9/10
Andrew8 2009 júl. 23. - 21:50:27 9/10
(1308/2408)
Harry Potter és a Félvér hercegNos, én pedig kicsit félve ültem be a filmre annyi kezdeti pozitív és mostanra sok negatív kritika után. De az Azkabani fogollyal egyenértékû, de kicsivel még jobb részt is kaptam talán. Ugyanaz a játszi könnyedség a kamerával( és a szûrõk használata illetve lassú frappáns bevezetés egy új jelenetbe, évszakba ala 3. rész), a képi világgal, ugyanaz az egységes rendezés és forg. könyv (nem úgy mint pl a 4-5. rész kilengései bál-önmarcangolás)) ugyanaz a sötét tónus megspékelve tényleg igazán vicces momentumokkal, + szintén egész jó zenével, habár Williams 3. részéig még nem ér fel de Williams elsõ kettõ mûvét veri bõven fõleg film alatt- (Az 1-2 rész zenéje de egyhangú volt only Hedwig theme szinte végig.)

A vicces szerelmi részek végre nem az Amerikai pite klónok szintjén vannak hanem ténylegesen ismerõs helyzetek és nálam olykor ismerõs karakterek és tanárok köszönnek vissza. :)(pl Lumpsluck) Lumpsluck karaktere nagyon ötletes és vicces lett a filmben is Broadbent hátára nagyon sok várveregetést adnák. :) A 'gyerekszínészek' is hozzák az 5.-ben elért jobb színvonalukat a felnõtt színészek köztük Gambon és Broadbent, Rickman, Bonhem-Carter és Tom Felton (már õ is 21-22 éves :D ) brillíroznak. Feszes végre a forgatókönyv egy nagy kivétellel az új Odús jelenet nem nagyon passzolt helyesen a filmbe sok értelme nem volt és még nagyon látványosnak se mondanám. Ezenfelül mi lesz az Odúval, következõ részben hisz ha jól emlékszem ott lesz egy nagy esemény. :) Ezenkívül mondhatnám kisebb negatívumként egyes karakterek háttérbe szorulását. (Mcgalagony alig van vásznon, Luna szintén Percy-t kihagyták meg Bill-t is, pedig a következõ részben viszonylag fontosak lesznek).

A szinkron is nagyszerûre sikerült, pedig féltem hogy elcseszik, azért eredetiben a best. :) Kivéve 1-2 mellékszereplõt ahol elsiethették, de a fõ karakterek esetén (Lumspluck, Dumbledore 'gyerek' trió). Kiemelném külön a 16 éves Tom Denem alkotóját és szinkronszínészét.

A film szinte végig élvezetes, ezt mutatta a 100%-ig teli terem, korhatár nélküli tekintettel (ilyen is kb a GYu3-sSW3 -nál volt nálam utoljára ennyi ember és idõsek és 10 évesek együtt) jelen lévõ emberkék kitörõ örvendezése a vicces jelenetek esetén, a hahoták sokasága és nagysága :D a végén pedig a pityergés hallatszódása, a drámai hökkenések meghallása. :)

Egy negatívum azért volt nálunk is a nézõtéren, volt 1-2 tini és jó sok pláza cicababa lány akik ujjongtak mondták néha, hogy mi lesz most a következõ jelenet stb. grrr. :)

A könyvet olvasók fanyalgását meg nem tudom mire vélni. No temetés sokaknak e bajuk. A GYU-ban Theoden temetése a könyvben részletesebben leírt és hosszabb mint Dumbié volt és ott még egy közös búcsúzkodást se láthattunk, itt meg egy megható pálcás búcsú azért volt az iskola megmaradt tagjaitól. Az emlékek közül ugyan kicsit fájó lehet az a max. + 10 percet igénylõ Voldemort szülõs jelenet, de hát most ezért se sírok patakokban. A többi kihagyás mint a 3. rész esetében is, szerintem inkább a film tempóját , a csúcspontjának erõsítését szolgálta. Az effektek tényleg látszottak a filmen, ha tényleg 250 milllióba került itt látszott is. A filmet próbáltam úgy is nézni aki alig ismeri a regényt, régen is olvastam már, és simán érthetõ 98%-ban mindent elmagyaráznak a film szempontjából de a fõ cselekményhez simuló mellékes dolgok apróságait nem.
Yates hatása, munkája, stílusa látszik a filmen, mint a hasonló sötétítés és vicces elemek terén, mind az átvezetések miatt pl az érdekes bevezetõ esetén, jó kis átkötés /intro az 5.-bõl a 6. részbe.

Szóval abszolút pozitívum a film, a T4- TS2 után. Már csak a Másnaposokat és Star Treket (ezekrõl csak jót hallottam és a trailerek is bejövõsek voltak) kell bepótolnom és meg lesz az eddigi legjobb idei Top3as film talán nálam. Alig várom a 7. rész 1. és 2. felét :)

90%

Az eddigi részek pedig kb így néznének százalékban ki.

Hp1 60%
Hp2 65%
Hp3 90%
Hp4 80%
Hp5 80%
Hp6 90%
8/10
borkasztik 2009 júl. 23. - 21:48:57 8/10
(1307/2408)
Most értem haza a filmrõl! Hazafele egész idõ alatt ezen a filmen gondolkodtam hogy hogyan is értékeljem a látottakat!! Az biztos még egyszer meg kell néznem

Én a részemrõl nagyon nagy hibának érzem a WB részérõl hogy ilyen sok Tv spott-ot meg elõzetest elárultak a filmmel megjelenése elõtt, mert így szinte mindent poént lelõttek, összelehetett volna rakni velük a film felét!!
Összességében egész jó kis film volt! Nagyon jók voltak a poénok és a színészi játékuk nagyon sokat fejlõdött szerintem!!

SZÁMOMRA AMI TETSZETT BENNE:

-Már az elején megingattak hogy milyen nyálas lesz, de most furcsa de ezek a részek egészen bejöttek, és a kellems volt minden poénjuk,
- Nagyon jól eltalálták a film ahngulatát sötét de mégis a rengeteg humorral ellensúlyozták
-tetszett a kviddics bár kevvés volt számomra


NEGATÍVUM(szerintem):
-valamiért hiányérzetem van: (Ezt az 5-nél annyira nem érztem függetlenül attól hogy most miket hagytak ki belõle)
-néhol kapkodott, nem hagytak jól kibonta igen is fontos részeket(mikor fontos témákat boncolgattak hírtelen témát váltottak)
-Kevés volt benne a varázslat(de ettõl függetlenül a Harry Potteres fehling átjött)
2/10
Wild Flower 2009 júl. 23. - 21:48:45 2/10
(1306/2408)
ezt meg ajánlom -aki nem olvasta-gyorstalpalónak:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Harry_Potter
2/10
Wild Flower 2009 júl. 23. - 21:44:27 2/10
(1305/2408)
mozi után:
-..."ez mi volt?"
-"szerintem is"...
(és nem azzal volt gond, ahogy befejezték)
SPOILER
egy halálosan unalmas; übergagyi; összecsapott; érthetetlen katymasz; nyújtsuk mint a rétestésztát-csak épp a tölteléket hagyták ki; vártuk a beharangozott "horror" elemeket (a gyerkõcöket sem vittük, de azt gondolom, hogy ez merénylet lett volna ellenük-végigülni ezt a 2,5 órát) talán ez volt az egyetlen izgalom, hogy na, mikor történik már végre valami?...
borzalmas. nem tudom, hogy Rowling néni is hogy mondhatott rá áment? ( pedig ha jól tudom, volt a teszt vetítésen nagy felhördülés és kellett hozzá forgatni pár jelenetet)
mint sokan mások mi is megnézzük majd a kettévett 7. részt, remélhetõleg ott nem 90:10 lesz az arány az unalom javára.
csak a poénok miatt **
Njsmith 2009 júl. 23. - 21:43:55
(1304/2408)
Tom Denemet=Tom Marvolo Riddle, és én sem értem miért Christian Coulson-t írják ki Tomnak, mikor õ a 2. részben játszotta. A 11 éves Tomot Hero Fiennes-Tiffin játsza, a 16 évest Frank Dillane.
Lily89 2009 júl. 23. - 21:39:56
(1303/2408)
Jah amúgy a film az 5/10...a könyv az 10/10 xD
Lily89 2009 júl. 23. - 21:37:18
(1302/2408)
"Hol van az én Von-vonom?" xD naon naon jó volt :D De eddig a 4. rész a legjobb.

Hiányoltam még pár "emléket" meg a mi kis Dobbynkat, de ezeket leszámítva jó lett a film és hasonlít a könyvhöz is..sõt még a mondatok is ugyanazok egyes részekben:)

Amúgy ismerõseim nagy része nem értette a filmet..hát igen...:D aki nem olvassa a könyvet...:D De most tényleg! Bátran ajánlom! Élvezetesebb ezeknél a filmeknél sokkal, de sokkal jobbak
8/10
monnci 2009 júl. 23. - 21:37:13 8/10
(1301/2408)
xD ezen mi is elkezdtünk röhögni.xD
booki 2009 júl. 23. - 21:15:05
(1300/2408)
Spoiler:
RIP Dumbledore
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 23. - 20:57:09 10/10
(1299/2408)
Elírtam nem 8 hanem 7:D
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 23. - 20:55:55 10/10 Előzmény Móni Póni
(1298/2408)
Tavaly májusban egy szórakozóhely elõtt halálra késelték Marcus Belbyt vagyis Robert Knoxot (+18). A fiatal színész testvére védelmére kelt egy vitában, akkor érte a halálos szúrás.

Az idén januárban súlyos baleset történt a most készülõ 8. epizód forgatásán.Leszakadt a Daniel Radcliffe dublõrként tartó drótkötél, és David Holmes (25) a magasból a hátára zuhant.Nyaktól lefelé lebénult.

Szomorú!
10/10
RobertDowneyJr 2009 júl. 23. - 20:52:22 10/10
(1297/2408)
Engem csak az zavart, hogy ***SPOILER*** meghalt, és utána egy beszéd és vége lett***SPOILER VÉGE***, mindenki csak ámult bámult hogy most vége vagy mi van? Én azt hittem nincs vége a film után még vagy 10 percig ott ültünk jó pár emberrel.
BarneythKing 2009 júl. 23. - 20:50:05
(1296/2408)
Dumbledore kért hogy dolgozzam meg az öregetXD
BarneythKing 2009 júl. 23. - 20:42:16
(1295/2408)
Na megnéztem a 3d-s verziot és nekem nagyon tetszett. Csak egy gond volt hogy a sok taho azon röhögött hogy a halálfalok rombolnak.... elötte mszolok mondták hogy *** halálánál milyen csönd lett meg mindenki feszült volt, háát nem éppen az volt volt aki még itt is röhögött... amugy nagyon nem tetszett hogy ennyit változtattak a könyvön mer oké hogy egy két dolog nemlett volna jo de istenem a Weasley házat csak a 7. részben sikerül lerombolniuk a halálfaloknak és akkoris csak azér mer már ök uralják a mágiaügyi minisztériumot
könyv adaptácionak 5/10
filmek folytatásának 8/10
4/10
Trinity55 2009 júl. 23. - 20:37:32 4/10
(1294/2408)
Visszaszívtam, az a négy volt és, azt nem õ rendezte XD! Sorry!
4/10
Trinity55 2009 júl. 23. - 20:34:46 4/10
(1293/2408)
Yates ott ásta el magát nálam, amikor Dumledore-t az ötben egy bunkónak állította be, aki mellette még kissé agresszív is! Holott mindenki , aki akár csak egyszer is olvasott HP-t, tudja nagyon jól, hogy õ megtestesült nyugalom, és soha nem hívná a diákokat simán a vezetéknevükön( pl. az 5-ben: Granger!) Szóval még a fáradtságot sem vette, hogy utána járjon, ha pedig mégis, akkor viszont rohadtul nem érdekelte õt, hogy talán mi, HP rajongók, nem szeretnénk, ha másmilyen tulajdonságokkal (jelen esetben negatívval)ruházná fel az egyik fõszereplõt, mert így a könyv hiteltelen! Az más kérdés, hogy még a sztorin is változtatnak: Azt például egyáltalán nem értettem, hogy miért gyújtották fel az odút???? Történetileg semmit nem jelentett, a könyvben sem volt, most oké, hogy beleírják ezt, de mi volt a cél??? Erre, ha valaki tuja a választ, legyen kedves ossza meg velem!
oly26 2009 júl. 23. - 20:27:19
(1292/2408)
Hát nem tudom mit gondojak!!ma néztem meg és érdekesen jötem ki a mozibol!!mert nem tutam a filmet hova teni!!mert ara gondoltam hogy ha nem olvastam volna a könyvet akor meeg értetem volna e a filmet!!szerintem nem!!már megint össze csapták a filmet!!
Eröl vesszeketem már nagyon régen az egyik haverar!!hogy ideje lenne fel kérni egy jó nevû rendezöt!!mert ez ek a semit mondó rendezök csak el rontják!!komolyan eböl van elegem már megint be hülyitetek hogy végre ez egy jó film lesz azt mégse!!az elõzõ résznél is meg fogatam nem nézem meg moziba azt már meg int elmentem!!mert jó volt a bemutattó!!és elég jó kritikákat irtak róra!!Mindegy!!
Elolvastan egy pár hozászolást:látom sokaknak tecet a vége!!hát az let a legroszabb!ezt a baromságot hogy megvárja a tömeg hogy harry oda menyen a holtest hez!!azt csak akor sir mindenki!!a zene az tecet a végén az az egy amire nem lehet kifogása az embernek!!
KÉREK MINDENKIT AKI ELOLVASA A HOZÁSZOLÁSOMAT NE RÖHÖGJÖN A HEJESIRÁSOMON MERT DIXLEXIÁS VAGYOK AZT NEM TUDOK HELYESEN IRNI!!SOKSZOR LE UGATAK EZ MIAT!!
10/10
Csobi95 2009 júl. 23. - 20:07:59 10/10
(1291/2408)
Hát megnéztem én is:D...Imax3D-be a 3D az elején nagyon jóvolt:D...de szerintem attól független hogy csak 12 perce volt az nagyon jóra sikeredett ez a rész:DNem értem mi a baja egy-két embernek Yates-el(igaz h nem egy Spielberg-de mint láttuk õ is tudja zsrahoz adni a nevét{transformers2})mert ez a rész ugy volt jó ahogy van:)...még mindig sokan a könyvhöz hasonlítják közben ezt nem lehet ahoz hasonlítani mert nem valószínû h mindenki végigülne egy 5-6 órás filmet.Jóvolt ennyi:D
Móni Póni 2009 júl. 23. - 19:59:16
(1290/2408)
Na, megnéztem én is. Hááááát, jó volt...Kattrin részletesen kifejtett véleményével szinte maradéktalanul egyetértek, de nálam még mindig az 5. film viszi a pálmát. Vmi hiányérzetem nekem is támadt, de nem a kimaradt részek miatt, hanem, mert lényegében véve semmit sem magyaráztak el rendesen. Voltak nagyon jó részek is, és az utolsó 20 percben arra lettem figyelmes, h már senki nem beszél, senki nem csámcsog, még a légy zúgását is lehetett hallani, olyan feszült figyelemmel vártuk, mi is lesz a vége...:) Jah, és ismét sikerült könnyeket potyogtatnom a végén, az a zene azzal a megható pillanattal...egyszerûen nem bírtam ki...:S:) De valóban, aki nem olvasta a könyvet, annak nehezebb lehet ezt a filmet megérteni.
Tudtátok, h a Melbyt alakító színész meghalt? Megkéselték. A premiert már nem érte meg, és a színészek fehér karszalagot viseltek a tiszteletére...:(
10/10
Sinci005 2009 júl. 23. - 19:54:16 10/10
(1289/2408)
Jó volt, bár nekem a kviddicsjelenet jött be a legjobban. Amikor ***** meghalt a term nálunk is majdnem teljesen elhalgatott, bár volt egyvalaki, aki egy böfögéssel nyugtázta, hogy meghalt. A tahó! XO