Téma: Halhatatlanok

offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 29. - 19:56:05
(90/110)
Biztosan.
7/10
convar 2011 okt. 29. - 19:37:20 7/10
(89/110)
Tudom hát...majd gondolom egy újabb kiváló tucatcomhoz lesz szerencsénk.
offtopic
Ford Mustang 2011 okt. 29. - 16:38:58
(88/110)
Tudod te azt...a látvány miatt...sajnos ez már csak errõl szól, nem úgy mint régen...
7/10
convar 2011 okt. 29. - 16:16:20 7/10 Előzmény Ford Mustang
(87/110)
De minek...
7/10
convar 2011 okt. 29. - 16:15:53 7/10 Előzmény zsocc112
(86/110)
"De mit keres NewYorkban az Eiffel-torony és egy ókori egyiptomi piramis ? vicc...."

Az Eiffel toronybeli jelenet már Párizsban volt. A piramison meg nem értem mit nem értesz, mivel azt a filmben sem értették :D


"És mi a fene van a városon kívül ? az a kék zselé szerû anyag mindenhol ?"

Nincs jelentõsége.


"Az "idegen" kék csaj meg 1-2 jelentben kihez beszél ? ki az a maszkos fekete ruhás fazon ? "

A teremtõje.
7/10
convar 2011 okt. 29. - 16:09:02 7/10
(85/110)
Anno a trailere nagyon megragadott, most maga a film már annyira nem :) Érdekes egy film amúgy, nem tucatcom kategória. A látványvilág most is bejött, abban nem csalódtam. Inkább egy-két WTF az ami zavart...pl. mi volt azzal a kék galambbal és mi volt az a nyelvkiöltés a végén??? (ezek nem nagy spoilerek sztem :D) Mit akartak ezek jelenteni? Aki tudja egy választ pls

Ja, látványvilág. Ehhez kapcsolódik a másik számomra érthetetlen dolog: mint írtam, bejött, de nem az animált jelenetek. Elég kidolgozatlanok voltak azok a részek, fõleg az emberek. Olyan volt mintha olyankor egy szg-es játékot néztem volna.

7/10
10/10
.page. 2011 aug. 13. - 22:31:32 10/10
(84/110)
.elõre is: 10 pontból 12 pont. 8)
A világ filmtermését (különösen a nyugati(bb) részét) tekintve, sírva tenném le a hajam, ha legalább hébe-hóba nem jönnének létre ilyen egyedi alkotások. Ez mint a kaviár (szereted/utálod - de akkor nagyon). Vagy inkább mint a gömbhal-evés. Komoly trip, nem mindenki éli túl (ép elmével). :) Nekem _pontosan_ az tetszik benne legjobban, amit felrónak neki: a látványvilág "összefésületlensége", a történet káoszközelisége/"követhetetlensége", a "bealvós" hangulat - jóhogy: ez tényleg egy szürreál álom, ízig-vérig prehisztórikus és egyben futurista, pszichedelikus, öntörvényû mese, avagy mûvészi vizuál! Minden kockája aranyat ér.
Valódi kult-film - ami sztem is lehetett volna (vagy még lehet) a maga nemében egy BladeRunner, vagy akár kasszasiker is, ha sikerült volna jól hype-olni.
.
Nem tetszik? Ne nézd. De a zsigeri kultúrsokk, amit sokakból kivált, illetve az ebbõl fakadó fikázgatás inkább azt bizonyítja, mennyire nem vágjátok (nem toleráljátok?), milyen más lehet egy másik ember belsõ világa, ízlése és szépérzéke. Mondom ezt úgy, hogy van egynéhány vetülete a filmnek, ami nekem sem tetszik, sõt! (Talán ezért is ponoztam 10-bõl 12-re, és nem tizenötre. ;))
offtopic
Ford Mustang 2011 aug. 02. - 12:31:54
(83/110)
Lesz idén egy remake azonos címmel, hazai bemutató december 8-ra várható.
zsocc112 2011 aug. 02. - 02:18:31
(82/110)
Na jó okés. Engem igazából a látvány nem nagyon érdekel ...(a szarból ez a legkisebb szar :) )
De mit keres NewYorkban az Eiffel-torony és egy ókori egyiptomi piramis ? vicc....
És mi a fene van a városon kívül ? az a kék zselé szerû anyag mindenhol ? a kérdést se tudom rendesen feltenni mert abszolúte nem értem mit láttam , pedig egyedül néztem végig koncentrálva ....
Az "idegen" kék csaj meg 1-2 jelentben kihez beszél ? ki az a maszkos fekete ruhás fazon ?
Tipikus európai film :D ...mért kel mindent "nagy mûvészesen" megcsinálni ?
De persze ilyenkor jön a pro / kontra , .A nagyon okos egyetemi hallgatók majd reagálnak hogy én vagyok a hülye , azok akik szórakozni akartak !volna! meg osztják a véleményt. Na Peace !
slacio 2010 dec. 20. - 12:35:55
(81/110)
pár év után újranéztem, többet nem fogom :)
SteelDog 2010 júl. 03. - 01:00:22
(80/110)
Szerintem kicsit nehezen emészthetõ alkotás, de bizonyos mûveket nem is lehet elsõre megérteni, némelyik pont ettõl jó. Bevallom, csak egyszer láttam félig, mert elaludtam rajta. De épp a nehezen érthetõsége miatt néztem utána itt, a honlapon és a hozzászólásaitokban is. Nyilván nem ítélhetek teljesen, míg meg nem néztem egészben, az alábbi soraim az eddigi összkép alapján született benyomásaim tükrözik.

A képi világ valóban túlzsúfoltnak tûnik, de bizonyos elemek (pl. a lebegõ, de külsõre kissé régimódi, no meg távvezetékre csatolható jármûvek) tetszetõsek számomra. Elsõre nem tetszik az igazi és digitális színészek keverése (még ha eredeti színészek digitális "másairól" is van szó), de biztos megszokás kérdése. Szerintem igenis jó ötlet a modernt az antikkal keverni, hiszen egyetemes kultúránk valahol az utóbbiból táplálkozik. Enek tükrében szerintem nagyon jól kitalált, érdekes a történet, de bizonyára nem ártana ismerni hozzá az eredeti képregényeket - egy adaptáció valahol mindig "önzõ". A zenéje nagyon tetszik, noha nem szeretem ezt a stílust és a francia nyelvet sem, viszont hogy a szöveg nem is ének, hanem elgondolkodó mormogás - ez is sajátos.

Egyszer mindenképp végignézem, ha nem is fog megtetszeni. Nem egyszerû alkotás, de mindenképpen figyelemreméltó.

Külön köszönet azoknak, akik hasznos linkekkel segítették a tájékozódást!
10/10
Persepolis72 2010 ápr. 24. - 23:52:05 10/10
(79/110)
De még csak nem is ezt a Halhatatlanokat adják, hanem az Eric Roberts félét... pedig ez van benne a mûsorajánlóban... én azért minden negatív vélemény ellenére kíváncsi lettem volna rá...
3/10
Soulsword 2010 ápr. 24. - 21:40:51 3/10
(78/110)
Ez a film olyan mint egy Rimbaud vers, egy beteg elme elborult abszintgõzõs zagyva látomása. A világ egy Ötödik elem koppintás csak szürkébb. A történet scifinek nem jó mert nélkülözi a tudományos gondolkodásmódot, fantasynek pedig megint nem jó, mert sem a világ sem a történet nem elég magával ragadó. Továbbá az egészt storyt egyfajta kidolgozatlanság jellemzi. A karakterek kivétel nélkül unszimpatikusak, mondhatni lélektelenek. Az animált és élõ színészek keverése még jó is lehetne, ha nem lenne gagyi az animáció. A film olyan, mintha mûvészfilm akarna lenni, de ezt olyan természetellenességgel teszi, hogy az már röhejes. Részemrõl utáltam.
Argenteum 2010 ápr. 24. - 21:37:53
(77/110)
Kybuck ha te mondod...
nyílván isten ments hogy magadból indultál ki
tény hogy van amit ha kivesznek belõlle elõnyõsebb bevételileg
1/10
BouillonGottfried 2010 ápr. 24. - 17:47:15 1/10
(76/110)
Már bocs, de ez a zene egy szemét .(-
dunekatalon 2010 ápr. 24. - 12:25:20
(75/110)
Van akinek fárasztó dolog a gondolkodás...
kybuck 2010 márc. 28. - 17:55:58
(74/110)
Engem is az elalvás környékezett, amíg végül ki nem kapcsoltam a tévét! Sajnos unalmas zagyvaság az egész!
8/10
egy_másik_bolond 2010 febr. 14. - 13:56:16 8/10 Előzmény eFeMeR
(73/110)
Ez is sántít mert Enki Bilal képregény (La foire aux immortels) volt az elsõ aztán hogy mit sikerült kihozni egy alapjában is jó történetbõl az már más.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Enki_Bilal
off


Amúgy meg akinek csak ez eszetlen csillogó grafika kell rendes és gondolkodtató történet nélkül az akkor soha ne nézze meg.
McJames 2010 jan. 30. - 23:07:03
(72/110)
Az animáció a készítés idõszakában rendben volt, nyilván ma már van jobb (jócskán...), de nem ez a lényeg.
Ami viszont biztos, hogy aki "akció sci-fi"-n nõtt fel, és nem a "Galaktika magazinon", annak, hacsak a film képi vagy zenei világ külön nem jön be, az nem nagyon fogja "érezni", sõt! De ez sem baj, ettõl még elférünk egymás mellett...
1/10
Infect 2010 jan. 30. - 18:17:06 1/10
(71/110)
Hát én megnéztem mert pár videó alapján érdekesnek tûnt.
Sajnos ez egy sz@r... A történet túl kusza, és az animációk igénytelenek.
Persze ez csak magánvélemény.