Téma: Hang nélkül

zoltancsuha 2018 máj. 07. - 21:44:22 Előzmény mérvadó
(29/129)
Rendezz akkor te filmet.Hajrá a lehetőség adott. Tessék gyerünk.Mire vársz.
8/10
B4lukapit4ny 2018 máj. 07. - 12:14:04 8/10
(28/129)
Gyönyörűen fényképezett, izgalmas, megható történet. Aki teheti olyan mozit válasszon, ahol kevés a végig popcornt zabáló ember.
10/10
jmisi31 2018 máj. 06. - 23:05:39 10/10
(27/129)
Simán jó horror-dráma! Feszültségkeltésben elsőrendű és a TOP10 horrorban a helye!

SPOILER

Sokan egyik nagy logikai bakinak a szöget tartják... nos, egy átlagember meg akarja védeni a családját és megtanulnak ebben a világban élni, hogy közben véletlen egy-két dologra nem figyel? Bakker, nem tökéletes és ettől lesz realistább!
Aztán ott van a gyermek hátul kullog esete... felelőtlen dolog volt, de!!! Kinek a részéről?! A szülők részéről, mert nem ők voltak az elsők és az utolsók vagy a lányuk, aki odaadta végül neki azt a játékot és hagyta, hogy a kisöccse hagyja el a boltot utoljára?! 89 nap telt el az invázió óta, megbíztak egymásban és óvatlanok voltak... ugyancsak realista ábrázolás!
Aztán ott a gyermekvállalás... hatalmas hiba egy ilyen világba szülni, de akkor most ne éljenek nemi életet?! Honnan tudjuk, hogy nem használtak óvszert vagy bármi mást?! Barátnőm élő példájából kiindulva(begyulladt a méhe és elvetélt, majd 3 hónap után kiderült, hogy ikerterhessége volt és csak az egyik "baba" ment el) annyi mindent hordoz magában a természet, hogy fel sem tudjuk fogni!!! Szóval megint csak azt mondom, realista...
És jöjjenek a hangok... na igen... ez lehet hiba, hiszen a suttogásra nem jöttek elő, de például a kukoricásban történő futásra már igen! Nem vagyok hangmérnök, de azt még a laikus fejemmel is tudom, hogy minden hang egyfajta rezgés, mely különböző hullámhosszon terjed! Na ezt így ismeretlenül nem nevezném hibának, főleg a tanulatlanságomat tekintve!

SPOILER VÉGE

Ebbe a filmbe csak az köt bele, aki egyrészt unalmasnak találta vagy aki okosabbnak akar tűnni, mint amilyen valójában! A film nekem mind élmény, mind ötlet, kivitelezés és színészi játék tekintetében 10/10
7/10
NN1532 2018 máj. 06. - 20:35:05 7/10
(26/129)
A egy nézhető, elég eredeti horror. Egy nagy hibája van: a közönség. Akik nachót és popcornt esznek állati hangosan, mert a filmben csönd van. Tőlem 6-7 méterre ülők rágását, popcornos vödörben turkálását is hallottam. A film felénél nagyjából elfogyott az étel, onnantól élveztem. Aki teheti, olyankor nézze, amikor kevés az ember a teremben!
3/10
tesz-vesz 2018 máj. 06. - 16:47:02 3/10
(25/129)
a kérdés arra irányult, hogy az mi akart lenni, és miért? nem arra hogy tényleg az van-e odaírva.
de mindegy, annyira nem érdekel ám a véleményed. akinek a víz érintése tetszett, az nem tényező
sanka666 2018 máj. 06. - 10:46:18
(24/129)
Lehet, megnézem, az is lehet, hogy filmkészítés szempontjából nagy szám, de valahogy idegenkedem az olyan filmektől, amik képtelen alapötletre építenek (a rendező azt mondta a lényekről, egy olyan bolygóról érkeztek, ahol örök sötétség van, így a hallásuk rendkívül kifinomult, de nem látnak. A bolygó felrobbant, ők pedig meteorokon érkeztek hozzánk - azért ennél nagyobb irreális blődséget nehéz kitalálni). A Földön tudtommal nincs olyan ragadozó, ami csak hallás alapján tájékozódik, és nem is tudom elképzelni. Hogy kerüli ki pl. az akadályokat? Tapogatózva? Azért elég nehéz elképzelni, hogy ilyen adottságokkal kiirtják az emberiséget annak minden technikai eszközével és fegyverével...
portkommentelo 2018 máj. 06. - 01:44:48
(23/129)
"Az jó benne, hogy nem sok szöveg van benne, és számomra dob rajta az is, hogy jelbeszéd a kommunikáció-forrás. :-)"

... és így a film nagyrésze magyar felirattal van ellátva. Mégis szinkronizálva lett. Az alig hallható, és amúgy is feliratozott suttogások és egy-két hangosabb mondat kedvéért.
A "Fölöslegesen szinkronizált filmek" listáján mindenképpen előkelő helyezést érne el.
3/10
mérvadó 2018 máj. 05. - 22:29:07 3/10
(22/129)
Ez lenne az év horrorja? Jó indulattal talán egy 4-es!
Az alapsztori nem lenne rossz, de mégis unalomba fullad a film ami NEM horror mert NEM FÉLELMETES!
1. Ilyen bugyuta lények nem tudnák kiirtani az emberiséget.
2. Ha mégis kiirtanák akkor hogy a picsába akarnak egy ilyen világba gyereket vállalni! Talán nem volt koton a gyógyszertárban? Vagy elkufircolták már az összeset?
3. A hülye faszi ordít mint a sakál ahelyett hogy vitte volna a puskát... de természetesen csak egy van az egész családban....lol
4. A végén mégis azzal az egy fegyverrel váltják meg a világot.....
De jó, hogy nem adtam pénzt ezért a nézhetetlen szarért....
3/10
tesz-vesz 2018 máj. 05. - 21:14:03 3/10 Előzmény Katlantimi
(21/129)
'azzal, hogyan lehet a legkeményebb pillanatokban is nyugodt erőt sugározni'

hogyan lehet? ez a film maga a felszínesség , hihetetlen milyen burgerok vagyok, tápos majmok, akik azt hiszik, máris ki van beszélve valami, mert 5 másodpercben ábrázolva van a filmben.... ez nem intelligens tőletek, nagyon nem. nem tudtok értelmezni így nemhogy egy konzumidóta filmet, de még a világot sem, ami körbevesz titeket
3/10
tesz-vesz 2018 máj. 05. - 21:09:48 3/10 Előzmény beo71
(20/129)
mi benne a dráma? millió film ilyen, de most komolyan, nem láttál ezer ilyen filmet még? én szeretem a jó drámát, de könyörgöm ez egy sablonsztori, egy kaptafa, semmi meglepetés, semmi újdonság.
3/10
tesz-vesz 2018 máj. 05. - 21:08:29 3/10
(19/129)
Julicska?
aa12 2018 máj. 05. - 19:32:51
(18/129)
unalmas vontatott szar film
8/10
beo71 2018 máj. 04. - 22:23:31 8/10
(17/129)
Nemcsak horror, drámaként is működik, jó kis filmecske. 8/10. Családosak előnyben !
10/10
neukrisz 2018 máj. 04. - 19:43:53 10/10
(16/129)
Abszolút 10/10 : Érdekes, reális feszültséget keltő és végig fenntartó (főleg kontrasztban az első 10-15 perc idillikus nyugalmával - és csendjével)
Nagyon élveztem a film minden percét! ;)
6/10
Rushi 2018 máj. 04. - 07:54:07 6/10
(15/129)
Az alapsztori szerintem nagy ötlet volt, de a kivitelezéssel voltak gondok.
Nekem nagyon hatásvadász volt, a történet maga nem hozott izgalomba, nem rettegtem, nem izgultam. Csak és kizárólag különböző hangeffektekkel "rémisztettek" a nézőkre ami kevés volt számomra. Megmondom őszintén, jobbra számítottam az előzetes alapján. 6/10
10/10
Katlantimi 2018 máj. 03. - 23:56:20 10/10
(14/129)
“Krasinski, aki kedves feleségével, Emily Blunttal a főszerepet is magára vállalta nem feltétlenül a szörnyet helyezi a középpontba, hanem a családot, de aztán mégiscsak enged a csábításnak, és beengedi a főhősök közé a szörnyet, így egyszerre működik a Hang nélkül családi drámaként és horrorként is. A szülői lét legsúlyosabb kérdéseivel játszadozik tulajdonképpen, az önfeláldozással, a biztonságnyújtással, a szeretettel, a gyásszal, azzal, hogyan lehet a legkeményebb pillanatokban is nyugodt erőt sugározni, csak éppen egy rémséggel együtt teszi mindezt, ez a csomag pedig olyan fojtogató atmoszférába húz be, hogy legszívesebben még órákkal a film megnézése után sem lesz kedved hangot kiadni.”
Ez lenne a lényege !!!!
8/10
UncleSam 2018 máj. 03. - 22:13:29 8/10
(13/129)
A közepétől izgalmas és ijesztő. Egy "szép" dráma, horror elemekkel. Amit tesznek és ahogy az sokszor logikátlan és értelmetlen. 1x nézhető.
3/10
tesz-vesz 2018 máj. 03. - 20:18:27 3/10 Előzmény tobywong
(12/129)
szóval mellényúlok ha filmkritikust akarok játszani, oké, köszönöm az észrevételt. a világért se akarnék mellényúlni b***od, jó hogy itt vagy és figyelmezteted azt embert, miután mellényúlt.
tehát a hozzászólásom IS ostoba, meg a film is, hisz annak minősítettem, egyre okosabb leszek.

SPOILER - RONTÓC!


persze, te is biztos csak úgy sétafikálgatsz szörnyekkel körülvett térségben, akik bármikor bemetnek a házba is, mert nyilván nem tűnt fel, mekkora ökör, aki ilyenkor nem zárja be az ajtót. hogy hogy jön ide a Sikoly 13 éves tinilánya, nem tudtam sajnos kibogozni a zavaros gondolataidból, szerintem te se tudod. érettségid megvan már amúgy? tudod ha filmet nézel, amiben emberek szerepelnek, akkor ne legyen már annyi eszünk, mint a tyúkoknak. lásd ajtózárás, libasorban vonulás: a legkisebb van hátul, stb , elmondtam már egyszer, neked mindent kétszer kell elmondani? áruld már el, hogy a ***-ba kerül szög a lépcsőre? eddig hol élt a nő, hogy nem vette észre? burokban?

éretlen vagyok ehhez a filmhez te i*****?! úgy mondod, hogy még be is vallod, hogy te még csak NEM IS LÁTTAD A FILMET ! te szerencsétlen o***** f***

miről szól ez a film bal***kám? elárulod a mondanivalóját? a világbékéről? a családi szeretetről? az önfeláldozásról? ez az üzenete? te hihetetlen re**** konzumid***a, elárulod?
az hogy megtanultál beszélni a kis 2000 szavas kis szókincseddel, még nem jelenti azt hogy irkálnod is kéne összevissza. mert már ennyiből látszik, hogy tanult ember bizony nem vagy.

szerinted mi a funkciója hogy mezítláb vannak? ja bocs nem láttad a filmet. nem tudsz rá válaszolni, hát akkor további jó falkarmolászást.
azt se tudod miért írtam pont a túzijátékot. MERT NEM LÁTTAD A FILMET!

1989-ben születtél kisfiam? és te fiamozol le engem? apád lehetnék :) láttam már pár jó filmet tudod, meg párezer rosszat, úgyhogy a debil analfabéta ömlengésedre nem vagyok kiváncsi.

3/10
tesz-vesz 2018 máj. 03. - 20:00:27 3/10 Előzmény csiguszmano
(11/129)
nyugodtan folytasd a felsorolást, engem érdekel
3/10
tesz-vesz 2018 máj. 03. - 19:56:07 3/10 Előzmény emmerssaon
(10/129)
mit akarsz ezzel mondani? hogy nem premier?