Téma: Godzilla

Vrahno 2014 márc. 18. - 19:05:48
(23/383)
Kovács kolléga 2014 márc. 10. - 20:10:35
(22/383)
Várom ezt a filmet. A trailer szerint igazi vizuális orgia lesz. Megjegyzem, én Emmerich Godzillájának is nagy tisztelõje vagyok, de azért nem baj, hogy egy kicsit felfrissítik a sztorit.
Vrahno 2014 márc. 07. - 21:00:39
(21/383)
http://i.imgur.com/WrKSX0L.jpg
http://i.imgur.com/MBm26GR.jpg

Játékok, amik felfedték a film két "Muto" szörnyének kinézetét. Úgy látszik, ugyanaz az alapfelépítésük, többkarú, vékony, rovarszerû szörnyek lesznek. Csak az egyik a földön jár és nagy, horgos karjai vannak, a másiknak meg szárnyai.

A következõ leírás az egyik Godzilla figura dobozáról pedig elárulja a szörnyek eredetét:

http://i.imgur.com/nfXfpLN.jpg

Úgy látszik, több részletet is átörökítettek az eredeti filmbõl, de azért Godzilla "hagyományos" eredetét jócskán átírták.
Vrahno 2014 febr. 28. - 18:07:47
(20/383)
Május 15.

http://www.ign.com/articles/2014/02/28/weve-seen-20-minutes-of-godzilla

Öt jelenetet bemutattak egy tesztvetítésen, itt egy kisebb összefoglaló róla. Sok újat nem árul el.
Vrahno 2014 febr. 28. - 14:09:09
(19/383)
Gondolom, nukleáris fegyverek hatására. A cikk szerint a Toho stúdió szigorúan felügyeli a filmet, és az egyik fontos kikötésük, hogy Godzilla csakis így jöhet létre.


!!!SPOILER!!!

De lehet, hogy utalnak majd arra is, hogy milyen volt mutáció elõtti korában. Az elõzetesben látható csontváz állítólag Godzilla egy nem mutálódott fajtársának maradványa. Legalábbis ezt mondják azok, akik olvasták a régebben kiszivárgott forgatókönyvet.
Vrahno 2014 febr. 28. - 02:23:48
(18/383)
http://imgur.com/a/SxTJA

Itt olvasható az Empire Magazine cikke. Nagyjából leírja, hogy fog kezdõdni a film, mitõl indul be a sztori.
Vrahno 2014 febr. 27. - 20:17:55
(17/383)
Nekem is, sõt ha jobban megnézem, azok a tüskék az oldalán kissé emlékeztetnek is a füleire. Fogalmam sincs, miért voltak Godzillának emlõsfülei, de nekem tetszettek.

Van, aki szerint túl semmilyen az arca, de szerintem jó, hogy nem estek túlzásba a dizájnnal.
Vrahno 2014 febr. 26. - 23:31:39
(16/383)
Pont az a lényeg, hogy úgy nézzen ki, mint az eredeti. Mert ugyebár ez egy Godzilla film, és épp erre vártak az emberek már mióta. Emmerich leguánszaurusza pedig tökéletes elrettentõ példája annak, hogy mit kapunk, ha egy hozzá nem értõ suttyóra bízzuk a filmünk elkészítését. Annak abszolút semmi köze nem volt a "Szörnyek Királyához", nem említjük egy lapon vele.

Szóval jól néz ki így, ilyennek kell lennie. Én ugyan kissé hiányolom a kis fülecskéit, de megleszek azok nélkül. Fõ, hogy a szellemiség ott van.
Vrahno 2014 febr. 26. - 22:07:06
(15/383)
Sokkal jobban fest, mint a korábbi, kiszivárgott képeken. A dizájn jól átadja az erejét, látszik, hogy részben egy felágaskodó medve alapján mintázták meg.
9/10
mro26 2014 febr. 25. - 21:15:30 9/10
(14/383)
Ez a reboot csak jobb lehet az "eredetinél" ami mondhatjuk szintén reboot volt (az amcsi '98-as film), az eredeti japán filmekhez...ez közelebb áll majd azokhoz szerencsére ;)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 25. - 20:48:44 9/10
(13/383)
az 1998-asra gondolt õ szerintem :)
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 25. - 20:47:46 9/10
(12/383)
hát nem olyan lesz, de sokan azt mondják Godzillából nem lehet jó filmet csinálni, talán most rácáfolnak :)
Vrahno 2014 febr. 25. - 20:38:41
(11/383)
Melyik "régi" Godzilla? Volt vagy féltucat különbözõ.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 25. - 20:16:09 9/10
(10/383)
hogy megmutassa ki az "alfahím" a szörnyek között :D
Vrahno 2014 febr. 25. - 20:14:37
(9/383)
Amúgy jó trailer, kár, hogy több effekt még nagyon félkész állapotban van benne.
Vrahno 2014 febr. 25. - 20:11:14
(8/383)
A készítõk szerint egyfajta antihõs lesz. Nem jóságos, nem érdeklik az emberek, de azért megküzd a gonosz szörnyekkel.
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 25. - 19:54:39 9/10
(7/383)
hát az emberek szemében rossz, úgy lehet a jó jelzõt illetni rá ha megküzd más szörnyekkel :D
am meglepõen gyors vagy, most akartam betenni a trailert
9/10
offtopic
_Freddy_ 2014 febr. 24. - 05:54:35 9/10
(6/383)
Meglepõdsz, de lesz Függetlenség napja 2. :D 2016-ban!!!
Vrahno 2014 febr. 23. - 22:38:44
(5/383)
Kiderül, ha kijön. Egyelõre mást most úgyse lehet mondani. Illetve lehet, de felesleges. A trailer fogadtatása erõsen pozitív volt, a YT-os látogatottsága is kimagasló, és a film szempontjából elõnyös az is, hogy egy megalapozott, relatíve népszerû, aktív rajongóbázisú franchise áll mögötte. És ha még *jó* is lesz a film, az segít rajta a legtöbbet.

Reménykedek, de elõrejelzésekbe nem akarok azért bocsátkozni. Szerinted bukás lesz, más szerint ez lesz a hónap sikerfilmje. Majd kiderül. Szerintem mindkettõ esélyes, de azért reménypárti vagyok. A korábbi amcsi Godzilla film a szörnyû fogadtatása ellenére világviszonylatban pénzügyileg sikeres volt, és a Tûzgyûrû (talán az egyetlen "mostani" film, ami a témája miatt valamelyest hasonlítható ehhez) szintén tûrhetõen teljesített. Ha csak azt nézzük, hogy ez a film a jelek szerint kiköszörülte azok legtöbbet emlegetett hibáit (túlzott bugyutaság, lapos szereplõk, plusz a Godzilla esetében az alapanyaghoz való hûtlenség), máris nagy elõnnyel indul.

De ha úgy alakul, akkor mint rajongó-féle (bár inkább "sima kedvelõ"-nek nevezném magam), legalább annak örülhetek majd, hogy végre ismét kap egy filmet a "nagy G".
Vrahno 2014 febr. 23. - 21:08:12
(4/383)
"Godzillával egyszerûen az a baj, hogy amit képvisel az gyakorlatilag Japánra koncentrálódik (persze amcsiban is akadnak rajongók meg itt is nem azt mondom) és ott meg inkább már a történelem egy darabjaként kezelik."

Azért ugye tudod, hogy a modernizálás volt az egyik elsõdleges szempont, amikor ezt a filmet kiagyalták? Nem az atomfenyegetés lesz a központi téma, hanem a természet kontrollálásának reménytelensége, megspékelve valami tûzvonalba került család drámájával. Egyébként sincs megkötve, hogy Godzilla mit képviselhet -- gyakorlatilag mindent jelképezett már az atombombától kezdve a háborús emlékek elfojtásán át egészen a környezetvédelemig. Eleve, már a kezdetektõl fogva sem kizárólag Japánt érintette, lásd a korai filmek nagy amerikai sikereit (igaz, az amcsi változatokból eleinte próbálták kiszerkeszteni a világháborús utalásokat).

Abszolút nem agyatlan zúzdára kell itt számítani. Lesz benne persze szörnyverekedés is meg a megszokott robbanások (teljesen alap dolgok a kaidzsu filmekben), de a készítõk számtalanszor elmondták, hogy az eredeti alapjaira akarják visszahelyezni a franchise-t. Az eredeti film egy komoly, sötét hangulatú, elgondolkodtató (és nem mellesleg kritikailag széles körben elismert) katasztrófafilm/dráma, ahol maga a szörny is áldozatként jelent meg. És egy ilyen technikailag felújított, de szellemiségében a gyökerekhez hû maradó feldolgozás már nagyon ráfért erre még Japánban is szinte közröhej tárgyává vált franchise-ra. Fõleg a legutóbbi csúfos amerikai kudarc után.