Téma: Gravitáció

7/10
Charlie Sheen 2014 márc. 05. - 19:49:34 7/10
(551/791)
Mint rendezõ, azért csak el kell magyarázni annak az adott színésznek miképpen fejezze ki magát az adott helyzetben ,ami a forgatókönyvben van. Az egész film konkrétan 3 dologból állt össze olyanná, amilyen 1. rendezés 2. alakítás 3. kamera és kb mindegyik 1 személyben... :D Ezért is lett ekkora sikere.

És most nem dicsõítésbõl, vagy a film védelme érdekében mondom.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 05. - 18:45:36 7/10
(550/791)
minden díj jogtalan, kivéve a "látványtervezés", fogd már fel :)
nem fogom megint leoltani az egész filmet, mert te azt kéred, elégszer megindolkoltam már miért csak látványfilm a Gravitáció, kicsit már unom a témát
9/10
offtopic
iopi 2014 márc. 05. - 16:41:21 9/10
(549/791)
Te legalább normálisan leírtad mi tetszett, mi nem. Tudtál mondani alternatívákat, hogy mi miért érdemelte volna inkább a díjakat. Sosem írtam, hogy bárkinek ez legyen Oscar favorit, csupán azt kérdeztem, hogy melyik díj jogtalan? :)
9/10
iopi 2014 márc. 05. - 16:34:36 9/10
(548/791)
"Mondod itt az elõítéletes bölcsességeid."

Mire gondolsz?

Én simán eltudom képzelni, hogy valaki egy moziélmény után egekig magasztal egy filmet. Adott emberek, adott véleménye meg könnyen nem egyezhet a miénkkel. Kíváncsi lennék egy mértékletes ajánlónál, milyen hatással lenne.

Pl.:

"Hát nem a legjobb ûrfilm, de az ideiek közül egész jó!"
"Közepes!"
"Majdnem zseniális!"
"Hajszál híján az évtized sci-fije!"

vagy szimplán: "Jó film." :)

Nem nyomatok 3D-n minden filmet. Nincs 3D TV-m, nem is lesz, mert nem vagyok annyira rápörögve. Amit lehet inkább 2D-ben nézek.
8/10
Viktor6665 2014 márc. 05. - 15:47:13 8/10
(547/791)
Most olvastam egy cikket, állítólag nagyon realisztikus az egész film:O
http://news.discovery.com/space/private-spaceflight/science-vs-fiction-gravity-131003.htm
2/10
offtopic
Meklód fia 2014 márc. 05. - 15:43:36 2/10
(546/791)
most már én is egyre jobban érzem azt, hogy az valami Pocahontas-Hupikék törpikék féle kotyvalék. Tény, hogy moziban minden jobb. Állítom, hogy egy hatalmas moziban még a borzalmas Jack és Jill meg a Föld után is tetszett volna.
offtopic
Bigpapa 2014 márc. 05. - 15:18:26
(545/791)
off

Pont ezt mondtam valakinek, hogy amikor megnéztem az Avatart moziban, oválisra tátottam a számat és úgy jöttem ki, hogy baszki, ez állat volt. Másnap megvettem a film zenéjét eredeti CD-n, amit nem tudom mikor követtem el utoljára :DDDD Aztán alig vártam, hogy 3D Bluray-en megjelenjen a film és azt is megvettem horror pénzért :D Itthon egy 163cm samsungom van, azon néztem meg, jó volt, de nekem olyan ûr pocahontas érzés jött le. Harmadszor is nekiálltam, de a felénél kilõttem a filmet, azóta se láttam. Tényleg egy két film csak mozivásznon jön át igazán.
offtopic
Bigpapa 2014 márc. 05. - 15:11:52
(544/791)
Én Scorseset egyszer említettem meg, amikor megkérdezted, melyik Oscart nem érdemelte meg a film. Sajna nem rokonom Martin bácsi :D de király lenne. De azt továbbra is tartom, hogy jobban tudok értékelni egy olyan filmet, ahol valóban rendezni kell (helyszínt, környezetet, szereplõket, kellékeseket, díszletet, statisztákat, a fõszereplõket,stb, mint egy olyan filmet, ahol van egy terem, amiben ugrabugrál pár szerencsétlen (300 pont ilyen film.) és a többit 4 számítógép grafikus odarajzolja. Persze munka az is, és boldog lennék, ha tized annyira értenék a grafikához,mint õk, de mint filmes teljesítmény nekem akkor sem ez. Ez inkább egy élõszereplõs XBox játék, amin elvagyok egy uncsi 1,5 órában, aztán csináljunk valami értelmeset is.
És itt nem leszarozom a 300-at, mert mint film tetszett és most is meg fogom nézni a hasonlóan stúdióban felvett folytatást is, de nem úgy nézem, hogy hanyatt esek, micsoda díszlet, amikor tudom, hogy Walt Disney az egész :)
Láttam azt a majdnem 1 órás filmet, hogy hogyan készült a 300. Hát kiábrándító, ahogy 4 méteren mozognak és rohangálnak ide oda.

A Gravitációért fizettem, nem letöltöttem. Megnéztem, akkor aminek hatással kellett lennie rám, az hatott. El is gondolkoztam rajta, függetlenül az összes faszságával együtt. Ha már vizuális effekt Oscar, miért is van hang és tûz az ûrben? De a film vége mégsem azt hozta, hogy csöndben ültem és jézusom micsoda alkotás, hanem csöndben ültem, hogy ez most komoly? Persze megfogott sok jelenet és valóban, egyikünk sem volt még az ûrben, így csak találgatjuk, mennyire élethûen adta vissza a film, de ahogy elképzelem a súlytalanságot és a becsapódásokat, ilyen lehet. De azt kb 10 éves korom óta tudom, hogy az ûrben nem terjed a hang, így hiába látványosabb úgy, ki kellett volna hagyni, hiszen a realisztikus élményre törekedett a rendezõ. Na akkor simán adnám az Oscart.

Nem divatból szarozok egy filmet, de hiába jó a memóriám, 2-3 jelenetnél többre nem emlékszem a filmbõl. És ez a baj! Ha nem hagy az emberben mély nyomokat. Nem egy oscar díjas alkotás pl. az Idõrõl Idõre film, de az úgy megfogott, hogy szinte el tudnám mondani,mi mikor van a filmben, és milyen poénok vannak. De ilyen a Feledés (Tom Cruise) film, ami szintén megfogott, pedig elmondhatatlanul sokan leszarozták. Az Elysiumtól viszont hupililát okádtam! :D Azt meg sokan imádták. De nem jött át nekem a Prometheus sem. Az is megosztotta a népet.
Hidd el, alig van film, ami ugyan azt jelenti sok embernek. A Wall Street farkasát 2x láttam moziban. Nekem bejött. De nem problémáztam, hogy sokan azt írták, majdnem elaludtak rajta. Biztos nagyon fáradtak voltak :DDDDD Van ilyen.

Na béke ;)
2/10
Meklód fia 2014 márc. 05. - 15:11:15 2/10
(543/791)
általában tényleg azok nyernek, amiket év végén mutatnak be, aminek még tart a hatása az Oscarra. Majd egyéves filmeket nem jellemzõ hogy díjaznak. Szóval ez az Alfonzó tudta, hogy majd mivel fog manipulálni.
2/10
Meklód fia 2014 márc. 05. - 15:06:21 2/10
(542/791)
saját tapasztalatból mondom, hogy moziban még a szar film is jónak tûnik. Én az Avatar-ért nagyon oda voltam amikor megnéztem Imax 3D-ben, de most így a 4. otthoni megnézés után már én sem értem, hogy miért voltam annyira oda érte. Szóval ez így nem túl reális, ha csak a mozi hatása miatt értékelünk túl egy amúgy béna filmet.
J.Pinkman 2014 márc. 05. - 14:22:29
(541/791)
Márpedig megérdemelte a 7 Oscart! Nálam bekerült a kedvencek közé. Hideg kirázós élmény. A látvány, az atmoszféra, Sandra Bullock játéka, a zene és a mondanivaló zseniális. Végig feszült és izgalmas, annyira beszippant, hogy az ember úgy érzi, hogy õ maga is az ûrben van, emiatt én folyamatosan kapaszkodtam a székembe :D. Teljesen elhittem azt amit láttam, egy percig se látszott mûanyagnak a környezet, szóval nagyon reális volt. Erõsen ajánlott eredeti nyelven megnézni, nagyon hatásos. Ja és eddig egyedül ennél a filmnél éreztem azt, hogy volt értelme a 3D-nek. 10/10
10/10
easterr 2014 márc. 05. - 13:26:16 10/10 Előzmény Meklód fia
(540/791)
Igen, persze. Tudom, hogy a film már kapható, de a vélemények többsége szerint ezt mindenképp moziban kell látni és engem érdekel is. Kiváncsian várom, mert Imax moziban még sose voltam eddig :):)
Szurkolj!!! És este megírom, hogy milyen hatással volt rám. Lehet, hogy gyenge lesz, de persze ne legyen igazam ;)
9/10
iopi 2014 márc. 05. - 12:59:43 9/10
(539/791)
Legalább annyira rokonom, mint neked Scorsese. :)

Csupán érdekel, hogy a port.hu fórumozói miért értenek jobban a témához, mint a szakma képviselõi :)
Ezért kérdezem, a "szar", "ez nem ért 7 Oscart", "30 perc után bele-bele tekertem" mélységû elemzõket a miért-ekrõl. Valószínüleg igazad van és fölösleges ellenpólust képviselni a negatív véleményekkel szemben. Ez utóbbi sokkal jobban megy nekünk.
offtopic
Bigpapa 2014 márc. 05. - 12:35:29 Előzmény iopi
(538/791)
Most õszintén, rokonod neked ez a rendezõ? :DDDD Nekem nem rendezõi, vágás és oscar érték az, amikor egy 10x10 es green szobában mozgatnak embereket dróton, és az egyetlen külsõ felvétel egy pocsolya, amibõl kimászik egy ember.
Hidd el, én biztos nem fogok többet vitázni errõl a filmrõl. Megnéztem, fizettem érte, de már alig emlékszem rá.
9/10
iopi 2014 márc. 05. - 11:51:44 9/10 Előzmény _Freddy_
(537/791)
Nincs legjobb látvány díj, hanem "Legjobb látványtervezés" díj van, amit a The Great Gatsby nyert.
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 05. - 11:43:45 7/10 Előzmény iopi
(536/791)
azt sem értem, hogy Cuarón miért lett legjobb rendezõ, mikor az egész filmet, egy kicseszett green room-ban vették fel, és kb semmit se kellett csinálnia...Martin Scorsese viszont abszolút megérdemelte volna a díjat, szóval pl ez meg a másik dolog, többit had ne említsem
7/10
offtopic
_Freddy_ 2014 márc. 05. - 11:34:28 7/10
(535/791)
Nézz utána mielött ostobaságot írsz...
Legjobb látvány díj van...csak azt pont nem a Gravity vitte, mikor az lett volna az egyetlen díj amit megérdemelt volna. Még a legjobb vágást is megnyerte, mikor 80 perces a film, és többször van benne 5-15 perces vágás nélküli jelenet, ki érti ezt???
9/10
iopi 2014 márc. 05. - 11:16:53 9/10
(534/791)
Õk még a jelölésig sem jutottak el:

Legjobb vágás: Daniel P. Hanley, Mike Hill (Rush)
Legjobb eredeti zene: Hans Zimmer (12 év rabszolgaság)

Alfonso Cuarón mint a Gravitáció rendezõje az alábbiakból melyiket nem érdemelte még meg?

BAFTA 2014 Legjobb rendezõ
Broadcast Film Critics Association Award 2014 Legjobb rendezõ
Dallas-Forth Worth-i Filmkritikusok díjai 2013 Legjobb rendezõ
Directors Guild of America Award 2014 Legjobb rendezõ
Golden Globe 2014 Legjobb rendezõ
Los Angeles-i Filmkritikusok díja 2013 Legjobb rendezõ
Online Filmkritikusok Szövetségének díja 2014 Legjobb rendezõ
San Diego-i Filmkritikusok díja 2013 Legjobb rendezõ
San Francisco-i filmkritikusok díja 2013 Legjobb rendezõ
Toronto-i Filmkritikusok díja 2013 Legjobb rendezõ
Washingtoni Filmkritikusok Szövetségének díja 2013 Legjobb rendezõ
offtopic
Bigpapa 2014 márc. 05. - 11:07:08
(533/791)
Legjobb rendezõ: Scorsese (Wall Street)
Legjobb vágás: Daniel P. Hanley, Mike Hill (Rush)
Legjobb eredeti zene: Hans Zimmer (12 év rabszolgaság)
9/10
iopi 2014 márc. 05. - 10:57:50 9/10
(532/791)
Olyan kategória, hogy látvány nincs az Oscaron.
A 7-bõl amit kapott, melyik nem volt jogos?