10/10
CafeDiva 2014 máj. 04. - 17:00:47 10/10
(3/3)
Tegnap láttam DVD-n újra, muszáj írnom róla. Magával ragadó, érzelemgazdag alkotás volt, minden porcikám borzongott a végéig. A zene is õrület, de ezzel a koreográfiával könnyebben fogyaszthatóvá tették. Óriási kattanás, de leköti az ember figyelmét, összes idegszála a darabé. Nekem nagyon bejött. Nem azt az elborult kortárs táncelõadást kaptam, amiben a végtelen világfájdalomtól az ereimet vagdosnám, hanem egy sebes tempójú, ötletes, rettenetes nagy erejû - jó értelemben vett - hideg zuhanyt.
2/10
Nikácska 2009 dec. 06. - 20:53:04 2/10
(2/3)
Életemben ilyen rossz elõadáson még sosem voltam, az elsõ rész után gyorsan le is léptünk. Ezt nem nevezném mûvészetnek.
5/10
Bellavita 2009 nov. 01. - 00:46:27 5/10
(1/3)
Nagyon kedvelem a balettet, s Bozsik Yvette-t is. Ezen darab két részbõl áll, a Halál és a Lányka valamint a Mennyegzõ címû darabokból. Az elsõ a címéhez méltóan tükrözte az elmúlás, a veszteség érzéseit- kicsit depresszív hangulatot keltett, kevésbé volt élvezetes a "fájdalmas" zenével, bár hûen tükrözte a megjelenítendõ érzéseket. A Mennyegzõ viszont üde színfolt a csodás színpadi képpel, a színekkel, a koreográfiával, egyszerûen élvezetes a dinamikája, amely mind a színekbõl, mind pedig a táncból eredt- a második viszi a pálmát egyértelmûen.