Ford Mustang 2011 okt. 25. - 14:28:48
(24/64)
Most nézem csak: "Halloween éjjele - a Mindenszentekrõl Halottak napjára virradó éjszaka."

Mi ez a baromság? Halloween éjjele nem Mindenszentekrõl halottak napjára virradóan van, hanem okt. 31-rõl Mindenszentekre virradó éjjel...
Ford Mustang 2011 okt. 25. - 14:25:19
(23/64)
Ma is lesz! :) Csak az a baj hogy elbasszák éjfélre, ahelyett hogy fél 10-tõl nyomnák...
Elvis81 2011 jún. 05. - 17:21:27
(22/64)
Hy Matee!
Kiadták nálunk a Halloween-t dvd-n mindkét változatban is, a tv-s és a mozi változat is megtalálható a dupla dvd!! kiadáson:)!! Igaz a vágatlan verzióhoz nincs szinkron, de van hozzá magyar felirat!! Remélem segítettem!
8/10
LCsajszi 2011 ápr. 18. - 19:44:30 8/10
(21/64)
Megállja a helyét a film, ha úgy nézzük ez az alapja az összes sorozatgyilkos horrorfilmnek, amelyben a fickó házról házra jár gyilkolászni, mint lásd késõbb Jason, stb.

John Carpenter horrorfilmjei közül az én számomra pedig A dolog a legjobb, attól gyerekkoromban úgy beparáztam:). Talán azért, mert én jobban szeretem a titokzatos, földönkívülis, szörnyes filmeket:D. De természetesen A dolog címû film csak az Alien után a legjobb:).
Naphinel 2011 febr. 21. - 16:42:57
(20/64)
A zene remek, a film unalmas.
yossarian14 2010 nov. 01. - 17:31:39
(19/64)
Ezt akartam nézni tegnap :@
The Man Who Laughs 2010 nov. 01. - 00:31:07
(18/64)
Vitathatatlanul stílus teremtõ alkotás, a horror filmek egyik alapmûve. Sajnos azonban nem öregedett annyira jól. A film legnagyobb erénye a félelem és a feszültség keltés...volt. Sajnos azonban ma már nem mûködik olyan jól, azért koránt sem dögunalom az egész film (pl.: a végsõ leszámolás igen jó). Az izgalom nagy részét Carpenter zseniális zenéjének (és az ezzel összhangban lévõ rendezésének) köszönheti. A színészek sem rosszak, különösen Plesaence. Mike Myers számomra kicsit túl volt már misztifikálva (mondjuk érdekes volt kicsit, hogy nem kapunk rá semmi igazi magyarázatot, de szerintem enyhén túlzásba estek e téren a készítõk). Azért a stílus rajongóinak egyszer így is kötelezõ megnézni. Szerintem a 12 percel hosszabb változat egy kicsivel jobb lett.
Geri23 2010 okt. 31. - 22:28:48
(17/64)
De miért nem lehet leadni azt, ami ki van írva!? Menjenek a csába!
pathfinder 2010 okt. 31. - 22:12:11
(16/64)
Ezt a filmet jó eséllyel megtalálod mostanában más adón is, de a Zombit tuti nem. Az más dolog persze, hogy nem ez volt kiírva.
Geri23 2010 okt. 31. - 22:01:16
(15/64)
Írtam a TV6-nak a kapcsolaton keresztül, remélem, válaszolnak és megtudjuk, hogy miért kell zombis sz@rt nézni a Halloween helyett!
pathfinder 2010 okt. 31. - 21:37:53
(14/64)
Kivételesen most nevet a szám, mert múltkor is az ismétlésért sírtam. ( Zombi 2)
Naphinel 2010 okt. 31. - 21:26:42
(13/64)
Még soha nem láttam a Halloweent, úgyhogy direkt készültem, erre... á, rohadjanak meg ott, ahol vannak. :(
Checkers 2010 okt. 31. - 21:22:58
(12/64)
Én ugyan így jártam,hogy rohadjanak meg ezek a csöves TV csatornák.Egész nap vártam az estét,hogy megnézzem ezt a filmet erre Zombi 2 címû f@szság.HURRÁ!!!
jonasinlove 2010 okt. 31. - 21:19:22
(11/64)
Eljött a 21:00 és a film focime: Zombie II - bár kilenc elõtt 5 percel a riporter még a Halloweent konferálta fel. :)
Geri23 2010 okt. 31. - 21:13:35
(10/64)
Hát ez f.sza! Vártam, hogy jön a Halloween a TV6-on, erre egy ZS-kategóriás zombis baromságot adnak! :( Pedig nagyon vártam a Halloweent, rég láttam!
5/10
Goszi777 2010 ápr. 27. - 17:44:38 5/10
(9/64)
Szia!

Ezek ízlések és pofonok, de azért a Psycho story-ja ennél sokkal összetettebb, meg annak a végén van egy elég komoly csattanó, ami 50 évvel ezelõtti mércével nézve is megállja a helyét ma. Az szerintem sokkal inkább egy pszicho thriller, ez pedig egy sima szurkálós horror irrális befejezéssel.
5/10
Goszi777 2010 ápr. 24. - 16:17:56 5/10 Előzmény dave1
(8/64)
Szia!

Tegnap láttam, eredeti nyelven, és azt kell mondjam, hogy csak részben értek veled egyet. Nekem a régi horror filmek közül a Psycho az etalon, szerintem ez a film attól messze elmarad. Nagyon jó volt, hogy az elsõ perctõl kezdve nem folyik vér, hogy felépül a cselekmény és van valami normális, bár azért valljuk be eléggé egyszerû története a filmnek.
Ami viszont nekem nem jött át sajnos az pont a lényeg, a feszültség. Az ablakon kinézõs jelenetek nagyon jók és nyomasztóak, ezek kivételével a film nekem unalmas volt és az üldözéses jelenetek életszerûtlenek és lassúak voltak.

Kifejezetten utálom a trancsírozós modern horror filmeket, amiben több liter vér folyik, de valahogy ez a film nem pörgött fel a vége meg egy bohózat.

Nem értem miért kellett Myers-nek végig olyan tempóban mozognia mint egy benyugtatózott holdkórosnak. Semmi hihetõ és életszerû nincs ebben a viselkedésben, kb olyan sebességgel szúr, hogy az ember közben ásíthat is. A Psychoban a gyilkosságok sokkal valósabbak és sokkolóbbak voltak. A támadások is nem hirtelen jönnek, hanem már jó elõre láthatóan, szép lassan.
A vége meg az egész filmet elrontja. Mi a fenének kell ilyen buta módon megírni a dolgot? Minek kell felkelni valakinek akibe már többször beleszúrtak, durván? A legvégén belelõnek valakibe egy komplett tárat lezuhan 2 emeletet, majd eltûnik. Itt kb az eddig jól felépített film átcsap egy gagyi szemét kategóriába és elrontja az elõzõ 80 perc érdemeit.
Ott van Antal Nimródnak a Vacancy címû filmje. Annak jó a vége és hihetõ. Vagy a hívatlanoknak is, hogy új filmet említsek.

Röviden a hangulat nagyon jó, zene nagyon jó, a feszültség jól adagolt az elejétõl fogva,színészek jók, de a végére nem éri el a csúcspontot és átcsap komolytalan kommersz horrorba. Nekem ezért csak közepes a film. Mégha óriási közönségsiker is lett.

Ami nagyon nem jött be, az a
10/10
kovacstibor 2009 nov. 19. - 18:42:14 10/10
(7/64)
Nagyon jó film az igaz. Le adhatnák már a tv-ben mert videón sajna már nem tudom megnézni. A film 99%- ban tökéletes jó ötlet, jó zene csak az az 1% amiért Michael emberfeleti.
ghostgirl 2009 febr. 16. - 17:06:32
(6/64)
hát, lehet hogy az õrülete miatt nem halt meg ezektõl... nem tudom érti-e vki hogy értem :P
de ez egyébként a legtöbb horrorban így van
dave1 2009 jan. 03. - 18:57:39
(5/64)
Errõl a remekmûrõl csak ömlengeni lehet, sokan meg is tették már elõttem. Köztük persze én is. Most is csak ugyanazt tudom mondani. Aki beleket akar látni, az ne ezt nézze. Ez a film, Hitchcocki feszültséggel (nevekkel is tiszteleg neki: Tommy Doyle (Hátsó ablak), Loomis (Psycho), és persze Jamie Lee kisasszony, Janet Leigh vagyis Marion Crane (Psycho) lánya), lassú, szépen megkomponált jelenetekkel, izgalmas kamerabeállításokkal és hátborzongató zenével éri el azt a hatást, amit nagyon sokan próbáltak utánozni, de eddig még SENKINEK nem sikerült. A feszültségteremtés magasiskoláját láthatjuk a történet egyszerûsége ellenére. Ennek a filmnek ha úgy vesszük rengeteg remakeje készült, hiszen olyan horrorsémákat-alapokat adott, amiket nemhogy a mai egyszer nézhetõs filmek, de még az igazi nagyok Craven (Rémálom az Elm utcában) vagy Cunningham (Péntek 13., melynek hatodik részében, ami talán a sorozat legjobbja tiszteleg is Carpenter elõtt egy nevével azonos utcanévvel :)) is átvettek. Egyszóval magasan a legjobb slasher, de sztem nyugodtan hívhatom filmtörténeti klasszikusnak, talán annyira senki nem fog megkövezni hiszen mûfajteremtõ alkotás. És ebben végre olyan tinik játszottak, akik végre jól játszották a tinit, nem próbálták túljátszani, egyszerûen látszott, hogy adták magukat, így még hitelesebb lett az egész, Curtisrõl nem is beszélve, aki azért elég jó spiné is volt fiatalkorában.Egy tucat folytatás követte, de egyiknek sem sikerült visszadnia Myers sejtelmes alakját, ami egyik védjegye a filmnek. A maszk pedig egyszerû, de mégis iszonyatosan félelmetes. Ebbõl is látszik, hogy nem kell valamit túlspilázni, egyszerû fehér báli arcmaszk, és ezt úgy tudja bemutatni Carpenter, olyan mítoszt tudott köré építeni, hogy az példátlan. (ok, Jason hokimaszkja is hasonlóan hátborzongatóra sikeredett). Mai napig egyik kedvenc filmem, és az is marad.