10/10
De Goey 2009 júl. 22. - 17:40:25 10/10
(1168/2408)
Most neked nem tök mindegy hogy Fantasy vagy nem??? Sztem csak kötözködni akarsz :)
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 22. - 17:00:50 6/10
(1167/2408)
Bocs, elírtam: "...a valóság szinte teljes mellõzésével".
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 22. - 16:58:23 6/10 Előzmény Bsmarcona
(1166/2408)
A véleményem az, hogy továbbra is teljesen felesleges ezt a filmet a Star Warshoz és a Terminatorhoz hasonlítanod:)
Más mûfaj, más mondanivaló, más célközönség.
Nem értem, minek hozod fel folyton folyvást ezt a két filmet, teljesen más tészta mind a kettõ...
6/10
Nathan Petrelli 2009 júl. 22. - 16:53:50 6/10 Előzmény Naphinel
(1165/2408)
Nem azért, hogy kötözködjek, de a HP-t is fantasynak írják:P
Ha megnézed az oldal tetején...;)
És a fantasy nem azért fantasy, mert egy kitalált helyszínen játszódik.
Hanem egy kitalált világban. És a HP mi más, ha nem egy kitalált világ???
Varázslók, sárkányok, trollok, élõhalottak, csodás lények, varázslatok...nem azért, de ez úgy fantasy, ahogy van...a valósághoz annyi köze van kb, mint A Gyûrûk Urának: ott a középkort, itt a mai modern világot tekintheted háttérnek, mint a valósághoz köthetõ motívum, de attól még mind a kettõ egy fantázia szülte világ, a valóság szinte teljes mellõzése nélkül.
A Star Wars szintén, az elõbb leírtak miatt, csak annak van némi tudományos alapja (ezért soroljuk a sci-fihez), de az is egy MESE. Csak azért, hogy nehogy összekeverjétek itt a mûfajokat. Ergo nem nagyon érdemes a HP-t hasonlítgatni vele;)
Ja, és csak hogy ne kételkedjetek: Rowling is fantasyként emlegeti a mûvét...õ azért csak nem téved már...:D
10/10
timcyykee 2009 júl. 22. - 15:49:12 10/10
(1164/2408)
nem értem miért kell állandóan "vitatkozni"
valakinek tetszik a film, valakinek nem, de az biztos, hogy több embernek tetszik....
szerintem meg nem kéne hasonlíttatni a filmeket egymáshoz, mert TELJESEN más minden film. mind1ikben vannak jó és rossz jelenetek is....
9/10
Direktor09 2009 júl. 22. - 14:08:34 9/10
(1163/2408)
Nah megvannak elõvételben a jegyek. :))
Remélem jó lesz :) Az Arénában szinte folyamatosan vetítik. Pff. :D
10/10
Naphinel 2009 júl. 22. - 13:04:00 10/10
(1162/2408)
Nem valószínû, bár nem is kizárt.
Azért mondom, hohgy nem valószínû, mert a mágiájuk csapongó, nem kiforrott, határtalan, vad. Tehát nem biztos, hogy össze tudna állni belõle egy-egy konkrét képességgé, például telekinézissé (azért vele példálózok, mert az emberek nagyrésze tudja, mit jelent, és gyakori erõ).
És azért írtam, hogy nem kizárt, mert, ha kapnának lehetõséget, hogy megformálják a maguk képességét - sok gyakorlással -, akkor lehetne mindenkinek saját ereje, nem kéne a pálcájára támaszkodnia.

Ezért veszélyes a pálcamágia. A bennük lakozó erõt eredményesen és veszélytelenül csak pálca segítségével tudják elõhívni, amúgy katasztrófát is elõidézhetnek (pl. mi van, ha Harry véletlenük Marge nénit robbantja fel annak pohara helyett? Nem így történt, de nem sokon múlt).
1/10
Bsmarcona 2009 júl. 22. - 13:03:43 1/10
(1161/2408)
A terminator 4 nekem se tetszik, csak az 1,2,3.

A függetlenség napja szerintem jó film, és a Star Wars is ami egy külön világot teremtett.

Természetesen tiszteletben tartom a Harry Potter fanok véleményét is.
10/10
somii 2009 júl. 22. - 12:48:47 10/10
(1160/2408)
Mûfaja szerint mese és igenis sok ma is jelenlévõ probléma jelen van a könyvben(persze átvitt értelemben). Nem értem, miért lenne az baj ha nincsen olyan valóságalapja, mint például a SW-nek? Szerintem nem attól lehet jó egy könyv.
9/10
Andrew8 2009 júl. 22. - 12:40:44 9/10
(1159/2408)
A függetlenség napja meg egy amcsi giccs mármint filmileg. az Ufók kb az egyetlen de az is csak lehetséges valós elem. :D
10/10
De Goey 2009 júl. 22. - 12:39:17 10/10
(1158/2408)
Na nagyon jó vszínûleg csak 24-én meek vagy még akkor se :(
9/10
Andrew8 2009 júl. 22. - 12:39:02 9/10
(1157/2408)
Gondolom a kamerás változatot nézted az mindenképp rángatós és tényleg sokat látsz/értesz, halassz meg belõle. :D. :D

1-2
A Star Warsot is sokan fantasynak mondják, hisz azt is lehet úgy nézni annak ellenére hogy egyes elemek(robotok stb) valóságosak, az egész sztori, a karakterek, erõ varázslatok (egy kis HP párhuzam, pl Hp5 film végi harc :) ) lézerkardok, 900 éves lények pl nagyon nem. Ettõl még hatalmas film de röhejes a valóságérzeted ha ez meg valós. :D Terminátor 1-2-3 esetén a robotok valósan hatnak de a sérülések, az õsi sérthetetlenségi akciófilm jelleg( senki nem hal meg csak film végén ált. a sebesülésektõl) megtalálható tehát ez se valós teljesen.
Cullangka 2009 júl. 22. - 12:14:49
(1156/2408)
A pálca nélküli mágia is bennük rejlik, hiszen kiskorukban nincs pálcájuk, mégis varázsolnak, csak ezt kényszer miatt elfojtják és rákényszerûlnke a pálca használatához ha varázsolni akarnak pl.: Harry: üveg eltüntetés, robbantgatás, hajnövesztés nagynéni felpuffasztása:) vagy éppen tom denem rõl is tudjuk hogy már gyerekkorában varázsolt, és ez így van minden gyerek varázslóval! sztem lehetséges lenne pálca nélkûl is varázsolni, ha nem lenne beszabályozva annak a használata!
8/10
borkasztik 2009 júl. 22. - 12:03:18 8/10
(1155/2408)
Tiszteletben tartom a véleményedet, mert biztos nem szeretetd ezt a világot. De akkor minek nézted meg a filmeket??Hiszen tudhattad volna már az eleljén hogy ez ilyen nem reális. Én részben pont ezért is szeretem mert ellehet rugaszkodni a valóságtól és kitudnak rángatni a hétköznapi szürke gondolkodásmódból egy kicsit! Egyébként pont azok szoktak így nyilatkozni akik nem olvasták a könyveket csak a filmet látták és ez alapján szûrik le az egész történetet.
Sajnos ez a filmkészítõk hibája mert valóban nagyon elnagyolják és nem fegtetnek rá nagyobb hangsúlyt mint pl a Gyûrûk Urában(amit én annyira sajnálok) Ugyanis 4-résztõl kezdve ég és föld külömbség a könyv és a film között.
Meg különben is ha nem számítjuk a varázslatokat igen is reális témákat feszeget: kamaszkor, barátság, összetartás iskolai rendszer stb.. csak csodával vegyítve!! Meg azokat a filmeket amiket te sorolták azokat is imádom nagyon, de ezt is mert érdekel és tetszik nekem. Ráadásul a mostani új terminátor amit mutattak az nekem például nem nagyon jött be és nem is lett akkora sikere mint várták.
.........

Én ezt azért igen is fantasy-nak is sorolnám és nem csak kaladnak mert ebben is vannak különféle lények és olyan dolgok helyszínek ami a reális világvan nincsenek!! Csak azért még se hasonlítható ösze teljesen olyan Fantsy-val mint pl. a Gyûrûk Ura, amiben teljesen kitalált világ az egész, itt meg azért kevernek valóságos elemeket is a hétköznapi életbõl.
1/10
Bsmarcona 2009 júl. 22. - 11:35:44 1/10
(1154/2408)
A Star Warsban nem rúgták fel teljesen a fizika törvényeit és a fénysebesség Albert Einsten elmélete szerint lehetséges sõt már sikerült atomokat is teleportálni tehát ennek van alapja.

Viszont ez a mágikus hülyeség nem sokra jó, láttam még pár részét azokról is ugyanez a véleményem. Úristen, Harry Potter és a félvér herceg.

Már a címbõl látszik hogy hát... elég gyenge produkció.

Láttam a filmet 2009-hez képest a vizuális effektusok elég rosszak, az operatõri munka se valami jó összevissza mozog néhol a kamera és mindig belenagyítanak. Ez azért van mert a díszlettel spóroltak. De valamikor olyannyira hogy ezt is számítógéppel oldották meg. Ez nem is lenne baj, csak nem valami jól oldották meg. Bezzeg a Star Wars, Terminator és ilyen kaliberû filmekkel ez össze sem hasonlítható.

Akinek nem ez a véleménye az érveljen, nekem ez!
10/10
Naphinel 2009 júl. 22. - 11:35:38 10/10
(1153/2408)
HP-ék berendszerezték, beszabályozták a szabad mágiát, ezért õk nem is képesek használni, ha nincs az eszköz, ami közvetítse - jelen esetben a pálca.

A kobold/manó-mágia már más, elemibb, bár behatároltabb, ezért képesek olyan helyen is dehoppanálni pl, ahol varázslók nem.
Példa:
Harry a pálcájával képes fényt idézni, lebegtetni, robbantani, viszont anélkül már nincs semmi ereje - illetve benne van, de nem tudja kiszórni.
Ellenben például egy telekinetikussal, aki csak mozgatni tudja a tárgyakat, viszont azt bármikor, mert nincs szüksége tárgyi közvetítõre.
Cullangka 2009 júl. 22. - 11:33:48
(1152/2408)
sz elejébõl azt akartam kihozni, hogy azért nem éppen oylanok mint más emberek (nagyon hasonlítanak, külsõleg belséleg) de nem lennének átlagos emberek:) sztem:)
Cullangka 2009 júl. 22. - 11:32:27
(1151/2408)
hát ez csak részben igaz:) mint tudjuk kiskorukban meg még Harry is tud pálca nélkûl is (bár minimálisan) de tud varázsolni! ahogy maga az ember is az õsemberbõl kifejlett a mai emberig (vagyis minden hülyeséget feltaláltunk) lehet õk is még ennél sokkal fejlettebbek lehetnek, vagyis most a pálca csak egy közvetítõ eszköz aminek a segítségével magukból kiadják a varázslatot, bár ez csak egy sablon, hiszen egy varázslót mindenki pálcával képzel el:) vagyis avval szemben amit írtam 100, hogy senki nem alkotna oylan varázslót (olyan fajtát mint Harry Potter világa) akinek nincs pálcája, hiszen a gyerekeknek ez kell, sztem a felnõtteknél csak mellékes, hogy mivel varázsol:) a másik, hogy azért ebben is vannak csodalények:)
Cullangka 2009 júl. 22. - 11:26:05
(1150/2408)
erre azt mondom én is mint sokan mások! ha majd bebizonyítják, hogy nem léteznek, akkor elhiszem... ufókról sem tudják bebizonyítani, hogy nincsenek:) és ide illik az a mondás amitõl és mindig felkapom a vizet oylan idegesítõ, de igaz: a levegõt sem látod, mégis létezik:)
10/10
Naphinel 2009 júl. 22. - 11:25:39 10/10
(1149/2408)
Tudom, de fantasy filmbesorolást a GYU, Narnia, Csillagpor, Spiderwick-krónikák stb. kap.
A HP-t sima kalandnak írják.
De kifejtettem, hogy a fantasy az 99%-ban fantázia szülemény, minimális valóságalapja van.
A HP-ben azért a helyszínek valósak, a szereplõk emberek (nem troll, múzsa, vagy hobbit, törp...), emberi tulajdonságokkal, és emberi képességekkel.
Harryék - ha megfoszjuk a pálcájuktól - semmiben sem különböznek a normális halandóktól - emberektõl.