5/10
pihes 2021 febr. 08. - 15:15:43 5/10
(21/81)
Érdemes lenne megérteni az üzenetét. Többet az első fele hozott, az tetszett, aztán annyira nem vonzott a film. Elpusztul minden, és a madárkák csicseregnek, hogy van ez?
Erre nagyon nem tennék, közepes!

5/10
10/10
nriko 2021 febr. 05. - 00:14:03 10/10
(20/81)
Ez egy jó, emberismereti dráma.
Figyelem fenntartóan hullámzó.
Egyszerű és mégis a család-tudatot remekül adagoló film.
A végén, végre nem egy sejtelmes snittel, hanem a remény szabad madaraival új világot sejtet.
Tetszett az emberi reakciók, jellemek szituációkban alkalmazása.
Valószínűtlen dolgok sorozata teszi a túlélőt túlélővé.
k11zoltan 2020 nov. 21. - 22:38:49
(19/81)
Tucat volt.
Hol vannak ezek az Armageddontól, meg a Deep Impatct-től?
Azok magasra tették a lécet.

Ajánlom a Tres Dias c. filmet is. Nézzétek meg!! :D


Ez a film akkor ért volna valami, ha a végén a lepergő emlékképeknél abbahagyják.


10/10
Morten 2020 nov. 15. - 12:56:34 10/10
(18/81)
Végre egy jó film ebben a kategóriában! Lekötött, és izgalmas volt végig! Végre egy életszerű történet.
6/10
Katalin93 2020 nov. 14. - 21:54:32 6/10
(17/81)
Az első 5 perc jól indult, de a ~1,5 órás filmből kb. 15 perc, ami izgalmasabb és releváns a téma szempontjából (amikor tényleg az üstökösről van szó). Összességében tele van amerikai kliséggel - valamit elvétenek, amit egyébként kis odafigyeléssel ki lehetett volna küszöbölni, majd ugyanez ismétlődik a film végéig.

Gondolok itt az inzulinra, ami ha olyan fontos, minden mozdulatnál megnézem, megvan-e. Végül ebből és az ostobaságukból adódóan a film az inzulin és a nyavajgásta összpontosul az üstökös helyett. Eleinte azt gondoltam, hogy az egészséges embereket gyűjtik a bunkikba, akik később benépesíthetik a földet, az inzulinos gyereket ezért nem engedik tovább. Aztán kiderült, hogy a tehetséges szülők a lényegesek, így nem értem miért kellett ez a cirkusz a beteg gyerekkel, hisz az újjáépítés szempontjából ő jelentéktelen. Az apja kellett volna nekik, de így őt is elbukták. A végén pedig érdekes, hogy 9 hónapot kibírt a kölyök, na meg feltehetően az összes inzulinkészlet is megsemmisült így előbb-utóbb bevégzi.
Ami még nem volt tiszta, hogy az elején mindenáron próbálják távol tartani az illetékteleneket a repülőktől, ám a
greenland-i bunkiba már bárkit, aki odamegy befogadnak, sőt értük is mennek még az utolsó percekben is.



plokmi 2020 nov. 14. - 13:14:13
(16/81)
Űbergagyi. Egy klisé gyűjtemény az egész. Tényleg kár érte az a 2 óra.

Talán egy jelenet, a legvégén, amikor 9 hónap után kijönnek a bunkerből. Nem az volt az öröm, hogy "Van WiFi!" hanem hogy láttak két madarat. Az alapértékek sohasem változnak.


4/10
tesz-vesz 2020 okt. 25. - 21:06:19 4/10
(15/81)
érdekes gázok lehetnek azok, amíg dacolnak egy egész bolygó gravitációs vonzásával.
4/10
tesz-vesz 2020 okt. 25. - 20:55:27 4/10
(14/81)
Rossz ómen volt a film elején, hogy nevenincs produkciós cégek dobták össze a filmet. Geralddal nem is volt nagy probléma, de látszik a történet ívnélküliségén ez a forgatókönyírói szakmaiatlanság vagy produceri utasítás? mint egy B-kategória. Semmi eredetiség, semmi tartalom, semmi történet. Semmi mondanivaló...

Hatalmas átverésnek is gondolhatnám a filmet, nem azért mert nem egy Armageddon, ugyanis jók a vizuális effektek benne, de nem sokkal többek percben a trailerben látottaknál. A látványvilág és atmoszféra egész hiteles, (kivéve persze hogy a múholdakkal semmi gond nincsen, tehát internetnek kéne lennie).

Akkor gondolhatnánk, hogy a mélységre, mélylélektanra mentek rá a filmkészítők, az emberi személyes sorsokra, de még ez sem igaz.
Felszínes és egyszerű konflikusok és bonyodalmak, csipcsupügyekkel problémáznak a film közepén és Szomszédok stílusban beszélgetve meg is oldódnak azok (gondolok most a sátoros jelenetre, meg a katonai buszra, meg a faék egyszerű teherautós jelenetre, a szemüveges fószer gyerekrablása meg számomra elvette a film komolyságát, aki ilyen szinten gonosz, az már történeti ripacskodás), lehetett volna azon filozofálgatni, hogy elmondják: előre tudták hogy ki fog (?) pusztulni az emberiség, mert nagyobb meteor találja el a földet, mint ami a dinók kipusztulásához vezetett, ez is érdemleges és fontos tartalom lehetne, hogy direkt nem mondták el az emebreknek, mert úgyis csak pánik és erőszak, anarchia lenne belőle, haszna viszont semmise, mert képtelenség Bruce Willis módra felrobbantani egy-több meteoritot. De erről egy szót nem ejtenek, maradjunk meg a hivatalos verziónál, hogy gázok vannak belefagyva a meteoritba, amik a légkörbe lépés égetésekor pályaváltoztatásra kényszerítik a meteoritot. Érdekes gázok lehetnek ezek, de a legnagyobb meteorit méretét akkor is tudják előre. ilyen tartalmak boncolgatása helyett meglehetősen együgyü problémákat kell nézünk: elveszik a kis irritáló gyerek, aztán megkerül, stb.
Azért Scott Glenn nagyapa jelenete szerintem kifogástlalan, az drámai és megható. Persze az elején, amikor nem viszik el a kislányt magukkal, már felvet egy morális problémát, ami szerintem eredeti hanggal meghatóbb, de a tartalmi ívet nem sikerül tartani.

a film vége pedig egyenesen gusztustalan, undorító klisé, nem elég hogy a filmkészítők becsapják a nézőket (saját maguk általt teremtett speciális narratívát, történetileg OKOSAN FELVEZETŐ drámát meghazudtolják, a saját szabályrendszerükkel szembemenve hazudnak a nézőnek! részletesebben a szpojlerban, rontócban), de még


gyávák is és beleállnak a gejlbe, hirtelen kihátrálnak egy egészen EGYEDI filmvégből, ami felé tartottak és belemennek egy populista ezeregytucat filmvégbe, ami miatt rosszul is lettem, mert nem hittem a szememnek, hogy képesek még ilyen gyomorforgatóan szentimentális filmvéget kinyögni magukból, gyerekeknek tán lehet csak jóleső érzés az ilyen. felnőttnek semmiképp.
pedig hát a székben ragadtam volna a végén egy érzelmi hullám legalján, ha merik meglépni azt amit meg kellet volna lépniük, hogy minden ember kihal, ugyanis a kisgyerek végig azt makogta a kocsiban, mintegy előkészítve zseniálisan a film végét miszerint: "igaz-e, hogy lepörög az ember halála előtt az élete a szeme előtt?"
milyen jó időpontban szúrták ezt be a film közepének vége felé, szinte gyanútlanul, észrevehetetlenül, és mekkora filmbomba lehetett volna, ha ezt be is vetik, hiszen a bunkerban TÉNYLEG LEPEREG AZ ÉLETÜK A SZEMÜK ELŐTT!
akkora filmes spoiler lenne ez, minthogy meghal Han Solo a legújabb ostoba Star Warsban, mert megöli a fia. tehát lepereg az élet, de a gyáva filmkészítők nem merik meglépni az ELŐRE ELTERVEZETT VÉGET, inkább mindenki bejelentkezik rádión gusztustalanul, hogy életben vagyuk, csak épp egy a bökkenő: lepergett az életük és élnek! én ezt úgy vágtam volna meg, hogy pereg az életük, utána mutatják, hogyan pusztult el a világ, semmi emberi hang, tán néha beúszhat hangban is a család korábbi életének hangja, pl egy boldog születésnap, közben az elpusztult világ, és utána megint hosszabban mutatjak a család életének képkockáit. és vége a filmnek. minden ember kihalt.

ezen padlót fogott volna a néző a moziban, hatalmas gyomorrúgás lehetet volna, hogy legyen BÁRMI ereje, hogy legyen emlékezete a filmnek. lehet hogy még később ha meglesz valahol jó minőségben, meg is vágom jól ezt a szürke b-kategóriát.

Erre sorra jelentkeznek be rádión hogy helló mi is élünk! hát nagyon komoly volt a fenyegetés. ez csak bénává teszi a filmet.


így egy langyos kis semmilyen tévéfilm marad örökre, ami lehetett volna maradandó alkotás is...
kis bátorsággal.
4/10
offtopic
tesz-vesz 2020 okt. 25. - 20:52:03 4/10 Előzmény Antalka74
(13/81)
melyik jelenet volt az amikor a szőke lemegy a sötét pincébe?
10/10
nekemvanigazam 2020 okt. 12. - 17:37:15 10/10
(12/81)
Amúgy aki a film plakátjait tervezte, azokat kirúgnám...ilyen jellegtelen vackot még nem láttam
10/10
nekemvanigazam 2020 okt. 12. - 17:35:11 10/10 Előzmény Antalka74
(11/81)
szerintem tényleg nem emlékezett rá :D
8/10
APBT 2020 okt. 06. - 21:55:01 8/10
(10/81)
Kicsit elhúzzák, de legalább nem volt túl pörgős. A kameramozgás sokszor zavaró, sosem értettem ezt a billegtetést. Simán nézhető.
1/10
Antalka74 2020 okt. 04. - 22:03:17 1/10 Előzmény hszilvy
(9/81)
A MOZI nevű helyről hallottál már??? Ráadásul, ha nem egyedül van az ember, akkor esetleg nem rohan ki ész nélkül, inkább disztingvál;-) Amúgy ha még egyszer CSAK pajtinak hívja vki a gyerekét (mintha nem lenne neve/nem emlékezne rá) visítok!
hszilvy 2020 szept. 30. - 11:51:52 Előzmény Antalka74
(8/81)
Nincs vagy elromlott a kiakpcsoló gomb a TV -n? Miért kellett fél órát szenvedni, és ez miatt az emberiség kipusztulását kívánni, mikor könyebb kikapcsolni? Vagy direkt kinozod magad? Mond, minden rendben? Iszol te rendesen? :D
1/10
Antalka74 2020 szept. 28. - 23:29:45 1/10
(7/81)
Fél órán belül sírva könyörögtem, hogy A) inkább haljanak meg B) haljon ki a francba az egész emberiség C) legalább én haljak meg, hogy ne kelljen tovább szenvedni:-(
Gyereket meg tuti nem szülök, ez a drágassszág elvette a maradék (élet)kedvemet is;-)
Annyi jó volt benne, hogy elsütötték az összes várható hülyeséget (mint amikor a szőke lemegy a sötét pincébe...), jókat röhögtünk már előre - kínunkban.
1/10
frottirzokni 2020 szept. 26. - 18:16:30 1/10
(6/81)
Aki szereti a mexikói sorozatokat, annak biztosan tetszeni fog. Egészen kivételesen gyenge produkció, szerintem nem éri meg a jegy árát.
1/10
Puzsér Róbert kritikus 2020 szept. 26. - 09:16:11 1/10
(5/81)
itt megnézheti aki nem akar vírusos moziba menni: https://indavideo.hu/video/Greenland_-_Az_utolso_menedek
10/10
nekemvanigazam 2020 szept. 25. - 22:57:06 10/10
(4/81)
Na végre láttuk a filmet! Nekem tetszett, mert szeretem az ilyen témájú filmeket. A párom szerint túl sok volt benne a rinyálás, és nem volt benne semmi új. Engem ez nem zavart, biztos meg fogom még nézni.
10/10
nekemvanigazam 2020 szept. 18. - 21:23:03 10/10 Előzmény Tsege
(3/81)
kivételesen :D
Tsege 2020 szept. 18. - 17:47:57 Előzmény nekemvanigazam
(2/81)
És tényleg igazad van