borkasztik 2013 máj. 26. - 12:34:35
(58/158)
Ha lejjebb megnézed én is hoztam fel, ezzel a filmmel egyenértékû példákat, mint például a PAdlógáz vagy a VAs.
Én ezeket jobban bírtam ott is voltak kisebb túlzások de nem oylanok mint ezekben a filmekbe. :)
Másrészt me hogy kinek mi unalmas az eléggé szubjektív.
offtopic
Bigpapa 2013 máj. 26. - 11:33:17
(57/158)
Off
Írta, hogy a Sugár mozi.

Olvastam már 2-3 hozzászólásban itt, hogy motoznak, meg kameráznak. Még igazán nem jártam utána, de nincs joguk, ha csak a házirendben ez nincs benne, ezt veled nem íratták alá, hogy elfogadod a feltételeket. Valamint a jegy hátuljára is fel kéne ezt tüntetni. Akkor elvileg nem ugathatnánk. Velem még nem csinálták ezt, de ha átesnék ilyen procedúrán, biztos, hogy kiverném a balhét, mert ezt sokkal kulturáltabb stílusban is meg lehetne oldani anélkül, hogy 200-300 ember bûnözõnek érezze magát. Simán visszakérném a jegy árát, mert én sose kapcsolom ki a telefonomat, persze lenémítom, de ki sosincs kapcsolva, mert van 3 ember az életemben, akik a legfontosabbak, ha bajba kerülnek tudják, hogy én mindig elérhetõ vagyok. Éjjel-nappal.
Amúgy, aki picit is járatos a biztonságtechnikában, az tudja, vagy más utána tud nézni, hogy nagyjából pár százezer Ft-os kis kütyüvel bezavarható az összes kép- és hangrögzítés egy adott teremben, így meg lehetne oldani, hogy ne tudjanak filmeket rögzíteni a teremben. Ha azt vesszük, 1,5 telt házas vetítéssel bejönne az ára. Amúgy tényleg a kamerás filmek 90%-a orosz ill. amerikai. A hangot veszik fel csak itthon.
karip 2013 máj. 26. - 07:48:42
(56/158)
Tegnap voltam párommal moziba (sugár mozi) Halálos iramban 6 ezért a filmért soha nem volt kár fizetni. DE MOST UTOLJÁRA VOLTAM MOZIBA! Hogy miért? “Jól indult” jegy vétel 2 db 3.000ft 2db közepes popcorn menü 1.800ft. Jó mondom ki lehet bírni 1,5 évente:)) kicsivel többet mint egy napot dolgozok érte nemérdekes. Na mennyünk nézzük a filmet és kezdetét veszi a rémálom:(( 1 es kapu jegyfelmutatás rendben minden szuper:) 2 es kapu 2 õr mobilokat kikapcsolni mi van a zsebemben és párom táskájában kinyitni!! Megfordult a fejemben visszakérem a pénzt aztán letöltöm megnézem itthon de nem rontom el ezt a szép estét. Kipakoltunk megmutattam a zsebem stb. Na kezdõdjön a film:)) Végre kezdi 2-3 perc után megjelenik 3 õr pásztáznak a mocskos szemeikkel (elég frusztráló érzés) majd az egyik elõvesz egy kamerát és mint focimeccsen a rendõrök elkezd felvételt készíteni a filmet nézõ emberekrõl kb 220 ember lehetett a teremben. Párom nyugtatott ne mennyek oda nem kell a balhé. Szóval engem érzékenyen érintett kifizettem a jegyárat stb csak egy kellemes szombat délután terveztem és bûnözõként kezeltek. Én utoljára adtam pénzt mozira és filmre!
lacee83 2013 máj. 26. - 00:24:24
(55/158)
Ha még nem láttad mindenképpen nézd meg a többi részét is. Kissé másról szólnak....

A 6. rész: Nekem túl sok volt benne az akció, gyenge történet, klisék, kevésbé szólt az autókról. Semmi köze nincs az autóverenyzéshez, és ez az autóval fosztogatunk dolog is erõltetett már. Lassan annyi köze lesz a sorozatnak az autókhoz mint a Cobra 11-nek. Látványos, de felejtõs. Minden részét láttam de nem tudnám felidézni melyikben mi volt (kivéve az elsõ 3at) A 3 ugyan gyenge volt de legalább a zenéi miatt érdemes volt végigszenvedni....
7/10
Brosnan 2013 máj. 25. - 22:10:27 7/10
(54/158)
Bukni nem fog,de elmarad a várttól.
Bigpapa 2013 máj. 25. - 20:56:56
(53/158)
Tudod, az a baj, hogy én nem letöltöttem,hanem kifizettem a jegyet, úgy néztem meg, és ha le merem írni, hogy a tököm tele azzal,hogy ebben már csak a golyó nem pattog le róluk, akkor szívem joga. Amúgy felnõtt emberektõl elvárhatnám,hogy olyan forgatókönyvet írnak,ami látványos, de nem 100%-ig rugaszkodik el a valóságtól. Lehet az is, de akkor elé kell tenni, hogy sci-fi, akció és akkor én is kussolok ám :)
Nem dokumentumfilmet várok a moziban,mert akkor inkább itthon nézem a History Channelt, vagy a Spektrumot. De titkon arra vágyom,hogy valaki ott Hollywoodban képes lesz összehozni egy olyan forgatókönyvet és abból egy filmet, ami úgy is eladható lesz, ha nem 200-zal kézifékeznek át egy kamion alatt, nem repkednek a kocsikkal és nem zuhannak sérülések nélkül 60 méterrõl egy tóba. Mert a vicc az, hogy akik ezt beszopják és tapsolnak neki, az a 14-25 közti korosztály, viszont pont õk azok, akik 70%-ban inkább letöltögetik és nem moziban nézik meg PÉNZÉRT! Persze mély tisztelet a kivételnek. Mi, akik 25 felett vagyunk, ki is tudjuk fizetni a mozijegyet, qrvára joggal várunk olyan filmet a pénzünkért,amin nem okádunk hupililát a végén a dühtõl. És mondom, ha nem röhögik szét a nézõk és nem tapsolnak ujjongva, röhögve az akciójeleneteken, nem írtam volna lehúzó kritikát, de sajna ez volt.
Lassan ennek is annyi része lesz,mint a Barátok köztnek :DDD
10/10
TheHunEzio 2013 máj. 25. - 20:00:37 10/10
(52/158)
Olvastam a neten pár "kritikát" a filmrõl.Szeretem,mikor az emberek jobban értenek egy film elkészítéséhez,tálalásához,mint azok,akik megcsinálták a "kritizálandó" filmet.
Az F&F széria valóban kicsit átpördült,néhol nagyon is képesek elrugaszkodni a valóságban megfeleltektõl,de szerintem hat részen keresztül agyontuningolt autókat,1000 köbcentis csöcsû csajokat és zöld háttérben felvett illegális autóversenyeket nehéz lenyeletni a nézõkkel.Igenis szükség volt ezekre a túlzásokra.Azoknak akiknek nem tetszik a sorozat az ne üljön be többet egyik részre sem...Mert elárulok valamit.A KÖVETKEZÕ SEM FOG TETSZENI.-és csak azért,hogy lehúzó kritikát tudjon írni,ahhoz szükségtelen megnézni.Elolvassa a neten a sztorit,youtube-on pár kivágott jelenetet és kész is a kritika alapja.
Viszont akik szerették 4-5-t,annak ez a rész is nagyon bejön majd.
Amúgy nálam a film ebben a kategóriában 10/10
7/10
Sonic8 2013 máj. 25. - 19:23:23 7/10
(51/158)
Bukott is rendesen a pénztáraknál...
7/10
Brosnan 2013 máj. 25. - 18:44:32 7/10
(50/158)
Akkor a Hangovert is passzolhatod,mert mindenki szidja kb külföldön,és rosszabb a pontszáma mint a kettõnek. Szerintem nézd meg nem sokkal marad el az 5.résztõl.
Superalonso 2013 máj. 25. - 18:36:22
(49/158)
Az elsõ 4 részt nem láttam, de az 5. kifejezetten tetszett, a 6-ról annyit hogy nincs olyan jó mint az 5., de még így is egy kiváló action moovie (megtekintése ajánlott) a maga kategóriájában, még az irreális akció-jelenetektõl eltekintve is nekem bejött....
7/10
Sonic8 2013 máj. 25. - 15:52:40 7/10 Előzmény Bigpapa
(48/158)
Öm. Az 5 még elment de ha ez tényleg szarabb akkor inkább elmegyek 2szorra a Gatsby-re vagy várok egy hetet a Hangoverre mert szar filmet nem akarok látni.
Bigpapa 2013 máj. 25. - 13:06:29
(47/158)
Az elsõ és a második részt láttam, aztán az 5. részt. Innen látszik, hogy nem vagyok egy rajongó. Az egy tetszett, a második elment, az 5. már olyan volt,mint ha a Grimm meséket néztem volna. A 6. rész ezt is túlszárnyalta. Persze oké, ez a film a 14-25 közti korosztálynak készül, akik elélveznek egy tuning autótól, a jó csajoktól, és egyáltalán nem fontos nekik, hogy pl.

SPOILER
egy M5 BMW adottságai folytán is átugrik egy Range Rover-t, még akkor is,ha az a supercharger, mert ugye 2Tonna fölött van, na de mindegy. Az is mellékes, hogy a versenyen egymás után 3x váltanak 3. fokozatba, hogy a két felspécízett tolólapos verda nem diesel volt (gondolom, részecskeszûrût nem építettek bele, viszont egy gramm füst nem jött ki,amikor tolták neki). De ne legyek már ilyen mindenben hibát keresõ.
A filmben két jó csaj van (Diesel tesóját nem számítom,mert õ csak jött az elõzõk miatt). A japó gyerek csaja,meg az a szöszi,akit Diesel kezelget a film elején. Erre a Japó nõje meghal, a szöszit meg lecseréli a latina nõre, aki valljuk be, nem egy szépség.Fõleg a szöszi mellett.Persze ízlések és pofonok, lesz,akinek inkább õ jön be.
SPOILER Vége

Végig az volt az érzésem, hogy ennek nem volt igazi forgatókönyve. Mint, amikor lement az 5. rész és egybõl azt mondták, ne eresszük szét a stábot, kezdjünk el forgatni és közben kitaláljuk,mi a sztori. A verdák jók benne, az akciók is jók lehetnének, ha nem vinnék már olyan túlzásba, hogy két ember a hídon-tank (nem spoiler, látszik a bemutatóban is) és az ugrás részt MEGTAPSOLTÁK!!!!Ott mondjuk nekem is végem lett.
SPOILER
Nem értem, aki írta a forgatókönyvet,mi a telibebaszottfaszért ír ilyen képtelen faszságokat egy filmbe,mint amit Diesel mûvel, hogy átugrik a levegõben, leugrálnak a kocsikról a fém jeep hátuljára, hogy lógnak a kocsik a ruszki repülõn,stb. Ráadásul amin már röhögött az egész mozi, hogy legalább 30 km hosszú kifutópályán mentek végig. Mivel minimum 220 kell ahhoz, hogy a gép el tudjon emelkedni, amikor üldözik,akkor is minimum 150 körül mennek, így egy 2km-es kifutópályán mennyi idõ alatt mennének végig? De ha katonai kifutó, az sincs 4km-nél hosszabb. Szóval, ha a film legalább 20%-ban hihetõ lett volna, akkor ezzel a végekatarzissal úgy hazabaszták,hogy kész volt az egész mozi. Tényleg olyan röhögés volt, hogy szerintem ez szégyen egy akciófilmnek.
Na meg tényleg életszagú,hogy 100milla után visszaköltöznek abba a nyomortanyára a Kanári-szigetek után. Jó,mondjuk aki abban a mocsokban nõtt fel, annak mindegy. Igaz.
Statham feltûnése meg...Kicsit olyan Feláldozhatók érzésem volt, hogy megpróbálnak minden sztárt behozni,hogy egy mocskosulszar forgatókönyvet elsüssenek.Mert oké, a Feláldozhatók 1 überkirály volt (Stallone tud rendezni), de a második részen csak azért nem zokogtam,mert tényleg mindenki játszott benne, akit imádok. De amúgy egy ZS kategóriás forgatókönyv és rendezés volt.
SPOILER vége

Alapjába véve nincs benne üresjárat, így elég hamar elmegy a 145 perc. Csak 1x néztem az órámra.
- Ha ki tudod kapcsolni az agyad teljesen, tehát leszarod,hogy a kocsik nem röpködnek,sem az emberek, ha nem érdekel, hogy esnek kelnek,de nem sérülnek, ha egyáltalán nem érdekel még nyomokban sem a racionalitás, akkor imádni fogod.
- Ha mindennek az ellenkezõje vagy, akkor szenvedni fogsz :DDDDD Én valahol a kettõ között vagyok, így egyszer elment, de többet nem nézem meg. Ahogy az 5. részt sem láttam a mozi óta. És nem is fogom.

7/10 de csak jóindulattal,mert amúgy 6 pontot adnék.
koppasz86 2013 máj. 25. - 12:57:04
(46/158)
Eddig az év filmje! Igaz van benne 1-2 jelenet ami nevetséges. Errõl a bõrlehúzásos baromságról meg annyit, hogy szívesebben megnéznék ebbõl még 20 folytatást is, mint akármelyik új fostalicska akció filmet! Egyedül annyi bajom van a folytatásokkal, hogy egyre több az amcsi kocsi benne és egyre kevesebb a japán :D, pedig az elsõ két részben a sírás kerülgetett a Skyline meg a Supra láttán (Y) Ha beledöglök is venni fogok egyet a kettõ közül.
8/10
jmisi31 2013 máj. 25. - 12:13:06 8/10
(45/158)
Én nem tudom a sok fanyalgó mit is várt...
Az elsõ részt úgyse tudja egyik se überelni, mégis a 4-tõl kezdve belementek egy kisebb akciófilmbe, ami nem is tett rosszat, igaz jót sem.
Nekem tetszett, én nem az elsõ részt nézem és nem is az 5-et.
Kellemes 2 órás kikapcsolódás volt, ez az a fajta film, aminél nem a történetet és a cselekményvezetést kell nézni, csak le kell ülni elé és bámulni!!!
És hát a filmkészítés célja nem csupán a jellemábrázoláson alapul, hanem hogy a közönség egy bizonyos rétegének agymûködését pár órára kikapcsoljuk!
Mindent egybevetve nem jobb, mint az 5., de hogy akcióban felülmúlja, az biztos!!!
és nekem sokakkal ellentétben város a 7. is, mert a sok szar überbrutálakciófilm mellett még mindig üde színfoltja ez a már-már sorozat!!! 10/8
7/10
Sonic8 2013 máj. 25. - 10:05:34 7/10
(44/158)
Már annyira vártam egy ilyet! ;D Köszi! :D Ez már régóta kellett.
izom 2013 máj. 24. - 23:13:56
(43/158)
de megvagy áldva avatarral,ok neked unalmasvolt,lapozz oszt lépj tovább.
borkasztik 2013 máj. 24. - 10:25:16
(42/158)
Hát persze ennek a filmnek biztos többa mondanivalója és az üzenete xD

Összeségében a hozzászólók akik látták már a filmet, mind kicsit csalódott a filmben. Épp errõl beszéltem hogy ezért nem kéne már több bõrt lenyúzni róla. Az 5. rész még jó volt, de erre biztos nem adok ki pénz majd ha megjelenik vaéahol akkor letöltöm.
7/10
Pénzes Ádám 2013 máj. 23. - 23:35:35 7/10
(41/158)
Nem volt rossz, de jó sem. Az akciójelenetek nagyon látványosak voltak, viszont emiatt a film átesett a ló túloldalára. Túlságosan hihetetlen és meseszerû volt. A végén a repülõgépes finálé tényleg nevetséges. Az 5. rész jól el lett találva,ugyanis valamilyen szinten még a valóság határán maradt, ez viszont már nagyon sok volt. Megéri a mozijegy árát, viszont nekem csalódás volt a film. A sztori szinte nulla és ez a folyamatos akciózás teljesen hiteltelenné tette az egészet.

SPOILER

Ami pedig a leginkább illuzió romboló volt, hogy Han halálából Statham megjelenésével szinte viccet csináltak. Rohadtul nem illett bele a Tokió hajsza filmbe ez így utólag. Ott egy tragédiaként éli meg az ember Han halálát.
SPOILER vége

A lényeg az, hogy a film nem rossz, megéri megnézni, viszont senki ne várjon hatalmas nagy durranást. Ha a halálos iramban címû filmet hozza szóba valaki, nem ez a film fog eszembe jutni. Szerintem több bõrt nemkéne már errõl lehúzni, de õk tudják.

10/7
7/10
Brosnan 2013 máj. 23. - 20:27:49 7/10
(40/158)
Szerintem nem volt rossz,baromi szórakoztató és ennyi.Nekem 2 olyan jelenet volt ami már nekem is sok volt,általában amikor az emberek repkedtek,de még így is elfért.Egy kicsivel gyengébb lett,mint az 5.rész.Itt már kicsit érzõdött,hogy kevés volt az alap ötlet,ráadásul jövõre jön is a folytatás,amibõl már Hobbs elvileg ki is fog maradni.A karakterek még mindig jók,el is vitték a filmet a hátukon az akciójelenetekkel együtt,bár itt azért hullanak már a fõbbek is.A + jelenet baromi jó volt,már-már várom is a folytatást,már csak az hiányzott volna,hogy Audival jöjjön :P,azért tökös egy ellenség lesz,már várom a Dom vs õ harcot :) Nálam egy 7/10.
Nem az a rohanok a következõ vetítésre,de így is korrekt lett. Az elején a montázs baromi jó volt.
campers 2013 máj. 23. - 10:11:56
(39/158)
Tegnap láttam a filmet premier elõtti vetítésen. Szeretem a kocsikat, az akciófilmeket de ebben a filmben ez a kettõ már TÚL sok. Szar sztori, túlzásokba vitt nevetséges jelenetek, irritáló bölcsességek tömkelege jellemzi leginkább a mûvet. A végén a repülõs momentumot nem tudom van e ember aki nem röhögve nézte végig. (Pedig azt hittem a 5-ben a konténer húzós ákciót már nem lehet felülmúlni. Tévedtem! És persze a film legvégén egy újabb HATALMAS csavarral búcsúznak a nézõtõl...
Csalódás volt a film, legközelebb szerintem a TV2-õn fogom újra megnézni. 5/10.