Téma: Godzilla

7/10
Semprini 2014 máj. 19. - 13:35:33 7/10
(182/382)
A Port.hu-n az Emmerich-é 7,7-en áll, ez meg még a 6-ot se éri el... pár nappal a mozibemutató után! Érdekes... :-)
7/10
Semprini 2014 máj. 19. - 13:32:38 7/10
(181/382)
Hihi, itt a PORT.hu-n ez most áll 5,8-on pedig még csak 5 napja megy a moziban, vajon meddig fog még lejjebb csúszni? Úgy látszik az ortodox rajongók elnézõ túlpontozása sem elég, hogy akár csak 6-ost elérje... az IMDB-n talán a japánok pontozták ennyire fel, de ott is le fog menni kb 6,5-ig.
9/10
_Freddy_ 2014 máj. 19. - 13:29:14 9/10 Előzmény Ferrrrri
(180/382)
Godzilla (2014): Ratings: 7,5/10 from 54 159 users
Godzilla (1998): Ratings: 5,3/10 from 124 593 users

Kíváncsi vagyok, hogy az új megtartja e a 7-et 10-bõl 124ezer értékelés alapján majd.
2/10
Amanda Wood 2014 máj. 19. - 11:32:04 2/10
(179/382)
Minek ennyire túlkombinálni? Tetszett vagy nem Tetszett? . … Szerintem ma megnézem a ’98-as verziót ..és együtt eszek a kis godzillákkal popcornt..
7/10
Semprini 2014 máj. 19. - 11:06:13 7/10
(178/382)
"valamifajta alapmûveltség kellene azoknak, akik megnézik a mostani filmet, a Japán kaijukkal kapcsolatban, amelyek a kultúra szerves részei. Az a baj, hogy a nyugati ember Godzillát inkább a '98-as verzióval azonosítja, és azt gondolja, hogy az volt az elsõ."
Szterintem ez erõsen túl van lihegve. A japánokat még megértem hogy õk nem ismerik el a 98-as amerikai verziót, hiszen az tényleg nem hasonlít az övékre, ami számukra szent és sérthetetlen. Na de könyörgöm, az eredeti japán szörny mai szemmel nézve olyan szinten gagyi, hogy az már 98-ban is vállalhatatlannak tûnt egy amerikai mainstream-produkció számára. Az más kérdés, hogy az ortodox Godzilla-fanok elutasították, a japánok meg felháborodtak, hogy ez meg mi. Pedig az egy teljesen vállalható sõt jól sikerült adaptáció, ami ugyan nem követi híven az eredetit (ami azért valljuk be, nem egy Shakespeare-dráma hogy irodalmi hûséget kérjünk rajta számon!), de nem is nevezhetõ gagyinak vagy igénytelennek, és messze nem érdemli meg azt a pocskondiázást, amit az eredeti verzió hívei zúdítanak rá. A most elkészült változat fényében pedig pláne nem. Persze, az új változat nagy "érdeme", hogy visszatértek az õs-Godzilla eredeti dizájnjához és funkciójához, viszont a karakterek még sokkal kidolgozatlanabbak és a színészi játék is gyengébb, mint a 98-as filmben. Arról a nem éppen elhanyagolható TÉNYrõl már nem is beszélve, hogy maga Godzilla alig van a vásznon és akkor is többnyire sötétben vagy porfellegek közepette, és így bizony irtó keveset látni belõle.
Lorden 2014 máj. 19. - 10:56:36
(177/382)
Az a színvonal ? Amikor a kis godzillák popcornt zabálnak ? Amikor taxival kiugratnak a szájából ?
2/10
Amanda Wood 2014 máj. 19. - 10:51:38 2/10
(176/382)
Mindenesetre köszönöm ezt szívszorító helyzetjelentést a filmrõl. Látszik, hogy nem egy nyelvet beszélünk, és sajnálatos módon nem érted, amit írtam. De nem gond..
Scarecrow 2014 máj. 19. - 10:42:57
(175/382)
Nem gyõzzük elégszer hangsúlyozni, hogy ez NEM második rész. Semmi köze sincs az Emmerichféle Godzillához (ahogy pl. Tim Burton Batmanjének sincs köze Cristohen Nolan Sötét lovagjához, és a mostani Csodálatos pókembernek sincs köze Sam Raimi trilógiájához). Az eredeti Japán Gondzilla filmeket gyártó stúdió nem is ismeri el azt a szörnyet. Már csak Zillaként hivatkoznak rá, mert semmiben sem hasonlít az eredetihez. Emmerich Godzillát egy nagyra nõtt állattá változtatta, míg az eredeti lény jóval több egy ösztöneit követõ monstrumnál. Godzillának személyisége van, és egyfajta szuperereje. Ezért képes sugarat lõni a szájából. Nekem az a meglátásom, hogy valamifajta alapmûveltség kellene azoknak, akik megnézik a mostani filmet, a Japán kaijukkal kapcsolatban, amelyek a kultúra szerves részei. Az a baj, hogy a nyugati ember Godzillát inkább a '98-as verzióval azonosítja, és azt gondolja, hogy az volt az elsõ. Egyáltalán nem! Egyébként nekem anno tetszett az a verzió is, elvonatkoztatva az õs-Japán Godzillától. Szerintem a két filmet felesleges hasonlítgatni, mert teljesen más a koncepciója. Emmerich filmje egy nagy, Godzilla nevû állatról szól, amely porig rombolja Manhattant, de a hõs amerikaiak megállítják. A mostani film egy Godzilla nevû kamiról (istenrõl) szól, egy õsöreg szuperlényrõl, amely legyõzi a világot veszélyeztetõ másik két szörnyeteget (akár a Toho stúdió lénye). A két filmet egy kalap alá venni felesleges.
2/10
Amanda Wood 2014 máj. 19. - 10:04:17 2/10
(174/382)
Nekem tetszett az a '98-as gyík.. Függetlenül attól hogy a két filmnek semmi köze sincs egymáshoz akkor is egy néven fut.. az hogy a második rész színvonalban a béka feneke alá süllyedt az meg egy másik történet..
Lorden 2014 máj. 19. - 09:05:21
(173/382)
Milyen elsõ rész ?
Bármilyen hihetetlen Godzilla képes atomsugár leheletre.
Csak az ostoba '98-as gyíkban ez kimaradt, de kb. az összes japán filmben képes rá.
2/10
Amanda Wood 2014 máj. 19. - 08:05:31 2/10
(172/382)
Az elõzeteshez képest a film harmatgyenge. A szereplõk színészi alakítása ...egy brazil szappanoperáéhoz hasonlítanám..Amikor a kis godzilla hirtelen elkezdett valami nukleáris hulladékot okádni már sírtam a nevetéstõl. Az elsõ részhez képest óriási csalódás.. 10/2
4/10
sanada 2014 máj. 18. - 22:18:31 4/10
(171/382)
Nehogy már csak tíz percet érjen meg Godzilla szerepeltetése a saját nevével ellátott filmben. Azért ezt te sem gondolhatod komolyan. Ez a film az égvilágon semmirõl nem szólt, a fõszereplõknek pedig vajmi kevés kapcsolata van Godzillához.
6/10
samg 2014 máj. 18. - 22:13:04 6/10
(170/382)
Én nem láttam az eredeti Godzilla filmeket, így érthetõen nekem se jött be annyira ez a mostani verzió. Magával a sztorival nem volt bajom, talán egy picit elnyújtották, de ezt leszámítva jó volt. A színészek nem voltak annyira kiemelkedõek, hogy kritizálni lehessen õket. A szörnyek harca tetszett, azt jól megcsinálták. Godzilla meg szerepelhetett volna többet. A 3D meg csak néhány jelenetben volt jó, a film nagy részében mintha nem is lett volna.
Meg tudom ez az eredeti, japán verziónak a tovább gondolása, de nekem akkor sem jön be ez a fajta kinézete a Godzillának. Valahogy olyan öregnek, és gyengének hatott ez a külsõ. 10/6
Endrev 2014 máj. 18. - 22:04:22
(169/382)
Sanada, nõjj föl, a filmek sohasem a középpontjukban álló lényrõl vagy jelenségrõl szólnak (azok a természetfilmek, ugye vágod?), hanem a hozzájuk kapcsolódó, általuk bizonyos karakterek életében okozott drámáról.

Én kellemesen csalódtam a filmben, azt hittem, hogy valami újabb klisés látványorgia lesz, de nem, szólt is valamirõl, nem volt klisés, nem volt kiszámítható sem, nem volt túl nyálas sem. Élvezhetõ, izgalmas, látványos volt.

Ettõl függetlenül még mindig az elõzõ Godzilla a nyerõ nálam, annak volt egy különleges bája, de nem bántam meg, hogy beültem a moziba erre (mint ahogy a Prometheusnál vagy a Star Trek 2-nél megbántam). Tudom ajánlani!
4/10
sanada 2014 máj. 18. - 21:47:57 4/10
(168/382)
Én nagyon fel voltam spannolva a filmre, tényleg rajongó vagyok, de az a büdös nagy igazság, hogy a film dög unalom volt.

**SPOILER**
- Elõször is a film mindenrõl szólt csak Godzilláról nem, komolyan egész film alatt körül-belül ötször, ha volt képernyõn. Elkezdett harcolni Muto-val na mondom most izgalmas lesz, adjál neki, erre két másodperc volt az egész jelenet, majd tovább kapcsolnak... Komolyan a Muto-nak is hívhatták volna a filmet.
- Történet unalmas, a színeszek alakítása sem jött át.
- Azt bírtam, hogy a végén a város romokban de a CNN az még mindig ment a kivetítõkön.
- A látvánnyal viszont semmi gond nem volt, de ez el is várható 2014-ben. Az a kevéske tíz perc, amíg ment a szörny csata szerintem remek volt.
Vrahno 2014 máj. 18. - 20:03:16
(167/382)
"Az 16 éve készült és gyakorlatilag még mai szemmel is egy élvezhetõ darab, ez meg most, új bemutatóként is csalódást okoz sokaknak. Ez azért beszédes..."

Annyira talán mégsem beszédes, mert nagyon személyfüggõ, hogy kinek élvezhetõ máig az a film. Amikor kijött, sokkal nagyobb csalódást keltett, mint ez, és ennek az utóhatása máig érezhetõ. Szét kell nézni a neten, látni lehet, hogy a '98-as Godzilla a világ legnépszerûtlenebb filmjei közé tartozik, gyakorlatilag közutálat tárgyát képezi, és a franchise kedvelõi a sorozat fekete bárányának tartják, ha egyáltalán elismerik annak részeként. Amikor a mozikba került, a nézõk között sem volt népszerû, 60%-kal esett vissza a nézettsége egyik hétrõl a másikra, és közel sem hozott annyi pénzt, mint amennyit vártak -- Amerikában bukott is. A készítõk is bevallották, hogy a rossz fogadtatás miatt mondtak le a folytatásról (pedig a sztori már megvolt) és egyszerûen hagyták a filmjogokat lejárni. Plusz nemcsak a filmet, de a benne szereplõ szörnyet is jól meghurcolták azóta. Ez már beszédesebb.

De még nagyon, de nagyon korán van ahhoz, hogy igazságos összehasonlítást csináljunk a két film fogadtatása között, mindenesetre már most annyi elmondható, hogy ezt az újat összességében eddig jobban fogadják. Nem kimondottan jól, de a korábbi amcsi nekifutásnál mérföldekkel jobban.
3/10
offtopic
Ferrrrri 2014 máj. 18. - 19:59:26 3/10
(166/382)
A különbség kettõnk között: én a filmet minõsítem, te pedig engem és a véleményem. Ezen talán érdemes lenne elgondolkodni, csak hogy jobb hely legyen a világ.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 máj. 18. - 19:43:00 9/10
(165/382)
Na ha már te is olyan nagyon ügyesen bemásolod mit írtam, (mintha nem tudnám) akkor én jövök:

"A helyzet akkor sem változna, ha mindenki 10-et adna. Ez a film gyenge."

Ennek a hozzászólásnak mi értelme? Úgy írod mintha te most eldöntötted volna a nép elött, hogy ez a film rossz. Amúgy meg nem érted amit írok, az a magyar mentalitás, hogy sz*r-oznak egy új filmet, ha az kicsit sem hasonlít egy korábbi verzióra amit az illetõ szeret (nálad ez a 98-as Godzilla) és minden ponton próbálnak belekötni az újba csak mert annak teljesen más az alapkoncepciója. Most az neked jó ha ugyanazt a filmet látod mégegyszer? :D A 98-asnak már elavult a látványa, és mindenki azért sír mert Godzillát keveset mutatták, kicsit drága lett volna ha egy 100 méteres szörnyet 1 órán keresztül mutatnak, akkor meg azért lett volna unalmas egyeseknek + akkor meg abba menne a belekötés, hogy nem ismerhettük meg az emberi-drámai oldalát a filmnek. :D
3/10
Ferrrrri 2014 máj. 18. - 19:26:52 3/10
(164/382)
"Ez csak a TE véleményed, attól még nem gyenge egy film mert te azt mondod. Mindenkinek legyen saját véleménye, ez meg ilyen tipikus magyar mentalitás, hogy a földig próbálnak alázni egy új filmet ha az kicsit sem hasonlít arra amit elképzeltek, vagy ha tudják valami régebbi filmhez hasonlítani amit nagyon szerettek, hiába vérzik az is 1000 sebbõl."

Tehát akkor nekem miért is nem lehet más véleményem, mint neked? És miért is tipikus magyar mentalitás az hogy ami nem tetszik, arról nem jót írok? Ezek szerint te a rossz filmekrõl is jókat írsz? Így már értem a hozzászólásaid. :P

Egyszerûen az én véleményem szerint gyenge a film,, és rejtély, hogy ez téged miért zavar annyira, hogy magyar mentalitásról irkálsz hülyeségeket, vagy hogy azt hangoztatsd, hogy ez csak az ÉN véleményem. Hát persze hogy az enyém, hiszen én írtam. És engem nem a véleményed zavar, hanem a sz*r filmek, amikért pénzt adtam, de nyilván ez is valami magyar mentalitás lehet nálam.
offtopic
Vrahno 2014 máj. 18. - 19:18:41
(163/382)
Kicsivel az elsõ premiervetítések után már lehetett ott is. De igaz, helyesebb lett volna úgy fogalmaznom, hogy sokan az elõtt szavaztak, hogy látták volna a filmet.