offtopic
italoman1 2010 júl. 18. - 23:43:13 Előzmény Edkó
(18/38)
Szia, bocs, hogy csak most válaszolok, mostanában nem jártam erre. :) Én találtam egy nagyon okos kis programot (Subtitle Edit), azzal könnyen igazítható a felirat, amely tényleg nagyon gyakran nem stimmel. Próbáld ki!
rachelcorrie 2010 jún. 18. - 10:43:16 Előzmény Bolond Pierrot
(17/38)
Szerintem hazánkban adják a külföldi filmeknek a legborzasztóbb címeket.
A csúcs: Notting Hill=Sztárom a párom. Annyira borzasztó, hogy miatta majdnem nem néztem meg ezt az egyébként kedves és kesernyésen szórakoztató filmet.
A forgalmazó általában kínos igyekezettel szinte el akarja mesélni a film tartalmát a címmel.
10/10
Bolond Pierrot 2010 jún. 18. - 09:55:41 10/10 Előzmény Edkó
(16/38)
Csak éppen a filmhez nincs köze a címnek. Más gond nincsen vele. Végülis igazad van, ez mellékes. Persze szinte minden magyar címverzió, ami más akar lenni, mint ami, az rossz. Woody Allen nem véletlenül tiltotta meg, hogy más címen forgalmazhassák a filmjeit, mint az eredeti cím tükörfordítása...
Edkó 2010 jún. 13. - 13:18:01 Előzmény Bolond Pierrot
(15/38)
van olyan magyar kifejezés, hogy "haragban van vkivel/vmivel" és tipikusan használják ezt a kifejezést a kamaszokra, akik aztán minden ellen lázadnak... szóval attól függetlenül h nem szószerint fordították le a címét, szerintem nem rossz ez a cím... vannak sokkal rosszabb fordítások is...sokkal rosszabbak
offtopic
hecsedli 2010 jún. 10. - 21:18:39
(14/38)
rendben, visszatérhetünk még rá.

amúgy, az 'Ok nélkül (azaz értelmetlenül) lázadó' így lenne: 'Rebel With No Reason'.
sztem az eredeti cím inkább azt sugallja, hogy a hõsnek nincs célja és így nem képviselhet semmilyen jó ügyet. végül is nincs itt nagy félreértés ill. félrefordítás, csak téged (és nyilván másokat) irritál a magyar cím.

van ez így, én is éltem át hasonlót.
10/10
Bolond Pierrot 2010 jún. 10. - 15:44:44 10/10 Előzmény hecsedli
(13/38)
Akkor majd ha láttad, akkor térjünk vissza a cím kérdésére. Senki sincsen a filmben haragban a világgal, csupán ok nélkül lázad... és ez egyáltalán nem ugyanaz!
rachelcorrie 2010 jún. 09. - 20:05:13
(12/38)
Fiatalkoromban megnéztem, mert kultfilmnek számított. Nem tudtam hova tenni, de úgy illett akkoriban jobb körökben, hogy tetsszen. Mai fejjel úgy látom, hogy James Dean iszonyú modorosan játszik és ez elmondható az ú.n. newyorki iskola (Lee Strasberg) legtöbb tanítványáról. marlon Brando volt köztük az igazi zseni, õt nem tudta elrontani még a newyorki iskola sem.
Mentségükre legyen mondva, hogy öregkorára szinte minden színész modorossá válik, kiég.
hecsedli 2010 jún. 09. - 16:09:17 Előzmény Bolond Pierrot
(11/38)
sajnos még nem láttam.
a film címe 'Rebel Without a Cause' - Az ok nélkül lázadó, de ez nem hangzik túl jól. A 'Haragban a világgal' sokkal jobban tetszik. A nyughatatlan fiatalember, aki mindennek és mindenkinek nekimegy, az egész világot kihívja maga ellen. ez valóban értelmetlen viselkedés, hiszen nincsen rá jó ok (cause). az ilyen viselkedés nem is szolgálhat jó ügyet (good cause). hacsak nem tud meggyõzni és maga mellé állítani másokat.
offtopic
Edkó 2010 jún. 09. - 15:25:59 Előzmény italoman1
(10/38)
hogy tudod "megigazítani" a feliratot? nekem soha nem sikerül beállítani az elcsúszott feliratokat...
10/10
Bolond Pierrot 2010 máj. 26. - 14:40:52 10/10
(9/38)
A film magyar címe: Ok nélkül lázadó. (A Haragban a világgal értelmetlen, értelmezhetetlen címverziónak semmi köze a film lényegéhez, nagy kár, hogy ez a suta és blõd címverzió terjedt el...)
offtopic
italoman1 2010 ápr. 12. - 18:11:36 Előzmény beryll
(8/38)
Szia, én a TCM-rõl vettem fel a filmet, és ahhoz kerestem feliratot. Persze nekem is csúszott, de megigazítottam egy kicsit, és most jó. Ha magát a filmet már letöltötted, írd meg priviben az emilcímedet, és elküldöm a feliratot. Próbáld ki, nekem mûködik!
beryll 2010 ápr. 03. - 11:16:25
(7/38)
Könyörgöm, valaki küldjön privátban egy linket, ahol letölthetem a filmet + hozzá feliratot, mert már annyiszor próbálkoztam és SOSEM stimmel a felirat - csúszik. Már több ötletem nincs, honnan szedhetném le! :S

Lécci, valaki... x(
10/10
Roy Mustang 2008 okt. 30. - 11:05:06 10/10
(6/38)
Mennyire szép õszinte film a fiatalokról,nagyon imádom,Dean lenyûgözõ.Szerintem az 50-es évek egyik legjobb filmje,de ugyanez elmondható a másik két filmjérõl is.
Jim Plato és Judy "kívülállók"olyan mintha egy kis családot alkotnának,amiben csak õk vannak s melyben a felnõttek nincsenek.
k11zoltan 2007 nov. 24. - 12:29:18
(5/38)
Nem hinném, hogy láttad mind a 8 filmet, amiben elõfordult. A legtöbbet én sem, de attól, hogy csak 5 v. 10 percet szerepelt, bennük, attól még jogos megemlíteni, hogy 8 mozifilmje volt...
k11zoltan 2007 nov. 23. - 22:35:59
(4/38)
A három nagy mozifilmre értettem a "három nagy" kifejezést.
Ez a három egyben élete utolsó három filmje volt.

Ezeken kívül öt! mozifilmben szerepelt (össz 8) 1951-53-ig, igaz közel sem fõszereplõként. Valamint számtalan tv-s mûsorhoz, sorozathoz adta nevét...
k11zoltan 2007 nov. 23. - 17:40:55
(3/38)
Hát azért háromnál több filmben szerepelt ez a Dean fiú, de kétség kívül a "három nagy" a legismertebb...
Newcastle United 2007 jan. 23. - 15:03:21
(2/38)
Azt gondoltam, hogy nem szerepelt túl sok filmben, de a mindössze hármon azért meglepõdtem. Az óriást láttam még tõle, gondolom a harmadik akkor az Édentõl keletre lesz, amihez még csak könyvben volt szerencsém.
Newcastle United 2007 jan. 23. - 13:28:29
(1/38)
James Deantõl eddig sajnos nem túl sok filmet láttam, ezért nem igazán tudom megítélni. Ez a filmje viszont kifejezetten tetszett.