hsz.-emre nem reagáltatok, akkor most ne kíméljetek. :-D
2/10
Amanda Wood 2014 máj. 19. - 17:00:38 2/10
(193/382)
Tömören és röviden összefoglaltad a filmet!:) Szétröhögtem magam a véleményeden, mert tényleg így volt. Az hogy egy komoly jelenetnél mindenki nevet..mert nálam is ez volt..Nem bírtam a székben megmaradni már fájt a hasam!:)))
4/10
hakos007 2014 máj. 19. - 16:35:11 4/10
(192/382)
Tegnap láttam a filmet és hát... :)
Spoiler!!!!!!!!
Kezdjük a jó részeknél. Tetszett ez a leomlik az atomerõmûs dolog, de már itt voltak furcsa dolgok...reng a föld erre persze le kell mennie a feleségemnek nem elég az a jó pár japán szakember :) és tádám megvan az érzelmi szál, megöltem a feleségemet, de fogjuk, de eszébe se jut senkinek, csak valami más miatt történhetett, emberi mulasztás ki van zárva. Aztán megyünk tovább a történetben, jó a családi szál elég bénára sikeredett. A következõ baki az az volt amikor visszamennek a floppykért, ugyebár mondja, hogy rögtön evakuálták õket és nem tudtak visszamenni a házukba. A film elején reggel van mennek dolgozni. Kérdem én hogy a francba kerültek haza az aznapi adatokat jelzõ floppyk???? Teleportálással aligha... Ja és amikor elkapják az öreget és a fiát, akkor persze vigyük be a szigorúan titkos helyre õket, nehogy megtudják mi folyik ott :D hát azt hittem nem bírom abbahagyni a nevetést :D de ez egész film közben így volt, sok más emberrel egyetemben :) A szörny vizsgálata során megtudták, hogy radioaktivitással táplálkozik, és kettõ ilyen gubó is van :D... a másik az atomhulladékok mellett XD jó nekem ott már tényleg végem volt. A szökést meg észre sem vették elvégre egy több tonnás több méteres lény kidönt egy kormánylétesítményt... ki veszi azt észre? :D na jól van. A szegény kutya a tengerparton ki van kötve egy fához, jön a cunami, ott van tõle méterekkel, mi történik a következõ jelenetben? A kutya csak fut, fa sehol, de a hullámokkal szemben már elõnybe is került :D okés, jól van. Ez az atom téma nagyon lényeges volt a filmben, küldjünk csak neki atombombát, idõzítõset mert biztos ám hogy nem szagolják ki a szörnyek.. kinek van ilyen ötlete? :DDD meg az atommeghajtású hajók is jók lesznek... tömjük csak a szörnyek bendõjét :) Az egész teremben hangos nevetés tört ki amikor a szörny egy szájvizsgálat elejéig beugrik Godzilla szájába, és minden állat így kezdi a harcot :) igen,igen :) a párzás gondolom én gondolati úton történt, de ilyenen már meg sem lepõdök. A drámai részek úgy el voltak rontva hogy az csak na, mindenkit mosolyra fakasztott. Godzillán kívül más szereplõért nem is aggódtam :)
Spoiler vége :)

Nem mondom, katasztrófa a film, de, hogy a Godzilla név vicces lesz inkább ,mint félelmetes ezen film után nem gondoltam volna :)
Vrahno 2014 máj. 19. - 15:51:55 Előzmény Semprini
(191/382)
"Na de könyörgöm, az eredeti japán szörny mai szemmel nézve olyan szinten gagyi,"

Sokat dobálóznak ezzel, de általában ennyivel el is intézik a mondandót, hogy "gagyi". És ez talán indok arra, hogy ha egy adaptáció készül, akkor elvessenek mindent, ami eredetileg egyedivé tette a karaktert? Az, hogy "gagyi", lényegében mindenfajta klasszikus pop-kultúra szereplõrõl elmondható. Mégis, mikor mondjuk Burton vagy Nolan hozzányúlt Batmanhez, megõrizték a denevér motívumokat, hiába voltak gagyik a régi képregényekben vagy az Adam West sorozatban. Érdekes mód Superman is máig egy kék-pirosban öltözködõ földönkívüli ember. De az összes szuperhõst lehetne említeni. Mindegyik hihetetlen hülyeség, mégis sikerül a filmeseknek (na nem mindig, de sokszor) úgy újítani rajtuk, hogy elmondhassuk róluk: "Igen, ez Pókember!" vagy "Igen, ez Farkas, izééé... Rozsomák!"

Emmerich filmje ugyanabba a kategóriába sorolható, mint a Dragon Ball: Evolution, a '04-es Macskanõ, Kis Vuk -- alig minõsíthetõ egyáltalán adaptációnak, mert eldobta nemcsak az eredeti film(ek) mondanivalóját, de a címszereplõ szinte minden tulajdonságát. Azzal egyenértékû, mintha kijönne egy Superman film, amiben a fõhõs egy Xenomorph (mert gagyi, hogyha úgy néz ki, mint egy ember), nincs szuperereje vagy testhez feszülõ ruhája (mert az is gagyi), és egy pisztolygolyó végezne vele (mert az gagyi, hogy sérthetetlen).

A '98-as film nem véletlenül nyerte el az év legrosszabb feldolgozásának járó Arany Málnát. Közelebb állt azokhoz az '50-es évekbeli jellegtelen amcsi szörnyfilmekhez, amik Godzillát ihlették, mint magához Godzillához. Meg persze a Jurassic Park-hoz, mert akkor az volt a népszerû, azt kellett majmolni. Szó szerint lehámoztak a koncepcióról mindent, amit a Godzilla franchise hozzáadott, és egy mezei, csont és bõr szörnyfilmet készítettek (ami magáról a szörnyrõl is elmondható).

Az nem mentség, hogy "az eredeti gagyi". Aki adaptál valamit, annak kötelessége tiszteletet mutatni az alapanyag elõtt, fõleg ha annak nagy kulturális jelentõsége és rajongóbázisa van. Ha gagyi, akkor is tisztelettudóan kell úgy átértelmeznie az alapanyagot, hogy megõrizze mindazt, ami miatt népszerû lett. Emmerich nem Godzillát adaptálta, hanem a saját óriásszörnyekrõl való elképzelésére húzta rá a Godzilla nevet.


Tudom, hogy ezt sokaknak nehéz megérteni egy olyan országban, ahol az eredeti sosem vált ismertté, mert nyilván nem kötõdnek ahhoz. De mégis furcsának tartom, hogy az olyan dolgok, mint pl. az új TV Maci bemutatása hatalmas tiltakozást tud kiváltani, miközben egy ilyen "in name only" feldolgozást, aminek aztán végképp semmi köze az eredetikhez, jó feldolgozásként könyvelnek el.
9/10
_Freddy_ 2014 máj. 19. - 15:38:22 9/10
(190/382)
Egyébként annyira jól nyitott a Godzilla, és tuti bevételi siker lesz, hogy már tervezgetik is a 2. részt, be is jelentették.
10/10
ddt500 2014 máj. 19. - 15:36:44 10/10
(189/382)
Nem tudom az imdb-n, hogy van de ahogy olvasom a hsz-ket itt hiányoznak a visszafogottan pontozó emberek. Én 10-est adtam rá a trailer alapján :) de ahogy nézem itt csak a két szélsõség játszik. Aki 1-2-3 pontot ad rá meg a 8-9-10. Kevés a 4-5-6-7 pont. Akinek nem tetszik egybõl beledöngöli a földbe akinek meg tetszik az az egekig magasztalja.
Én se vagyok különb. :D
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 19. - 15:12:45 9/10
(188/382)
Ha imdb-n megáll 7 körül az teljesen korrekt, a port-os állás meg tökéletes tükörképe a magyar mentalitásnak/gondolkodás módnak.
7/10
Semprini 2014 máj. 19. - 14:25:39 7/10
(187/382)
1. Teljesen mindegy mikor lesz a bemutató, a fanok már látatlanban lepontozták az elõzetes alapján - aztán majd jól pofára esnek, ugyanis az elõzetes szinte egy másik filmet ígér, sõt némely jelenet még csak benne sincs a filmben...
2. Divat lett ócsárolni Emmerich Godzilláját, de ugyancsak az ortodox fanok mániája, pedig az a film semmivel nem rosszabb mint ez, sõt a forgatókönyv és a színészek még jobbak is, Godzillát pedig 10x annyit mutatják mint ebben. Azért az is érdekes, hogy mennyivel magasabb pontszámot kapott itt az Emmerich-é, mint az új verzió... Se természetesen tudom, hogy a két változat kedvelõi sosem fognak egyetérteni, ez a dolog természetébõl fakad, de így kerek a világ.
Lorden 2014 máj. 19. - 14:20:50
(186/382)
Japán bemutató júliusban lesz.
Attól, mert Magyarországon a 98-as filmet ismeri és talán még szereti is a többség, a világ többi felén a Föld alá kívánják. Ez van.
7/10
Semprini 2014 máj. 19. - 13:49:27 7/10
(185/382)
Úgy tûnik, valakinek vagy az tetszik, vagy ez, átmenet szinte alig-alig van, én arra 9-et adtam, ere jóindulattal hetet, de szerintem nem érdemelt annyit se. Kb a 6,5 lenne a reális, itt meg az átlaga 5m8. Ez azért talán mond valamit, Az ortodox fanok, akik szerint az EREDETI egy és oszthatatlan Godzilla létezik, a 98-as meg hamisítvány, természetesen ezt ajnározzák, mert ez közelebb áll a japán õsverzióhóz (ami sztem oltári módon gagyi és nézhetelen) csak sajnos az is objektív tény, hogy a sztori és a színészek nem jók, a címszereplõt meg vajmi keveset mutatják. Ezek után ha megnézed, szerintem ne számíts túl sok jóra, legfeljebb pozitívan fogsz csalódni...
i'mperfect 2014 máj. 19. - 13:44:58
(184/382)
Én csak a 98-as Godzillát láttam és az egyik kedvenc filmem.
Akkor ezt jobb, ha meg sem nézem?
spekimen 2014 máj. 19. - 13:43:19
(183/382)
Érdekes olvasni ezeket az összecsapásokat a hsz.-ekben a fanok és a csak sima Godzilla film nézõk között. Ezért én sem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá.

Nos, nem láttam még a filmet, de megakartam nézni, hát most nagyon elbizonytalanodtam, és lehet nem fogom. Én is csak azon a véleményen vagyok most már, hogy a 98-as változatban jobban tetszett Godzilla kinézete, és összességében is jó film volt. Szerintem kezdünk többségbe kerülni ezzel a véleménnyel. Nem is értem miért húzták le annó azt a filmet.

Igen nem tudok semmit az eredeti japán szörnyrõl, DE NEM IS ÉRDEKEL, nem vagyok a rajongója. És ezért az a véleményem, hogy szerintem is gagyibb az eredeti kinézet és az meg már tényleg röhej, hogy sugarakat okád. TUDOM AZ EREDETI ILYEN VOLT, DE ENGEM NEM HAT MEG. A 98-as verzió-ban tényleg csak egy nagyra nõtt gyíkot ábrázolt, de pont ez volt benne a jó, nekem ettõl volt természetes hatása, mint valamiféle Jurassic parkban csak egy nagyváros kellõs közepén.

Én úgy látom a mostani filmmel lényegében a rajongóknak akarnak kedvezni és valószínûleg sikerül is, hogy a többi emberre ez miként fog hatni az majd a következõ hetekben kiderül az itteni hsz.-ekbõl.
Így látatlanba ez a véleményem, lehet szapulni kedves fanok. :-D