Téma: Hair

10/10
CsiróCsiró 2017 aug. 12. - 08:44:47 10/10 Előzmény moxika
(378/398)
Szerintem meg szentségtörés volt eleve leszinkronizálni.

A 80-as években kizárólag feliratosan adták mindenhol, és annyira megszoktam, hogy bár közel 100-szor láttam, csupán egyszer néztem meg magyar hanggal.

Annyira jók az eredeti beszédhangok, számomra teljesen más a hangulata.

De persze ízlések és pofonok

:-)
moxika 2017 máj. 13. - 11:58:26
(377/398)
Szentségtörés volt újra szinkronizálni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
peppe 2017 márc. 29. - 09:08:59
(376/398)
Így utólag megérdemelne ez a film is legalább egy Oscart, pl a Legjobb film kategóriában.
9/10
Bigby 2016 aug. 29. - 19:18:09 9/10
(375/398)
Nem nagyon szeretem a musicalt de ebbõl is látszik ,hogy ha profi kezében van a munka, akkor olyat tud letenni az asztalra, amitõl leesik az állad.

Milos Forman ezért zseniális, és nagyon változatos.
Törolt Felhasznaló 2016 júl. 13. - 06:02:27
(374/398)
Ezt honnan veszed, hogy Amerikában kevéssé ismert?
10/10
Xxy92 2016 júl. 12. - 23:35:03 10/10
(373/398)
Érdekes egyébként, hogy itt igen magas a pontozók száma (jelenleg 770), ha azt vesszük, milyen régi filmrõl van szó. Ehhez képest az IMDB-n "mindössze" 26.800. Vegyük ellenpéldaként az egy évvel korábban megjelent Grease-t, mely itt jelenleg 390 szavazatot gyûjtött, míg az IMDB-n 168.800-at.
Kíváncsi vagyok, mi az oka annak, hogy Amerikában ilyen kevéssé ismert. Elvégre õróluk szól.. Vagy az lehet a gond, hogy külföldi a rendezõ?
10/10
Xxy92 2016 júl. 12. - 23:29:52 10/10
(372/398)
Bevallom, sokszor elkezdtem már nézni, de eddig valahogy sosem kötött le. Most 23 évesen viszont végignéztem, amikor az áprilisban az M2 az alter szennyzene helyett kivételesen valami normális dolgot vetített, és NAGYON TETSZETT.
Persze ehhez a filmhez nem kell kortesbeszédet írnom, hisz szerintem a legismertebbek közé tartozik. Mindössze egy mondattal lerendezem hát a filmrõl alkotott véleménynyilvánítást: Semmi gondom nem lenne, ha ilyen barátaim lennének.

Sokan szidják az új szinkront, és fõleg a dalszöveg-fordítást. Az angolom elég jónak mondható, így kerekedett a szemem, amikor totál mást feliratoztak, mint amirõl a szereplõk énekeltek. Zavart, de nekem azért átjött az eredeti jelentés is. Emiatt én is dühöngtem egy ideig, de aztán elkezdtem hallgatni a youtube-on is fent lévõ magyar verziót, ami nagyon megtetszett. Egy teljesen új szöveget írtak az összes dalhoz, ami nem az eredeti fordítása, hanem egy azon alapuló, a zenéhez alakított, kvázi újonnan költött szöveg. Én elhiszem, hogy zavaró, és becsapja az embereket, viszont szépen és igényesen alkották meg az új szöveget. Amely persze nem múlja felül az eredeti szerkesztõk munkáját, de azért annyira nem rossz, mint amennyire annak tûnik.

Maga a film abszolút 10-es; imádom az utolsó hat percet.
nyugiss 2016 máj. 07. - 20:22:27
(371/398)
megmondom õszintén:
szinkronosan,meg az újabb fajta feliratozással végig sem tudtam nézni :/
AvatáR Gil Maerth 2016 ápr. 19. - 12:49:01
(370/398)
Az egyik legjobb musical, az egyik legjobb hippi-film, és az egyik legjobb abban ami már nagyon kevés helyen van:
Életérzés! Egy korszak maga!
Tökéletes fókuszálása a 68-69-es idõknek, olyan dalokkal (Aquarius, Manchester England, I got my hair, Let's the sunshine in) amit legszívesebben teli torokból énekelnénk - fájdalmasan gyönyörûek. :(
hippyness 2016 ápr. 17. - 23:52:37
(369/398)
Ilyen ma egy tévés "filmklub"? A filmrõl szinte szó sem esik, hiszen azt szinte nem is látták a résztvevõk, vagy csak részben ismerik, de az is "furcsa" nekik, vagy színes, szagos szélesvásznú ... édes istenem, ezt a sok ostoba locsogást, ami köztévébõl zúdul! Csodálom, hogy egyáltalán ezt a mozit levetítették (bár ezzel a szinkronnal és fordítással inkább ne tették volna).
cellasto 2016 ápr. 17. - 22:41:39
(368/398)
ennek a filmnek a leges-legelsõ feliratos verziója élvezhetõ igazán
ott nem voltak szándékosan félrefordítva a szereplõk és a dalok szövegei...

ezek a szinkronos verziók mind hulladékok sajnos.
10/10
kispalissaci 2016 febr. 22. - 13:15:56 10/10 Előzmény Ney marsall
(367/398)
Ez egy nagy baromság, már bocs. A film elõsegítette az LSD terjedését? Az USA-ban?!
Senki, de komolyan szinte senki nem ismeri ezt a filmet az USA-ban... de még Nyugat-Európában is alig...
Valamiért ez a film inkább Kelet-Európában lett kultfilm---egyébként elgondolkodtató, hogy vajon miért?
Azontúl, hogy az amerikaiaknak inkább fájt az igazság a film kapcsán, minthogy promózták volna...
Teszem hozzá én anno már tiniként is rajongtam a filmért, eszembe sem jutott viszont hogy LSD-hez nyúljak.
8/10
petej 2016 jan. 11. - 15:50:44 8/10
(366/398)
Így, negyvenesként már nézhetetlen...
offtopic
stenimore 2015 jan. 07. - 21:05:06
(365/398)
Hihihi
Inu 2014 szept. 20. - 10:52:53
(364/398)
Sosem értettem azokat, akiket nem érintett meg a HAIR, ha másért nem a rendezésért, a fotózásért. A musical mûfaji besorolást nem szeretem, ugyanúgy, ahogy a Jézus Krisztus Szupersztár esetén sem, bár utóbbinál a szöveg valóban a történet részét képzi, én inkább rockoperának tartom mindkettõt. A Hair dalai rockszámok, amelyek önállóan is mûködnek többnyire, súlyuk, mondanivalójuk van, és a musicaltõl eltérõen a zenés betétek itt nem öncélúak, nem csak a "kornyikálásról", nem 1-1 színész rivaldafénybe állításáról szólnak.

Megérdemli, hogy idõnként megidézzük: http://www.youtube.com/watch?v=Cb8luHdpR84
olahmiki1959 2014 szept. 12. - 01:14:22
(363/398)
A múltkor láttam egy filmet - ha jól emlékszem, "Ének az esõben volt a címe" - tök ideges lettem, mert állandóan énekeltek benne, de ha ez nem lett volna elég, folyton táncra is perdültek, mint akiknek elment az eszük!.:DDD
Teljesen hülyét kaptam, nem akartam elhinni, hogy komoly, meglett emberek így viselkedjenek, Gene Kelly például, - akit eddig tiszteltem, - az egyik jelenetben nem átallott a zuhogó esõben - amikor egyébként minden normális ember behúzódik valahová, nehogy megázzon, ugyebár... - fel-le ugrálni a járdán, bele a pocsolyák közepébe, mint egy égetnivalóan rossz, 5 éves gyerek, (a méregdrága cipõjét és a gyönyörû öltönyét is teljesen eláztatva), úgyhogy az jutott eszembe, hogy aki ilyesmit csinál, az más, sokkal gyalázatosabb dolgokra is képes lehet...:)))

Szinte megsajnáltam ezt a nagyszerû, valaha jobb napokat látott mûvészt, aki - gondolom, súlyos dollármilliókért - részt vett ebben a gyalázatban, és eladta a lelkét az ördögnek, ahogy emberi tartását elveszítve, mint valami tehetségtelen ripacs, ott bohóckodott mindenki elõtt, világ csúfjára...:)

Egyébként is, a "musical", mint filmes mûfaj, tökéletesen leleplezi az amerikai filmesek valamiféle álomvilágba való menekülését, azt, hogy nem mernek szembenézni a valós társadalmi problémákkal, ezért végtelenül giccses, zenés-táncos filmeket készítenek, ostoba párbeszédekkel, szirupos, rikító színekben pompázó, festett díszletekkel, eltúlzott színészi gesztusokkal, a "happy end" felé feltartóztathatatlanul robogó meseszerû történetekkel, elbutítva, hamis, talmi illúziókba ringatva világszerte a nézõk millióit, akik üveges szemekkel merednek a filmvászonra, és nem veszik észre, hogy 2 órán keresztül milyen aljas manipulációnak esnek áldozatul folyamatosan...:DDD

Kedves barátom, ha a fenti mondatokat "egy az egyben" olvassa valaki, meg lehet gyõzõdve arról, hogy elment az eszem. (És igaza lesz.)
Azonban, ha ugyanezt a szöveget a fonákjáról olvassa, ha észreveszi benne az iróniát, azokat a jeleket, amik az egészet a feje tetejére állítják, akkor talán még jól is szórakozhat rajta.
Baj akkor történik, ha valaki komolyan veszi ezt az egészet, sõt, ha õ maga is hasonló elveket vall...:D

A "Hair" egy csodálatos remekmû, rengeteg "mögöttes" jelentéssel, elgondolkodtató, sõt megrendítõ mozzanattal, nem véletlen, hogy a mai napig az egyetemes filmmûvészet megkerülhetetlen része.
Még akkor is, ha - úgymond - "orrvérzésig" énekelnek benne...:)
10/10
perry 2014 szept. 09. - 23:07:59 10/10
(362/398)
Ez tényleg korrekt volt.
oti666 2014 szept. 07. - 23:27:31
(361/398)
Mond neked az a szó valamit hogy musical,szerinted miért énekelnek benne annyit *moderalva*
10/10
filmimádóó 2014 máj. 17. - 11:30:19 10/10
(360/398)
Én angolul láttam ezt a filmet, magyar felirattal és nagyon jó. A zenék is nagyon ütõsek :D 10/10
10/10
antaresz 2014 febr. 16. - 06:20:04 10/10
(359/398)
Szívembõl szólok....Szeretlek Bennetek! Milos Forman köszönöm!! Mindent megrendeztél!! A zene , a szereplõk, a téma.....köszönöm!