9/10
zvlado 2013 nov. 30. - 21:52:19 9/10 Előzmény magicvoice
(7/47)
Tetszett a film nagyon. Már csak azért is, mert megjártam a délszláv háborút és értem a lényegét, mondanivalóját. Igaz, rózsaszín a vége, de azért hozzá nem értõ alkotók részérõl jól sikerült. Annyit hozzátennék, hogy rengeteg Kovács vezetéknevû személy létezik Szerbiában és Horvátországban egyaránt. Nem kell arra utalni, hogy a magyarokat gyilkosozzák. Semmi köze, senkinek eszébe sem jutott...
magicvoice 2013 nov. 28. - 18:47:29
(6/47)
A történetnek vannak értékei, a legfontosabb talán az, hogy egy háborúban nincs jó és rossz, ami persze csak részben igaz a délszláv háborúra is, de mivel itt két agresszor hadsereg katonájáról van szó, ezért fogadjuk el megfelelõ kiindulási alapnak. A film ezt a témát járja körül egy gyönyörû hegyvidéki tájakon játszódó, elég harmatos akciófilmben. Amit viszont nem értek, a szerbek miért nem adják a nevüket a skorpiójukhoz (Travoltát a filmben Kovács Emilnek hívják), miért kell itt is a magyarokat gyilkosozni?
maukaar 2013 nov. 28. - 13:17:53
(5/47)
Inkább vadászidény lenne megfelelõ cím. Magyarul érthetõbb lenne ez a metafora, noha a gyilkos és vadászidény angol megfeleõje képezi a címet, de ez inkább angolul mutat szójátékot. Maga a film egyszer nézhetõ kategória.
2/10
TomDenem 2013 nov. 27. - 21:10:10 2/10
(4/47)
Amikor 6-7 éves korunkban indiános-cowboy-ost játszottunk a ház mögött, na az volt kb. hasonló színvonal. Rettentõ gyenge film, amin még ront a magyar szinkron. 2/10 (2 pont a tájnak szól)
5/10
Harry_Angel 2013 nov. 27. - 18:29:03 5/10
(3/47)
A film egy másfél órás adok-kapok, amiben a kocka a felek közt annyiszor fordul, hogy végül fejreáll. Egy jobb rendezõ sokkal, de sokkal többet kihozhatott volna belõle, ám a Gyilkos szezonnak csak Mark Steven Johnson jutott. Õ az a fajta rendezõ, aki a legjobb formájában is csak középszerû, és itt még csak nem is erõlködik. De Niro és Travolta se épp az Oscarra hajt, de a film nem rajtuk bukik el. A nagy nehezen elmondott vicc legalább jó volt, a többit nem érdemes megjegyezni.
7/10
M.Zs.F 2013 okt. 02. - 19:13:41 7/10
(2/47)
Maradjunk annyiban hogy egyiküknek sem ez a legjobb filmje, s ha már a két emberes akciófilmeknél járunk akkor az Ál/Arc fényévekre veri ezt (meg szerintem sok mást is).

Ha értékelnem kell akkor azt mondom hogy az elejétõl a közepéig 10/10, a harmadik harmad már csak 10/7 és a végét szerintem igen elrontották. Valószínûtlen......

10/7
7/10
M.Zs.F 2013 okt. 02. - 19:07:44 7/10
(1/47)
A Killing Season egy akciófilm, amely az Appalache-hegységben játszódik, és egy amerikai veteránkatonáról (De Niro) szól, aki visszavonult a mindentõl távoli erdei faházába. Amikor egy ritka látogató, egy európai turista (Travolta) megjelenik a színen, a két férfi között valószínûtlen barátság alakul ki, ám késõbb kiderül, hogy a látogató egy volt szerb katona, aki bosszúra szomjazik. Feszült és akciódús csatát vívnak Amerika legnagyobb tiltott területén, amellyel egy régi mondást igazolnak: a fair csatákat mindig egy az egy ellen vívják.