Téma: Gyilkosság

wintermoots 2013 aug. 02. - 13:40:40
(31/91)
folyton elmarad vagy más idõpontba kerül valamilyen sportmérkõzés miatt?
nem volt még elég?
Fox| 2013 júl. 12. - 00:19:59
(30/91)
Nem nevezném nézhetetlennek, 3x néztem végig az elsõ két évadot, és most napra pontosan követem a harmadikat is, tegnap megnéztem az elsõ két részt szinkronosan, igencsak elszúrták (mondjuk ez nem meglepõ). A saját véleményem hogy jobb lett ez a remake mint az "eredeti".
dimari 2013 júl. 11. - 21:18:33
(29/91)
Meg se közelíti az eredeti , igen kiváló dán filmsorozatot.Nagyon sajnálom,hogy a közszolgálati TV-ben nem az eredeti,európai alkotást vetítik,hanem a sokkal gyengébb amerikai másolatot. Mindenkinek csak ajánlani tudom,hogy a Forbrydelsent (Egy gyilkos ügy) nézze meg elõször.
szubjektív 2013 júl. 07. - 16:26:06
(28/91)
Remek sorozat.

SPOILER lehet
Ha valakinek nem gond, hogy két teljes évadot kell végignéznie, hogy megtudja ki a gyilkos, annak nagyon ajánlom. Remek jellemábrázolások, életszagú az egész. Néha nagyon nyomasztó és keserû, de jó. Vannak gyengébb részek, de belefér, jó kis csavarok, meglepõ fordulatok, aztán kiderül, hogy mégsem úgy van az... Engem elõször zavart a politikai szál, de aztán az is izgalmassá vált a számomra.
10/10
lemongrass2 2013 júl. 07. - 16:17:34 10/10
(27/91)
nézd eredeti hanggal... torrent -> eztv (.) it -rõl lelehet szedni. barátnõmmel amúgy tegnap reggel megnéztem mégegyszer szinkronosan. hát, õ is elég furán nézett azok után, h Linden megszólalt...
a Forbrydelsen meg még mindig nem érdekel. AXN-en anno 5 perc után elnyomtam. de biztos az én ízlésem a nagyon f*s. /látni nem láttam, véleményt nem mondok...csak szimplán nem érdekel./
Talavera 2013 júl. 07. - 08:26:34
(26/91)
Szerencsére nálunk a családban nem központi kérdés a tv-ben látható film. Ha éppen belebotlunk valamilyen nézhetõbe (ki-ki ízlése szerint), akkor jóérzéssel nyugtázzuk, de nem tudnék senkivel összeveszni hogy most akkor milyen az eredete, vadásszak rá, hogy hol jobb, vagy éppen minõsítsek valakit mennyire igénytelen ha nem az eredeti változatot nézi. Ha valóban nagyobb formátumú filmrõl van szó, azt megveszi az ember és rákészül mintha moziba menne (pl. Róma)Úgyis haldoklik a televízió, lassan, de biztosan ki fog múlni, én cseppet sem bánom.
tanhu 2013 júl. 06. - 22:42:05 Előzmény lemongrass2
(25/91)
Ha a kiválóból egy halom szarkupacot csinálnak,akkor megvehetik a jogokat,agyonspékelhetik egy rakás látványossággal,eladhatják egy valag pénzbe fájó a csapból is folyó hirdetéssel,az akkor is még epigonnak is szánalmas szélsõségesen erõltetett csinálmány marad...és ez az ami fáj,az amerikaiak a maroknyi ritka kivételtél eltekintve képtelenek egy jó véteksorozatot tetõ alá hozni,pedig pénz lenne rá dögivel,igaz eredeti ötlethez a pénz édeskevés és ez bizony a legfájóbb tény...amellett meg az,hogy a tömeg igen méltatlanul csak a másolatról szerez tudomást,és arról fog ódákat zengeni felettébb méltatlan és elítélendõ módon...
tanhu 2013 júl. 06. - 22:20:46 Előzmény szirgabor
(24/91)
Pontosan így van!Aki jót akar kihagyja,aki meg verhetetlent az kizárólag az eredetit nézi!
Marcipáncica_ 2013 júl. 06. - 21:32:12
(23/91)
Kellemes hangulatú nyomozós sorozat. A 2. évadát pedig egyenesen az egekbe magasztalták több fórumon is.
Úgyhogy maradok. Nézem.
blowup 2013 júl. 06. - 21:28:47
(22/91)
webfilmek sorozatok blogspot hu
Krisztina69 2013 júl. 06. - 19:22:10
(21/91)
Nekem tetszik ez a sorozat, bár a tévébe láttam az elsö részt. Neten kerestem, de semmi használhato formátumba nem találtam sajnos :((((( Ha valki tudna segiteni privibe... Köszönöm
10/10
lemongrass2 2013 júl. 06. - 18:58:01 10/10 Előzmény Cyber84
(20/91)
az említettek közül a mentalistát néztem /3 évadot kb.../
de a killing nagy kedvenc. meg a The Following-ba is belekezdtem, annak viszont nagyobb volt a füstje, mint a lángja!
(Szalonna Kevin ide vagy oda...)
10/10
Cyber84 2013 júl. 05. - 18:47:53 10/10
(19/91)
Igen, nekem is sokkal ütõsebb volt eredeti hanggal. sõt...
csak az húz fel hogy az emberek lehurrogják a normális filmeket...
bezzeg a már nem bírom nézni filmek pl.: dr.csont, helyszínelõk, mentalista és sorolhatnám a szánalmas kategóriákat, az az isten...
szégyen!!!
10/10
lemongrass2 2013 júl. 05. - 15:15:57 10/10 Előzmény Cyber84
(18/91)
Az ütõsségével nincs semmi bajom. /elõször egyedül daráltam le tavaly nyáron az elsõ 2 évadot, aztán a barátnõmmel is "kötelezõ" volt még1x megnézni...(kb 1 hét leforgása alatt:D)/. jövõhéten még megnézem az aktuális epizódot, hátha...
bár Holder stílusát úgysem tudják 100%-osan visszaadni. /persze, lehet, h ha elsõre szinkronosan nézem, akkor nem lenne ennyire zavaró./ Lindenhez meg abszolút nem passzol NT Kata... /az eredeti hangszín totál más és azt szoktam meg/


amúgy, ha az eredeti amerikai mûsorratûzési módot követik és leadják egyszerre az elsõ két részt, akkor az új nézõk sem sütik rá a vontatott, lassú, unalmas jelzõket.

Egyébként már a Kallie Leeds, Bullet és Ray Seward-os szálakat kísérem figyelemmel.
6/10
t-regard 2013 júl. 04. - 06:28:15 6/10
(17/91)
Lehet szidni a köztévét, de egyre több és jobb sorozatokat vesz (Revenge, Switch at Birth, Once Upon a Time, Boston Legal...), ez is nagy meglepetés, bár már a 3. évadot nézem, kíváncsi vagyok a szinkronosra is. Hihetetlen hangulata van, elképesztõ feszültség árad belõle. Remélem, lenyomják egymás után a 3 évadot.
Talavera 2013 júl. 03. - 23:08:29
(16/91)
Még jó, hogy nem is tudtam semmit errõl a sorozatról, egyébként is azt hittem ebben a témában a helyszínelõk kopottas évadain elnyûve, nincs amit ne háttérként hallgatnék:) Így nem olvastam semmi elõzetest, az itteni markáns véleményeket sem (szerencsére) és kellemesen csalódtam. Akinek nem tetszik ne nézze, nem vagyunk úgy elkényeztetve szerintem, hogy ezt így le kelljen szólni.
10/10
Cyber84 2013 júl. 03. - 22:56:46 10/10
(15/91)
Adjatok neki még 1 esélyt , mert igencsak meg fogja érni!
ÜTÕS LESZ!
10/10
lemongrass2 2013 júl. 03. - 22:08:31 10/10
(14/91)
szépet esett a pontszám a reggeli 9.4 óta! :D
amúgy nem értem, h egyeseknek miért fáj, h megvették a jogokat /story,zene... blabla/ és USA környezetbe, amerikai szereplõkkel újraforgatták (elsõ körben) az amerikai közönségnek, akinek igen kis %-a lett volna kíváncsi a dánok eredetijére... ennyi.

az igaz, h az értékbõl a szinkron azért von le egy "kicsit"... (de kb ezt is vártam!) úgyhogy marad a feliratos verzió...
1/10
southwind 2013 júl. 03. - 21:48:43 1/10
(13/91)
ritka gügye film, lassú, vontatott, történet nélküli, hülyeségekre épít: beszélgetés után "véletlenül" online üzemben hagyott telefon, a rendõrcsaj "gondolkodó" arcára...1/10 de inkább minusz 1
1/10
szirgabor 2013 júl. 03. - 21:30:50 1/10
(12/91)
Itt hagytam abba e percben.
Csatlakozva az elõttem szólóhoz, kicsit finomabban: ez egy borzalmasan elcseszett remake, sokkal rosszabb színészekkel, rettenetes színési színési játékkal, szörnyû amerikai klisékkel.
Közben meg lépésról lépésre követi az eredetit, még a rossz mosógéppel is - akkor meg minek.
Az eredeti remek skandináv hangulata meg sehol sincs.
Szóval kár erre pazarolni az idõt.