Téma: Halott ember

kgyuri0 2008 jún. 03. - 17:30:52
(23/63)
Értem a véleményeteket, de nem értek egyet (mint illetékes et, aki érti a viccet de nem szereti).

Helyesebben perryvel egyetértek abban, hogy utazás, meg vegyes vallások, csak abban nem, hogy remekmû (szerintem, ezt csak ismételni tudom, ahhoz fél órácskával szigorúbbnak kellett volna lennie Jarmuschnak sajátmagához.
Az meg rám nézve igaz lehet, hogy én egy mûvészfilmen elsõsorban szórakozni askarnék. Is!
A mûvészfilm is film, a filmet arra találták ki, hogy végignézzék, valamilyen értelemben szórakoztató legyen. Egyébként valóban pl. a Stalker hasonló okból nem gyõzött meg.
De mit gondolsz sárkányzsíros?
Egyébként, mondjuk, Chaplin, szerinted mûvészfilmet csinált, vagy kommerszt? Mindenesetre üresjáratok nem jellemzõk rá. Tudom, persze, hogy Chaplin az Chaplin.
De mondhatnék százával(?) lebilincselõ mûvészfilmeket.
offtopic
perry 2008 máj. 31. - 13:19:25
(22/63)
Számomra a vadnyugat csak kulisza Jarmusch belassult road moovijához.
A film mentén vallások, gondolatok, és képi alliterrációk sorjáznak. Kezdve a cowboy filmek alap pillérétõl a vasparipától A Vonat szinte rögtön keszonkamrává alakul azzal, hogy a még valóban vadnak tekinthetõ Nyugat mélyére ereszkedünk, és a fülke folyamatosan cserélõdõ utasai egyre erõteljesebben utalnak egy másik világ közeledésére.
A gyár jelzés a technikai kultúra "támadásra" az õsi mítoszakkal teli vadnyugat ellen. Hõsünket a könyvelõi robot helyett a nyers és hamisítatlan
puskaporos élet fogadja.
A másik alap kellék a pisztolypárbaj.Ekkor kezdõdik az utazás a halálba motívuma, mely Jarmusc-t utolsó éveiben annyira jellemzi és átértékelõdik nála a halálos kór visszafordíthatatlanságán átszûrve.
A következõ etapban keveredik a múlt és a jelen, a megölt ellenfél az igazgató fia aki a vadnyugat "eltiprója" vadnyugati eszközöket használ, bérgyilkosokat.
A folyóig elérve pedig látjuk az érintetlen természet a vadon szépségét azt az édeni pillanatot melyrõl már tudjuk mára hogy tudatosan mi emberek itéljük halára.
Az út során a sors és Senki, a saját nyelvén hazugnak - Xebeche – nevezett kitagadott indián azonban mindig a kellõ pillanatban avatkozik közbe. Így Blake eléri az utazás harmadik etapját, a halálba tartó folyót, amely a görög-római-egyiptomi hitvilágban a túlvilágról alkotott elképzelésekben fontos szerepet játszik. William Blake sorsának elfogadásával a hindu világfelfogásra utal megidézi az élet szüntelen körforgását.
Számomra a film kultúrák harcát és azok egymásra hatását mutatja. Azt a romboló és építõ harcot ami az elmúlás és az újra teremtõdés körforgása.
kgyurinullának abban van igaza, hogy ez egy hosszú film, és mint ilyent értékelhetjük úgy is, hogy vannak benne üresjáratok. Tény , hogy elszoktunk az utalások felismerésétõl, vagy az olyan képi szimbólumok megfejtésétõl melyeket Jarmusc alkalmaz egyes filmjeiben.
Persze a dögunalom és az értelmezés fogalmai emberenként más és más.
kgyuri0 2008 máj. 31. - 00:56:55
(21/63)
Hát kérem, én személy szerint Jarmusch rajongó vagyok. Rá is buktam erre a filmre, mint…. Szerintem elsõ sorban fanyarul abszurd humoráért zseniális. Minden filmjét elsõ sorban az élteti. Ez a film is akkor volt jó, amikor a sajátos világlátást tükrözõ velõs párbeszédek pattogtak. Akkor volt jó és addig!
De sajna egyszerûen nem volt elég ötlet, nem volt elég feszültség, nem volt elég mondanivaló, üres járatokba zuhant, s vsszaélt a nézõ türelmével, más szóval, horribile dictu, unalmas volt és fárasztó, más Jarmusch filmek végén sajnálkoztam, miért nem tart tovább, most föllélegeztem. Jarmusch ide, Jarmusch oda! Többet mondok: PopperPéter ide PopperPéter oda, ez nudli!
(Nem hiszem, hogy meggyõzhetõ lennék, hogy amikor a sebesült Blaket Nobody végigcipeli az indián falun, az a jelenetsor nem vontatott, dögunalom és bosszantó fontoskodás!
Egy érdekesség: Johnny Deppet eddig nem sokra tartottam, most meggyõzött a tehetségérõl, de hát sz*rból nem lehet várat építeni!
Kb fél órával kellene rövidebbnek lennie és nem kellett volna így zárni(129 perc helyett elég lett volna belõle pl. 99 és még akár remekmû is lehetne!
Hungarorum 2008 máj. 31. - 00:22:30
(20/63)
Azért ne feledjük Gabriel Byrne-t sem, aki az egyik kedvenc színészem. Mondjuk kár, hogy csak 2 mondata volt a filmben. Eléggé pszichodelikus és hangulatfüggõ egy film. Mindenesetre engem eléggé lefárasztott. :)
filmbolond 2008 máj. 30. - 21:43:06 Előzmény Crazy Horse
(19/63)
Popper Péternek is a kedvenc filmjei köé tartozik. Egyszer ezt mutatta be a Bálint házban.

(Nekem is tetszett, csak borzasztóan lehangoló.)
perry 2008 máj. 30. - 17:54:11 Előzmény Redfield
(18/63)
Én megmondtam , hogy nézzetek Jarmusc filmeket. :)
Redfield 2008 máj. 28. - 21:12:50
(17/63)
Eredeti film. Majd még megnézem talán valamikor mégegyszer, hogy biztos legyek a 10/10-ben. Jarmusch talán sosem lesz a kedvencem, de megvan a maga stílusa, az is biztos. A zene is kiváló. A film humora is nagyon jó, és minden halálnak megvan a nyomatéka. Depp meg alap, hogy a maximumot hozza.
10/10
Crazy Horse 2008 ápr. 20. - 23:02:14 10/10
(16/63)
Imádom, nálam a Top 10-ben benne van.
slacio 2008 ápr. 20. - 22:11:33
(15/63)
nagyon hangulatfüggõ film
10/10
kisbogáncs 2008 jan. 02. - 16:08:18 10/10
(14/63)
egyik kedvencem.. jarmuschnak csodás képei vannak.. az õzikés jelenet egyszerûen gyönyörû. és még jó humora is van. neil young lágy gitárjátéka pedig tökéletes választás volt.
nagi 2008 jan. 02. - 14:33:36
(13/63)
No és ne feledjük el méltatni a zenéjét sem...
Vikke 2007 ápr. 22. - 14:34:18
(12/63)
Igazi Jim Jarmusch remek. Iggy Pop nagyon meggyõzõ volt. Az egyik legjobb western amit eddig láttam.
verdeleth 2007 ápr. 03. - 22:35:36 Előzmény csipi5
(11/63)
Teljesen egyetértek, tényleg nem hiányzik a szinkron. És a film is nagyon jó.Nem mondanám westernnek, bár a szereplõk mind onnan valók, a kor is, de a hangulat és a cselekmény kevésbé.Kissé ostorozó a fehér emberekkel szemben (az indián szájából) amit meg is tudok érteni (indián szemmel) Szóval egy jó hangulatú kis film, talán picit hosszú
csipi5 2007 febr. 05. - 10:56:45
(10/63)
Nagyon szép film.
Dármai, irónikus és egyben abszurd.
Jó ötlet, hogy fekete-fehérben forgatták, így jó igazán.
Szerintem direk jó, hogy "csak"feliratos. Tudomásom szerint nem is készült hozzá szinkron.
Jók a karakterek és a színészek. Johnny Depp, remek. Az indián "senki", a fejvadászok, no meg a tábortõznél ülõ "prémvadászok", (vagy kik) is. Iggy pop is vicces színészként.
Egyik legszebb jelenet, mikor az õzikét megérinti a fõhõs.
Giada 2006 okt. 09. - 20:14:27
(9/63)
máár rájöttem
marmyk 2006 okt. 06. - 10:33:30 Előzmény keptnkirk1
(8/63)
Mokép Dvd Jim Jarmusch sorozat, laza 5000 Ft.
klapp 2006 okt. 06. - 10:06:00 Előzmény egon_von_compact
(7/63)
Videón kiadták Magyarországon, mert én pár évvel ezelõtt az Odeonból vettem ki VHS-en, ráadásul nem szinkronizálva volt, hanem feliratozva. Esetleg meg lehet tõlük kérdezni, h hol lehet beszerezni. Én is imádom!
keptnkirk1 2006 okt. 01. - 19:28:26
(6/63)
De megjelent DVD-n, de nem Mo.-on. Nekem pl. van DVD-Rip.
Andi16 2006 okt. 01. - 18:04:17
(5/63)
akkor majd meg nézem most pénteken lesz elvileg
egon_von_compact 2006 okt. 01. - 17:25:21
(4/63)
ÁÁÁá...kötelezõ!Nem adták ki a kercsegek még DVD-re,sem videóra.Q#va jó film!!