Téma: Gravitáció

1/10
Joginder Singh 2014 febr. 17. - 10:22:59 1/10
(431/791)
Hát bizony, ez a film az U-L-T-R-A-G-A-GY-I kategóriába tartozik. Valójában el sem tudom képzelni, hogy mi értelme az egésznek, mi a mondanivalója vagy tanulsága. Idióta szövegek és poénok, értelmetlen, abszolút valószerûtlen és rendkívül unalmas történet. Mondjuk ha a Sandra Bullock/Für Anikó páros kevesebbet nyög, liheg és óbégat, akkor talán egészen 3 csillagot is megérne a film, így azonban jó indulattal is csak 1 csillagos... Már 10 perc után abba akartam hagyni, de végül csak végigszenvedtem. Még szerencse, hogy nem adtam mozijegyért egy fillért sem...
8/10
kazama90 2014 febr. 17. - 01:49:23 8/10
(430/791)
nekem se jöttbe hogy Bullock szinte az egész filmen keresztül véletlenül megmenekül
1/10
Pogesz911 2014 febr. 17. - 00:15:53 1/10
(429/791)
Spoiler

A végén már azért drukkoltam, hogy vigye már el egy krokodil! :D
1/10
Pogesz911 2014 febr. 17. - 00:04:58 1/10
(428/791)
Ennyire szörnyen gagyi filmet rég láttam! Tele van fizikai anomáliákkal! Bizonyos részeken szerintem egy 6 éves gyerek is kiakadna. De még röhögni se lehet rajta, inkább csak bosszantó.
Nem értem azokat, akiknek tetszett.
Senkinek nem ajánlom.
10/10
Jonny 2014 febr. 16. - 22:31:52 10/10
(427/791)
Általában ha megnézek egy filmet, utána szeretek róla beszélni vagy kivesézni azt. De ennél nem, csak elismerõen bólogatok. Nincs mit hozzá fûznöm, és nem is akarok vitatkozni senkivel. Örülök, hogy láthattam.
10/10
Jonny 2014 febr. 16. - 22:22:51 10/10
(426/791)
Egyetértek zseniális ez a film, számomra magasan az év legjobbja!
(IMAX, eredeti nyelv)
3/10
webulon 2014 febr. 16. - 15:42:30 3/10
(425/791)
hmmmm.... ,- hát bevallom nekem ez nem annyira tetszett...várakozásomon aluli lett ez a mozi ..
Mindenki Isteníti..hát ízlések és pofonok

Volt egy pici feszültség ,-önfeláldozás..

Nekem más film az ízlésvilágom
10/10
tanzen 2014 febr. 16. - 12:12:32 10/10
(424/791)
Egy dolog fogalmazódott meg bennem miután vége lett a filmnek de az nagyon.
Aztak**va.
Zseniális a film.
Keló Scofield 2014 febr. 16. - 00:23:54
(423/791)
Nem hinném, hogy ez a film a fizikai dolgokról szól, fõleg az ûrben. De, örülünk a tájékoztatásnak a film elején, hogy mondjuk ott nem lehet nyalókát nyalogatni:)
Sírás lesz a vége, ha ezért S. Bullock Oscar-t kap, mert semmi köze a színészethez. Idézet, egy abszolút fogalmatlantól a film után: "olyan szexi volt a nõ a végén, annyira jól nézett ki..." Kinek a pappné, vagy mifene:)
Zitbag 2014 febr. 15. - 19:19:24
(422/791)
Nálam rendben van film. Sajnos nem 3D-ben láttam, de így is bõven átlagon felüli. Meg fogom nézni 3D-ben is :)
El lehetne kezdeni boncolgatni a fizikát, de felesleges. Hangulatot teremt, ami meg szerintem teljesen rendben volt.

Spoiler
Én csak azt az egyet nem értettem, hogy miért így kellett megdögleszteni Kowalski-t?!?!? Ha már egyszer megtartotta a kötéllel, akkor csak egy pici rántás kellett volna bickóból, és már repült is volna Stone karjaiba. Szerintem hatásosabb lett volna, ha nem a "feláldozom magamat" körítéssel halt volna meg, hanem mondjuk csak egy fél karnyújtásnyira marad le a kötélrõl, vagy egyszerûen nem bírja jól megmarkolni. Na akkor lehetett volna igazán drámai beszélgetést kikerekíteni a dologból :( Sajnos hollywood nem bírt magával...
Különben én meg is voltam róla gyõzõdve, hogy meg fog halni landolás közben. Még a víz alatt is az volt bennem, hogy nem fog tudni kiúszni a hatalmas ernyõ alól :) De akár ott is vége lehetett volna, amikor a lángoló kabinban átadja magát a történéseknek és nyugtázza, hogy így vagy úgy, de vége lesz és készen áll. Na az sem lett volna egy rossz befejezés :)
9/10
Kulcskészítõ 2014 febr. 15. - 17:03:03 9/10
(421/791)
Spolier

Nem hinném, hogy elvész a küzdés lényege, ha Bullock meghal a végén. Harcolt, ameddig csak tudott, de elõbb-utóbb valamiben/valamiért/valamitõl úgyis elbukunk.
Végül is Russel Crowe is jobblétre szenderül a Gladiátor végén, és ettõl a sztori még nem dicstelen. Igaz, õ legyõzi elõtte a gonoszt, de valahol Bullock is ezt teszi, mert végül is gyõzedelmeskedik a világûr felett, a halála a légkörben következett volna be.
Ráadásul volt két mondata, ami elõre is vetíthette volna ezt. Az egyik, amikor rádiózás közben rájön, hogy elõbb-utóbb meg kell halni, a másik, amikor dacosan kiszakad belõle a kábelekkel való hadakozás közben: I hate space!
Persze ha a másik oldalról nézzük, igaza van a filmnek. Felemelõ érzés és megkönnyebbülés volt nézni, amikor a végén a homokba markol, majd lassan feláll a fövenyen. Olyan volt, mintha személyesen én gyõztem volna le a hétfejû sárkányt :-)))
▼
▼
▼
Anthigoné – sajnálom, hogy így látod.
Superalonso 2014 febr. 15. - 15:59:00
(420/791)
Igen én is úgy gondolom, hogy ütõsebb lett volna, ha a végén meghal Bullock, bár akkor a film teljesen más értelmet nyer: pl. azt hogy küzdhetsz te ember, meg hihetsz bármiben úgyis a földalatt végzed egyszer, ez az élet rendje....

Így meg ugye a soha ne add fel, mindig van kiút és a problémákon túl kell lépni címû értelmet nyerte.....nem tudom melyik a jobb?

Elõbbi azért lett volna jobb választás, mert a film egy részénél Bullock öngyilkos akar lenni, aztán jön Clooney, aki ugye bíztatja és átlendíti a holdponton, aztán úgy dönt mégis élni akar.....nem tudom mire ez a pálfordulás?

Valóban rettentõ idegesítõ, hogy Hollywood erõlteti a happyend-et, pedig egy film nem attól jó, hogy happyend van a végén, hanem hogy értékes üzenetet vagy történetet mutat be, és ott nem mindig kell happyend....legalábbis szerintem.

A film amúgy nem olyan rossz, kétségtelen inkább a látványra van kihegyezve, de azért érdemes megemlíteni a néhány 2értelmû mondatot benne (amikbõl lehetett volna több is a filmben és akkor még jobb lett volna):
PL: Hall valaki? -- kérdi Bullock, miután egyedül bolyong az ûrben, az ugye azt is jelenti átvitt értelemben, hogy odafigyel rám valaki vagy mindenki telibe-leszar engem.....ezekbõl kellett volna több....
9/10
Kulcskészítõ 2014 febr. 15. - 14:20:18 9/10
(419/791)
Spoiler

Nem hittem volna, hogy ennyire megosztó ez a film.A magam részérõl a Gravitációt a tavalyi filmkínálat egyik legjobbjának nevezném. Valójában ez nem is sci-fi, hiszen hiányzik belõle a fantasztikum, így a tudományos thriller (ha van egyáltalán ilyen kategória) elnevezés jobban illik rá. Nem nevezem tökéletesnek, van egy-két apró hibája, de még így is jóval a tucatmozik felett van.
Amiért mindenképpen piros pont jár a filmek, az a látvány, ahogy már írták sokan. De itt most nem egyszerûen csak arról van szó, hogy látványos, mert azt el lehet mondani a Bosszúállókról is. Nem, ez a film átérezhetõen és durván, valódi, zsigerekig hatoló félelmet tud okozni csupán a képekkel.
A világûr talán még egyetlen filmben sem volt ilyen hideg és kegyetlen, mint most. Amikor találat éri az Explorert és az pörögni kezd, majd Sandra Bullock elrepül tõle, vagy amikor a Szojuz ûrállomást érik becsapódások és az egész hóbelevanc megindul a háttérben, magával rántva az ûrkabint, arra nehéz szavakat találni. Egy baleset szemtanújának és/vagy részesének lenni lehet ilyen rémisztõ élmény. Ami pedig külön jó, hogy a 3D ez esetben nem hatásvadász elem, hanem részese a mozinak. Ha valamiért érdemes ezt a technikát alkalmazni, akkor az ez a film.
További jó pont Clooney szerepe, annak is egy bizonyos momentuma, a visszatérése. Azt hiszem, a nézõk nagyobbik része várta, hogy valamilyen módon még fel fog bukkanni, nem halhat csak úgy meg a film 30. percében, elég vagánynak is látszik, valamit majd kiokoskodik, és lám, igazam lett, visszatért - aztán kiderül, hogy mégse, csak a szén-monoxidos kábulat "terméke" volt...
Külön öröm volt az is, hogy Bullock végre nem a „jaj-de-cuki-vagyok” figurát hozza, hanem valaki végre rájött, hogy komoly szerepekre is alkalmas lehet. Sehol egy mesterkélt pillanat, minden mozdulata õszinte.

Sajnos találtam a filmben némi kivetnivalót is, ezért aztán nálam nem a „tökéletes”, csak a „nagyon jó” kategóriába sorolandó. Elõször is, talán jobb lett volna kevésbé ismert arcokat szerepeltetni a filmben, hogy még átélhetõbb legyen (ez fõleg Clooney-ra igaz), mert nem is úgy emlékszek rá, mint Kowalsky kapitány, csak mint Clooney…
A másik, hogy Bullock karaktere bõven kapott mindenbõl ami hiba és baj csak történhet, ami oda csúcsosodott ki, hogy szinte már vártam, mi lesz még, miután kiúszott a tó (vagy folyó?) partjára. Foglyul ejti a Kínai Néphadsereg, vagy mit kell még átélnie a szerencsétlennek?
A harmadik a zene. Szép és magával ragadó, de a kevesebb több lett volna. A magam részérõl én többet szerepeltettem volna a világûr süket csendjét.
Összességében persze ezek kis hibák, és a film élménye bõven feledteti ezeket. Ahogy fentebb írtam, bõven a tucatmozik felett áll, és az egyik legjobb, amit a tavalyi kínálatból láttam.

Csak egyetlen dolgot csináltam volna másképpen. Tudom, hogy kegyetlen, de ha rajtam múlik, én nem hagytam volna életben Sandra Bullock karakterét… persze biztos muszáj volt, mert Hollywood kiköveteli magának a happy endet, de én minden követ megmozgattam volna, hogy ezt így vigyem vászonra.
A dolog akkor fogalmazódott meg bennem, amikor a végén visszatér a Földre. Ha igazán ütõs, szívbemarkoló, zsepimarkolászós stb. befejezést kellett volna kanyarítani a filmnek, akkor ott vágtam volna el a sztorit. Mégpedig olyan módon, hogy a lefelé száguldó, lángoló darabokról lassan kihátrált volna a kép, Bullock rádiózó hangja lassan belevész a statikus zörejekbe, eközben pedig a füstöt húzó roncsdarabok egyre messzebb és messzebb szállnak, végezetül nyom nélkül kihunynak a látóhatáron – és azzal vége.
akos63 2014 febr. 15. - 12:30:41
(418/791)
1. Nem minden sci-fiben szerepel ûrhajó.
2. Nem minden film sci-fi, amiben ûrhajó szerepel.

Szerintem ez a film nem sci-fi. A wiki ezt írja: "A tudományos-fantasztikus mû olyan mûvészeti (irodalmi, film stb.) alkotás, mely legtöbbször valódi vagy képzeletbeli tudomány(ok)nak a társadalomra, vagy egyes egyénekre gyakorolt hatását mutatja be. Ezeknek a mûveknek a közös jellemzõi, hogy zömében egy lehetséges jövõben játszódó képzeletbeli történetek." Illetve: "Azt a spekulatív formát tekintjük science fictionnek, amely (a jelenben megvalósíthatatlannak tartott) tudományos vagy pszeudotudományos (tudományosnak tûnõ, de valójában nem létezõ) eszközökkel a lehetséges látszatát adja. Emellett spekulációit a modern tudományos világkép felismerhetõ vonatkozásaival s annak alapján kell megvalósítania." A Gravitációban ilyesmirõl egy szó sem esik. A film nem több, mint amit az ismertetõ közöl: "A nem túl távoli jövõben baleset történik egy ûrállomáson: a váratlanul becsapódó meteorok megsemmisítik a bázist, és a két - éppen az ûrhajón kívül dolgozó - asztronautát elszakítják a hajótól...A hazavezetõ egyetlen út az univerzum rémítõ ürességén keresztül vezet." Tehát: egy baleset következtében emberek szorult helyzetbe kerülnek. Az életben maradásukhoz minden tudásukat és leleményességüket fel kell használniuk, és lehet, hogy még ez is kevés lesz. Ugyanezt a leírást lehetne adni a Pokoli toronyhoz, A jégsziget foglyaihoz, A hegyi barlang titkához, A Poszeidon-katasztrófához, és még sok egyéb, a "katasztrófafilm" kategóriába tartozó alkotáshoz.
Az egyik legtöbbre tartott, és a legtöbbet vitatott sci-fi az Ûrodisszeia. Érdemes elolvasni Tarkovszkij kritikáját:
"Valami okból minden tudományos-fantasztikus filmben, amit csak láttam, rákényszerítik a nézõt, hogy végignézze a jövõ anyagi struktúrájának részleteit. Sõt mi több, néha "jóslatok"-nak nevezik filmjeiket (mint Kubrick is). Hihetetlen.
Úgy szeretném megcsinálni a Solarist, hogy a vásznon ne jöjjön létre egzotikum (technikai egzotikumra gondolok).
Ha pl. egy olyan jelenetet kell felvenni, hogy az utasok beszállnak egy villamosba, melyrõl, mondjuk, semmit sem tudunk és melyet sohase láttunk, akkor az történik, amit Kubricknál az ûrhajó holdra szállásának jelenetében láthatunk.
Ha azonban, mondjuk úgy vesszük fel a holdra szállást, mint egy mai témájú filmben az utasok felszállását egy villamosra, akkor minden a helyére kerül. Pszichológiailag a szereplõk számára nem egzotikus, hanem reális, megszokott közeget kell teremtenünk. A jövõ technológiai folyamatainak részletes szemléltetése a filmnek, mint mûvészi jelenségnek az alapját halott sémává torzítja, mely igaznak vallja magát, holott nem az, és nem is lehet az.
A rajz az rajz. A festészet - festészet. A film pedig film. El kell választanunk a szárazföldet a víztõl, és nem kell keverékekkel foglalkoznunk.
És amikor a valóság filmszalagon történõ rögzítése ugyanolyan egyszerû lesz, mint a hagyományos mûvészetek esetében (papír és toll, ecset és festék, márvány és vésõ), akkor majd meglátjuk. Akkor a film lesz valóban az elsõ mûvészet és az õ múzsája lesz az összes többi királynõje."
Ha a Gravitációból elvesszük a látványt, a technikai megvalósítást, akkor elég kevés marad, amire emlékezni lehetne. Sandra Bullock és George Clooney jó iparosok. Egy közepes katasztrófafilmben nincs is szükség igazi mûvészekre.
Purity86 2014 febr. 15. - 11:29:51
(417/791)
Ez mi volt? Nagyjából ez a kérdés fogalmazódott meg bennem a film végére... Hirtelen azt hittem, hogy nem azt a filmet néztem ami ennyi jelölést és dicséretet kapott... A forgatókönyv írónak nem kellett sokat agyalnia, gondolom az egész egy A4-es oldalon elfért. Egy dolog értékelhetõ ezen a filmen, a látvány.
***SPOILER***
Az ûrben történik egy kis galiba és próbálnak visszatérni a Földre. Igaz, hogy a film elején már csak ketten maradnak, majd nemsokára már csak Ryan. Ilyen kevés szereplõs filmet még nem láttam. A film egészében csak rángatják egymást a kötélen, meg rángatják magukat, csapódnak ide-oda. Egészen elképesztõ megoldások vannak, poroltóval navigálás meg egyéb hülyeségek. A csajnak alig van oxigénje, de folyamatosan dumál, nem hogy odafigyelne a légzésére hogy minél tovább kitartson. A másik hülyeség, hogy a csaj kézikönyvbõl tud navigálni meg kezelni a gépeket? Ilyen embert küldenek az ûrbe?
Szerintem ez a film annyira gyenge volt, hogy ezért kellett két húzónév a filmbe, hogy egyáltalán be tudják csalogatni az embereket a mozikba. Két kevésbé híres színész ezt ugyanúgy el tudta volna játszani és talán még jobb is lett volna. Mert itt színészi munka nem igen volt, nem kellett haragot, dühöt, szomorúságot, örömöt játszani...
Elnézést ha a leírás csapkodó volt, de annyi hülyeség volt benne, hogy ezt szépen össze sem lehet foglalni. De igazából ezek felett még el is tudnék siklani ha legalább a történet nem ilyen egyszerû lett volna. Nálam nem jött át semmilyen mély üzenet, a csaj egyszerûen be volt parázva, hogy ott fog meghalni egy kabinba. Én semmi olyat nem éreztem mint a hozzászólók egy része, hogy a csaj rájött, hogy az ember természetes élõhelye a Föld, meg szeretné érezni a gravitációt.
Ez a film egyértelmû csalódás, az én értékítéletemben ez egy B kategóriás film.
***SPOILER VÉGE***
8/10
kazama90 2014 febr. 14. - 17:50:16 8/10 Előzmény eIemes
(416/791)
jó film ,de nem olyan jó mint amire számítottam (amennyire futtatták).van benne pár logikai hiba és gyengén kivitelezett rész .az ûrbéli jelenetek nagyon jók.10/8.
10/10
eIemes 2014 febr. 13. - 05:06:43 10/10 Előzmény Menzonitisz
(415/791)
ha a vodkáért kapott két csillagot, akkor szólok, van még pár hasonlóan eltalált részlet, ami fölött esetleg átsiklottál
10/10
eIemes 2014 febr. 13. - 05:04:17 10/10
(414/791)
ez nem dokumentumfilm, hanem emberfilm.
hónapokkal ezelõtt láttam, de még mindig itt van bennem az érzés.
5/10
bencimackó 2014 febr. 12. - 22:41:54 5/10 Előzmény iopi
(413/791)
A kezdésnél tényleg azt éreztem,hogy én is az ûrben vagyok,ráadásul imax-ben néztem,pont(és ezt már szerintem leírtam)ezért volt nagyon zavaró,amikor a gyatra párbeszédek és az indokolatlan butaságok kizökkentettek a filmbõl.Egy idõben mikor Pozsonyba kellett kijárnunk 3D mozizni,vetítettek egy ilyen ûrhajós filmet.Na akkor és ott tényleg lehetett érezni,hogy az ûrben vagy,és nem volt semmiféle szandrabullok,hogy visszarángasson a moziszékbe a rohadt lihegésével.Ennyivel az is lehetne az év filmje,csak hát 60 perces volt,és rányomták a "dokumentumfilm" bélyeget.Ha nem lenne ekkora felhajtás a film körül,akkor se tartanám sokkal többre,de legalább nem haragudnék rá,és esetleg a pofáraesésem se lett volna akkora a végén.
4/10
Palyika 2014 febr. 12. - 14:18:21 4/10
(412/791)
Sandra, mint majd az összes filmjében itt is idegesítõ volt számomra!
Ez egy olyan film, ami vagy tetszik, vagy nem.
Nekem nem!