Téma: Hableány

10/10
oimuka 2011 máj. 29. - 21:27:21 10/10 Előzmény Darkcomet
(20/40)
Szia!Az e-mail címet nemigazán tudom értelmezni.Szóval engem csak a felirat érdekelne. Nem küldenéd át a homoktovis2222@freemail.hu címre? A Masha c. filmhez nem tudsz magyar feliratot?Ugyanaz a csaj játssz a fõszerepet,mint a Ruszalkában.
Darkcomet 2011 máj. 27. - 15:23:04
(19/40)
Ha kell még valakinek ez a zseniális Orosz film, akkor írjon nekem a comet_kukac_c2_pont_hu címre. Van egy Orosz torrentrõl
letöltött 1,5 GiB-es tükör minõségû verzióm, Magyar felirattal, Azt föl tudom rakni a data.hu-ra. Hogy õszinte legyek, orosz nyelven jobb ez a film, mint szinkronosan.
10/10
oimuka 2011 ápr. 09. - 12:22:14 10/10
(18/40)
Szóval....A helyzet a következõ.Valóban megtaláltam a Hableány címû filmet DVDRIP-en,de még sem tudok örvendeni.Sajnos az eredeti verzió jó negyed órával hosszabb,mint a Duna tévén leadott szinkronos.Ez elsõ hallásra nem lenne akadály.Gondoltam,leveszem a magyar verzióról a szinkronhangot,az eredeti verziót megvágom a Duna tévés után,és utána ráteszem a hangot.Ellõttem a munkával szinte egy teljes napot,vagyis a vágással,hiszen képkockányi pontossággal kell végezni,mert egyébként nem talál a hang.Az orosz verzió,mint már említettem,kb.15 perccel hosszabb a magyarnál.Legalább 30 kisebb nagyobb jelenetet ki kellett vágni..A legtöbb gubancot az okozza,hogy az eredeti filmben néha elsötétül a kép és megjelenik egy orosz nyelvû felirat(hogy a fõszereplõnõ éppen hány éves),amit értelemszerûen kivágtak,és még néhány apróbb jelenetet ,pörgõsebbé téve ezáltal a filmet.A vágást VirtualDub-al végeztem,és tökéletesre sikeredett.Gondoltam legalábbis én,míg el nem mentettem a vágott anyagot.Miután elmentettem és összehasonlítottam a magyar verzióval,kiderült,hogy nem pontos.Vagyis hiába tenném rá a hangot,nem lenne szinkronban a képpel.

Írtam is egy fórumba,ahol rákérdeztem,mi lehet ennek az oka.Kiderült,mivel a TVRIP xvid formátumú,nem lehetséges a képkockánkénti vágás.Be is linkelem a választ.Idézet következik:


Sajnos tömörített videót (fõleg DivX, XviD formátumút) nem lehet képkockapontossággal vágni. Ennek az az oka, hogy az XVID három féle képkockatípust ír elõ: I, B, P-frame (itt van egy leírás hozzá). Ezekbõl csak az I a kulcs-frame, vágni csak ennél lehet. Gyakran elõfordul, hogy egy-egy jelenet több másodpercig is B/P keretekbõl tevõdik össze, ami a leírás értelmében nem vágható -> csúszás lesz (a következõ I-frame-ig)
A gödörbõl csak teljes újrakódolással lehetne kimászni, ami értelemszerûen minõségvesztéssel is jár.



Errõl ennyit....Írtam a Duna tévének is,nekik valóban megvan a DVD(a szinkront is õk készítették,de csak a vágott filmhez.Azt kétlem,hogy elõbb szinkronizálták , és utána vágták volna meg.),de nem forgalmazhatják.Még egyszeri vetítésre van joguk.Summa summarum,nagy kételyeim vannak efelõl,hogy a film megjelenne DVD-n magyarul.Hacsak nem vásárolja meg egy forgalmazó és újra nem szinkronizálja.
10/10
oimuka 2011 márc. 24. - 21:05:11 10/10 Előzmény osgyanyi
(17/40)
AZ utóbbi idõben mindig arra panaszkodtam,hogy mostanában ritkán látok olyan filmet,ami le tud kötni,ami valami újat mutat.És tessék...Pár hete egy vasárnap este ülök a gép elõtt,néha odapillantok a tévére.A Duna tévén éppen egy orosz filmet adnak.Néhány képsor és azon veszem észre,hogy már nem gépezek,hanem a filmet bámulom.Nem tudom levenni róla a szemem.És valóban nem csalódom.Egy tökéletes alkotást látok.A film azonnal bekerül a személyes toplistám top ötösébe.Pár napra rá kevinspéci jóvoltából letöltöm a netrõl(amit még egyszer köszönök neki,hogy felvette),és újra meg újra megnézem.Nem gyõzök betelni vele.A csoda megtörtént.A film szerintem nem vígjáték...valóban rengeteg vicces jelenet van,amin jókat lehet szórakozni,de ennek ellenére egy kõkemény dráma.A történet sok mindenben hasonlít Amélie csodálatos életére,de mégis más,mint a francia alkotás.Férfiasan bevallom,hogy ritkán hatódok meg filmeken,de a végén(annál a bizonyos eseménynél)eltörött a mécses.
Szóval mindenkinek kötelezõ darab.
Ha esetleg valakinek megvan DVD-n(bármilyen nyelven jó lenne,mert a szinkront a tvrip-rõl át lehet tenni),szeretném,ha felvenné velem a kapcsolatot.Ez ügyben írtam a Duna televíziónak,nekik valóban megvan a DVD,de még csak egyetlen vetítésre van joguk,aminek dátuma még nincs kitûzve.
osgyanyi 2011 márc. 14. - 13:29:13 Előzmény kevinspéci
(16/40)
Csodálatos hogy felvetted! szeretném a linket, szeretném letölteni! osgyanyi@gmail.com

Ennél tökéletesebb filmet még nem láttam!!! Alisa véletlenül fogant, a másik világot jelképezõ vízben, nem a földre való, élete átmeneti tartózkodás, és hiányt hordozó. Õ maga a gömbbe zárt magányos kis ficánkoló aranyhal- hiányzik neki az igazi élet, élõ víz, homok, meleg, fény(az apai erõ)...és megy-megy a hiányai után...vissza a másik világába,(ahol van apja) van teljesség.
6ok 2011 márc. 13. - 20:39:51 Előzmény kevinspéci
(15/40)
Szeretném elkérni valamilyen formában ezt a filmet.
Hableány
Netem gyenge, de megoldom..
Én DVD-ket gyûjtök.
Meg is venném DVD-n ha valakinek van infója.
Jó bartel-társ vagyok.
:-)
10/10
Dénesh 2011 márc. 07. - 18:21:34 10/10
(14/40)
Szerintem nálam 10 pontot ér a film,mert jó féle Orosz gyártmány!Mondjuk én Dráma kategoriába sorolnám,igaz sokat nevettem a fimen de akkor is..Ja és a port.hu-nak adok egy egyes alát mert elírták a FÕSZEREPLÕ nevét...de nem gáz,én is el írok mindig mindent!
wim 2011 márc. 07. - 16:21:34
(13/40)
Nálunk nem torzult, viszont néha (többször is) elakadt. Múltkor én sem tapasztaltam semmi gondot, akkor nem itt adták.
Amúgy engem sem rázott meg,szerintem nem az a kategória. A filmet nem a "kötelezõ irónia és ötletparádé" vitte el elsõsorban, bár ötletnek sem volt híján, hanem a fõszereplõ egyénisége - ezt a szerepet mintha rá szabták volna. Ami a valós és "nem evilági" vonal egybefûzését illeti(direkt nem meseit írok, mert az egy plusz réteg), szerintem brilliánsan lett megoldva. Mindegy, ha nem tetszett , ezután sem fog.
7/10
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 márc. 07. - 14:06:29 7/10
(12/40)
OFF:

Nálatok is torzítva adta az Autonómia a filmet? Magasságában elnyújtva (no nem ezért írtam az elõzõeket.kritizáltam alább). Mi ennek az oka, a Duna 1-en nem tapasztaltam? Régi, 4:3 tévém van, ez lenne a baj? A csatorna nem tudja sugárzáskor fekete csíkkal megõrizni az eredeti méretarányt?
7/10
adamnagysweetmovie 2011 márc. 07. - 14:02:04 7/10
(11/40)
Akkor én leszek az egyetlen, aki fanyalog. Nekem nehezen jött össze a mesei és a valós vonal, utóbbit csak jelzésértékûen és leegyszerûsítve találtam meg benne. Emiatt inkább csak trendin drámainak, semmint valóban megrázónak éreztem a filmet. A kötelezõ irónia és a rendezõi ötletparádé nem visz el egy filmet, ez szerintem a 2000s évek felhozatalának úgy általában is a legnagyobb baja (ennek tipikus példái pl. Tom Tykwer filmek, vagy Boyle 127 órája, de a Coen-filmek zömét is ide sorolnám). A mozi (tisztelet az évi tucat kivételnek) mára elsekélyesedett...
10/10
Eszter02 2011 márc. 06. - 22:41:08 10/10
(10/40)
Annyira jó ez a film!:) Imádom! Annyira aranyos ez a kiscsaj.. Már másodszorra láttam. A szereplõk,a színek,az üzenetek közben...minden tökéletes. Imádom:)
9/10
zora 2011 márc. 06. - 13:30:34 9/10
(9/40)
Nagyon jó ez a film, a szürrealista világa. Akinek az ilyen bejön, mindenképp nézze meg!
9/10
kevinspéci 2011 márc. 06. - 10:51:23 9/10 Előzmény Soluslupus
(8/40)
Én a múltkor fölvettem a Dunáról, és föltettem datára a filmet. Írd meg az e-mail címedet pm-ben, és elküldöm a linkeket. (Meg persze másnak is, ha kívánja.)
9/10
Roni72 2011 febr. 22. - 22:58:33 9/10
(7/40)
Tyû! És mégegyszer: tyû! ;-)
Soluslupus 2011 jan. 16. - 14:45:41
(6/40)
nagyonszépen megkérek mindenkit, hogy aki esetleg tudja, h ezt a filmet hol lehet megszerezni az szóljon!!
sajnos csak egy 10-15 percet láttam a filmbõl de nagyon megfogott, és szeretném megnézni, de sehol nem lehet megtalálni! :S DVD-bolt, esetleg interneten, bárhol! :) köszi
vilmos79 2010 dec. 04. - 22:47:25 Előzmény jefcostello11
(5/40)
"Kár, hogy ez a "herceg" nem volt méltó az önfeláldozásra."
A szerelem vak, olykor azt is megtalálja, aki nem érdemli meg.
10/10
pirx 2010 dec. 04. - 22:32:40 10/10 Előzmény jefcostello11
(4/40)
Emberfilm. Úgy remek alkotás, ahogy van.
feketevipera 2010 nov. 20. - 21:33:09
(3/40)
A magam részérõl nem nevezném vígjátéknak a filmet, ahhoz túl lehangoló volt. Persze akadtak benne vidám jelenetek, illetve az egészet belengte valamiféle groteszk látásmód, de szerintem összességében inkább elszomorító volt a történet. A Hableány egy szomorú sorsot tár elénk: Aliszával senki sem törõdik, az élete kész csõd, társas magányban él a családjával, keresi a boldogságot, az egyéni érvényesülést, de sehol sem találja. A jobb élet reménye tényleg csak remény marad, a boldogság csak átmeneti illúzió, és a film számomra azt sugallta, hogy az Aliszához hasonló emberek eleve esélytelenül indulnak neki az életnek, képtelenek lesznek kitörni a szánalmas sorsból. Az élet egyszerûen nem engedi, hogy boldogok legyenek, csak a lét peremén való támolygás marad számukra. A filmben boldogtalan emberek sorakoznak fel elõttünk, ez a világ embertelen és hazug (gondoljunk a viszonylag sûrûn megjelenõ, "szebbnél szebb" plakátokra, amelyek azt hazudják az embereknek, hogy "a sorsod csak önmagadtól függ", és hogy mindent megtehetsz). Alisza nem illik bele ebbe a világba, ezért szinte törvényszerû a sztori befejezése. Szerintem mindenféleképpen érdemes megnézni a filmet, ér annyit, hogy megnézzük.
8/10
7szünyü 2010 nov. 19. - 23:53:52 8/10
(2/40)
8/10
Nem szoktam pontozással kezdeni hsz-t, de most megtettem :)
Alapjában kellemes film (különösen a sok "nyugati" hulladék után/közepette), nekem a 70-80-as évek orosz (és kelet-európai) filmjeit idézte - most kapásból csak Nyikita Mihalkov és Inna Csurikova neve ugrik be -, ami nosztalgiázni nem utolsó, de azt sajnos nem nagyon szeretek. És itt vesztett egy pontot nálam a film - mintha megállt volna az idõ: ez a film, azokhoz képest, nem mutatott fel különösebb újdonságot sem stílusában, hangvételében, sem filmes megoldásaiban - semmi sem utal az eltelt 30-40 évre (csak az ábrázolt környezet). Így egy kicsit úgy jár, mintha egy remake lenne: nem rossz, de az "eredeti jobb".
Aztán a cím. Én inkább a Holdleány vagy Holdbéli lány címet adtam volna neki a sellõ helyett, de hát ízlések és pofonok.
A befejezéssel sem vagyok egészen kibékülve, nem azért, mert nem heppi az az end, hanem mert nem passzol, erõltetettnek hat. Egész a film végéig sokkal finomabban, "cizelláltabban" adagolták a realitás és álomvilág ellentmondásait, fintorait - aztán a végén egy laza fordulattal neked szögezik, hogy "fej vagy gyomor?!". Kicsit kidolgozatlannak, összecsapottnak tûnik ez a végkifejlet.
Remélem, sikerült elmagyaráznom a 8 pontos bizonyítványomat :)
Amúgy a film tényleg jó, érdemes megnézni (persze csak azoknak, akiknek a fentebb említett stílus bejön).
9/10
jefcostello11 2010 nov. 19. - 23:16:57 9/10
(1/40)
Szép áthelyezése az Andersen mesének az orosz valóságba. Kár, hogy ez a "herceg" nem volt méltó az önfeláldozásra.