Téma: Hannibal

filmbarbár 2010 dec. 06. - 21:56:52 Előzmény sofi 72
(179/299)
Nos, végig néztem. Nem egyvégtében, hanem többször újra kezdve, darabokra szedve. Kiemelkedõ filmeknél ez a szokásom, jól elszórakoztat. Elég nehezn indult be a dolog, mivel rosszul emlékeztem: ez nincs meg nekem DVD-n, csak egy tömörített MP+ fájl-t találtam angol hanggal feliratok nélkül! Hegyeznem kellett a fülemet, de megérte.

A jó szövegkönyvön és a fantasztikus látványok mellett, elképesztõ színész alakítások vannak valamennyi fõszerepben!! Az elsõ részt nagyon régen láttam, jó lenne most újranézni. Julianne Moore-t összevethetném Jodi Foster-rel. Moore valami ritka kimagaslót nyújtott mint Starling FBI ügynök, Foster--re már nem emlékszem.

Na és a vége! Az utolsó vacsora, az tényleg élmény a javából. Micsoda remek beszédek peregnek az alatt.

Magasan a kedvencem:
'Paul barátunk ezt a részt itt nem fogja hiányolni. Ez felelõs a jó modorért.' És nyiszzzzzzzz!!!!!!!
Aztán kivezetik Paul-t a gyerekasztalhoz, minthogy nagyon rosszul viselkedett. :D

Különös, hogy egy olyan elvetemült fickó mint H. Lecter ennyire megvesse a durva lelkû és nyelvû embereket. Tudod, valahogy mégis meg tudom érteni õt. Sõt, egyre jobban. :DDDD
offtopic
sofi 72 2010 dec. 05. - 20:21:30
(178/299)
Jól teszed, ha azt teszed.....nézd meg, szerintem semmi használható nem lesz ma este!!??
Szerintem ez a film még felnõtt fejjel is igazán rémisztõõõõ:))) Én még le is halkítom, hogy a gyerkõcök még a hangokat se hallhassák!!!!

Én is véletlenül vettem észre, hogy lesz. Lehet, hogy leadják az összeset belõle hetente???
Szívesen a linkeket. Jobb is, hogy itt említed...(ott valahogy túl sokan lettünk egyszerre)!! Tetszett, hogy ugyanazt mondta, amit én korábban írtam. Lehet, hogy végül a "hitetlenek" számára is igazi "BIZONYÍTÉKRA" bukkantam??:)))))))
offtopic
filmbarbár 2010 dec. 05. - 20:07:10
(177/299)
Nem tudtam hogy tegnap ment. Én nem maradnék le róla, csak elõ kell vegyem a DVD-t. Talán épp ma, feltéve ha már nincs kiskorú ébren a nappaliban.

Nagyon jó volt az a két link. Akkor most inkább itt köszömöm meg Neked egy örök klasszikus 'horror' topikjában, és nem odaát a 'Vihar a biliben' nevezetûben. :)))

Majd lehet benézek az Anthony Hopkins topikba is. :)
sofi 72 2010 dec. 05. - 19:51:29 Előzmény filmbarbár
(176/299)
Hát igen, ezt!!!! Sajnálom is, hogy lemaradtam az elejérõl!!
De hát tudod, hogy van: elõször a kötelesség és csak utána a szórakozás!!:)))) Meg aztán a két linkkel szórakoztam....csak úgy repült az idõ...:DD

Megértelek a galmabokkal. A többirõl nem is beszélve...:))) Félelmetes a fickó!!!!
Lillith Morgan 2010 dec. 05. - 19:41:27
(175/299)
A könyv vége igazából jobban bejön, mint a filmé, de azért nem rossz.
filmbarbár 2010 dec. 05. - 19:23:17
(174/299)
Kifejezetten untat a horror, a thriller is sokszor.

De a Hannibal az más. Ezt, ki tudja mért, bármikor meg tudnám nézni. A felvezetõ képsorokat a galambokkal különösen imádom.

És ezt a filmet kezdted el nézni tegnap TÍZ perces késéssel??? :))))))))))
sofi 72 2010 dec. 05. - 18:51:33
(173/299)
Horrort nem nézek, thrillert is ritkán, de Hopkins "sorozatát" soha nem hagyom ki!!!! Rá szabták a szerepet! Ez a tekintet......vááááóóóóó!!:))
The Man Who Laughs 2010 dec. 05. - 18:35:19
(172/299)
Nem olyan jó mint a mesteri Bárányok hallgatnak, de így is kellemes sorozat gyilkosos thriller. A színészi játék elsõ rangú (kivétel: Julianne Moore aki sajnos alul marad Jodie Fostertõl). A film elsõ fele roppant izgalmas. Az Amerikában játszódó részek viszont gyengébbre sikerültek.Ugyanis a film második fele eléggé kapkodós, így becsúszik pár dramaturgiai baki. A végsõ csavar sem valami meglepõ vagy katartikus. Azért a film második felében is vannak feszült pillantok szerencsére.

7/10
conchita 2010 dec. 01. - 03:59:27 Előzmény BouillonGottfried
(171/299)
Azért õ nem az a tipikus five o1clock-bitch raping time fajta kéjgyilkos, nem kifejezetten sajnálni való átratlan uzsonnásdobozos kislányokat szadizott meg, inkább szaralakokat, akik gógyiban meg sem közelítették a mestert, aztán az hogy ettõl még õ is rosszember a társadalom mai és eddig leggyakoribb állása szerint, hát istenem...ki tökéletes?!Legalább tetten érhetõ benne az emberi mibenlét, hogy sárból és csillagporból össezgyúrva stb...( egyébként attól még hogy _te_ megkínoznál ilyen beteg szemeteket,mert megérdemlik, az még mindig törvénytelen, és akkor hova lesz a különbség közted és közte, pontosabban miben lesz fellelhetõ a fore-od?....persze ezek buta kérdések, fõleg, hogy õ nem létezik remélhetõleg, és mint ilyen, sok eltúlzott pozitiv és negatív jellemvonással bírhat, az igazi ember jelleme leggyakrabban sokkal szürkébb, ezért sem tud az áltagember kanyit sem a reneszánsz itáliai mûvészetrõl no meg a kéjgyilkolás egyszeregyérõl is csak keveset, azt is az ilyen és ennél gyengébb filmekbõl szedi fel) Mindennek dacára azért én csak folytatom a Hannibál-sztori nézését,alkalom adtán és alkalmat keresve is, mert a hideglábú egér futkos a gerincemen minden darabnál és én ezt szeretem...sok van a Földön, mi csodálatos, de köztük az ember a legcsodálatosabb.
conchita 2010 dec. 01. - 03:21:50 Előzmény PivarnyikKrisz
(170/299)
Mi vitte el az egy pontot?
Nibeix88 2010 nov. 07. - 21:34:54
(169/299)
A filmek helyes sorrendje a következõ:
1 A Vörös Sárkány
2 A bárányok hallgatnak
3 Hannibal
4 Hannibal ébredése
8/10
Monyicica 2010 okt. 18. - 17:28:15 8/10
(168/299)
Bocsi ha hülye a kérdésem. Csak nemtudom pontosan, hogy a film "részei " milyen sorrendben vannak :$
0. a Hannibál ébredése
2. a Bárányok hallgatnak
3. Hannibál

? vagy hogy vannak sorba? :$
10/10
pozsizsuzsi 2010 aug. 28. - 12:21:54 10/10
(167/299)
Igen, az.
9/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 28. - 11:58:49 9/10
(166/299)
Akárcsak "A bárányok hallgatnak" ez a film is nagyon tetszett!
Tökéletes folytatás egy tökéletes elõzményhez.
SPOILER
Amikor megeteti a férfit a saját agyával:D
Az nagyon ott van!
És amikor a végén az ázsiai kisfiunak ad kaját, az ugye a férfi agyának maradéka?(csak biztos akarok benne lenni
SPOILER vége
10/9 ez is akárcsak az 1. része!
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 aug. 11. - 09:59:55 10/10
(165/299)
Szívesen. :)
Kaposvári Jánosné 2010 aug. 11. - 09:29:10 Előzmény pozsizsuzsi
(164/299)
Köszönöm a linket tökéletes volt ez az amit kerestem.
Csonger 2010 aug. 09. - 14:20:27
(163/299)
"Remélem, végre kijavították a keverését a szinkronnak. A szereplõket is lehessen hallani, ne csak a zörejeket."
Nekem az volt a benyomásom, hogy nem javították. Nagyon kellett fülelnem például az utcás-telefonos jelenetnél, mert alig lehetett hallani a szöveget.

Amúgy valaki el tudja magyarázni, miként repülget a világban ide-oda az a rendkívül veszélyes sorozatgyilkos, aki az FBI körözési listáján egy lapon szerepel Binládennel?
10/10
pozsizsuzsi 2010 aug. 08. - 19:09:33 10/10
(162/299)
De ha ezt lenyitod, sok infót találsz.
http://www.youtube.com/watch?v=O_FB_6P0dNI&feature=related
10/10
pozsizsuzsi 2010 aug. 08. - 19:05:39 10/10
(161/299)
Kaposvári Jánosné 2010 aug. 08. - 18:56:25
(160/299)
He valaki meg tudná mondani melyik operát nézte a filmben tegnap Hannibál Lecter meg köszönném