Téma: Gran Turismo

10/10
nefefe ápr. 19. 21:14:24 10/10 Előzmény InteriorLulu
(45/45)
Tévedés volt, a komment ehhez a filmhez tartozik. A Need for speed-et nem is láttam. Már módosítottam az ottani kommentet. De örülök, hogy szóltál. Valószínűleg nem vettem észre (vagy csak későn) a hibát.
8/10
InteriorLulu ápr. 19. 20:30:08 8/10 Előzmény nefefe
(44/45)
Betűre pontosan ugyanezt kommentelted a Need for Speed topikba is. Érdekes, hogy a két film hajszálra ugyanazokat a gondolatokat váltotta ki belőled, és hogy ez még egyidőben is történt. Vicces. Tényleg. :)
10/10
Tiberio márc. 26. 18:57:39 10/10 Előzmény Tiberio
(43/45)
Folytatva:

Imádtam újra látni a filmet, és ekkor jöttem rá, hogy ez a film valójában "motivációs objektum": ténylegesen ösztönözhet fiatalokat arra, hogy KÜZDJENEK, és ez nem kevés.

Az alakításokról: D. Harbour, O. Bloom és a srác hármasa hihetetlenül vibráló, eleven dinamikát teremtett a filmben, ami működött is első képkockától az utolsóig.
6/10
sexykex febr. 25. 19:23:16 6/10
(42/45)
Meggyőződésem: csak attól, hogy valaki egész életében egy valósághű játékot játszik, még nem lesz sem igazi autóversenyző, sem vadászpilóta. Vannak olyan sportok (ha jobban tetszik hivatások), amire születni kell. Ha nincs meg a kellő tehetség és a tökéletesen alkalmas emberi szervezet, akkor a virtuális gyakorlás kevés lesz. Nem véletlen, hogy Jann Mardenborough is – akiről ez az életrajzi film készült – fizikai edzéseken és pilótaképzési programon is átesett, miután megnyerte a tesztversenyeket.
Sajnos a legkevésbé sem érdekelt az autóverseny soha, ezért ez a reklámfilm sem nyűgözött le. Az első óra végén azon gondolkoztam, hogy vajon mi lesz még ebben a filmben és amitől féltem, bekövetkezett: volt autóverseny és még több autóverseny. Ami viszont az autóversenyen kívül belekerült, az vagy sablonos vagy kidolgozatlan. De, a zene legalább jó és a látvány sem utolsó.
10/10
nefefe febr. 19. 07:43:49 10/10
(41/45)
És még mondja valaki, hogy a számítógépes játékok haszontalanok! Nem semmi, amit ez a fiatalember véghez vitt. Szinte érthetetlen, hogy egy játékosból hogy lehet egy valóságos és sikeres autóversenyző. Mert ugye a képernyő és a valóság között van néhány árnyalatnyi különbség… Aki játszott már hasonló játékkal, illetve vezetett már autót, az tudja miről beszélek. Maga a történet is fantasztikus, a film látványvilága és megoldásai szintén. És karakteresek a szereplők is. Hasonlóan jó film volt 2019-ben Az aszfalt királyai, ami szintén igaz történet alapján készült. Ez a film is jó példa arra, hogy aki mindent elkövet céljai eléréséért, az el is érheti azt, bármilyen lehetetlennek tűnik. Jó film, érdemes megnézni.
lukenukem febr. 17. 00:23:22
(40/45)
nem tudtam, hogy mit várjak a filmtől. de a sztori, amit maga az élet szolgáltatott az igen jó alapanyag volt, hogy egy kellően drámai filmet sikerüljön összehozni ami kellően látványos. blomkamp-től szokatlan, elvégre őt elsősorban a dokumentalista sci-fiből ismerjük és szeretjük, de annak ellenére kiütköztek a rendező stílusjegyei, hogy a film egy jól megkomponált playstation és gran turismo reklám lett. és ez a szónak egyáltalán nem rossz értelmében. mert mi végre készülnek adaptációk játékokból? a nyilvánvaló önálló filmes bevételek mellett fontos érv, hogy meghozza a filmnéző kedvét az adott játékhoz is. és számomra ezt a funkciót maximálisan betöltötte.
a film egyébként számomra az 1990-es tony scott filmet, a mint a villámot idézte meg. sok tekintetben szinte szórol szóra másolva annak történéseit. csak ez nem nascar, és a romantikus szál helyett a családi szál dominál a versenyzés mellett. a karakterek viszont tényleg megfeleltethetőek a két filmből. a versenyző, a csapatfőnök, a tulaj (itt mondjuk orlando bloom kicsit más pozíciót tölt be), az ellenfél, akiből barát lesz, stb. csak ez már nem a 90-es évek, hanem vastagon a 2020-as, és annak abszolúte kompromisszum mentes látványvilága. nagyon látványos, feszes és élvezetesek lettek a versenyek jelenetei. a hangulat is kifejezetten izgalmas volt, és leginkább lekötött. úgy kezdtem el nézni, hogy a legutóbbi jurassic park-ot kikapcsoltam, mert nem kötött le, egyáltalán nem érdekelt, hogy mi lesz. itt viszont végig fennmaradt az érdeklődésem.
a színészek igaz nem a-listás sztárok, de kifejezetten telitalálat volt mindegyik. főleg david harbour. sztem az eddigi leghálásabb szerepe, kifejezetten szerethető karaktert játszott, és nagyon hitelesen. az apát játszó djimon hounsou is nagyszerű mellékszereplő, mint általában. bár a karaktere eléggé közhelyesre sikeredett. mókás volt, hogy az autósportokhoz 1000 szállal kötődő geri halliwell, a red bull csapatfőnök christian horner felesége, egykori spice girl alakította jann anyját. nem volt nagy szerepe, de mindenképpen mókás casting. orlando bloom is jól alakította a menedzsert, révén egész idő alatt nem tudtam eldönteni, hogy a személyes ambícióján kívül érdekli-e egyébként más is? tehát végig bennem volt, hogy bár az ő agyszüleménye volt az egész felvetés, de vajon megbízik-e annyira a pilótában, a csapatfőnökben, hogy végigvigye az elképzelését? nagyon tetszett a játékában, hogy sose voltak egyértelműek a szántékai, mindig ott volt az a félmosoly az arcán. jól felépítette a karaktert! a jann-t játszó színész nem volt egy nagy szám. a történetben pont az ő karaktere, bár ő a főszereplő, de közel se követelt akkora játékot, mint az ő sorsát alakítóké, így azt tökéletesen hozta, és hitelesen. talán csak egy filmben láttam eddig, de az nem volt akkora szám, hogy konkrétan ő megmaradjon a sok szereplő mellett.
összességében elmondható, hogy nagyon szeretem az autóversenyzős filmeket, és talált a sony egy fantasztikus történetet, amit egy igen meglepő húzással, egy nagyon különc rendezőnek adott. a végeredmény egy kifogástalan iparos munka lett, egy nagyszerű imázs/reklám film, bár egy kicsit azért érződik rajta a rendező stílusa. visszaköszönnek dokumentalista jellegű felvételek. a sztori kellően giccses, de szerethető. sokszor láttuk már típusú az esélytelen a csúcsra tör zsáner, számomra abszolúte megunhatatlan. nagyon inspirálóak az ilyen történetek. az autóvezetős részek sztem vagányak voltak, a színészek jól alakítottak. és ami fő, engem tökéletesen lekötött, nagyon jól szórakoztam a játékidő alatt.
egy nagyszerű reklámfilmet forgatott a sony, bő két óra hosszan, hogy a legendás szimulátorukat, és a konzoljukat majd minden képkockán népszerűsítse.
nagyon ajánlom mindenkinek, aki szereti az autóversenyzést, az autóversenyzős filmeket, a sportolói igaz történeteket. tökéletes bő két órás kikapcsolódás.
offtopic
KeyAccountManagerkovács febr. 11. 12:17:15 Előzmény Aventador
(39/45)
Két és fél óra az szűk?!
9/10
Mayuli jan. 23. 02:42:27 9/10
(38/45)
Imádtam!
10/10
andru1@freestart.hu jan. 17. 02:23:11 10/10
(37/45)
Nagyon-nagyon jó film! Imádtam minden percét! Még sok ilyet!
5/10
Silverbeat jan. 07. 20:34:20 5/10
(36/45)
Ahol dramainak kene lennie nem eleg dramai, ahol nem kene ott egy mero klise...
Vasarnapi RTL film.
Szirgyu 2023 nov. 12. - 20:36:30
(35/45)

Az mekkora már, hogy amikor Jann felhívja Audrey-t egy magyar, telenoros számot hív (+36-20...)!!!


9/10
Aventador 2023 nov. 06. - 21:20:44 9/10
(34/45)
Szűk 2.5 óra, de mégis túl gyorsnak éreztem.
Kicsit kapkodósra sikerült, én még időztem volna pár helyszínen, pár gondolaton.
Összességében tetszett, bár nálam ebben a témában magasan vezet a Hajsza a győzelemért és Az aszfalt királyai filmek. Azok tökéletesek!
10/10
offtopic
Tiberio 2023 nov. 03. - 18:54:31 10/10 Előzmény norbertobaggio
(33/45)
Kedveltem őt is. Övé volt a "lelkes kívülálló" szerepe, míg Wéber a vérprofi szakértő.
norbertobaggio 2023 nov. 01. - 22:06:31 Előzmény Tiberio
(32/45)
Ááá...Palik!!! 😆
10/10
Baxamaszad 2023 okt. 28. - 17:15:43 10/10
(31/45)
bámulatosan jó film volt
10/10
Tiberio 2023 okt. 25. - 23:40:21 10/10
(30/45)
Semmi bajom GTG-vel, de az igazi hab az lett volna a tortán, ha inkább Wéber kölcsönzi a hangját a filmbéli verseny-kommentátornak.
5/10
AngiBangi92 2023 okt. 22. - 19:26:04 5/10
(29/45)
Egyszer meg lehetett nézni. A film nézése közben sokszor hiányérzetem volt. A szinkron szerintem borzasztó, rossz volt hallgatni....
5/10
pihes 2023 okt. 22. - 14:50:24 5/10
(28/45)
Van, hogy ma egy ilyen típusú filmet 10-esre értékelnek, akkor az a felét se éri. Olyan igazi kissrácoknak a brüm-brüm filmje ÖT/TÍZ
9/10
kaloz44 2023 okt. 21. - 15:26:01 9/10
(27/45)
A film tényleg jó. Persze nem teljesen tükrözi a valóságot de ettől függetlenül teljesen élvezhető a film.
marcellka2000 2023 okt. 20. - 16:40:33 Előzmény fr33
(26/45)
Jann Mardenborough a neve, ha rákeresel láthatod ,hogy létező ember tehát van realitása.