Téma: Hamlet

emel 2011 febr. 18. - 10:14:13 Előzmény Seven7Crown
(18/38)
Bár nagyon szeretem Zeffirelli munkáit (tiszták, szépek -- esztétikailag is) ugyanakkor be kell látni, hogy nem korszakos mûvész.

Tisztes iparosember (ritka madár manapság), aki nagyon mívesen kidolgozott, becsülettel megmunkált darabokat ad ki, de nemigen tesz már hozzá a 'korábbi korok' értékeihez, hanem korrekten reprodukálja azt.

Szerintem is értékes rendezõ, talán még sikeresebb is az értékes mûvek populárisabb feldolgozásában, a valódi népnek, közönségnek (nem valami elefántcsont toronyban élõ entelektüelek) eljuttatásában.

Vagyis érdemes pl. Shakespearet több rendezésben is megnézni, és lehet hogy a legjobb kezdet a Zeffirelli féle feldolgozások megnézése. Annyiban azonban nem érdemes hagyni, érdemes továbblépni ;)
Seven7Crown 2011 febr. 07. - 17:54:38
(17/38)
-Zeffirelli, Shakespear Hamletjébe is beletalált, ahogy azt már más mûveinél is bizonyította, hogy ez a mûfaj nagyon fekszik neki!

-Gibson remekül hozza a bosszúvágytól fûtött dán királyfit, aki a királylány új férjét szeretné móresre tanítani, miután miután halott apja szelleme meglátogatja!

-Igényesen megrendezett, és kimondottan élvezhetõ produkció!
Io 2010 nov. 30. - 19:42:35
(16/38)
Jó neki! :) Kenneth Branagh sokkal jobban meg tudja ragadni Shakespearet. Ha alkalmad lesz rá, nézd meg! Hosszú, de csak azért, mert minél jobban vissza akarta adni a mûvet.
Kistaszi 2010 nov. 30. - 18:22:32
(15/38)
Én is olvastam a Hamlet-et és való igaz ez a megfilmesítése(másikat még nem láttam) nem tökéletes de szerintem nagyon jó. Mikor elõször megnéztem utána fél óráig Shakespeare-i nyelven beszéltem a barátnõmmel :)
Io 2010 nov. 20. - 18:46:05
(14/38)
Az a király megfilmesítés! 10/10
barzoli 2010 nov. 20. - 13:58:55
(13/38)
Miért kezdték a filmet ma hajnalban a kiírt 4 óra 45 perces kezdésnél korábban?
7/10
Sanya08 2010 febr. 07. - 16:20:34 7/10
(12/38)
Nem volt rossz,de a Laurence Olivier-féle jobban tetszett.

http://mindenamifilm.wordpress.com/2010/02/07/hamlet/
nemkati 2010 febr. 07. - 12:51:44
(11/38)
A fenébe azzal aki kitalálta hogy reklámokkal kell a filmeket megszakítani!!

Képzeljétek el, hogy a színházban beleélitek magatokat egy jelenetbe, egyszercsak lemegy a függöny, elõugrik egy nyanya és ajánlgatja a mindent felszívó tamponját - ráadásul maximális hangerõvel.
Hát ez is pont olyan.

Baromi dühös vagyok. (nem csak most, emiatt mindig)
adeline.v.s. 2009 jún. 24. - 15:50:28
(10/38)
Óóó igen.. A Hamlet.. Nagyon sokáig keresgéltem, minden áron meg akartam szerezni, azán ahogy sikerült, (nagynehezen rátalátam!)már ott volt mindenhol.. :)
Tetszett a könyv, és a film is, nagyon.
Irodalom órán láttam én is, (bár elaludtam rajta egy negyed órácskára..korán volt..xD) attól független Gibson és Close nagyon tetszettek, meg a történet, és a film hangulata is..! :D
..Igen.. Kár, hogy ilyen hosszú.. Dehát végülis, azon kívül hogy hosszú, semmi rosszat nem tudok rá mondani. :)
9/10
Jagdglück 2008 nov. 03. - 19:13:16 9/10
(9/38)
Még anno irodalomórán láttam a filmet, miután elolvastam a könyvet. Nekem tetszett a film, de szerintem Mel Gibson nem illett ehhez a szerephez.
eugénia22 2008 máj. 21. - 02:46:01
(8/38)
Olvastam a Hamletet,bár már régebben.
Szerintem ez a film, nem annyira jó. Bírom Gibsont,õ nem is játszik rosszul. Én úgyérzem,hogy túl volt dramatizálva Hamlet története.(Igaz dráma.)A vége is,mindenki meghal,én azt már, nagyon túl dramatizáltnk éreztem,(filmszerint).
Mintha a készítõk,azt akarták volna elérni,nem is eléri,inkább már-már,követelni a nézõtõl,hogy sírjon...
Valahogy így: "Jaj,mindenki meghalt,ja de szomorú! Jaj,Hamlet is meghalt! Jaj,mindjárt sírok!"
És túl hosszú lett,minden jelenetet túl volt spillázva...
A többi színész se volt rossz,csak néha már õk is túl drámaian adták elõ a dolgokat...
Én olvasás közben,nem éreztem,hogy Shakespeare sírásra, hasonló dologra akarná rávenni az olvasóját...

Nekem, ez a véleményem a filmrõl,nincs kedvem vitákba bonyolódni Shakespeare-rõl,meg a tehetségérõl se!
Köszönöm!
Kriszti720708 2008 febr. 21. - 12:31:18
(7/38)
Csupán egyszer láttam, tv-ben, mondjuk Zeffirelli rendezéseit amúgy is nagyon kedvelem, nekem ez is tetszett, Mel Gibson játéka is számomra hiteles, viszont Glenn Close szerintem sem a tökéletes választás volt erre a szerepre. Ami a színeket illeti: én színesre emlékszem, határozottan. Jó lenne újra látni...
Vikke 2007 aug. 06. - 11:16:47 Előzmény Newcastle United
(6/38)
Glenn Close nekem is furcsa volt ebben a szerepben fõleg a Veszedelmes viszonyok után. Valahogy nem neki való volt ez a karakter. A film különben tetszett.
Zotyipotyi 2007 júl. 12. - 23:53:35
(5/38)
Kicsit elbizonytalanodtam: ez tényleg fekete-fehér vagy csak én emlékszem úgy, hogy színes???
Amúgy véleményként csak annyit a filmrõl: többek között emiatt kezdtem Shakespeare drámákat olvasni (persze a Hamlet-et, meg a Rómeó és Júliát már elõtte is olvastam)
verdeleth 2007 júl. 06. - 01:54:05
(4/38)
Bizony már régen láttam de úgy emlékszem nekem tetszett de sokan irták hogy nem olyan jó Ha látnám mégegyszer megmondanám de szerintem jó film
Helios 2007 febr. 24. - 17:28:23 Előzmény Newcastle United
(3/38)
Én nem láttam olyan nagyon sok Shakespeare filmet, de ez a Hamlet nagyon jó. Én nem vagyok oda Zeffirelliért, szerintem a Rómeó és Júliája már elnézést de szörnyû, nevetséges... annyira nem jön ki nekem abból a filmbõl hogy most egy drámát nézünk hogy hihhetetlen. Na mindegy. Szóval a Rómeó és Júliával ellentétben ez a film szerintem nagyon ott van. Tehát ha már a neveket nézzeük Shakespeare Zeffirelli Mel Gibson és Morricone, azért ezek elég nagy nevek. És szerintem a film is hozza színvonalat, a szinkron is jó érdemes megnézni. Kicsit fura hogy fekete fehér, én már láttam tévében is meg dvd-n is megvan és nekünk színes. Szerintem mondjuk ez nem vesz el nem ad hozzá, nézzétek meg!.
8/10
Newcastle United 2007 febr. 09. - 13:40:07 8/10
(2/38)
Hmm, nem rossz, de nem egy Olivier vagy Branagh, bár szó ami szó Zeffirelli is otthonos mozog Shakespeare megfilmesítésében. Gondoljunk csak a Rómeó és Júliára. Itt viszont Gibson nem volt túl meggyõzõ, valahogy nem egy klasszikus Hamlet alkat. Glenn Closenak sem állt jól a roppant naív és hiszékeny Gertrude szerepe. Õ azért ennél dörzsöltebb nõ. Szóval szép film meg minden - igaz ez alap az olasz mesternél - de vannak benne hézagok, amitõl nem lesz igazán klasszikus.
Nifosztibesz 2007 febr. 09. - 13:31:50
(1/38)
Szerintem jó kis film.