Téma: Gravitáció

8/10
Findzs 2013 okt. 07. - 12:39:49 8/10
(91/791)
hihetetlen, hogy az egész országban meg lehet már nézni csak mordor megye székhelyén nyíregyházán nincs mûsoron
10/10
sissoko24 2013 okt. 07. - 12:34:52 10/10
(90/791)
Jézusom, ennyi sületlenséget összehordani nem kis teljesítmény. Az ilyet különösen bírom: "a 3D egy nulla". Akkor melyik az a film, ahol nem volt az? Egyébként miért lenne nulla? Talán a szemed nem érzékeli megfelelõen, vagy csak simán háttal ültél a vászonnak, ami sokkal valószínûbb, az általad leírtakat figyelembe véve.
9/10
DoctorMorreau 2013 okt. 07. - 11:49:43 9/10
(89/791)
SPOILER

Csak ilyen elborult, európai álintellektüelek azok, akik akkor találnak hitelességet és "magasröptûséget" egy filmben, ha a vége rossz, a fõhõs meghal és minden reménytelen.
Az embereknek inkább happy endre van szükségük, nem egy újabb agyonnyomorító, álrealista, depressziós, európai "mûvészfilmre".
offtopic
zottyo534 2013 okt. 07. - 11:34:30
(88/791)
Látás és vakulás híján én is csak tipp szinten merem kijelenteni, de
***SPOILER ON***
amint megjelenne a gravitáció a filmben, az rögtön a film végét jelentené, úgyhogy a Súlytalanság jobb cím lenne.
***SPOILER OFF***
7/10
offtopic
_Freddy_ 2013 okt. 07. - 11:14:12 7/10
(87/791)
ezt most komolyan kérdezted? o.o
totokacsa_904 2013 okt. 07. - 10:11:29
(86/791)
Nem egy intellektuális mozi, csak egy megszokott toposz az ûrbe helyezve, de az élmény amit nyújt 10/10.
10/10
Dudvarek 2013 okt. 07. - 10:09:09 10/10
(85/791)
Mestermunka 10/10
10/10
sissoko24 2013 okt. 07. - 09:07:27 10/10
(84/791)
SPOILER!
Nem kellett volna ott lezárni a történetet, hiszen így lett kerek egész! A fõhõsnõ tulajdonképpen újjászületett, ezt szimbolizálta az utolsó jelenet is, ahol kvázi a konkrét születést láttuk, ahogy az anyaméhbõl a vízen keresztül világra jön, sõt a katartikus zene közepette az elsõ esetlen lépéseinek is tanúi lehettünk. Csodálatos és egyben felemelõ befejezése volt ez a filmnek!
gianluca 2013 okt. 07. - 00:30:41
(83/791)
Sajnos Hollywood megint csalódást okozott (mint az esetek 90%-ában). 3D látványba bújtatott olcsó blöff. A látvány zseniális, viszont a sztori rettenetesen sablonos. Gyakorlatilag az elsõ pillanattól kezdve tudni lehet, hogy Szandika megússza.
Az a jelenet, meg amikor Clooney visszatér, nos azért giccsadót kellene fizetni. Talán már csak azt kellett volna a végére, hogy mutassák amint július 4-én az amerikai elnök kitünteti.
A mondandója pedig igen felszínes. Ennél a "sohaneaddfelmertmindigvankiút" üzenetnél azért már láttunk mélyebb dolgokat is.
Szvsz a filmmûvészet nem (elsõsorban) a látványról kell(ene) hogy szóljon, hanem sztoriról, színészi alakításokról, mondandóról. Más esetben csak egy tömegcikk, amit holnapután elfelejtünk. Számomra ez a film sem több, mint Jurassic Park és hasonszõrû társai.
A látványvilág miatt: 10/3
9/10
Aszpirin 2013 okt. 06. - 21:15:34 9/10
(82/791)
Egész pontosan: a légüres térben nem terjed a hang, közvetítõ híján.
De az ûrhajón belül bizony terjed, ha a hangforrás is az ûrhajóban van,, és persze a szkafanderen belül is terjed, ha a hang forrása a szkafanderen belül van.
Ezeket a hangokat halljuk.
9/10
Aszpirin 2013 okt. 06. - 21:10:44 9/10
(81/791)
Így van. Végig a nõi fõszereplõ által hallott hangokat halljuk, és stimmel, nincs hiba.
ChripkoD 2013 okt. 06. - 20:09:28
(80/791)
Nem tudom, hogy érzékelted-e, de a filmben sem terjedt a hang az ûrben..:-)
10/10
tünõ 2013 okt. 06. - 19:54:35 10/10
(79/791)
Mestermû. De csak óvatosan írom le... a sok nagy szó olykor értelmét veszti. Megnézés elõtt ajánlott kitörölni minden "mestermû" megjegyzést a fejünkbõl, és csak kinyitni fület-szemet. Aztán türelemmel átadni magunkat az élménynek. Aztán ízlés kérdése, kinél hogyan csapódik le. Nagyon egyszerû filmre érdemes számítani: ebben rejlik a titka. Különben 10/10
9/10
DoctorMorreau 2013 okt. 06. - 19:40:17 9/10
(78/791)
SPOILER


Pedig, ha belegondolunk, matematikai valószínûség szerint még rosszabb helyzetbe kellett volna kerülnie. Ugyanis a Föld felszínének kétharmada óceán, tehát valamelyik óceánba kellett volna landolnia jó eséllyel.
Ott pedig bármelyik mentõcsapat minimum egy-két-három óra alatt ér oda.

Mindegy. Ez egy történet volt és ebben a történetben ez pont így alakult.

A végén egyébként egyértelmûen szimbolikus jelentõséget akart tulajdonítani a rendezõ annak, amikor Stone-ûrhajos (Sandra Bullock) kiúszott a partra és felállt, felegyenesedett. Ezzel ugyanis azt akarták mutatni, hogy az embernek a természetes életközege a Föld, egészen pontosan a szárazföld. Itt élünk, ide vagyunk kötve, minden más csak mesterséges lehet számunkra.
10/10
Towner 2013 okt. 06. - 19:31:43 10/10
(77/791)
Nagy film. Várom az utánzókat akik szintén próbálkoznak majd a 10 perc vágás nélkül címû müvelettel (Az ember gyermeke címû remekben is megcsodáltam a rendezõ képességeit) Ahogy a Ryan közlegény akciói (robotok alkalmazása CGI -vel karöltve) megváltoztatta a háborús eseményeket a vásznon (Sólyom végveszélyben stb) úgy várom hogy ez a film is hoz magával alkotásokat amelyeknél deja-vu érzésünk támad...
mck 2013 okt. 06. - 19:17:15
(76/791)
A világûrben nem terjed a hang, de ezt az apró malõrt el kell nézni a filmkészítõknek. Sz@r lenne egy süket filmet nézni :)
Csonger 2013 okt. 06. - 18:38:23
(75/791)
Nagyon jó, nagyon jó, nagyon jó!
Számomra minden szempontból jó. Hihetetlenül jó a zene, igenjók a hangok, a látványról nem is szólva. A történet egyszerû, de sikerült úgy elmesélni, hogy mindvégig feszülten figyeljek, egy percre sem volt pihenõ.

Hmvajó film, na! Mindenkinek ajánlom. Az ilyen filmekért érdemes moziba menni.

(A párom annyira beleélte magát, hogy a moziból kifelé jövet zokogásként oldódott nála a feszültség. Azt mondta, ilyen hatással film még nem volt rá.)

___SPOILER___

Az egyedüli negatívum talán a befejezés. Az ott túl sok lett szerintem. Nekem ott elég lett volna abbahagyni, hogy a tóban landol az ûrkabin. Utána, hogy a sok megpróbáltatás után, még a víz is betör, aztán pedig a szkafander a tófenékre húzza õt, az már nekem túl sok volt. Még csak az hiányzott volna, hogy felfelé úszás közben még belegabalyodik az ejtõernyõbe, majd partot érve megerõszakolja egy horda kisebbségi, végül a fejére zuhan némi ûrtörmelék, és a megmentésére érkezõ helikoptert lelövik a szomáliaiak..
10/10
Front3r 2013 okt. 06. - 17:58:19 10/10
(74/791)
10/10 mert egyedülálló film született. Bár én a 3D-tõl nem voltam elájulva, végül is "csak" a mélységérzet az, amit a 3D technológia átad, kivéve azt az egy jelenetet, amit az elõttem szóló is említett.
Teljesen átadta a hangulatot nekem, mint nézõnek. Ezt is vártam el a filmtõl, hogy az ûrben tengõdõ ember magatehetetlenségét megmutassa, és azt az érzést, ami vele jár!
8/10
tommasi 2013 okt. 06. - 17:54:03 8/10
(73/791)
Így megnézve egy kicsit túlzónak találom a jelzõket amit erre a filmre ellõttek.
Egy kicsit túl lett ez hypeolva.
Gyönyörû a föld látványa,de ezen kívül semmi extra.
Szabvány történet,langyos drámaiság,egy szimpla sci-fi.

Ezektõl függetlenül,mindenképpen nézõs,de a top kategória nálam nem itt kezdõdik.
Kár hogy el akarták hitetni,hogy ez egy 10-es film,
mert így nem tud az embert szívbõl örülni egy 8-asnak.
9/10
Aszpirin 2013 okt. 06. - 16:38:04 9/10
(72/791)
Szubjektív vélemény: megszületett az évszázad eddigi második legjobb hard sci-fi filmje. Azért a második, mert a Moon még mindig elsõ :) a zseniális forgatókönyvével, gondolatiságával, és az egyetlen szereplõ mindent vivõ alakításával. A Gravitáció jóval egyszerûbb története nem tud a Moon-éval versenyre kelni, cserében olyan valósághûen mutatja be az ûrbéli viszonyokat és a fizika törvényeit, hogy bizonyos jeleneteit kötelezõen tanítani kellene a középiskolákban. Mindezt úgy, hogy közben végig leköti a nézõ figylemét, aki torkában dobogó szível felejti nyitva a száját a hihetelenül gyönyörû és ugyanakkor rendkívül mozgalmas látványtól.
A 3D nagyon jól mûködik ebben a filmben, pedig egy-két hatásvadász jelenettõl eltekintve nem vitték túlzásba. Azért a súlytalanságban hosszasan lebegõ könnycseppre való 3D-s fókuszálást kihagyhatták volna. A sztori gyenge pontjai pedig a tipikus "hollywoodi idõzítések" (tudjátok, olyan furán "éppen akkor és éppen csak hogy" történnek meg a dolgok, amikor és épp amikor a sztori szempontjából a legérdekesebb...), de talán ezek tényleg kellenek, hogy ne csak a hard sci-fi-rsjongók figyelmét kösse le a film, és hogy izgalmas is legyen... és ezt a feladatot magyon jól megoldotta a rendezõ.
Javasolni mindenkinek csak egyet tudok: nézzétek meg! Ritka jó sci-fi. 10/9