Téma: Hannibal

9/10
Boriska1 2016 ápr. 28. - 23:25:37 9/10
(212/232)
Nagyon vártam ma a VIASAT6-on a filmet!!!! (Az elõtte jelzettett is.) Mindkettõt hiába!!!! :( :( :(
brigi000 2016 márc. 29. - 17:32:11
(211/232)
SPOILER!!!
A 3. évad végén amikor Will és Hannibál "leestek" ugye túlélték a zuhanást? A stáblista végén van még egy 2 perces jelenet ahol Hannibál régi pszichológusa bedrogozva fél lábbal ül (a másik lába a vacsi)az asztalnál és az asztal 3 fõre van megterítve!! gondolom õ az elsõ áldozata az egymásra talált mester-tanítványnak. Vélemény?? köszi ;)
nordfan 2015 nov. 22. - 15:23:09 Előzmény Papp Sándorné
(210/232)
Így lett vége.
Papp Sándorné 2015 nov. 22. - 08:04:24
(209/232)
Tudja valaki, hogy lesz majd folytatás, vagy így lett vége?
10/10
Juhász Alíz 2015 nov. 08. - 22:31:19 10/10
(208/232)
Általában a vígjáték és romantikus témájú sorozatokat szeretem,de Mads Mikkelsen miatt belekezdtem ebbe a kicsit sem vicces sorozatba.Nem bántam meg!Az elõ rész elsõ 20 perce tán majdnem kikapcsoltam,de adtam neki egy esélyt.Szinte minden percét élveztem.Az utolsó évadot feliratosan néztem az elõzõeket is úgy kellett volna.Az utolsó 10 perc a zenével..a szám tátva maradt.
reay 2015 nov. 03. - 19:47:16
(207/232)
Imádtam ezt a sorozatot. Különleges volt, bizarr, kreatív megoldásokkal és képekkel. SPOILERES lehet: itt a 3. évadban azért volt, ami nem tetszett. Például a Fogtündér dolgai, fõleg akkor, mikor bejött a képbe még ráadásul a vak nõ is. Elõször unatkoztam a 3 évad alatt, mikor ezek a részek mentek. Mason viszont szuperjó volt végig, Hannibal meg Will kapcsolata pedig szintén. A vége zseniális lett, teljesen megdöbbentem mikor elõször láttam. Próbáltam keresni hasonló mûfajú és igényesen elkészített sorozatot, de nem találtam, lehet, hogy inkább elolvasom a könyvet.
10/10
Démétér456 2015 szept. 12. - 23:30:20 10/10
(206/232)
A második évad marad a nagy kedvenc, az pure gold, de a fináléval a harmadik is hihetetlenül felemelkedett. Ilyen jó finálét alig látni, remek volt - és nagyon okos. Akár tudják folytatni a sorozatot, akár nem, mindenképpen remek lezárást adott. 10/10 szerintem is.
10/10
MiaLarge 2015 szept. 10. - 16:19:50 10/10
(205/232)
Remek volt a finálé, ezt felülmúlni más sorozatnak nehéz lesz.

10/10
jmisi31 2015 júl. 21. - 23:11:20
(204/232)
Az elsõ évad nagyon jó volt, a második talán még jobb, de hogy a készítõk miért cseszték el ennyire a harmadikat, arról halvány fogalmam nincs! Eddig is kissé mûvészies, fekete humorral és sok-sok vérrel és véres szituációval megoldott produktum volt, na de ez?! Hogy én 26 másodpercig csak azt nézzem a képernyõn, hogy milyen szépen oldódik fel a vízben a vér?! Na meg SPOILER!!!

Jack Crawford megtalálja Hannibalt, és elkezd vele játszadozni?! Nemhogy nem a testébe rúgok, amikor a földön fekszik, hanem a fejébe vagy tízszer(volt esélye rá, nem is egy)!!! Hagyjuk már... igaz, ha ez így történik, akkor a harmadik évad 6 részes lett volna!!!

SPOILER!!!
Balázs0508 2015 júl. 21. - 13:01:09 Előzmény Mpytyu
(203/232)
SPOILER

Nem tudom hogy haladsz a sorozattal,de a következõ évadban mutatják hogy életben van Miriam,és elég fontos szerepe is lesz.
Egy jó tanács:semmi sem az aminek látszik.Lesznek érdekesebb "feltámadások" is.

SPOILER VÉGE
Mpytyu 2015 jún. 28. - 23:39:53
(202/232)
SPOILER

Ugye van az a rész amikor megtalálják a csillagvizsgálóba Miriam FBI ügynök kajrát a kezében a telefonnal. Na most Miriam 3 éve eltûnt és Jack halottnak hiszi és még akkor is állítja hogy halott mikor megtalálják a kezét. Kérdem én, senkinek nem tûnik fel hogy friss a kéz és nem volt lefagyasztva?

SPOILER vége
10/10
Joe Doe 2015 jún. 23. - 01:12:41 10/10
(201/232)
Vége. Az NBC 3 évad után törölte a Hannibált az egyre alacsonyabb nézettségre hivatkozva. A 3. évad összes része megvan és lefogják vetíteni, de 4. évadot már nem terveznek. Egyetlen remény talán, hogy valamelyik másik csatorna átveszi és akkor szóba jöhet a folytatás, de ez nem valószínû....

R.I.P. Hannibál, egyedi voltál és remek. Egy-egy résznél azért rám tört az ehetnék valamit... :(
8/10
Viktor6665 2015 máj. 22. - 12:17:32 8/10
(200/232)
Jó, de lehetett volna sokkal jobb is. Sok benne a hiba. A Fargo és a Törvény nevében jobb sorozatok.
9/10
corleone90 2015 márc. 10. - 10:48:44 9/10
(199/232)
A színészek,a hangulat és a látvány is egyedi és tökéletes,fordulatos,izgalmas-feszült sorozat.A 2.évad utolsó részei nagyot ütöttek(fõleg az utolsó),jó ötlet volt behozni Vergert is a sztoriba.A készítõk jól tették hogy nem elõzménysorozatot csináltak hanem újraértelmezték(reboot) a sztorikat+a karaktereket.10/9.
VagoDurbints 2015 jan. 18. - 21:44:40
(197/232)
A képi világ tényleg remek, meg a hangulat is tagadhatatlanul egyedi és sötét.

DE, - és ez egy nagy de - annyi ökörség és túlzás van benne, hogy elrontja az egészet számomra.

Párat kiemelnék:

SPOILER!

Elsõ: az FBI viselkedés kutató intézetének a fõnöke úgy veszi rá az embereket, hogy segítsenek neki, h kiabál velük.
Teljesen hiteltelen a karakter számomra, semmi mélysége nincs. Sokkal jobb lenne egy Gideon féle karakter (a gyilkos elmékbõl).
Ez egy apróság, de engem nagyon zavar.
Második: az eseteik túl durvák. nincs egy fojtogatós gyilkos vagy bármi más. Csak vér vér vér.... és általában az sem elég. Építenek vmit holtestekbõl, vagy angyalt csinálnak meg ilyenek. Ez sem nagy dolog, tudom. De nekem nehéz elmenni mellette.
Harmadik: Az elsõ évadban, mikor az egész FBI nyomoz a vadász után, aki 7 vagy 8 csajt kinyírt már és végre van egy forró nyomuk, megvan a cím, felhívják a fõnököt, aki erre azt mondja a pszichiáternek és a tanárnak, (Will-nek akkor már volt fegyvere, de még nem használta és nem is volt FBI ügynök csak ilyen külsõs szakértõ) hogy menjetek, nézzétek meg ketten.
Neki más dolga van, vagy mi? Vagy nem tud küldeni kompetens erõsítést? Ez már baromira zavaró számomra.

Azt érzem, hogy ha kevesebbet foglalkoztak volna azzal, hogy hétrõl hétre egyre durvább és durvább eseteket kreáljanak, helyette inkább a cselekménnyel foglalkoztak volna és 1-2 karakterrel, akkor sokkal jobb lehetne a sorozat.
angyalka2003 2015 jan. 18. - 07:04:43
(196/232)
A képi világa csillagos ötös, sokszor megállítottam, és néztem, hogy mennyire jó a kameraállás, a színek, ahhh nagyon tetszik. Mads Mikkelsen nagyon jól hozza Hannibalt. A többi színészt hagyjuk, a nõk konkrétan irritálóak benne, fõleg az Abigail és az újságíró. Nem B-kategóriás színészek, hanem F. ... Nagyok sok benne a hiba, Hannibalnak konkrétan ennyi emberi hús fogyasztása mellett már meg kellett volna halnia, prion betegséget kellett volna kapnia. Az is baromság, hogy az FBI embereit így át tudja verni, hogy egyszer nem tartanak nála házkutatást. Annyi baromság van benne, sok elvarratlan száll, mindenki okos, mindenki úgy beszélget a másikkal, mintha direkt agyonelmélkedne minden második szavát, errõl konkrétan az a jelenet ugrik be, mikor a Jóbarátokban Chandler és Monica megkéri Joeyt, hogy írjon róluk az örökbe adóknak, a Joey meg a laptopon használja a szinonimaszótárt, így a szívbõl aorta pumpa lesz. Na ez majdnem ugyan az ... de nyilván ezek az agyon diplomázott FBI ügynökök meg segítõk Hannibalhoz képest idióták. Ugyan már!!! Azért a filmben is lebukik, ott is rács mögé kerül, és ott is elkapják, sõt azt is kiderítik, hogy Firenzében van. De itt kinyír vagy 100 embert, kiállítást rendez hullákból, de még egy hajszálát se találják meg egyetlen helyszínen se - pedig a steril, gyilkoló gumiruhájánál egyetlen hiba van, hogy sapka vagy háló egyszer nincs a fején, és a haj bizony hullik. Az is ellentmondásos, hogy Will kimegy egy hullához, és pár másodperces elmélkedés után már tudja, hogyan ölt a gyilkos, másnap a laborban már tudják ki is volt az ... neeee!!! ... Mivel nagy Hannibal rajongó vagyok, végignéztem, de ha 3. évad is tele lesz ennyi hülyeséggel, sz'r színésszel, elvarratlan szállal, inkább újra nézem a filmeket. Mert Anthony Hopkinssal a tuti!
King Diamond 2015 jan. 10. - 23:43:26
(195/232)
Valamikor tavaly már megnéztem a sorozat elsõ évadát, aztán a másodikat már nem kezdtem el utána, nem tudom miért. Pedig emlékszem, tetszett. Most, nemrég, mivel meg szerettem volna nézni a másodikat, elõtte újranéztem az elsõt is, így nem olyan hosszú idõ alatt megnéztem a két évadot. Gondolkoztam, hogy csak azután írok róla, hogy újranézem a négy filmet is, de aztán elolvasgattam a hozzászólásokat, és inkább azokat majd a sorozattól függetlenül fogom megnézni megint, és írni róluk. Mert, ahogy olvasgattam, annyira azért nincs sok köze a filmekhez, a Vörös sárkányhoz sem. Ezért én most csak a sorozatról fogok írni, a filmekhez nem fogom hasonlítgatni. Eléggé nehezen rendelték be a második évadot, ám szerencsére a nézettsége nem volt olyan rossz a második végének, hogy elkaszálják, így hamarabb rendelte be a harmadik évadot a csatorna. Április környékén folytatódik, amit én is nagyon várok. Több okból is. Egyébként az eddigi hozzászólások csak egy része foglalkozik a sorozat epizódjaival, cselekményével, stb. Szokás szerint megjelentek a fikázók is, akiknek semmi nem jó, pedig azért ez a sorozat minden, csak nem rossz, unalmas és lerágott csont. Na, de akkor nézzük egy kicsit az eddigi két évadot bõvebben:

SZÓVAL SPOILER IS LEHET/ELSÕ ÉVAD!!!
Direkt nem írtam az elsõ évadról addig, míg nem néztem meg a másodikat is, mert így kicsit össze is tudtam hasonlítani a kettõt. Az egész sorozatnak van egy sajátos hangulata, ami vagy tetszik valakinek/bele tudja magát élni, vagy nem. Ha nem, akkor nem is kell erõltetni a nézését. Engem eléggé magával ragadott a hangulata/atmoszférája. Ez az egész melankolikus, sötét, gótikus hangulat baromira megfogott. A cselekmény, mint már az eddigi hozzászólások is említik, az epizódok többségében egy-egy bûntény és annak megoldása köré összpontosul, ám, valóban, ezek csak 'mellékszálként' szolgálnak, attól függetlenül persze, hogy némelyik azért eléggé ötletes, de a középpontban nem az ügyek vannak, hanem az emberi kapcsolatok. Természetesen semmi köze ennek egy szimpla Helyszínelõs sorozathoz. Az egyes epizódok izgalmasak, az ügyek is jók, de ami itt egyértelmûen a pálmát viszi, azok a színészek/karakterek és az alakítások. Mert bizony zseniálisan válogatták össze a szereplõket. Szinte mindenkit. Mads Mikkelsen fantasztikusan hozza Lecter figuráját, Hugh Dancy is remek Will Graham szerepében, Laurence Fishburne pedig szintén tökéletes választás volt Crawford ügynök karakterére. A többiek, Alana Bloom karaktere itt még szimpatikus (a második évadra aztán nekem már kevésbé volt az), ettõl függetlenül jól hozza a szerepet a csinos Caroline Dhavernas, Crawford ügynök három helyszínelõs segédje is jó, Hettienne Park is szép, csinos ázsiai hölgy. Nekem kifejezetten tetszett, hogy Freddie Launds most nõ karakter lett, és Lara Jean Chorostecki is jó választás volt a szerepre. Abigail Hobbs (Kacey Rohl) is csinos, de azért belõle meg az apjából itt-ott egy kicsit már sok volt, valamint Will látomásait is túlzásba vitték egy idõ után. És igen, az évad végén megjelenõ Gillian Anderson (Hannibal terapeutája) is szintén jó választás volt, jó látni újra õt, valamint Dr. Abel Gideon és Chilton doktor is jó karakterek.
Véleményem szerint egyáltalán nem csak annyiból állnak az évad részei, hogy Will megjelenik a helyszínen, és egybõl kitalálja, ki a gyilkos. Ennél sokkalta többrõl van itt szó. Nagyon jól megcsinálták a beleképzelõs részeket, és nagyon jól hozza ezt a színész. Hannibal mesterien manipulálja, keveri a szálakat, szinte észrevehetetlenül. Mads Mikkelsen játéka annyira figyelemreméltó, olyan szinten zseniálisan hozza a mindig higgadt, semmivel sem sarokba szorítható, és nem utolsó sorban remek gasztronómust, hogy élvezet nézni. Sokszor még neki is drukkol a nézõ. Az ételei ínycsiklandóak, de enni nem ennék belõlük:) Sokáig nem is tûnik fel senkinek semmi, olyan szinten jól keveri a kártyákat.
Az egyes epizódokban megoldandó bûntények közül volt néhány jobb, és kevésbé jó. Azért ugye van egy fõbb szál, a Chesapeake-i Hasfelmetszõ utáni nyomozás, amit szintén brutálisan jól irányít Hannibal, hogy a lehetõ legtovább húzza és ne terelõdjön rá a gyanú. Nekem például tetszett a gombás-elültetéses rész, a kisfiús-új családos, az angyalos epizód is, a hangszeres rész brutális. Nem gondoltam volna, hogy ilyen kemény ellenfele lesz Hannibalnak ez a néger fickó. A kilencedik epizód totemoszlopa is parádés és hát az utolsó epizódok is egytõl-egyik remekek. Ahogy szépen lassan Willre tereli a gyanút Hannibal, az szintén parádés, ám a végére Will rájön, de itt még Crawford megállítja. A befejezõ jelenet pedig megint csak remek, ahogy Hannibal meglátogatja a végén az elmegyógyintézetben Willt.
Így, eléggé kíváncsian vártam a második évadot, és egyrészt azért sem írtam róla külön, mert úgy gondoltam, hogy az még az elsõnél is jobb lesz.
SPOILER VÉGE/ELSÕ ÉVAD!!!
Az elsõ évadot így, 9-5/10-re értékelem.

SPOILER IS LEHET/MÁSODIK ÉVAD!!!
A második évad elsõ fele hozta is, amit vártam, jobbnál jobb epizódok követték egymást. Habár, én lehet, hogy nem tettem volna bele az elsõ rész elejére ezt a spoileres verekedést az utolsó epizódból, úgy még misztikusabb lehetett volna. A bírósági tárgyalásos részben megismerjük Crawford ügynök felettesét, akinek ugyan sok szerepe nincs, de nekem annyira nem szimpatikus. Bonyolódik a történet, kiderül, hogy mégsem Will követte el a gyilkosságokat, amikkel vádolják, mert utána is folyamatosan halnak meg az áldozatok. A negyedik részben sajnáltam Katz ügynököt, de hát valamely szereplõknek azért néha meg is kell halni itt is, illetve õ volt az elsõ, aki hitt Willnek, ez lett a veszte sajnos (elég durván elintézte Hannibal). Aztán az ötödik epizódban két olyan dolog is történt, amire én személy szerint egyáltalán nem számítottam. Az egyik, hogy visszahozták Abel Gideont, pedig én tökre azt hittem, hogy megölte Will az elsõ évad végén, úgy is látszott. A másik pedig ez az ápoló srác, aki meglepõen simán kapja el Hannibalt, és majdnem sikerül megölnie. Itt már egyre kevésbé tudja fenntartani a látszatot Lecter, de Crawford ügynök és Alana is még neki hisz, ezért is tudják megmenteni. Aztán megint két olyan esemény is történik, ami továbbra is érdekessé teszi az epizódokat: az egyik, ahogy Alanát maga még jobban maga mellé állítja és manipulálja Hannibal, valamint ahogy Abel Gideon eszén is túljár, és kegyetlenül megadja, ami jár neki. A második pedig, amikor az epizód végén megtalálják Miriam Lasst élve, akinek az évad hátralévõ részeiben ugyan sok szerepe nem lesz, mert gyakorlatilag félbehagyják ezt a szálat, miután lelövi az õt fogvatartójának hitt Chilton doktort. Egyébként ezt is mesterien szervezi meg Lecter, hogy Chiltonra tereli a gyanút, és õt fogják el helyette. Az a rész is jó volt, amelyikben egy embertestben élõ állatnak gondolta magát a fickó, és úgy ölt meg embereket. Az utolsó epizódok között volt egy-két olyan, amiben voltak itt-ott kicsit unalmasabb jelenetek, de ennek a fickónak a behozatala, aki a bátyja Lecter páciensének, valamint az õ szála a disznóival nagyon beteg volt a végén. Még az átlagosnál is betegebb. Baromi jól alakította a szerepét õ is, de ahogy Lecter manipulálta, az valami zseniális volt. A végén, amikor a saját arcát vagdosta, meg megette az orrát, és Hannibal lebénította, hihetetlenül meg volt csinálva. Az utolsó epizód viszont olyan szinte akciódömping/feszültségdömping volt, hogy le a kalappal. Nem gondoltam volna ilyen cliffhangerre a végén. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ki éli túl és ki nem. Remélem, hogy Crawford ügynök és Will túlélik, elsõsorban õk a fontosak, Alana (számomra) másodlagos, Abigail pedig szerintem meghalt. Viszont ez az utolsó jelenet, amikor ott ült Hannibal a repülõn a terapeutájával, érdekes volt. Ezek szerint õ is átvert mindenkit, és Lecterrel van.
SPOILER VÉGE/MÁSODIK ÉVAD!!!
A második évadot annak ellenére 10/10-re értékelem, hogy írtam, voltak a végén itt-ott kicsit unalmasnak mondható részek, de a finálé miatt nálam egyértelmûen visszatornázta magát.

A sorozat zenéje szintén remek, végig zseniálisan támasztja alá az aktuális hangulatot/atmoszférát. Én magyar szinkronnal nézem, szerintem nagyon jól választották ki a magyar hangokat is, illenek a karakterekhez. Belenéztem angolul is, Mads Mikkelsen hangjához nagyon hasonlít Kaszás Gergõ hangja. Schneider Zoltán is nagyon illik Fishburne-höz.
Ezzel a második évados fináléval nagyon érdekes harmadik évadnak nézünk elébe, amit már nagyon várok. Remélem, hogy nem a harmadik lesz az utolsó, és jó nézettsége lesz, mert jó lenne még legalább egy-két-három évad ebbõl a mesteri sorozatból. Miután megnéztem a következõ évadot, természetesen jövök egy szintén hosszabb beszámolóval majd.
10/10
mehdi 2014 okt. 24. - 18:19:04 10/10 Előzmény Mr. D
(194/232)
Hát arra az írásra gondoltam a "korábbi" alatt.
Teréz anyu 2014 szept. 24. - 22:19:09
(193/232)
Szörnyû ez a sorozat, beteg jelenetekkel képekkel, rémisztõ milyen magasra emeli ez az emberek ingerküszöbét.
Már egy tucat holttest sem vált ki semmiféle reakciót 1-2 rész után, iszonytató...