zsion 2009 nov. 07. - 16:06:30
(423/763)
gyerekek, spoiler!
Frutador 2009 okt. 27. - 20:23:52
(422/763)
Én most tartok a film felénél, és gondoltam elolvasom a hozzászólásokat, mert nem értem mi ez a magas pontozás..Eddig nem sok minden történt,engem nagyon nem köt le..
de ahogyolvasom az elõzõ kommentekbõl,lesz valami csavar benne, meg skizofréniárol van szo...ugyhogy megnázem a végéig, de ajánlanám a Legbelsõ félelem(Primal fear) címû filmet annak aki szeretei Nortont.
treehill 2009 okt. 25. - 04:10:41
(421/763)
Nagyon jó film és azon filmek egyike ami a könyvet egy az egyben le tudta másolni, bár a legvége kicsit más.Mindenkinek ajánlom mindkettõt.
10/10
92zsuzsanna 2009 szept. 22. - 19:34:48 10/10 Előzmény Babito
(420/763)
Egy kérdés. Honnan sejtetted? Nekem még így is zavaros, nemhogy az elején tudjam, hogy mi a vége...
10/10
Kása milán 2009 szept. 22. - 11:09:30 10/10
(419/763)
nekem baromira tettszett ez a film!! naon jó!10/10
10/10
mobo 2009 szept. 18. - 21:03:49 10/10
(418/763)
Igazad van, ettõl függetlenül te is úgy jártál, mint én
: )
Babito 2009 szept. 18. - 16:09:47 Előzmény mobo
(417/763)
már az elején sejtettem hogy skizofrénia van a dologban
sztem nagyon jól megoldott film, minden figyelmemet lekötötte és télleg elgondokodtató
van benne vmi nagyon súlyos mondanivaló
10/10
mobo 2009 szept. 17. - 16:28:58 10/10 Előzmény Bagy88
(416/763)
De állat vagyok, bocs mindenkinek!
Megfeledkeztem a fordított idõrendi megjelenésrõl.
Köszi a pótlást (spoiler)!
Még 1x bocsi.
10/10
92zsuzsanna 2009 szept. 14. - 18:28:43 10/10
(415/763)
Ha lesz idõm biztos megnézem majd mindegyiket.
10/10
gme 2009 szept. 14. - 12:18:58 10/10 Előzmény bbelus85
(414/763)
Igen, bocs.
Most újra megnéztem, igazad van.
twillight 2009 szept. 13. - 20:28:13
(413/763)
Az új személyiség hozzáférhet az eredetitõl eltérõ emlékekhez.
A két személyiség pedig mivel egy személyhez tartozik így tudatalatti szinten osztoznak az emlékeikne, így afféle deja-vu érzésük támadhat a kizárólag más személyiség számára tudatos emlékek miatt (értem ezalatt amikor az aktákat nézi át).
Norton (a narrátor) amúgy nem idéz fel konkrétan olyan emléket ami "Tylerhez" tartozik, a végén mikor pl. azt látjuk hogy önmagát veri pusztán újraalkotja a fantáziája az eseményeket.
9/10
zee944 2009 szept. 13. - 19:32:01 9/10
(412/763)
Majdnem megnéztem újra, pedig már többször láttam. Minden egyéb érdeme mellett a legszimpatikusabb az a filmben, hogy kíméletlenül kritizálja a fogyasztói társadalmat, miközben annak fellegvárában jött létre.

"Alsótagozat óta nem keféltem ilyen jót."
10/10
norton15 2009 szept. 13. - 19:26:30 10/10
(411/763)
Párszor még nézd meg, és rögzülni fog.:) Vannak még benne rejtett poénok, ezért is szeretem még ezt a filmet, hogy elsõ látásra nem ugrik be azonnal minden.
10/10
92zsuzsanna 2009 szept. 13. - 19:22:17 10/10
(410/763)
Köszi a választ, így elég érthetõ. Biztos túlkomplikáltam és ezért nem gondoltam ilyenekre.
denyiro 2009 szept. 13. - 18:55:01
(409/763)
Ismét szembesülnöm kellett azzal a ténnyel, hogy ami másnak bejön az még nekem nem feltétlenül fog tetszeni. Ezen film megtekintése után csak erõsödött bennem ez a tudat. Lehet, hogy kissé túl lett pontozva, vagy bennem van a hiba de valamiért nem igazán nyújtotta azt, amit vártam tõle. Hasonlót éreztem a Vanília égbolt megnézése után. Benne volt valami pesszimista íz ami megkeserítette élvezetileg. Talán azért, mert én vagyok apu optimizmusa?
10/10
norton15 2009 szept. 13. - 17:31:07 10/10
(408/763)
SPOILER

Tyler gondolom a pisztolylövés büdösségét érezte.:) Amikor Norton magára szegezte a pisztolyt, mindjárt más hangnemben beszélt vele, érezhetõen megijedt, hogy örökre el akarja távolítani magából. És sikerült is.

Mindvégig Norton, azaz a narrátor csinálta a dolgokat, ezért tudott mindenrõl, amit a tudatalattija zárt el önmagától. Ehhez nem értek, de ezek szerint ezek az emlékek, emlékképek felidézhetõk.

A kocsis jelenet tényleg érdekes volt, fõleg a két ûrmajom szempontjából.:) Szerintem a narrátor vezetett, addig tegnap nem néztem meg a filmet. Érdemes újranézni, hogy a baleset után Tyler melyik oldalról húzza ki a narrátort, a vezetõülésrõl, vagy az anyósülésrõl.

SPOILER

Ajánlom Nortontól az Amerikai história x-et, meg a Legbelsõ félelmet, szintén félelmetesen jól alakít mindkettõben.:)
10/10
92zsuzsanna 2009 szept. 13. - 16:05:54 10/10
(407/763)
Nagyon tetszett a film. Nemcsak azért, mert furcsa (fekete) humora volt, hanem, mert végig lekötötte a figyelmemet.
SPOILER
Ami kicsit furcsán hatott, hogy Tyler célja az volt, hogy a narrátor elérje a mélypontot, hogy minnél több fájdalom érje (pl. lúggal maratja a kezét).
Volt sajnos néhány dolog amit nem értettem:
- Amikor a kocsiban ülnek ki vezet? A narrátor? Akkor miért keveri magát (és a klubtagokat) életveszélybe? Tyler? De õ fizikailag nem létezik. Egyik klubtag? Miért?
- Honnan tud ilyen sokat a narrátor? Mikor magismerkedik Tylerrel azt mondja, hogy nagyon okos, többet tud nálam (vagy valami ilyesmit)
- Amikor Tyler meghal azt mondja, hogy valami büdöset érez. Miért? És miért hal meg Tyler, mikor a narátor életben marad?
Ha valaki tudja a kérdéseimre a választ, akkor nagyon megköszönném, ha válaszolna.
SPOILER VÉGE
Brad Pitt filmjeit nem szeretem, de itt az õ karakterét tartottam a legjobbnak, és színészi játéka is tökéletesíti a karaktert.
Edward Norton játéka is jó volt, tõle ez volt az elsõ film amit láttam (de biztos nem az utolsó).
A többi színész is jó volt, de elsõsorba csak a két fiúra öszpontosítottam. Majd legközelebb nem csak a storyra és a fiúkra figyelek :)
10/10
Ragnarr 2009 szept. 13. - 14:02:23 10/10
(406/763)
Zseniális film!Te jó ég, én meg még azt hittem az elején (a címe alapján) hogy megint valami elbaszott akciófilm lesz amiket úgy szombatonként nyomatnak.Mekkorát tévedtem!
Már a legelsõ képkockák megfogtak...szeretem az olyan filmeket amik monológgal nyitnak, elõre sejtetik hogy lesz valami csavar, tetõpont a filmben.És hát volt is, nem kicsi.Hirtelen köpni nyelni nem tudtam...
Összességében: remek színészek (Edward Norton amúgy is a kedvencem), eredeti történet, és végig lekötött.
Egyértelmûen 10/10.
kisbogáncs 2009 szept. 13. - 12:26:36 Előzmény nusrath
(405/763)
SPOILER

Lehet, hogy lerágott csont, én pl. mégsem számítottam rá..:) Hogy a példádnál maradjunk, szerintem a Titkos ablakban jóval sejthetõbb volt, hogy az lesz a vége. Legalábbis nekem, pláne ismerve Stephen King alkotásait.

SP.VÉGE
kisbogáncs 2009 szept. 13. - 11:20:07
(404/763)
Igen, én is képes lettem volna még azt is végignézni, annak ellenére, hogy már vagy 5x láttam:))