Téma: Gravitáció

Superalonso 2013 dec. 26. - 10:48:35
(331/791)
Érdemes olvasgatni külföldi angol nyelvû Oscar-ral foglalkozó oldalakat, ahol egyértelmûen látszik, hogy a Gravitáció, a 12 év rabszolgaság vagy esetleg az American Hustle lehet a befutó Best Picture (Legjobb film) kategóriában......
ngyuri86 2013 dec. 26. - 03:52:12
(330/791)
Milyen Oscar? Csak Golden Globe díj jelölésrõl írnak!
szddomain 2013 dec. 25. - 18:15:32 Előzmény Viki1080
(329/791)
Tényleg na neeeeeeeeeeee.
szddomain 2013 dec. 25. - 18:15:01 Előzmény BlackCos
(328/791)
Ez a film nem sok mindenrõl szól. 3/10...
Szeretem a sci fit, de ez tényleg elég gyenge, Sztori az nulla.
6/10
BlackCos 2013 dec. 24. - 23:37:50 6/10
(327/791)
Milyen Oscart ítéltek oda??! :D Még a jelölteket sem hirdették ki, a díjátadó márciusban lesz.
Keló Scofield 2013 dec. 24. - 21:36:07
(326/791)
Ezért jelölni Sandra kisasszonyt? Meg a legjobb film jelölés? Na neee...
10/10
Viki1080 2013 dec. 24. - 19:59:05 10/10
(325/791)
Szinkronos elõzetes: http://www.youtube.com/watch?v=l-PEH1K9bMk
Ha ugyanezek a hangok lesznek,nagyon gáz lesz.Mondjuk én felirat párti,de Für Anikó hangját én se nagyon szeretem...
10/10
Viki1080 2013 dec. 24. - 19:55:31 10/10
(324/791)
Nekem nagyon bejött,tény h nem moziban néztem,hanem itthon,de így is sokkoló és izgalmas volt elejétõl a végéig.
Igenis elég 2 színész egy jó filmhez:D
Jó,persze ez a film is a trükkökrõl szól,mert az van benne bõven,de a dráma is érdekes és elgondolkodtató,nem mellesleg remekül van felépítve.
Ugyan hagyjuk már az"ez hülyeség,ilyen nincs,nem is drámai" zagyvaságokat.Aki nem értette ezt a filmet,vagy nem érintette meg az érzéketlen.

Nálam simán 10/10 messze kiemelkedik az átlagos és lassan unalmas sci-fi filmek közül.Legutoljára a mélység titka fogott meg ennyire ebben a kategóriában,az volt rám hasonló hatással./Végig izgultam a szereplõkért,velük vettem levegõt,velük fulladoztam,a végén egy hatalmas nagy szusszanással álltam fel mellõle és sokáig a hatása alatt voltam./

Pazar.Én csak ajánlani tudom mindenkinek.
offtopic
zottyo534 2013 dec. 24. - 18:59:00
(323/791)
Ezt kik szinkronizálták le és mikor?
csovi91 2013 dec. 24. - 15:08:39
(322/791)
Ezt a filmet szinkronnal megnézni olyan mint mikor az usa-ból megrendeled a Lamborgínit és a határon kicserélik a motorját egy rohadt Barkaszéra, és azt mondják, nesze itt van vigyed a fasza gépet!

Most jöttem rá hogy Sandra Bullock magyarhangja 1 nagy szar. Fûr Anikó és Sandra Bullock teljesen eltérõ személyiségek, így nem csoda hogy nem jön át a lényeg, vagyis se steril anyag se burjánzó organizmus, hanem a kettõ keveréke, egy méretes trágya.

Vagyis aki teheti nézze meg szinkron nélkül,és talán megérti miért ítélték oda az Oszkárt.
10/10
smartdrv 2013 dec. 20. - 21:19:35 10/10
(321/791)
vannak emberek, akik szerint Del Piero nem a németeknek lõtte élete gólját. nekik nem tetszik ez a film
magicvoice 2013 dec. 20. - 18:13:47
(320/791)
Realisztikus alkotás, a jelmezek és minden díszlet (Explorer, Hubble, ISS, Sojuz, Tiangong, Shenzhou) valószínûleg az eredeti tökéletes mása volt. Szerintem, már csak ezért érdemes megnézni a filmet, nem beszélve a háttérben lévõ Föld csodálatos látványáról. Ahhoz, hogy még hatásosabb legyen, talán amatõr szereplõkkel, valódi ûrhajósokkal kellett volna leforgatni, és a túlélõ számára valami olyan célt kellett volna adni, amivel azonosulhat a nézõ, ezáltal beleélheti magát a menekülés izgalmába, mert így csak sodródtunk Dr. Stone-nal együtt.
6/10
BlackCos 2013 dec. 19. - 20:36:43 6/10 Előzmény Front3r
(319/791)
Idén nem tudom kapott-e film nagyobb hype-ot, mint a Gravitáció, az azért nem mellékes. Számomra azok a negatívumok a filmmel kapcsolatosan, amiket te leírtál pozitívumként, mert nekem pont azok hiányoznak belõle.
7/10
NADALFAN 2013 dec. 19. - 19:31:13 7/10
(318/791)
hát nem egy csoda film de érdekessé teszi a szokatlan környezet , vagyis a világûr:)
viszont az tök mind1 volt hogy kik játszották a fõszerepet. jó indulattal 7/10
10/10
Front3r 2013 dec. 19. - 10:38:27 10/10 Előzmény benjamingal
(317/791)
Fordítva is feltehetjük a kérdést: Mi nem tetszik neked ebben?
Aki nem tudja átérezni a filmet, az érzelmileg 0 ember. A story tökéletes a filmhez, és nagyon durva amit kihoztak 2 ember szerepébõl! Végig izgalmas a film, és teljesen átadja azt az érzést, hogy te is kint vagy az ûrben, kell ennél több? Nem kell. Egy filmnek az a célja hogy magával ragadjon, megtette. Látszik azon is, hogy most is mennyien nézik még a filmet moziban, pedig ennek a címnek nem volt elõélete, nem úgy mint egy Hobbit filmnek, ami mögött ott van egy Gyûrûk Ura.
9/10
iopi 2013 dec. 18. - 18:10:39 9/10
(316/791)
Bõven elég információt megtudhatunk Bullockról szerintem, hogy az átlag nézõ megértse õt és szorítson érte.
A beleéléshez nem kell szerintem saját eltemetett kisgyerek.
Superalonso 2013 dec. 15. - 18:32:30 Előzmény beo71
(315/791)
A film tényleg elég jó, ebben egyetértek, de a párhuzamot én nem annyira látom a Pi élete és a Gravitáció közt (legalábbis a mondanivalóban nem igazán), hacsaknem hogy mindkét fõhõsnek (Pi és Bullock) a túlélésért kell harcolnia, illetve mindkettõ alkotás igen erõteljesen kihasználja a 3D és a CGI adta lehetõségeket....

Azonban a Pi élete számomra maradandóbb alkotás, mert sokkal szebb az üzenete: vagyishogy az életünk egy kalapfos, szenvedések és megpróbáltatások egész sora és ezeken segíthet át bennünket, ha hiszünk Istenben vagy bármiben, ami erõt ad nekünk a mindennapok túléléséhez....ezt az üzenetet még olyan túl sok filmben nem láttam, igaz egy sor filmet nem láttam még sajnos.

Ezzel ellentétben a Gravitáció üzenete az, hogy nincs az a reménytelen helyzet, amiben az embernek fel kéne adnia (ezt már sok filmben láttam, úgyhogy nekem nem ütött annyira), vagyis "Küzdj ember és bízva bízzál!!!" kb ez a lényege, hisz miután Bullock elveszti kislányát és egyedül bolyong a világûrben elgondolkodik rajta, hogy õ is végez magával, de erõsebb benne az élniakarás és talpraáll, megmenekül......nekem ez majdnem olyan mint egy szimpla túlélõ film, nem több.....megjegyzem ebben a mûfajban a The Grey Liam Neeson-nal nagyobbat odabaszott a szívemre, jobban megérintett (mégha annak nem is happyend a vége, talán pont amiatt is), dehát ízlések és pofonok ugye.....

Ennek a filmnek az a nagy elõnye, hogy idén relatíve kevés nagy film jött ki és ezért kapták fel ennyire, meg ugye Bullock és Clooney miatt, erõs a gyanúm, hogy a legutóbbi Oscar-on nem is jelölték volna a legjobb filmek közt, idén meg ugye illetve a 2014-es Oscar-on már most úgy emlegetik a 12 év rabszolgaság-gal együtt, mint amik majd egy sor Oscar-t bezsebelnek......amúgy nem rossz film, de ebben a témában láttam már sokkal jobbat is.
Mikkamakkamocska 2013 dec. 15. - 14:01:01
(314/791)
spoileres

huh nem egyszerû ez a film, nem olvastam sem kritikát sem hozzászólást a megnézése elõtt, a látvány valami elképesztõen profi és lenyûgözõ de ez kevés lett, sokak ezért nem látják a fától az erdõt, kissé olyan érzésem van a film után, hogy találjunk ki egy forgatókönyvet egy ebéd alatt , szedjünk össze egy jó cgi készítõ csapatot, majd miután rájövünk, hogy túl rövid lesz a film a fõhõs egy másik ûrállomásra is libbenjen át (tök felesleges volt az elsõt közbeiktatni, nem tett a filmhez semmit), kerüljön teljességgel hihetetlen kalandokba és éljen túl mindent , szarjunk a fizikára mert mi csak így tudunk drámát teremteni, és amikor mindezzel megvagyunk rájöttünk , hogy nagy szar lesz , adjunk még hozzá 30 millát két húzónév megfizetése miatt és velük forgassuk le így legalább visszahozza az árát és arat a kasszáknál, hoppá de hát tök üres a film és nincs semmi történet, nosza írjunk be 10 kissé lelkizõs mondatot így legalább majd bármit belemagyarázhatunk , terjesszük el milyen cool a film , az év sci-fije, és senki nem meri majd azt mondani a király meztelen, kész

ezt a filmet nem Bullockkal kellett volna megcsinálni, (pedig nagyon kedvelem a filmjeit), szinte semmi érzelem nincs az arcán a botoxnak és a tetemes alapozónak és ránceltüntetõnek köszönhetünk de az sem kizárt , hogy számítógépes grafikával tüntetik el a ráncokat és az a mimikára is kihat, egyszerûen semelyik jelenetben nem volt hiteles , azt hiszem ezért sem tudtam élvezni a filmet és csak a hibáit láttam, alig vártam, hogy vége legyen

egyértelmû trend lett, hogy már meg sem próbálnak bármiféle realitást csempészni a filmekbe, minden azon múlik, hogy várhatóan mennyit fog hozni a kasszáknál , és bármit bevállalnak a sok hülyeséggel, hogy a potenciális nézõket a moziba csábítsák

ez ismét az a film amit ha moziban nézek nagyon mérges lettem volna mert azt gondolom, hogy becsaptak és kilopták a pénz tõlem, (mielõtt valaki ezen rugózna, az a véleményem, hogy ha letöltöm és tetszik csak ekkor loptam mert jól szórakoztam de ha fizettem értem és nem tetszik akkor õ lopott meg , õ megteheti? ugyanis moziba elõre fizetsz a szolgáltatásért..és ha nem tetszik vissza tudod kérni a pénz vagy egy részét? ja nem akkor haza lehet menni mert pénz nem jár vissza...errõl ennyit , (hobbitot 2x láttam moziban de az jó film szal van amiért megéri fizetni) végül torrent dvd minõség eredeti nyelven lett, amikor kijön hd-ben újra nézem és ha tévedtem akkor majd korrigálom a beírásomat
4/10
jammie 2013 dec. 15. - 10:53:37 4/10
(313/791)
Háát ez nekem nem jött be. Bullock kisasszony a szokásos "jajj Istenem, hol a fejem?"-et játssza. Aki mellesleg egy agyonképzett, tesztelt és kiválasztott ûrhajós, vagyis biztos nem veszti el a fejét.
Az , hogy sokan nem szeretik, azért van, mert ameddig vissza tudok gondolni csak ezt/ilyet játszott. Nem tudott túllépni saját magán. Most sem.

Az átugrunk az ûrben A-ból B-be, aztán elugrunk még C-be is, az meg gáz. Ott egy mozdulatba is bele lehet halni.
Végig az volt az érzésem, hogy jó sokat nézte a szerzõ/rendezõ a Red planet-et. Jó sok az áthallás, de az hangulatosabb lett.Ez sem jobb annál.
Nem értem miért kellene ennek egyetlen Oscar-t is kapnia?
3/10
benjamingal 2013 dec. 14. - 23:52:30 3/10
(312/791)
Emberek, ez a film egy hulladék. Rég láttam ennyire sz*r filmet. Otthon néztem 3D-ben, nem camos verziót! 50 percnél már kezdtem alukálni, aztán mikor Sandra Bullock elkezdett ugatni, akkor kinyomtam. Nektek mi tetszik ebben? A látvány az jó, de édeskevés egy jó filmhez. Történet egy nagy 0. Pedig szeretem George Clooney-t.
10/3 a látvány miatt